Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bikere ben 100 ün üstünde giderken öyle bi ses çıktıki hah kitliyo motor dedim. 60 lara düşünce kesildi. Bidaha o ses çıkmadı. Senin motor yeni. Bişey olacağını sanamam. Ama genede tedbirli olmak lazım.
    Ben de kitliyo sandım hocam. Anında sağa çektim. Ön lastikte bi numaralar oldu sandım önce. Patladı yada diskte bişeyler oldu diyerekten. 5. vitesteyken tırsıyorum artık. Her an bişey olcak gibi geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    selamlar nasılsınız...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha
    Merhaba arkadaşlar. Allah'ın izniyle Ybr'mi alıp bende aranıza katıldım çok şükür. Şimdi size sorum şu yönde olucak, farlar için beyaz ampul almayı düşünüyorum. Marka olarak aklımda olanlar Osram yada Philips. Fakat ybr'lerin ampul tipi nedir onu bilmiyorum. H4 olması lazım ama yinede yanılmamak için sorıyım dedim. Birde Osram yada Philips olarak beyaz ampul kullanan varmı? Memnun mu? Watt değerni 35 mi olmalı?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem abi neden yaptı acep o sesi aşırı basmadan mı?
    korkma fatih. 4-5 sene önceydi. Yani bi problem yok. Bilmiyorum valla. O kadar basmamıştım. Bende anlamadım. Başkada yapmadı zaten. Hani derlerya binde bir olasılk, işte o olasılık.
    Sağol ramazan.

Motosikleti
    Yamaha
    Cümleten Selamın Aleyküm.
    Sizden bir ricam olucaktı. Ybr125Esd için lastik alıcam ne marka önerirsiniz. Birde arka lastiği 90 değilde 100'lük takmayı düşünüyorum. Motor zaten güçsüz 100'lük lastik motoru yormaz ama yinede bir sormak istedim siz kullanıcılarına.

Birde yukarıda da bahsettiğim gibi beyaz ampul almayı düşünüyorum Philips veya Osram olmak şartıyla. Tam olarak bizim motorlara uyması için duy tipi, ampul tipi, watt olarak değeri ne olmalıdır yardımcı olursanız çok sevinirim. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Allah'ın izniyle Ybr'mi alıp bende aranıza katıldım çok şükür. Şimdi size sorum şu yönde olucak, farlar için beyaz ampul almayı düşünüyorum. Marka olarak aklımda olanlar Osram yada Philips. Fakat ybr'lerin ampul tipi nedir onu bilmiyorum. H4 olması lazım ama yinede yanılmamak için sorıyım dedim. Birde Osram yada Philips olarak beyaz ampul kullanan varmı? Memnun mu? Watt değerni 35 mi olmalı?
    2012 leri h4 ampüllü dür aydınlatma yuvarlak farlara göre güzeldir beyaz ampüle gerek yok 35 w tır lastikleri de büyütmeni şahsen tavsiye etmem
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Ybr 125 2008-Presto 125cc Scooter
    Cümleten Selamın Aleyküm.
    Sizden bir ricam olucaktı. Ybr125Esd için lastik alıcam ne marka önerirsiniz. Birde arka lastiği 90 değilde 100'lük takmayı düşünüyorum. Motor zaten güçsüz 100'lük lastik motoru yormaz ama yinede bir sormak istedim siz kullanıcılarına.

Birde yukarıda da bahsettiğim gibi beyaz ampul almayı düşünüyorum Philips veya Osram olmak şartıyla. Tam olarak bizim motorlara uyması için duy tipi, ampul tipi, watt olarak değeri ne olmalıdır yardımcı olursanız çok sevinirim. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle.
    ben 100 lük kullanıyorum virajlarda bi kaymasını vs görmedim o yönden iyi gibi, çok zorlamadanda 2 kişiyle 100ü görmüşlüğüm var, ama yakıt olarak benim motorum fazla yakıyo malesef vede bunun tekerdende kaynaklandığını düşünüyorum şahsen ama karar senin.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    selam arkadaşlar. Ybr sinde alt sakal takan varmı? Varsa nerden temin edebiliriz?

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 leri h4 ampüllü dür aydınlatma yuvarlak farlara göre güzeldir beyaz ampüle gerek yok 35 w tır lastikleri de büyütmeni şahsen tavsiye etmem
    Motor kullanmışlığım var. Fakat ahım şahım bir motor kullanıcısı değilim. Ybr'nin tekerlekleri biraz bisikleti andırdığından 90 değil de, 100'lük takmayı düşündüm. Amacım görüntüde farklılık yaratıp motoru abartılı bir görüntüye sokmak değil. Sadece biraz daha geniş ebat lastiğin virajlarda daha çok güven vereceğini düşünüyorum.

Birde lastik markası olarka bir marka belirtmemişsiniz. Ben tubless olarak İrc buldum 75 lira. Michelin 120 lira. Mutlaka lastik değiştirenler vardır. Marka olarak ne kullanıyorlar ve çift olarak kaç liraya temin ettiler öğrenmek isterim. İstanbul'da ikamet ediyorum. Okmeydanın'dayım. Bazıları pek bilmez Okmeydanı'nı. Mecidiyeköy'e yakınım diyim ben size.

Alıntı Motoemree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 100 lük kullanıyorum virajlarda bi kaymasını vs görmedim o yönden iyi gibi, çok zorlamadanda 2 kişiyle 100ü görmüşlüğüm var, ama yakıt olarak benim motorum fazla yakıyo malesef vede bunun tekerdende kaynaklandığını düşünüyorum şahsen ama karar senin.
    90 değil de, 100'lük lastik kullanmanızdan dolayı ben ybr'nin öyle ahım şahım bir yakıt sarfiyatı olacağını sanmam. Normalde 8-9 kuruş yakan motor en fazla 10 kuruş yakar yani 100'lük bir lastik ne kadar etkiler ki?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben pirelli mt 65 kullanıyorum görüntüsüne takılma eğer senin denge sorunun yoksa lastikse kaliteli ise boyutu büyütme bisiklete benziyor diyorsun ama bence öyle değil
    tubeless olarak değiştirirsen sıkıntı olmaz irc yi de en son seçenek olarak düşün metzeler mişlen pirelli bunlardan birini düşün ama boyutunu büyütme gerek yok yani

Motosikleti
    Yamaha
    ben pirelli mt 65 kullanıyorum görüntüsüne takılma eğer senin denge sorunun yoksa lastikse kaliteli ise boyutu büyütme bisiklete benziyor diyorsun ama bence öyle değil
    tubeless olarak değiştirirsen sıkıntı olmaz irc yi de en son seçenek olarak düşün metzeler mişlen pirelli bunlardan birini düşün ama boyutunu büyütme gerek yok yani
    Peki hocam kaç liraya hallettiniz çift olarak ve bende nereden temin edebilirim?

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı korna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kitliyo sandım hocam. Anında sağa çektim. Ön lastikte bi numaralar oldu sandım önce. Patladı yada diskte bişeyler oldu diyerekten. 5. vitesteyken tırsıyorum artık. Her an bişey olcak gibi geliyor.
    ayni benimkide on tekerin ordan geldi bende yaylaya cikiyordum ilk defa o kadar zorlanip isinmisti o zaman yapti biraz durdum sonra bir daha yapmadi

Motosikleti
    Ybr 125 2008-Presto 125cc Scooter
    ben 1 litreyle yaklaşık 32km gidiyorum ama direk tekerin 100 olmasından demiyorum ondanda bi ufak etkiliyodur başka sorunlarıda olabilir tabi motorun araştırıyorum. Ama bence arkadaşın dediği gibi mişlen takarsan 90-90 yeterli olucaktır önceki sayfalara bakarsan mişlenin yol tutuşunun çok iyi olduğunu yatırabildiğin kadar yatır kaymaz diyenleri görüceksin. Ben şahsen irc kullanıyorum arka 100 lük baya virajlarda yatıyorum daha kaymasını görmedim ama sürüş keyfi olarak ne kadar etkiler mişlenle irc orasını bilemiycem. Bunu yapan adamlarda 100lük takmasını bilirdi bişey varki 90 takmışlar diye düşün ve 90 tak bence, ben bi hatadır taktım diyorum bidaha 90 lık alıcam tekerin bitmesini bekliyorum aslında yakıt haricinde bi eksisinide görmedim ama piskolojik olarak niyeyse 90 olsa diye içimden geçiyor

lastik olarak benim arkadas irc takti cok etli bi lastik ayni olcude olmasina ragmen daha iri duruyor gayet memnun sert kullaniyo ama yinede memnun bende irc kullandim bende memnun kaldim fiyatida gayet makul bende bir cift almayi dusunuyorum ustundeki lastik yeterli gelmiyo

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. Ybr sinde alt sakal takan varmı? Varsa nerden temin edebiliriz?
    hayırdır abi salcanoya sakal mı takacan yoksa
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Peki hocam kaç liraya hallettiniz çift olarak ve bende nereden temin edebilirim?
    ben anes motordan çift olarak 125 tl ye aldım 1 yıl önce anes motoru ara müdür hakan var buraya üye olduğunu söyle pirelli lastikler %10 indirim yapıyor

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırdır abi salcanoya sakal mı takacan yoksa
    sakal takıp traş edicem. yok bi arkadaşa lazımda ondan sordum. Varmı bilen?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    buraya yaz hakan bey cevap verir
    http://www.motosiklet.net/forum/anes...ndirim-38.html

ben anes motordan çift olarak 125 tl ye aldım 1 yıl önce anes motoru ara müdür hakan var buraya üye olduğunu söyle pirelli lastikler %10 indirim yapıyor
    abi baya ucuz almissin seneye bende bir cift alirim kargo olayi vardir herhalde

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi baya ucuz almissin seneye bende bir cift alirim kargo olayi vardir herhalde
    100 tl üzerine kargo beleş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler