Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah gönlüne göre versin kardeşim. Ben bu işte Nirvanaya ulaştım sayılır yani öyle hayal edipte alamadığım motor kalmadı yani

---------- Post added at 00:04 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

ne varmış len benim contamda benim yaptığım km yi benim yaptığım eziyeti sen yap bakayım motoruna conta monta kalıyormu senin motürde fıtı fıtı fıtı motür biniyosun her fırsatta yıkayıp siliyosun öyle olduğu halde statörü bozuluyor sonrada laf sırası geldimi 30.000 kmde bir tek parça değiştirmedim peaaahhh
    abi sen adem e sor hatta sorma o kendiliğinden anlatır benim kara şimşeği nasıl kullandığımı eziyet demişken sana birkaç resim atayım dedim ama bulamadım baştan aşşağıya çamur olanlardan
    ben öyle sosyete motorcusu değilim yağı en az 4000 km kullanırım senin gibi castrool da koymam ucuz olsun isterim lt si 15 tl olandan
    geri kalan 10 tl ye de bi galon şarap alırım
    hay gözünü seveyim ybr nin sahibine başka şarap ısmarlayan motor var mı be hee söyle
    __@hmet bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen adem e sor hatta sorma o kendiliğinden anlatır benim kara şimşeği nasıl kullandığımı eziyet demişken sana birkaç resim atayım dedim ama bulamadım baştan aşşağıya çamur olanlardan
    ben öyle sosyete motorcusu değilim yağı en az 4000 km kullanırım senin gibi castrool da koymam ucuz olsun isterim lt si 15 tl olandan
    geri kalan 10 tl ye de bi galon şarap alırım
    hay gözünü seveyim ybr nin sahibine başka şarap ısmarlayan motor var mı be hee söyle
    Seni başkasına sormaya gerek yok ben senide motorunuda biliyorum şarapçı kardeşim benim YBR yerine Salcano alsaydın şarap değil aradaki farkla sana pavyonda alem yaptırırdı be
    __@hmet bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Seni başkasına sormaya gerek yok ben senide motorunuda biliyorum şarapçı kardeşim benim YBR yerine Salcano alsaydın şarap değil aradaki farkla sana pavyonda alem yaptırırdı be
    beni yoldan çıkarmasın diye gittim ybr aldım zaten dur 2 resim atayım
    __@hmet bunu beğendi.

Motosikleti
    beni yoldan çıkarmasın diye gittim ybr aldım zaten dur 2 resim atayım
    Yok yanılıyorsun yoldan çıkarmasın deye pirelli lastik aldın sen benim bildiğim yoksa senin yolun zaten düzgün şarapçı
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hee tın tın kullanır fatih. Tam katıksız apaçi bu yav.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırdır amet aga alıcı gözüyle bakıyon motora ağzının suyunu sil

adem in göbeğe bak len adem nasıl yaptın len bu balkonu kaçak köçek

burda da canım ybr gene bi gün şarap ısmarlamıştı

DALGIC_800 ve SİMSON bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hangisi lem senin ybr değilki o ama yanındaki asil duruşuyla bekleyen benim Salcom kalıbı yeter oğlum ybr ye bak hele pisiklet gibi durmuş yanında
    İrfanın CBF i diyosan haklısın hoş motor ama ben orda nereye bakıom dikkat et azıcık arkasındaki romorka bakıyom şarapçı kafayı buldun herhalde gene
    DALGIC_800 bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ne varmış göbeemde? Yağlı pehlivan gibi adamım işte.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yumurta gibi adamsın be koçum benim

amet aga sen bence orda başka bişeye bakıyon sanli 52lt kappa ya olabilir

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Hangisi lem senin ybr değilki o ama yanındaki asil duruşuyla bekleyen benim Salcom kalıbı yeter oğlum ybr ye bak hele pisiklet gibi durmuş yanında
    İrfanın CBF i diyosan haklısın hoş motor ama ben orda nereye bakıom dikkat et azıcık arkasındaki romorka bakıyom şarapçı kafayı buldun herhalde gene
    Ahmet abi benim ybr'yi yerden yere vurmuşsun ya nasıl bir bisikletle kıyaslayabilirsin hayıııır olaaaamaz ama o gün salcanoya bindim ya abi ne yalan söyleyim kalıplıydı

hayırdır amet aga alıcı gözüyle bakıyon motora ağzının suyunu sil

http://g1211.hizliresim.com/13/s/g6s89.jpg

adem in göbeğe bak len adem nasıl yaptın len bu balkonu kaçak köçek

http://g1211.hizliresim.com/13/s/g6sbl.jpg

burda da canım ybr gene bi gün şarap ısmarlamıştı

http://g1211.hizliresim.com/13/s/g6sdk.jpg

Fatih abi bu resim iznik kampından sanki kim çektiyse güzel çekmiş ))
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

Motosikleti
    Alıntı DALGIC_800 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet abi benim ybr'yi yerden yere vurmuşsun ya nasıl bir bisikletle kıyaslayabilirsin hayıııır olaaaamaz ama o gün salcanoya bindim ya abi ne yalan söyleyim kalıplıydı

)
    Yok be Mehmetim yanlış anlama senin motüre bi lafım yok ama bizim motürlerin yanında cılız kalıyorlar işin açıkcası
    DALGIC_800 bunu beğendi.

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    orası öyle abi ama salcanoya lafım yok güzel motor
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı SİMSON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilader önce sen ne demek istediğimi anla ondan sonra bana nasıhat vermeye kalk.Ben ybr nin Japon'ya da üretildiğini falan sanmıyorum neden mi? çünkü çinde üretildiğini sen daha wolf'unu bile almadan onceden beri biliyordum bu 1.
    2.Senin benım herkesın genelleme olarak bir babanın 2 oğlu varsa bunların ikisi aynı mı? Sen kardeslerınle bır mısın?.aynı fabrıkadan cıkıyor dıye goruntu, motor aksamı olarak benzer olsada yanı senın örnek ahmet benım adımda ahmet.ikimiz aynı ahmet miyiz?. ybr kalıtesınde yok soyle yok boyle ybryle aynı dıyıpte benım karsımda dusunmeden konusma.
    3.kaldı ki ybr sohc motorlu wolf sohc degıl.ve ybr Japon menşeli
    4.bir ybr 3 tane wolf'u eskıtebılır.ama bır wolf 1 ybr yı asla eskıtemez.
    5.Yamaha, Salcano kurulmadan daha baş harfı "S" bile düşünülmeden çocuklugumuzdan, babamızın devrınden berıdır var olan bır marka.boylesıne kalıte ıle sızın cakma ybr lerınız kıyaslanacak bır sevıyede mı ıyı bır dusun.bu dakıkadan sonra bana verecegın cevap hıcde umrumda olmaz.Cunku sen hatayı basta yapmıssın. 1.Benım karsımda bılıncsızce konusmussun 2.bır babanın 2 oglu aynı soyadı hatta belkı aynı fızıgı tasıyorlar bedenınde ama bunları farklı kılan karakterıdır.sen once kucuk hesaplardan kurtul ardından bana laf yetıstırmeye devam et.
    bu konuda bukadar ezilmen anlamsız. belliki alışmışsın ezilmeye. benim yazdığımdan geçtim , sen kendi yazdığını anlasan sorun kalmaz. seviyene düşmem.
    sen bilip bilmeden sallamalarına devam et. ama salcanoya sallamadan önce 2 kez düşün. bukadar batma herzaman..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ulen ne adamlarsınız iki motorda aynı yerden çıkıyor.Adamlar sizin için üşenmeyip ayrı ayrı kalıpmı basacaklar.O kalıp dediğimiz şeyler kaç para biliyormsunuz?motor kalıpları her 25000 üretimde bir değişir ve fiyatları çok yüksektir.Ayrıca üretim montaj hattıda kurucaklar ayrı ayrı iki tane dandik motor için tek fabrikada.Valla birşeyden anlamıyorsunuz.Ki motorda aynı son nokta istiyen wolf alır istiyen ybr ben wolf alırdım ucuz oldugu için.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    ben wolfu 600km dir kullanıyorum. sıfır aldım.
    bence ybr renoysa, wolfde dacia dır. ybr iyiise, wolf işgörür. motoru eski tip ybr ile birebir aynı. kasası farklı.
    birebir aynı değil elbet. ama benim için önemli olan sağlamlığı. konfor ve malzeme kalitesi ybrden düşük elbet. 2500tl lik bir makinaya göre f/p si çok yüksek. ki ybr 4300tllik bie makina.
    ama wolfle 30-50-80bin km yapan çok insan var. ve hepsi memnun.
    tutupda çibli ybrye binip "sen japondan şaşma çinliye bakma" gibi abuk laflar sarfetmeyelim.

Motosikleti
    ENDURO
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda bukadar ezilmen anlamsız. belliki alışmışsın ezilmeye. benim yazdığımdan geçtim , sen kendi yazdığını anlasan sorun kalmaz. seviyene düşmem.
    sen bilip bilmeden sallamalarına devam et. ama salcanoya sallamadan önce 2 kez düşün. bukadar batma herzaman..
    Bak kardes kımsenın ezıldıgı falan yok. esas ezılen wolf u ybr yle aynı kefene koyanda.lafı fazla uzatıp senı cokda galıye alacak degılım.sen gıbı cogu fanatık ezılmemek ıcın çin malıdır taklıtdır dıye ybryle aynı motor aynı kalıte.bı kere aklı olan ınsan dusunur arastırır herseyden once bu motor neden ybr yı taklıt edıyor dıye. ben bır seylerı bılıp bılmeden degıl ogrendıgım kadarıyla yazıyorum haberın olsun."sen kendi yazdığını anlasan sorun kalmaz."demissin ya meseleyı anlamayan sensın, leb demeden leblebıyı benden once anlaman gereken kısıde sensın. yasın benden buyuk olabılır fakat nıtekım kı akıl yasta degıl bastadır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Ne oluyormuş Durmuş sonuçta 125 cc commuter makina değilmi ikiside ne fark oluyomuş

Sevgili simson Mehmet kardeşim sana cevap yazmadan önce ilk önce uslubuna bir parça dikkat etmeni öneririm bilader diye cevaba başladığın adam 30 yaşında evli barklı bi insan ilk önce bunu bil.YBR nin Çinde üretildiğini oda wolfunu almadan önce biliyordur sanırım sonuçta bu devlet sırrı değil bu 1. Bir babanın iki oğlu yada iki kardeşin birbirleriyle tamamen aynı olması beklenemez doğru çünkü insanların hisleri ve duyguları olur,akıllıdırlar,her insanın kendine göre fikri olur bu yüzden-kardeşte olsa- iki insan birbirinin aynı olamaz doğru söylüyorsun.Fakat YBR de Wolf te ikiside motosiklettir bunlar makinadır yani kul yapımıdır bu yüzden ne duyguları olabilir,nede akılları fikirleri vardır,fakat makinelerin üretildikleri firmalarda kendilerine kazandırılan bir takım özellikleri vardır-tork,beygir gücü,yakıt tüketimi gibi (bunlara karakteristik özelliklerde denir) bunlar iki farklı makinede aynı olabilirler bu mümkündür. Biz aynı derken bunlardan bahsediyoruz yoksa tabiki Yamaha dünya çapında kendini ispatlamış bir markadır ve baştan sona kadar kalitedir her bir parçası (grenajları olsun elcikleri olsun yapıldığı malzeme olsun) kalite kokar resmen buna bi itirazımız yok Burada düşünmeden konuşan birazcık sensin gibi sanki
    3. Sohc motor ne demek biliyormusun sen bence bilmiyorsun yada Sohc ile Dohc motoru karıştırıyorsun Bak ben sana açıklayayım Sohc motor üstten tek eksantrikli demektir Dohc ise Üstten çift eksantrikli motordur (twin cam diyede anılır) "ybr sohc motorlu wolf sohc degıl" diye öyle bir kükremişsinki sanki ybr yi böyle üstten çift eksantrikli sıra silindirli bi motosiklet wolfu ise ondan çok daha basit başka bi motosiklet sanacak herkes HER İKİSİDE ÜSTTEN TEK EKSANTRİKLİ YANİ SOHC motorludur ve evet YBR japon menşeili dir buna bi itirazımız yok olamazda zaten fakat Salcano Wolfun Çin menşeili olması sanki senin zoruna gitmiş gibi
    4 Bir YBR 10 tane Wolfta eskitebilir yada 1 wolf 10 YBR de eskitebilir bu tamamen kullanım ve bakım la alakalıdır, senin YBR en vardır benim wolfüm sen yağına bakmazsın ben çok iyi bakarım yola çıkarız senin ybren şrraak diye kilitler ben yola devam eder giderim yada bu tam terside olabilir ben wolfe bakmam ben kalırım yolda o zamanda işte sen gibi ön yargılı insanlar derlerki işte çin malı yolda kalmış ybr ye bakın devam ediyor böyle bi kıyaslamaya katılmıyorum yani
    5 Ben 23 senedir motosiklet kullanıyorum belkide sen dünyada yokken ben motosiklet kullanıyordum yada senin çocukluğundan beri belkide babanın zamanından beri motor kullanmışlığım vardır Yamahanın ne kadar eski ve köklü firma olduğunu ve ne kadar kaliteli olduğunu inanki senden çok daha iyi biliyorum,çünkü pek çok YBRem oldu hatta daha eskilerden bahsedecek olursak pek çok FZR em YZF em yada viragom oldu ve biz motosikletlerimizin senin tabirinle "çakma YBR lerimizin" YBR yle aynı olduğunu söylemiyoruz bizim dediğimiz şu (en azından benim kendi fikrim bu) aralarındaki kalite farkının fiyat farkına değecek bi fark olmadığı !!! umarım aradaki bu nüans farkını anlayabilecek kadar düşünmeye sevkedebilirm seni Küçük hesaplara gelince iki motosiklet arasında yaklaşık %75 fiyat farkı var rakamlara gelecek olursak sıfır fiyatları YBR ESD: 4350 TL SALCANO WOLF :2490 TL aradi bu fark yani 1860 TL hiçte küçük hesap değildir bence heleki 2490 liralık bi motora göre 1860 lira bayada büyük hesaptır benim gözümde
    Burada bilinçsizce kim konuşmuş bırak onuda bu cevabı okuyanlar versin bence
    Sonuç olarak biz "çakma YBR lerimizle" mutluyuz sanada japon harikası ESD lenle mutluluklar dilerim kardeşim esen kal
    bi kere fıyat ve sıfırını alma açısı herkese gore degısır orada kımseyı ne uzerım nede yanlıs konusurum o ımkanlar dogrultusundadır.
    1.sana denen bır lafım yoktu Fatih kardes.2.kıme nasıl konusacagımı senden ogrenecek degılım.adamın yasını medenı durumunu ben nereden bıleyım nüfus memurumuyum ben?.3.benim zoruma gıden bı sey yok meseleyı gereksız yere laflarla uzatan basta tahsıns adlı uyenın bana laf etmesıyle basladı.
    4.en onemlısı işi saptıran sensin be kardes.neden mi çünkü "4 Bir YBR 10 tane Wolfta eskitebilir yada 1 wolf 10 YBR de eskitebilir bu tamamen kullanım ve bakım la alakalıdır, senin YBR en vardır benim wolfüm sen yağına bakmazsın ben çok iyi bakarım yola çıkarız senin ybren şrraak diye kilitler ben yola devam eder giderim yada bu tam terside olabilir ben wolfe bakmam ben kalırım yolda o zamanda işte sen gibi ön yargılı insanlar derlerki işte çin malı yolda kalmış ybr ye bakın devam ediyor böyle bi kıyaslamaya katılmıyorum yani ". [COLOR="#FF0000"]burada ben normal kosullarda normal kullanım duzenlı bakımlarla beraber demek ıstemıstım olayı sen yanlıs anlamıssın.bakım onemlıdır ama duzenlı bakımlarla hangı motorun once erıyıp gıdecegı bellı.oraya gırmeye degmez zaten.[/COLOR]5.ben zaten bu farkları goz onune alarak tercıhımı cokdan yaptım ybr yı secerek. elbette herkesın motoru arabası kendıne mercedes ama nitekim "yiğidi öldür hakkını yeme" misali.
    6."benım bu kadar bılıncsız konusmamı tarif etmissin onuda okuyucular cevap versin" demissin madem bu kadar çok bilinçsiz konuşmusum neden dedıklerıme dogru diyipte olayı yanlıs yerlere saptırma gereği duydun bilemiyorum.7.fiyat farkı olacakdır elbette.kımsenınde maddi durumlarının veya manevi durumlarını es gececek degılım.kımsenın maddiyatınada manevıyatınada bı soz demem kesınlıkle.imkanlar dogrultusunda.
    Ve herkes mutlu olacagı tercıhlerını ımkanlar dogrultusunda yapmıs kardes.Burada kımseye laf düşmez.
    ENDURO

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben wolfu 600km dir kullanıyorum. sıfır aldım.
    bence ybr renoysa, wolfde dacia dır. ybr iyiise, wolf işgörür. motoru eski tip ybr ile birebir aynı. kasası farklı.
    birebir aynı değil elbet. ama benim için önemli olan sağlamlığı. konfor ve malzeme kalitesi ybrden düşük elbet. 2500tl lik bir makinaya göre f/p si çok yüksek. ki ybr 4300tllik bie makina.
    ama wolfle 30-50-80bin km yapan çok insan var. ve hepsi memnun.
    tutupda çibli ybrye binip "sen japondan şaşma çinliye bakma" gibi abuk laflar sarfetmeyelim.
    arkadaşım ybr 2006 dan buyana çin montaj yıllardır da bi sorunu yok senin bişeyden anladığın yok galiba bişey demiycem ybrye çinli diyen vatandaş sen wolfun nerde üretildiğini bilmiyosun galiba
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titanı hala savunurum. Ben ybr de çok sürdüm. Sen hiç wolf le viraja daldınmı durmuş?
    ankara ulus salcano servis ustası benim canım ciğerimdir böbreğimdir ademim yumurtam ben ybryi sıfır aldığımda onda sıfır wolf vardı ona sordum ne alayım dedim wolf işimi görür mü dedim..kullanışımı bildiği için,senesine kalmaz motoru satabileceğimi bildiği için ıvır zıvır bir dünya sebepten dolayı ybr aldırdı..hatta gidon topuzlarımı hediye etmiştir karşılığında tatlısını da yemiştir viraj,denge ve kıvraklık mevzusuna gelince şase dediğin seyin tasarımı,kullanılan malzeme devreye giriyor..kendisi de dile getiriyor bütçen kısıtlı ise wolf al diyor ama her anlamda ybr ile aynı olduğunu düşünme diyor çünkü değil..bu arada yumiş kullanmadığım bilmediğim şey için neden atıp tutayim ben öyle bi adam miyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

birbirinizi bi motor yüzünden kırmayın,ben simdi 5bin koşmaya gidiyorum aksam takviye nöbetim var ben gelmeden öpüşüp barışmış olun bakim
    SİMSON bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Vay arkadaş konu nerelere gelmiş.
    Beyler yapmayın,etmeyin,dünya malı için birbirinizin kalbini kırmayın.
    Ben sadece teknik anlamda basit bi soru sordum,böyle olacağını bileydim vallahi,billahi sormazdım.
    Neyse ölümlü dünyada eften püften meseleler yüzünden tartışmanın lüzümü yok.
    Allah herkese kullandığı motosiklet ile kazasız belasız nice güzel kmler yapmayı nasip etsin.
    Tekeriniz düz bassın.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı SİMSON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak kardes kımsenın ezıldıgı falan yok. esas ezılen wolf u ybr yle aynı kefene koyanda.lafı fazla uzatıp senı cokda galıye alacak degılım.sen gıbı cogu fanatık ezılmemek ıcın çin malıdır taklıtdır dıye ybryle aynı motor aynı kalıte.bı kere aklı olan ınsan dusunur arastırır herseyden once bu motor neden ybr yı taklıt edıyor dıye. ben bır seylerı bılıp bılmeden degıl ogrendıgım kadarıyla yazıyorum haberın olsun."sen kendi yazdığını anlasan sorun kalmaz."demissin ya meseleyı anlamayan sensın, leb demeden leblebıyı benden once anlaman gereken kısıde sensın. yasın benden buyuk olabılır fakat nıtekım kı akıl yasta degıl bastadır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

bi kere fıyat ve sıfırını alma açısı herkese gore degısır orada kımseyı ne uzerım nede yanlıs konusurum o ımkanlar dogrultusundadır.
    1.sana denen bır lafım yoktu Fatih kardes.2.kıme nasıl konusacagımı senden ogrenecek degılım.adamın yasını medenı durumunu ben nereden bıleyım nüfus memurumuyum ben?.3.benim zoruma gıden bı sey yok meseleyı gereksız yere laflarla uzatan basta tahsıns adlı uyenın bana laf etmesıyle basladı.
    4.en onemlısı işi saptıran sensin be kardes.neden mi çünkü "4 Bir YBR 10 tane Wolfta eskitebilir yada 1 wolf 10 YBR de eskitebilir bu tamamen kullanım ve bakım la alakalıdır, senin YBR en vardır benim wolfüm sen yağına bakmazsın ben çok iyi bakarım yola çıkarız senin ybren şrraak diye kilitler ben yola devam eder giderim yada bu tam terside olabilir ben wolfe bakmam ben kalırım yolda o zamanda işte sen gibi ön yargılı insanlar derlerki işte çin malı yolda kalmış ybr ye bakın devam ediyor böyle bi kıyaslamaya katılmıyorum yani ". [COLOR="#FF0000"]burada ben normal kosullarda normal kullanım duzenlı bakımlarla beraber demek ıstemıstım olayı sen yanlıs anlamıssın.bakım onemlıdır ama duzenlı bakımlarla hangı motorun once erıyıp gıdecegı bellı.oraya gırmeye degmez zaten.[/COLOR]5.ben zaten bu farkları goz onune alarak tercıhımı cokdan yaptım ybr yı secerek. elbette herkesın motoru arabası kendıne mercedes ama nitekim "yiğidi öldür hakkını yeme" misali.
    6."benım bu kadar bılıncsız konusmamı tarif etmissin onuda okuyucular cevap versin" demissin madem bu kadar çok bilinçsiz konuşmusum neden dedıklerıme dogru diyipte olayı yanlıs yerlere saptırma gereği duydun bilemiyorum.7.fiyat farkı olacakdır elbette.kımsenınde maddi durumlarının veya manevi durumlarını es gececek degılım.kımsenın maddiyatınada manevıyatınada bı soz demem kesınlıkle.imkanlar dogrultusunda.
    Ve herkes mutlu olacagı tercıhlerını ımkanlar dogrultusunda yapmıs kardes.Burada kımseye laf düşmez.
    Yaşının kaç olduğunu bilmiyorum ama sen başkalarının yaşını bildiğin halde terbiyeni aşıyorsun. Karşında ki insanlar senden büyükler ve saygı göstermek ZORUNDASIN!!!

Madem bu kadar bilgilisin yazdıkların doğrultusunda konuşuyorsun. Buraya gelip kimseye soru sormana gerek yoktu. Hani çok bilgilisin burada ki insanların düşünce ve fikirlerini neden ihtiyaç duydun anlamadım. 30 yaşında ki bir adama "bak kadeş diye hitap edilmez. egelim 43 seni o konuda bilgilendirmiş. Saygısızlığın luzumu yok. Belki ağır olucak ama çok burnunun dikine gidiyorsun ben bunu ailenden nasıl gördüyse öyle davranır diyorlar ya ona benzetiyorum. Bell ki, ailende diktatör olan insanlar var ve hep dediğim dedik diyorlar. Unutmasınlar ki, her bilinen doğru değildir ve şuda bir gerçek ki, senin internette okuyarak edindiğin bilgileri sana sunan insanlar motosiklet üzerinde tecrübe etmiş olan insanlardır. Sen gelmiş şöyle böyle diyorsun. Sadece terbiyeni bil.

En basit yoldan abi kusuruma bakma yaşını bilmiyordum. Bir saygısızlık ettiysem özür dilerim. Ben internette araştırdım bunları öğrendim ne kadar doğrudur değildir diye sorabilirdin.
    Neyse ben sana tek kelime daha etmicem. Sen kafanın dikine gidip mutlaka seviyesiz konuşacaksındır yine şahsen tahsins abinin yaptığı gibi bende sana aldırış etmicem.
    egelim 43 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler