Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    07arda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 City
    Alıntı ifrit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm genç ve genç kalanlar. 13.06.2012 tarihinden itibaren benimde bir YBR'm oldu. Artık bende sizdenim ;) kazasız belasız sürüşler
    Hayırlı olsun kardeş kazasız belasız sürüşler binince dua okumayı untma.
    ''BİSMİLLÜHİ MECRÂHE VE MÜRSEHE İNNE RABBİ LE GAFURURRUHİYM'
    ifrit bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ihtiyar yarına hanımla valideye gezdircem diye söz vermişmişim ben ya unutmuşum valla

Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    Oncelıkle herkese merhabalar. navıgasyon % telefon tutucu alacagım ama bır turlu bulamadım . Gıdondan baglantılı ıstıyorum . Yardımcı olursanız sevinirimm

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler herkeze iyi akşamlar
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler herkeze iyi akşamlar

Hayırlı aksamlar fatih abi ben yatar iyi geceler bugun calıstım yoruldum..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ybr kuru fasülye gazıyla daha iyi gidermi? Günün sorusu bu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr kuru fasülye gazıyla daha iyi gidermi? Günün sorusu bu
    adem abisi bu işleri bırak ybr ye bok atılacak bi durum söz konusu değil eğer olsaydı ben almazdım gider cb125 alırdım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    nos takılıp nos tüpünün içine kuru fasulya gazı bassak?

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırdır kızlar forum ölmüş?

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırdır kızlar forum ölmüş?
    kocan geldi işten yavrum.. hani yattın mı bakem

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun iyi günlerde kazasız belasız kullan

Maxi 97 senin bahsettiğin bursadaki festival bumu???https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
    evet şenol abi, iznimi aldım, geliyorum . 1214 km diyor navigasyon. hayırlısıyla orada olacağım. yarın çadır uyku tulumu mat da bakacağım. olmadı battanıye falan alırım. 140 litre bagaj var zaten

günün sorusu, bir şey soracağım:

bende üniversitenin öğrenci kimliği olarak verdiği halk bank jet banka kartı var. normalde yemekhanede bu kartı okutup önceden atmden para yatırdığımız hesaptan yemek parası düşüyor. bir iki yerde daha kullandım. kitap falan aldım yani banka kartı gibi. ama okutup geçiyorsun, 35 tlye kadar.

şimdi:

ben bu kartla otobana girebilir miyim kgs gibi?

yarın sabah benim egzozcunun işi yoksa çantaları hallediyorum. sonrasında da çantalara astar sprey boya atıp lastikleri değişip benim son ustamda bakımını yapıp Elazığ'a geçiyorum. 19unda da Elazığ'dan Bursa'ya geçiyorum. sonrası ya Alanya ya da İstanbul.

Durmuş abi avilen bana ankaradaki ustanın numarası lazım. atarım demiştin. Eğer buradaki ustam da motora ayar veremezse ve gene 300-320 kmde yedeğe düşersem motoru orada yaptıracağım. numaram 0532 796 31 73 ve ya 0506 204 20 68. ikisinden birine cagrı at ben seni ararım. ve ya mesaj at oranın adresini. navigasyonumuz var nasılsa (@Koray abi'ye sevgilerle :D)

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    günaydın beyler. kimse yokmu buralarda herkes hafta sonu gezisine çıkmış anlaşılan.

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın beyler. kimse yokmu buralarda herkes hafta sonu gezisine çıkmış anlaşılan.
    günaydın bi biz kalmışız geziye çıkmayan
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    beyler günaydın... benim ybr silindi temizlendi ve yatış moduna geçti tamamiyle.. gerçi geçen sene agustostan belli yatıyordu ama sanırım 2 sene daha yatar.. toplamöda 3 sne yatmış olur.. 2 sne sonra 2008 model motor 15000 km diyine millet yalan der ama olsun ben biliyorum gerçeği...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler günaydın... benim ybr silindi temizlendi ve yatış moduna geçti tamamiyle.. gerçi geçen sene agustostan belli yatıyordu ama sanırım 2 sene daha yatar.. toplamöda 3 sne yatmış olur.. 2 sne sonra 2008 model motor 15000 km diyine millet yalan der ama olsun ben biliyorum gerçeği...
    2 sene sonra iyi para eder abi daha ne
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    gene kalkamadım, hatun da geldi çantalar pazartesine kaldı artık...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 sene sonra iyi para eder abi daha ne
    satacak olsam şimdi satarım..satmak gibi bir sorunum yok.......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satacak olsam şimdi satarım..satmak gibi bir sorunum yok.......
    niye olsunki bide o var sonuçta ybr

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Arkadaşlar Size boya koruma adına birkaç tavsiyede bulunacağım vakit ayırıp okuyan uygulayan çok karlı çıkacaktır.

Amaç; boya koruma: Maliyet 10 sene için 20 TL. Büyük mağazalarda - Oto Aksesuar satan yerlerde genelde görürsünüz 15 - 25 tl arası 200-300gr arası üzerinde süngeri olan Wax-Boya koruma veya cila yazan ürünler vardır. Katı kıvamlı olanları tercih edin.

Kutusu örnek olsun diye resim

Cilanın amacı Boya ve üzerindeki verniği dış etkilerden korumaktır. Temel olarak havadan gelen kirlerden, trafik kirinden boya tabakasını korumaya yarar, su itici - hidrofobik özellik kazandırır boyaya. Güneşin UV etkisinden korur (Boya solması-Boya atması) Pasa oksitlenmeye karşı korur. Geç kirlenir. Toz tutmaz. Kirli iken temiz görünür. Cilalı boyayı temizlemek kolaydır. Parlak temiz bir görüntü cabası. (Cilalar çizik gidermez -Gidermeye çalışılmaz)

Cilayı nasıl uygulayacağız : Çok temiz bir yıkama sonrası gölgede kuruması sağlanır. 2 misket büyüklüğünde Cila ile motosikletin tamamını Cila yapabilirsiniz. Fazlası israf olacaktır. Gölgede iken yumuşak bir sünger ile boyalı kısımların tamamına çok ince bir tabak bırakacak şekilde, cila süngerle boya üzerine hafif bastırarak uygulanır 20 derece sıcaklıkta 15-20 dakika kuruması beklenir. Daha sonrasında çifti 2-4 liraya alacağınız micro fiber bir bezle güzelce kalan cila temizlenir ve yine mikro fiber temiz bir bezle parlatılır. arkasından güzelce yıkanır. Sonra karşısına geçip demli bir çay içilir.
    Bu işlemi yılda en az 2 defa uygulamak Boyanın ömrünü 30-50 sene yapacaktır.(Normal koşullarda) Uygulamazsanız Koşullara bağlı olarak 2-10 sene olacaktır. Bir kutu Cila Motosiklet için 10 sene yetecektir.

Pasta denilen çizik gidericiler ise sadece tırnağa takılmayan küçük çizikler için kullanılır ki bilinçli bir şekilde yapılmadığında vernik tabasını fazla aşındırma veya boyayı yakma gibi kötü sonuçlar doğuracağından dolayı Pastalardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

Düşme düşürme sırasında eksoz veya demirlerde oluşan boya çiziklerini vakit geçirmeden boyayın (rötuş yapın). Yağmur ve nem ile orası paslanır ve boyanın altından metalden yürüyerek boyanın tamamını etkiler. Küçük bir müdahale boyanın korunmasını sağlayacaktır. Pas demirin kanseridir. Pas metal üzeründe sıçrar, yürür, büyür ve dağılır.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    bi sorum olcak. ybr lerde ısıtma ciglesi yukarı aldıgımızda mı ısıtıo asagıdayken mi ? ısıtma ciglesinin acık olup olmadıgını nasıl anlarız ?
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler