Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    m3hm3tozc4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum karburatörün altında vida varya, sağında bi hortum var. Ucu açık. O karburatöre bişeyler üflüyo muhtemelen. O hortum nerden geliyo? Akü denmi? Kartelden buhar,yağ taşıntı hortumumu? Karburatörde bi problem yok. O hortumun ucu biyere bağlı olması lazım değilmi? o hortumdan karburatörüne motorun çalışır vaziyette iken bişeyler püskürtüyor. Ya yağ, kartel çıkışı, yada akü taşıntı hortumu? Onu bul nedir? Ne değildir?
    Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler. Galiba dikkatinizle çözdük durumu. O hortuma baktım geldim şuan. Ucu boş direkt alta sallanıyor. Galiba o sağ taraftaki çıkıntılı yere takılıyor.

Şu fotoğraftada o vidanın altındaki uzantıya takılan bir hortum var

Ama anlamadığım kendinden daha yüksekteki yerleri nasıl kirletmiş bu şey ve ne akıyor acaba buradan?

---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:33 ----------

Bir sorum daha var son zamanlarda çıktı bu durum. Motorla iki kişi dik rampa tırmanırken motor tekliyor yekiniyor arada. Tek kişi çok zor hissediliyor ama iki kişi olunca bariz şekilde yekiniyor motor. Karbüratörde temizlendi ama bu durum hala var

---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:36 ----------

Motorunun kadranını navigasyon ile karşılaştıran var mı acaba? Ben sürekli 90ı zar zor geçiyor diye dert yanıyordum geçen gün tam 90 ile giderken iki kişi navigasyonla denedim hızı 116 kmh gösterdi çok şaşırdım çok da sevindim. Motor 80 gösterirken de 95 99 km civarı gösteriyor hızı. 100e çıkıyor maksimum motorum, acaba o zaman kaç yapıyor ilk fırsatta denemek istiyorum

---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o boştakı hortumu o karbüratörün altındakı çüke tak ama takmadan önce o vidayı gevset içinde pislik varsa aksin
    Cevabınız için teşekkürler. Peki vidayı tekrar sıkarken ne kadar sıkmam gerek?
    Yamaha Ybr 125 2006 Kırmızı 40.000 km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    deponda pislik var ya da pis benzin aldın ve benzin uçtuğu için yukarı doğru leke yapmış başka birsey yok hortumu takınca aşağıya yere gidecek ara sıra vidayı gevset pisligi akıt..kerkınmeyı de karbüratör,hava filtresi ve de subaplardan birinden ya da bir kaçından yapar..bunlara bak bakalım..2 kişide yapmasınin sebebi daha doğrusu daha çok hissetmenin sebebi yük altında gaza daha fazla yüklenmen..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı m3hm3tozc4n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler. Galiba dikkatinizle çözdük durumu. O hortuma baktım geldim şuan. Ucu boş direkt alta sallanıyor. Galiba o sağ taraftaki çıkıntılı yere takılıyor.

http://yalinithalat.com/yamaha%20res...KARBURATOR.jpg

Ama anlamadığım kendinden daha yüksekteki yerleri nasıl kirletmiş bu şey ve ne akıyor acaba buradan?

Bir sorum daha var son zamanlarda çıktı bu durum. Motorla iki kişi dik rampa tırmanırken motor tekliyor yekiniyor arada. Tek kişi çok zor hissediliyor ama iki kişi olunca bariz şekilde yekiniyor motor. Karbüratörde temizlendi ama bu durum hala var

Motorunun kadranını navigasyon ile karşılaştıran var mı acaba? Ben sürekli 90ı zar zor geçiyor diye dert yanıyordum geçen gün tam 90 ile giderken iki kişi navigasyonla denedim hızı 116 kmh gösterdi çok şaşırdım çok da sevindim. Motor 80 gösterirken de 95 99 km civarı gösteriyor hızı. 100e çıkıyor maksimum motorum, acaba o zaman kaç yapıyor ilk fırsatta denemek istiyorum

sonuna kadar..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    Benzin filtresi falan tıkanmış olabilir mi acaba? Bizim buralarda en iyi benzin bile berbat. Dediğiniz gibi pislik dolması muhtemel.

http://yalinithalat.com/yamaha%20res...KARBURATOR.jpg

göstergene de naviye de çok güvenme..motorunun düz yolda son suratı 115kmdir..bütün ybrler bunu standart olarak görür..en sağlıklı ölçüm polis radarıdır..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler iyi geceler
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Benzin filtresi falan tıkanmış olabilir mi acaba? Bizim buralarda en iyi benzin bile berbat. Dediğiniz gibi pislik dolması muhtemel.
    deponda 2006dan beri her tür benzin girmiştir içi pas yapmış zaten belli..benzin filtreni ,benzin musluğunun hemen altında,sök bi temizle..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    deponda 2006dan beri her tür benzin girmiştir içi pas yapmış zaten belli..benzin filtreni ,benzin musluğunun hemen altında,sök bi temizle..
    Sabah ilk iş söküp temizleyeyim hocam şunu. Hatta depo yedekte tamam boşaltsam temizlesem mi acaba

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler iyi geceler
    iyi geceler abi
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    Çok sağolun moralim düzeldi sorunlarım çok basitmiş. Bu moralin üstüne iki fotoğraf iyi gider

kaizeN188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    S.a. iyi geceler beyler bayanlar

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    selam millet demindene 140 km cik yol yaptım milas uyku vadisine gittim. Giderken havaalanı yoluna varmadan kasksız, aynasız bi apache ybr li arkadaş denk geldi. Tahminen 60 kg civarı. Tek kişi. Ben artcımla (eşim) bide heybe toplam 160 kg benle kapışıyo. Benle kapışılırmı? naptı naptı geçemedi. Bi ara sağa yanaştım 85 km ye düştüm. Arkada kaybolmuştu. Arkadan kaptırmış gelmiş farketmedim vın dedi geçti. kökledim gazı tam yakaladım sola sinyal verip sola saptı
    neyse uyku vadisine gittik gezdik, çay içtik. Falan filan güneş beynimize geçti. Dönmeye karar verdik.
    Gene milas bodrum yolundan dönüyoz güvercinlik te 34 fb plakalı bi cbr 250 r denk geldi. Kask var, başka koruma yok. Tabi beni geçince şeytan beni gene türttü aşa yukarı güvercinlikten göl türkbükü kavşağına kadar beraber geldik 25 km falan. Bunun 5 km si ben onun arkasından gittiysem, 20 km si benim arkamdan geldi göl türkbükü kavşağını geçınce sağa çekti. Yanı bina yok sağda solda niye sağa çekti durdu anlamadım? Tabi ben durmadım. Devam. Hararetmı yaptı durdu acep? Virajlarda ve sıkışık ama akan trafikte hep öndeydim. Demekki bu iş 125 cc,150 cc, 250 cc,500 cc işine bakmıyor. Sürüş kabiliyetine bakıyor
    bu sürüş kabiliyeti konusunu en iyi durmuş (ekmekarası) anlar. bu ara o ybr ve cbr cıdan özür dilerik dumanlarını attırdığım için sevgilerle

Kardeşler Motosiklet kampanya yapmış arkadaşlar

2 Yıl Yamaha'nın garantisi + 2 yıl kardeşler motosiklet garanti ekliyor ama bu eklediği garanti Yamaha'nın ki gibi tüm motosikleti kapsar mı ki acaba? Ne dersiniz? Kredi ile almayı düşünüyorum.

---------- Post added at 12:00 ---------- Previous post was at 11:05 ----------

Bu arada 2. el Yamaha Ybr 125 ESD ilanlarınızı bana mesaj olarak atarsanız sevinirim.

Not: Almam ortalama 15 gün - 30 gün sürecek. Belki de 1 haftaya alırım duruma göre. Bisikletim var, onu satmam öncelikli, 800 TL'ye.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamın aleyküm agalar bir tane eşcinselin çocuğu benim motorun sol grenajın tırnaklarından birini koparmış kimin yaptığını biliyorum ama gözümle görmediğim için birşeyde diyemiyorum ama gören birini bulursam tecavüz edecem neyse ona ne yapabilirim değiştirmeyi düşünmüyorum dışında birşey yok içini yapıştırsam mı telle mi tuttursam bilmiyorum

selam millet demindene 140 km cik yol yaptım milas uyku vadisine gittim. Giderken havaalanı yoluna varmadan kasksız, aynasız bi apache ybr li arkadaş denk geldi. Tahminen 60 kg civarı. Tek kişi. Ben artcımla (eşim) bide heybe toplam 160 kg benle kapışıyo. Benle kapışılırmı? naptı naptı geçemedi. Bi ara sağa yanaştım 85 km ye düştüm. Arkada kaybolmuştu. Arkadan kaptırmış gelmiş farketmedim vın dedi geçti. kökledim gazı tam yakaladım sola sinyal verip sola saptı
    neyse uyku vadisine gittik gezdik, çay içtik. Falan filan güneş beynimize geçti. Dönmeye karar verdik.
    Gene milas bodrum yolundan dönüyoz güvercinlik te 34 fb plakalı bi cbr 250 r denk geldi. Kask var, başka koruma yok. Tabi beni geçince şeytan beni gene türttü aşa yukarı güvercinlikten göl türkbükü kavşağına kadar beraber geldik 25 km falan. Bunun 5 km si ben onun arkasından gittiysem, 20 km si benim arkamdan geldi göl türkbükü kavşağını geçınce sağa çekti. Yanı bina yok sağda solda niye sağa çekti durdu anlamadım? Tabi ben durmadım. Devam. Hararetmı yaptı durdu acep? Virajlarda ve sıkışık ama akan trafikte hep öndeydim. Demekki bu iş 125 cc,150 cc, 250 cc,500 cc işine bakmıyor. Sürüş kabiliyetine bakıyor
    bu sürüş kabiliyeti konusunu en iyi durmuş (ekmekarası) anlar. bu ara o ybr ve cbr cıdan özür dilerik dumanlarını attırdığım için sevgilerle
    5bin km yapmış bi ybr gördüm sabah, heryeri çizik kırık içindeydı..ışıklarda durduk yanyana adam döndü baktı bana sıfır mı abi dedi yok dedim 17binde dedim..göz ucuyla da onun km baktım ve motoruna acıdım..sonra da bastım gaza devam ettim..o daha peşimden gelecek diye yardırıyordu

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    5bin km yapmış bi ybr gördüm sabah, heryeri çizik kırık içindeydı..ışıklarda durduk yanyana adam döndü baktı bana sıfır mı abi dedi yok dedim 17binde dedim..göz ucuyla da onun km baktım ve motoruna acıdım..sonra da bastım gaza devam ettim..o daha peşimden gelecek diye yardırıyordu
    trafikte benim kafadansın. Ama aşırı trafikte ben fazla zorlamam. Gerçekten cbr 250 ye çektirmediğim çile kalmadı. çift şeritli bölünmuş yol. Beni geçtiği iki yer= rampa yukarı boş yol, düz boş yol. Ama ben onu 20 km eksozumu koklattım adam tek kişi,ben 2 kişi+20 kg heybe. Neyse baya uğraştırdık arkadaşı

Alıntı MuTLu. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşler Motosiklet kampanya yapmış arkadaşlar

2 Yıl Yamaha'nın garantisi + 2 yıl kardeşler motosiklet garanti ekliyor ama bu eklediği garanti Yamaha'nın ki gibi tüm motosikleti kapsar mı ki acaba? Ne dersiniz? Kredi ile almayı düşünüyorum.

---------- Post added at 12:00 ---------- Previous post was at 11:05 ----------

Bu arada 2. el Yamaha Ybr 125 ESD ilanlarınızı bana mesaj olarak atarsanız sevinirim.

Not: Almam ortalama 15 gün - 30 gün sürecek. Belki de 1 haftaya alırım duruma göre. Bisikletim var, onu satmam öncelikli, 800 TL'ye.
    paran çoksa ve temiz 2. el bulamıyorsan sıfır al..garantiyi de 4 yıl yapmalari sorun değil önemli olan km garantisini de uzatıyorlar mı? zaten ybr sorunsuz motorsiklet seni 4 yıl boyunca sürekli müşteri yapma derdindeler başka bir amacı yok adamlarin..bu arada 3bin bakımında sırf işçilik için 35 lira aldıklarını biliyor musun? ben ödedim biliyorum..20 yağ 35 işçilik ....falan fıstık 65 lira ödedim ne açıp hava filtresine baktılar ne gaz telimi ne debriyaj telimi yağladılar, ne hava ayarı yaptılar..eve geldikten sonra kendim yaptım hepsini

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

trafikte benim kafadansın. Ama aşırı trafikte ben fazla zorlamam. Gerçekten cbr 250 ye çektirmediğim çile kalmadı. çift şeritli bölünmuş yol. Beni geçtiği iki yer= rampa yukarı boş yol, düz boş yol. Ama ben onu 20 km eksozumu koklattım adam tek kişi,ben 2 kişi+20 kg heybe. Neyse baya uğraştırdık arkadaşı
    motorunun limitlerini bileceksin çabuk gaza gelmiceksin ve kendine de motoruna da çok güvenmıceksin adem ama ben benim stock ybr ile senin oynanmis titani tokatlamazsam bir daha bırak motoru 2 tekeri olan hiçbirseye binmem

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yok olum. Adamına göre muamele zaten ybr le geçse geçse bi sen geçersin beni. Oda 45 kg olduğun için

ademm maşallah de yumurta

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    maşallah durmuş arkadasıma motorda rüzgar direncini % 50 kırıyon zaten. Yatmana bile gerek yok

Motosikleti
    yamaha YBR125
    arkadaşlar bende bugüm 2005 13.000 km de maviybr aldım. inşallah güzel günler beni bekliyordur.
    ayrıca siteye şimdi üye oldum bu siteden çokşey öğrenebilirim umarım..
    kaza şer ve beladan uzak günler dileğiyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler