Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    cümleten sa ybr kardeşliği bende honda cg125 alıcaktım son anda bı tanıdık vasıtasıyla ybr almaya karar verdim bendeki 100lüğü satıp üstüne 1200 tl verip 2005 model bi yamaha ybr125 sahibi olacağım inşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı __@hmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle dişli değişimini ve zincir kısaltmanın hızdan ziyade yakıtta nasıl tasarruf ettiğini açıklmaya çalışacam
    evet düşebilir hep 6000 devirlerde kullanılır ve uzun yol yapılırsa demissiniz haklısınız
    ben motor kullanırken eğer acelem yok ve sakin kullanırsam zaten 5.vites 5000 deviri geçmem şimdi diyeceksiniz ki bizde öle gitsek fıtı fıtı bizimkide yakmaz ama şu varki benim 5000 devirde motor hiç zorlanmadan 80 km/s hızla gidiyorum 6000 devirlerde motor 90/95 arası gidiyor ve vites düşürüpte gazladığın anda da hemen hızlanıyor bu değerleri ezbere yazmıyorum arkadşlar kendi ybr mden sizlere aktardıklarım

Tamam 6000 deviri geçmessen uzun yolda oralara düşebilir amaaaa 470 kmnin 270 kmsini kırmızıda gitti birde yedeğe düşmedi diyorsun, biz kırmızıda kullansak 3 lt ye yaklaşıyor, nasıl olcak bu iş

Birde ben orijinal dişli ile 130 a yaklaşmasına rağmen kırmızıya girmedi, 37 dişliyle kırmızıya girince kaç basıyor bu alet merak ediyorum

---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:08 ----------

Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ybr nin yan çanta demiri nden bu kadar pahalı?
    far koruma 50
    motor koruma 50
    arka çanta 55
    yan çanta 450 yuh yani
    Bir yanlışın olmasın Görkem, ben iyi hatırlıyorum arka ve yan çanta demiri beraber 110 TL idi, sahibindendendi hatta ilanı dur bir bakayım, bulursam atarım adresini.

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten sa ybr kardeşliği bende honda cg125 alıcaktım son anda bı tanıdık vasıtasıyla ybr almaya karar verdim bendeki 100lüğü satıp üstüne 1200 tl verip 2005 model bi yamaha ybr125 sahibi olacağım inşallah
    Aleykümselam kardeşlik, iyi hayırlı olsun diyelim şimdiden, yalnız alırken motordan anlayan biriyle git veya bir ustaya göstermen iyi olur.

---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:18 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görkem sen cbf in demirlerini buna uydurmaya çalışsan hem daha ucuz olur hemde 1 taş 2 kuş vurmuş olursun

---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:55 ----------

evet bu değerlere düşebilir ama 600o dd geçmezsen ve hep uzun yol yaparsan yoksa nasıl düşer ben anlamadım dişli değişimi yapsan dahi şehir içi motorun 50cc gibi gider 2 kişi giderkende vay anam vay
    o yüzden benim motor 2.2 ile 2.8 arası yaksın yapıştırdım mı da 120 ye dayansın sıkıntı ybr nin yaktığı batmıyor
    zaten gözüme battığı an gider cripton alırım o 3.5 lt benzin ile 200km yol yapıyor
    Evet Fatih dişli olayını biraz abartınca tadı kaçıyor, zaten 10 beygir motor anca götürüyor motoru fazlası iş değil, he sadece sana düzde ve başaşağı faydası olur, ben denemek için önü 15 yaptım, tam 6000 devirde 80 km hız yapıyor, 4. viteste de en fazla 118 km yaptım, he faydası ne oldu derseniz yaklaşık 600 devir gibi daha düştü devir aynı hızda gitmek için ve vites araları uzadı, bana göre bu ideal gibi bakalım yakıt ne farkedecek?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam 6000 deviri geçmessen uzun yolda oralara düşebilir amaaaa 470 kmnin 270 kmsini kırmızıda gitti birde yedeğe düşmedi diyorsun, biz kırmızıda kullansak 3 lt ye yaklaşıyor, nasıl olcak bu iş

Birde ben orijinal dişli ile 130 a yaklaşmasına rağmen kırmızıya girmedi, 37 dişliyle kırmızıya girince kaç basıyor bu alet merak ediyorum

---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:08 ----------

Bir yanlışın olmasın Görkem, ben iyi hatırlıyorum arka ve yan çanta demiri beraber 110 TL idi, sahibindendendi hatta ilanı dur bir bakayım, bulursam atarım adresini.

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

Aleykümselam kardeşlik, iyi hayırlı olsun diyelim şimdiden, yalnız alırken motordan anlayan biriyle git veya bir ustaya göstermen iyi olur.
    saol abi zaten motorcudan alıyorum 150-200 tl masraf ettin mi bebek gibı olur dedi biraz sürdüm hosuma gitti kaliteli motor

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR

Birde ben orijinal dişli ile 130 a yaklaşmasına rağmen kırmızıya girmedi, 37 dişliyle kırmızıya girince kaç basıyor bu alet merak ediyorum [COLOR="Silver"]
    Aman boşver yaa Ben bugün babam arkamda 100 km hıza çıktımda kafam kopucak gibi oldu rüzgardan hemen hız kestim. Bu arada babam 85 ben 80 kg. 165 kg düz yolda 100 km'ye çıktım sizce nasıl? Benim ybr'nin vites değerlerine göre hız değerlerinden haberim yok. Size zahmet 1. vites şu 8.000 dd şu hız vb gibisinden yazarsanız sevinirim. Bu arada güzel bir kask almam lazım. Kafamda ki kask 25 liralık 4-5 senelik kask. Kızıcaksınız ama napalım Allah'a emanet gidiyoruz, sakin efendi efendi. Maddi durumu ayarlıyım marushin tiger kask almayı düşünüyorum. 250 lira nette. Kargo'da 50 tutsa tutmaz ama 300 lira diyelim. Kargo felan max 300 lira yada direk 300 liraya önerebileceğiniz bir kask varmıdır? İstanbul Avrupa yakasındayım.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

__@hmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 ybr / 2012 ybr 125 esd / 2007 GSR 600
    Valla dostum şimdi nasıl olacağını bilmem sadece kendi değerlerimi ve neden olabileceğini aklımca anlatmaya çalıştım daha yarım saat önce eve yemeğe geç kalmıştım arkadaşın evinden nasıl çıktım yolda nasıl geldim görmen lazım benim red dediğim asabi kullanışım açılımı söyle ilk mesajımda da söyledim aşağıda vites değişimlerim
    1.vites 40 10000 devir
    2.vites 70 10000 devir
    3.vites 100 10000 devir
    4.vites 125 9500 devir
    5.vitesi kullanamadım bile durup kalkma mesafeleri yakın olduğu için
    ayrıca o 270 kmsi red demeye calıştığım kullanımda yukarıdaki gibi vites değişimleri olmuştur hiçte sakin kullanılmadı
    neyse işin özü motorumun ne yakıt sıkıntısı nede hızlanma gibi bir sorunu var.

Birde ben orijinal dişli ile 130 a yaklaşmasına rağmen kırmızıya girmedi, 37 dişliyle kırmızıya girince kaç basıyor bu alet merak ediyorum [COLOR="Silver"]
    Twin bunu beğendi.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    arkadaşlar günaydınn 8 gün önce aldım ybr 125esd sıfır aldım i 50tl lik bi benzin koydum 240 kmde şuan ilk 150 km 5000deviri hiç aşmadım sonra 150km geçince azcık bastım arada 6000-7000-8000 devir gitt ama uzun süreli değil 80-90 km hız yaptım bu bastığımda şuan benzin son dişin biraz üstünde yedeğe nasıl geçer bu ve sizce çokmu yakmış yada rodajda bu yakıt olayına bakmıymmı ne dersiniz
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Egemen06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar günaydınn 8 gün önce aldım ybr 125esd sıfır aldım i 50tl lik bi benzin koydum 240 kmde şuan ilk 150 km 5000deviri hiç aşmadım sonra 150km geçince azcık bastım arada 6000-7000-8000 devir gitt ama uzun süreli değil 80-90 km hız yaptım bu bastığımda şuan benzin son dişin biraz üstünde yedeğe nasıl geçer bu ve sizce çokmu yakmış yada rodajda bu yakıt olayına bakmıymmı ne dersiniz
    Rodajda ne yapman gerektiği kullanım klavuzunda açıkca yazıyor,onları uygula pişman olmazsın ,yedeğe nasıl geçiçeğide kullanım klavuzunda anlatıyor,sağda yada soldadı bir vana tarzı birşey var onu çevirmen gerekiyor ok yönü yana gelicekti sanırım,rodajda genelde yakıt durumuna bakılmaz,normale göre fazla yakar çünkü..Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir

celilcetiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2012 & 2014
    İşten eve giderken YBR ve ben

Sepetçioğlu bunu beğendi.
    Born to ride, Ride to born

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Dişli değişimi yaptınız herhalde?

TheAzReaL07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dişli değişimi yaptınız herhalde?

Ben mi ? Sepetçioğlu.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Evet........

Motosikleti
    Evet........
    Hayır herhangi bir şey değiştirmedim. Pek de anlamam dişli olayından. Lastikler Michelin

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı celilcetiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır herhangi bir şey değiştirmedim. Pek de anlamam dişli olayından. Lastikler Michelin
    Aynen benimde Michelin
    Dişli için yanlış görmüşüm, ben 80 le giderken tam 6000 devirde oluyor, sizinki 7000 devir.

Motosikleti
    Aynen benimde Michelin
    Dişli için yanlış görmüşüm, ben 80 le giderken tam 6000 devirde oluyor, sizinki 7000 devir.
    Kilo farkı olabilir

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Yok benim ön 15 diş Bakıyorum artısı eksisi ne diye.

Motosikleti
    Yok benim ön 15 diş Bakıyorum artısı eksisi ne diye.
    Orasını bilemem. Biraz zayıf gördüm seni (bana göre) ondan kiloya bağladım

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Evet öyleyim
    Bu akşam bunun zararını çok iyi gördüm Az daha düşüyordum.

Motosikleti
    Evet öyleyim
    Bu akşam bunun zararını çok iyi gördüm Az daha düşüyordum.
    Geçmiş olsun.

Seyyahrasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere xtza 660
    Hayırlısı olsun bende 1 ay oldu 800 km oldu mümkün oldugunca zorlama bende 500 sonra ara sıra kısa kısa sıkıstırdım

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı celilcetiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Sağolasın ilk düşmemden tecrübe edinmişim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler