Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    honda innova 125cc olabilir.
    ölümsüz bir motor.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda innova 125cc olabilir.
    ölümsüz bir motor.
    20000 yağ yakmaya başlıyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20000 yağ yakmaya başlıyor
    hep yaksa neolurki fatih.
    yağın litresi 10 tl.
    bu tipte motorlar rahat 100.000 devirebiliyor.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    hep yaksa neolurki fatih.
    yağın litresi 10 tl.
    bu tipte motorlar rahat 100.000 devirebiliyor.
    Bir Honda klasiği "Yağ yakma"
    Bence Honda Titan'dan sonra adam gibi motor yapamıyor.Nerde o ölümsüz titanlar.
    Hocam hem de 100.000 devirse ne olacak.Benim motosikletim 88.000 de ve bir 88.000 daha devirir.
    Bizim burda motorcuda var 130.000 de ybr motorla yapmadıkları apaçilik yok.Motora daha silindir piston atılmamış.
    300.000 de ybrler var 2 kere silindir pistomn atılmış.

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dişli ile oynayanların hepsi memnun herkes de değiştirmiş bilmiyorum ki ? değiştiresim var ama vites araları kısa onlar uzasın yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

havalar burda bile buz gibi oluyo mont şart : ) şu dişli olayına da kafam yattı gibi acaba dediğiniz değerler düz yolda mı ? 1. vites 50 2. vites 75 3. vites 100 4. vites 128 5. vites yok
    Bende elbise var ama Antalyalı arkadas arkamda biraz usuyecek galiba :S
    Evet ustam değerler düz yolda tek kişi tabi 4. viteste yatmadan 123 yaptı yattım 128 e cıktı ve kesiciye girdi.
    5. vites yok degil uzun yol ekonomi vitesi o. __@hmet kardeşin dedigi gibi '' yuksek vites-dusuk devir ''. Ben zaten bunu sırf gıcık UAG'cinin biri yüzünden yaptım diyordu ''hicbir ybr beni gecemez ne olursa olsun'' diye eline su dokuverdim mort oldu. Yaptigimin yanlıs oldugunu biliyorum aslında ama insan bazen dayanamıyor

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    aynen bendede öyle rolanti. sıcakken 1500 civarı.
    bende jiklenin ne işe yaradığını çözememiştim.
    çekiyorum jikleyi, tak stop ediyo . allah allah diyorum. herhalde ayarı bozuk.
    taakii havanın 2 derece olduğu bi sabaha kadar.
    motoru çalıştıramayınca, jiklenin marşdan sonra değilde marştan önce çekilmesi gereken bişey olduğunu anladım
    jikle çekiliyken devir yükselince motor sana "tamam aga kapat jikleyi" demeside ayrı bi güzel.

Abi ben önce jigleyi açıp marşa bassamda fark etmiyor. Deviri yüksek tutuyorum gaz kolunu braktığm anda 1000 devir altına düşüp stop ediyor :(

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Napiyorsunuz motorcu gencler nasil gidiyor motorlar var sikinti

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Senin motora digital sayacla bi hava ayari yaptir sikinti kalmaz ama soguk havalarda bi sure elin gazda kalmasi kotu birsey degil

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben önce jigleyi açıp marşa bassamda fark etmiyor. Deviri yüksek tutuyorum gaz kolunu braktığm anda 1000 devir altına düşüp stop ediyor :(
    Benim sorunu da çözdüm bundanmış.Aynısı bende de oluyordu şimdi jigleyi açıyorum motor ısınana kadar sorun olmuyor.Yağmur yağmasa motoru test edeceğim ama yağmur yağıyor.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Senin motora digital sayacla bi hava ayari yaptir sikinti kalmaz ama soguk havalarda bi sure elin gazda kalmasi kotu birsey degil

Abi İstanbul'da dijital sayaçla nerede yaptırabilirim bu hava ayarını?

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi sıkıntı çok takmak istediğim bir sürü aksesuar var bakım yapılacak lastikleri yenilemek istiyorum ama para yok bir araba alayım dedim iliğime kadar kuruttu beni sen nasılsın?

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    arkadaşlar az önce karlı toroslara doğru vurdum kendimi motosiklet özgürlük gerçekten ya araba sürmekle bunun arasındaki fark bir uçurum, ama çalıştırma esnasında baya bi uğraştım jikleyi açtım motor biraz çalıştı sonra stop etti ya uğraşırım uğraşırım çalışmaz ayak marşınıda denedim olmadı burdada okuyup güldüydüm bazı arkadaşlar yapmış bnm yaptığımı benzini kapamışım bu arada bana bi yardım edin ben resim yükleyemiyorum forumda anlatmışlar filan ama bnm nette dedkleri gibi olmuyor bi yardım edinde bi kaç toros manzarası atayım
    SİMSON bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Motosikleti
    ENDURO
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda sıkıntı yok.. ybr nin mühendisliği bu şekilde...
    jikleyi yarım aç sonra gaz vermeden marşa bas...
    yada dışarıda kar yağmadığı müddetçe jikle açma.. hafif gaz ver 2000-2500 rpm dolaylarında çalıştır ve 2 dk hiç oynatmadan tut

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam abi sağol.
    Senin inzuma noldu? Gelmedimi daha?
    Vay be tamda almak istediğim motor aslında SUZUKİ İNAZUMA GW250 ..
    Cok cok felaket bir göruntusu var zaten.. Siyahı cok güzel kırmızı sahibinden.com da var Koray Ağabi liste fiyatından yazmışlar birde Şubat ayına sıra yazdırmak için acele edin falan diyorlar ilanda bakarsan görürsün...ellerinde 1 tane kırmızı GW250 İNAZUMA var bir tane...liste fiyatından koymuşlar fiyatını henüz TR'de yok sanırım tek o var.. ama 2013 beklemeye değer bu motor için..Bence İNAZUMA ybr nin gelişmiş halii ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar az önce karlı toroslara doğru vurdum kendimi motosiklet özgürlük gerçekten ya araba sürmekle bunun arasındaki fark bir uçurum, ama çalıştırma esnasında baya bi uğraştım jikleyi açtım motor biraz çalıştı sonra stop etti ya uğraşırım uğraşırım çalışmaz ayak marşınıda denedim olmadı burdada okuyup güldüydüm bazı arkadaşlar yapmış bnm yaptığımı benzini kapamışım bu arada bana bi yardım edin ben resim yükleyemiyorum forumda anlatmışlar filan ama bnm nette dedkleri gibi olmuyor bi yardım edinde bi kaç toros manzarası atayım
    Ben tam olarak bilmiyorum fotoğraf yuklemeyi..Ama "A" işareti var yukarıda ve sağ tarafta çerçeve gibi bir simge var o olsa gerek üzerine mouseyi getirince"Insert Image" diyor o olsa gerek...

İNŞALLAH motosiklet karın içindeyken olan bir kaç fotoğrafın vardır..
    ENDURO

Motosikleti
    pulsar 200ns
    arkadaslar ben su vıtes ısını anlamadım 5. vıtes motorumu rahatlatıyo hız yaptırmıyomu yanı son hızı arkadaslar 100-120yı 4. vıtesdemı yapıyolar ben 5. vıtesde bıle 90ı gecemıyorum motorum 3900km de sızce normal bıseymı benım boyum 185cm kılom 100 buda etkılermı...

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben su vıtes ısını anlamadım 5. vıtes motorumu rahatlatıyo hız yaptırmıyomu yanı son hızı arkadaslar 100-120yı 4. vıtesdemı yapıyolar ben 5. vıtesde bıle 90ı gecemıyorum motorum 3900km de sızce normal bıseymı benım boyum 185cm kılom 100 buda etkılermı...
    benimki 4100 kmde boy 1.78 kilo 90 115 görüyorum orjinal dişliyle hafif eğimde düzde 100 105

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende elbise var ama Antalyalı arkadas arkamda biraz usuyecek galiba :S
    Evet ustam değerler düz yolda tek kişi tabi 4. viteste yatmadan 123 yaptı yattım 128 e cıktı ve kesiciye girdi.
    5. vites yok degil uzun yol ekonomi vitesi o. __@hmet kardeşin dedigi gibi '' yuksek vites-dusuk devir ''. Ben zaten bunu sırf gıcık UAG'cinin biri yüzünden yaptım diyordu ''hicbir ybr beni gecemez ne olursa olsun'' diye eline su dokuverdim mort oldu. Yaptigimin yanlıs oldugunu biliyorum aslında ama insan bazen dayanamıyor
    yarın görüşmek isterim ama hava şartları pek el vermiyecek galiba ben de geçicem 15 ayada 16 dişliye ama şunu hala bulamadım arkayı mı değiştireyim önü mü dişli olarak ?
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    yamaha ybr125
    vay be kımse soruma cevap vermemıs :D arkadaslar motorumda sadece iki parca degismis yan sanayi parcalar takilmis. ikisi de kirildi. cant ve arka camurluk sinyal takilan yerden. sizce yan sanayileri ile mi degistirsem orjinalleriyle mi? ama jant fiyatlari cok yuksek orjinallerin. ne onerirsiniz? (arka)

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be kımse soruma cevap vermemıs :D arkadaslar motorumda sadece iki parca degismis yan sanayi parcalar takilmis. ikisi de kirildi. cant ve arka camurluk sinyal takilan yerden. sizce yan sanayileri ile mi degistirsem orjinalleriyle mi? ama jant fiyatlari cok yuksek orjinallerin. ne onerirsiniz? (arka)
    ben cevaplıyım imkan veriyosa hiç düşünmeyin orjinal parça takın özellikle de jant gibi önemli bi parçada sonuç olarak motor onun üzerinde gidiyor jantın orjinalini alırsanız çok daha iyi olur önemli bi parça dediğim gibi ama arka çamurluk demişsiz bir de onda da orjinal kullanın uzun ömürlü olur kesinlikle ama para meselesi o çok ta önemli değil sonuçta plastik bişey sürüşe etkisi yok jantın orjinali olsun çamurluk önemli değil sağlıcakla kalın ....
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    yamaha ybr125
    ben cevaplıyım imkan veriyosa hiç düşünmeyin orjinal parça takın özellikle de jant gibi önemli bi parçada sonuç olarak motor onun üzerinde gidiyor jantın orjinalini alırsanız çok daha iyi olur önemli bi parça dediğim gibi ama arka çamurluk demişsiz bir de onda da orjinal kullanın uzun ömürlü olur kesinlikle ama para meselesi o çok ta önemli değil sonuçta plastik bişey sürüşe etkisi yok jantın orjinali olsun çamurluk önemli değil sağlıcakla kalın ....
    ah su para ah su imkan varya :D orjinal dediginiz hangisi bumu http://www.rialli.com/urunler/yamaha...8-arka-ms2307/ yoksa fabrika cikisi gelen cant mi ?

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    yarın görüşmek isterim ama hava şartları pek el vermiyecek galiba ben de geçicem 15 ayada 16 dişliye ama şunu hala bulamadım arkayı mı değiştireyim önü mü dişli olarak ?
    Antalya'ya çok geliyorum ben Mazıdağında ev var, zaten motoru da Nebioğullarından aldım bir ara görüşürüz kardeş. Dişli meselesinde birşey diyemem __@hmet bilirsin arkayı 37 yaptık iyi oldu diyordu. Orjinal dişli bulsam bende yapacaktım ama nasip değilmiş. Bizde önü 16 yaptık oldu düz yolda biz iki kişi Mondiş Driftci tek arkasından gelip yetiştim ve 5-6 metre fark açıp bıraktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy kilo etki eder ama o kadar da değil benim kilom 77 boy 1.84. İki kişi 100-105 ile gidiyordum düz yolda bakımlarını yaptırırken soyle bence bu motor yavas gidiyor diye zinciri kasıyordur hava filtresi, yağı felan değişecektir belki. 4. vitesle 115, 5. vites de eğimli yollarda gayet güzel iş görüyor orjinal haliyle 135 yapmıştım ben.

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onu bilmiyorum ama red line var leventte onlara bi telefon ac sor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

yaparsin ufak ufak idare et simdilik..benn herseyi yaptim sonra da sattim ;) eski kasa ybr alayim dedim saga sola gitmeye sonra bi teknosa magazasina girdim su note 2ye baktim ulen dedim bosver motoru zaten havalar soguk binmeden duramam telefonu alayim bari en azindan sogukta binip hasta olmam..sonra cikarken hanim gonul koyar dedim ona da s3 aldim..bi baktim yeni kasa ybr parasi harcayip cikmisim artik bi kaç ay bekleyecegim motor almak icin;-)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler