Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bayramda kısmetse gelicem. ama arabayla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    motorcu adam arabayamı biner? Ybr kap gel bitane test edelim

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu adam arabayamı biner? Ybr kap gel bitane test edelim
    o zamana kadar alamam ki motoru

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona kalırsa salcano wolf 125 de ybr ile aynı fabrikada üretiliyormuş.. bu gün bi sacano ne kadar kaliteli olursa olsun ybr kadar olabilir mi wolfteki titreşiimin inazumada olmayacağini düşünüyorum tek silindirden dolayı..Ayrıca motoru inceledim reis fuarda gördüm selesine oturdum gereksiz bir race havası var motorda...
    Biri safkan çinli öbürü yamaha aynı kefeye koyamazsınız ikisini. Çok yanlış düşünüyorsunuz bence.

Seramik silindir ustası SYM, bu üstün teknolojisini Wolf SB 250 kullanıcılarına armağan ediyor. 0,00 vibrasyonuyla hiçbir titreşim hissettirmediğinden, sürücüsünü adeta gökyüzünde uçan halı misali yollarda süzdürüyor. 6 vites şanzımanıyla, kalkışta güçlü torkuyla ve 140 km maksimum hızıyla adeta ‘açılın yollar ben de varım’ diyor. Motor 7500 devire ulaştığında 25,4 beygire ulaşan performansı kendisine bakanları hayran bırakıyor. 14 litre yakıt deposu 110/17 ön, 140/17 arka lastikleriyle ve özel dizaynıyla ıslak ya da kuru tüm yollarda güvenli tutuş emniyeti sağlıyor.

Şimdi sıkı durun, Wolf 250 size yol bilgisayarıyla da yardımcı oluyor. Kaç km yol yaptığınızı, yakıt tüketiminizi, deponuzda kaç litre benzin kaldığını ve ortalama kaç litre benzin harcadığınızı görebiliyorsunuz.
    Su soğutmalı ve üstün teknolojili, yeni, sınıf Wolf SB 250 sizi SYM bayilerinde bekliyor.

Dergide yazan bir yazı. Spor oturuş tarzı kötü bişey değil ayrıca selesi çok rahatmış 250cc sınıfında alıncak tek motordur bence sym wolf 250
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı cardura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zamana kadar alamam ki motoru
    tamam baharda buluşalım motorunu alınca ok? Ben hep burlardayım.

tamam baharda buluşalım motorunu alınca ok? Ben hep burlardayım.
    haberleşiriz sökedeyim ben de yolun düşerse

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    haberleşiriz sökedeyim ben de yolun düşerse
    ok. Tamam . Herdaim bodrumdayım.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Sabah köydeki motorun kampanayı dagıttım frene basmamla dagılması bir oldu Uzun kalın o kampana teli 2 kere dolanmıs tekere neyse eve gittim dayımla söktüm falan Cok zahiyat yok Tekere baglı yuvarlak olan Dalga catlamıs yenisini alıcaz.. işte Mondial..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    yebere'm şu an 2084 km de sizce hemen gitmemmi gerekiyor bakıma yoksa 2500 de filan mı gideyim ha birde aşağı yukarı ne kadar masrafı olur ? öğrenciyiz malum ona göre para talep edeceğim peder beyden

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben olsam yarın giderim masraf olarakta 50 tl yi bulmaz sanırım...umarım yetkili servise gidiyorsundur
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yebere'm şu an 2084 km de sizce hemen gitmemmi gerekiyor bakıma yoksa 2500 de filan mı gideyim ha birde aşağı yukarı ne kadar masrafı olur ? öğrenciyiz malum ona göre para talep edeceğim peder beyden
    ilk bakımsa biraz geç kalmışsın ikinciyse tam gitme zamani.. yağ parası alırlar sadece 30 ila 50 lira arası 50 gayme olsun cebinde.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam yarın giderim masraf olarakta 50 tl yi bulmaz sanırım...umarım yetkili servise gidiyorsundur
    ben de bugün yarın gitmeyi planlıyordum ama bir danışayım dedim evet yetkili servise gidiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk bakımsa biraz geç kalmışsın ikinciyse tam gitme zamani.. yağ parası alırlar sadece 30 ila 50 lira arası 50 gayme olsun cebinde.
    ikinci bakım buji değişir,yağ değişir frenlere flan bakarız demişlerdi.

Slm
    Arkadaşlar fromda yeniyim. Siz değerli arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var.
    Kullanmakta olduğum 2006 ybr nin ön amortisörlerini ufak bir kaza sonrası değiştimem gerekecek. Orjinal parça olarak motoliz sitesine baktığımda ön amortisör sağ sol takım 650 tl civarı tabi bu fiyat benim için biraz fazla.
    Bir diğer seçenek ise rialli sitesinde yina sağ sol takım 180 tl civarı. Sizce ne yapmalıyım. Amortisörlerin illede değişmesi gerek. Tornada düzelme gibi bir şansı yok zaten pek düzeltme taratarı da değilim.
    Şunuda belirtmek isterim Arkadaşımın da kullanmış olduğu ybr nin orjinal karbüratörü sürekli arıza verdiğinden yine riaalliden almış olduğu 80 tl lik karbüretörle değiştik. ve inanın orjinaline nazaran daha iyi tepki verdi ışıklarda stop etme olayı tamamen kalktı. motolizdeki fiyat yaklaşık 450tl küsür Tabi benim sorunum karbüratör değil ön amortisör.
    Acaba hangisini almam gerek. Kullanan veya değişen arkadaşlar varmı. Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bugün yarın gitmeyi planlıyordum ama bir danışayım dedim evet yetkili servise gidiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

ikinci bakım buji değişir,yağ değişir frenlere flan bakarız demişlerdi.
    2 binde buji değişmez başka yere git değişirsende eski bujin yedek kalsın.. kaliteli bir buji 10 bin km çok rahat çalışır..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı hasan30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm
    Arkadaşlar fromda yeniyim. Siz değerli arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var.
    Kullanmakta olduğum 2006 ybr nin ön amortisörlerini ufak bir kaza sonrası değiştimem gerekecek. Orjinal parça olarak motoliz sitesine baktığımda ön amortisör sağ sol takım 650 tl civarı tabi bu fiyat benim için biraz fazla.
    Bir diğer seçenek ise rialli sitesinde yina sağ sol takım 180 tl civarı. Sizce ne yapmalıyım. Amortisörlerin illede değişmesi gerek. Tornada düzelme gibi bir şansı yok zaten pek düzeltme taratarı da değilim.
    Şunuda belirtmek isterim Arkadaşımın da kullanmış olduğu ybr nin orjinal karbüratörü sürekli arıza verdiğinden yine riaalliden almış olduğu 80 tl lik karbüretörle değiştik. ve inanın orjinaline nazaran daha iyi tepki verdi ışıklarda stop etme olayı tamamen kalktı. motolizdeki fiyat yaklaşık 450tl küsür Tabi benim sorunum karbüratör değil ön amortisör.
    Acaba hangisini almam gerek. Kullanan veya değişen arkadaşlar varmı. Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler
    dostum motoliz dediğin yer gerçekten kazık fiyatlarla parça satan bi yer bunun sebebi de parçaların orj olması
    ben olsam salcano nun parçalarını takardım birebir aynı olabilir 130 tl gibi bir fiyat..
    karbüratör konusuna gelince orj ybr karbüratörü 125tl civarı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

arkadaşlar iyi geceler ben yaklaşık 10 gündür ybr hakkında araştırma yapıyorum. tek bir kötü yorum okumadım. ancak içimde kalmasın ben yine de sormak istiyorum. öncelikle ilk motorum olacak ve evden işe, işten eve ya da şehir içinde kullanıcam genelde. arada bir civar yerlere gidebilirim (kuşadası, bodrum, didim) en uzak mesafe bodrum o da 200 km gibi bir mesafe. rahat şekilde gidip gelebilir miyim kışın kullanımı nasıl olur.

bir çok modeli araştırdım gerek sağlamlık yedek parça ekonomiklik gerekse şekil olarak en aklıma yatan ybr umarım doğru seçimdir

bir de ybr 125 ve ybr 125 esd arasında fark var mı?

arkadaşlar yorumlarınız benim için çok önemli desteğinizi esirgemeyin lütfen. bir de ybr rüzgarlı havalarda güvenlik açısından nasıl olur?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    salcano parcası kullanın. Hem ucuz, hemde iyidir yani. 500 lira orjinal parca yerine 150 liralık salcano parçası kullanabilirsiniz. Fatih arkadaşımın dediği doğrudur yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

arkadaşlar yorumlarınız benim için çok önemli desteğinizi esirgemeyin lütfen. bir de ybr rüzgarlı havalarda güvenlik açısından nasıl olur?
    Rüzgardan en çok etkilenen motorlar scoter lerdir. Kalıplarından dolayı. 2 ci olarak cup lardır. Tam ortası açık rüzpar etkiler. En az etkilenenler rr ,ss race tıplerdir. Bizim motorlar, normal hava şartlarına uygundur. Rüzgar durumuna göre etkilenir. Ama cup veya scoter kadar etkilenmez. Rüzgarlı havada önden esiyorsa max 80-90 arkadan eserse 120-125 yandan eserse 60 veya 50 tavsiye.en tehlikeli rüzgar yandan vuran sert rüzgardır. Ybr artçıyla pek sarsılmaz. Kilonuz hafifse tek kişi biraz etkiler. Sökede bilmem ama ben bodrumda tepelerde durup 1 ci vitesle ayak destekli yürümüşlüğüm vardır. 5 tane motor geçememiş bekliyodu fırtınada. Ben geçtim. Ama uçuyodum nerdeyse. Bu ara benım motor 105 kg.

Motosikleti
    salcano parcası kullanın. Hem ucuz, hemde iyidir yani. 500 lira orjinal parca yerine 150 liralık salcano parçası kullanabilirsiniz. Fatih arkadaşımın dediği doğrudur yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Rüzgardan en çok etkilenen motorlar scoter lerdir. Kalıplarından dolayı. 2 ci olarak cup lardır. Tam ortası açık rüzpar etkiler. En az etkilenenler rr ,ss race tıplerdir. Bizim motorlar, normal hava şartlarına uygundur. Rüzgar durumuna göre etkilenir. Ama cup veya scoter kadar etkilenmez. Rüzgarlı havada önden esiyorsa max 80-90 arkadan eserse 120-125 yandan eserse 60 veya 50 tavsiye.en tehlikeli rüzgar yandan vuran sert rüzgardır. Ybr artçıyla pek sarsılmaz. Kilonuz hafifse tek kişi biraz etkiler. Sökede bilmem ama ben bodrumda tepelerde durup 1 ci vitesle ayak destekli yürümüşlüğüm vardır. 5 tane motor geçememiş bekliyodu fırtınada. Ben geçtim. Ama uçuyodum nerdeyse. Bu ara benım motor 105 kg.

Napıon badem abiii bugun mondial i dagıttım frene basmamla ucan parcaları gördüm :D
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    datlı.mondial al, yolda kal demişler atalarımız. Boşuna dememişler

Motosikleti
    datlı.mondial al, yolda kal demişler atalarımız. Boşuna dememişler

Yaw ölürdüm ben bugunde... Bos yoldu yavas gidiodumda durdum yoksa nafile yolda olucak arka tekeri kitler yerde baya sürüklenirdim...İşin iyi yanı parca kırılmıs arkada tambur ya.. Göbekteki dalga 14.75 Tl miş Bide Demir 2.5 Tl de o 16 Tl ye halletcez gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler