Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89506911/detay
    bu motorda gözüme çarpan bi kusur buldum bakalım sizin dikkatinizi çekecek mi?
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Moraller bozuk dikkat etmiyorlar bugun kadın sürücü nerde gördüysek en uzaklardan sürdük ne sagına ne soluna girdik napıcakları belli olmuyor !!!!....
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Z800
    Arkadaşlar Herkeze ii akşamlar öncelikle

Bugün ybr esd ile zonguldaktan bursaya geldim. Gelmişken bi yamaha servisine gittim.Karbüratör ayarı yaptırmak için. Normalde hava ayar vidasını tam sıktığında motorun stop etmesi lazım ama benimki stop etmiyor ustada bunda kaçak var biryerden hava giriyor dedi. Sizce nerede olabilir bu kaçak.

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    selam arkadaşlar bi sorum olucak motor 300 km ye geldi şu an, vites düşürürken değilde,yükseltirken (özellikle bi 5-6 km gittikten sonra)
    sanki takılarak geçio vitesler. yani kemikli diyosunuz sanırım. bu nedendir acaba? neden biraz zor geçiş oluyo vites büyütürken? motordamı bi sorun var yoksa bendemi ?

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefon ekranından pek belli olmuyor ama 11500 den fazla yol yürümüş gibi ayaklıklar eskimis boyaları sökülmüş..

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    herkese merhabalar, çoktandır forumu ziyaretçi olarak takip ediyorum.motorumu 1 ay önce aldım. 2004 model ve 40.000 km'de. başta km'si benı korkutsada sahibinin yüzyüze baktığımız biri olması ve götürdüğümüz ustaların motoru beğenmesi benim motoru almamda büyük etken oldu.motorum şu an 40.969 km'de. Fakat size sormak ıstedıgım bır soru var malum motor 8 yasında benzın deposunun kapağına burnumu yaklastırınca hafıf hafıf bır benzın kokusu gelıyor.Babamda bugun ''yahu bununda depo kapağının contası çok eskimiş, benzin uçuyodur bunun içinden.gidelimde buna bı conta kestirelim.'' deyince benim iyice kafama takıldı.bugunde benzın aldım, kapagı kapatınce yerıne tam da oturmadıgını farkettim. bunun çaresi nedir abiler, arkadaşlar? cevaplarınız için teşekkürler...
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Merhaba arkadaşlar, geçen hafta ve bugün motorun arka lastiği hiç kaymıcağı yerde kaydı.Hızım 40-50 arası önümde bi araba aniden durdu bende sakince arka ve önü sıkmaya başladım arka lastik sağa manevra yaparken kaydı.Bugünde sağa doğru dönen bi yolda hızım çok düşükken frene dokundum arka hemen attı kendini.Bunun sebebi sizce sıcak havalar mı kötü lastik mi yoksa ben miyim?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı dftuzlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar, çoktandır forumu ziyaretçi olarak takip ediyorum.motorumu 1 ay önce aldım. 2004 model ve 40.000 km'de. başta km'si benı korkutsada sahibinin yüzyüze baktığımız biri olması ve götürdüğümüz ustaların motoru beğenmesi benim motoru almamda büyük etken oldu.motorum şu an 40.969 km'de. Fakat size sormak ıstedıgım bır soru var malum motor 8 yasında benzın deposunun kapağına burnumu yaklastırınca hafıf hafıf bır benzın kokusu gelıyor.Babamda bugun ''yahu bununda depo kapağının contası çok eskimiş, benzin uçuyodur bunun içinden.gidelimde buna bı conta kestirelim.'' deyince benim iyice kafama takıldı.bugunde benzın aldım, kapagı kapatınce yerıne tam da oturmadıgını farkettim. bunun çaresi nedir abiler, arkadaşlar? cevaplarınız için teşekkürler...
    Şamriyelden bi conta kesip uydurabilirsin veya bi depo kapağı kaç liraki? Yenisini alırsın. Aldığın ybr 12.5 hp. Diğerlerinden farklı. Kıymetini bil

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, geçen hafta ve bugün motorun arka lastiği hiç kaymıcağı yerde kaydı.Hızım 40-50 arası önümde bi araba aniden durdu bende sakince arka ve önü sıkmaya başladım arka lastik sağa manevra yaparken kaydı.Bugünde sağa doğru dönen bi yolda hızım çok düşükken frene dokundum arka hemen attı kendini.Bunun sebebi sizce sıcak havalar mı kötü lastik mi yoksa ben miyim?
    Üçüde olabilir arkadaşım. Baktın çok kayıyo değiştir gitsin. Uğraşma. Markasını ve kaç km de olduğunu yazmamışsın lastiğin.
    Ybr ciler firar, artık biz bakar olduk sorulara
    maxi97 ve ghostcorc bunu beğendiler.

Motosikleti
    kentkart
    evet abicim bunu bilerek aldım. Euro3 eemisyona uygun bır egzosa sahıp olmadıgın dolayı oyleymıs sanırım. en kısa kurede senınde dedıgın gıbı şamriyelden kesip uyduracağım bıseyler. yakıtı hakkında herkes farklı bıseyler dıyor. kımısı '' 14 16 kurus yakar km'de'' kımısıde 3 lt bunun hakkıdır arkadasım'' dıyo. nedır ne degıldır bı bılgı versen bana adem abi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    fazla yakmaz yav dert etme. 12.5 hp olması iyidir.katalizatörmü varmış eskiden?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ferit abicim o motor ne kadar yakar bilemem ama bakımlı bi ybr uzun yolda en az 2lt şehir içi ise 2.3lt gibi benzin tüketimi vardır yanlız 16 kuruş yakan bi ybr daha ilk duyuyorum
    yukarıda verdiğim değerler en az değerlerdir bunlar kullanıma göre yarım litre yukarı da çıkabilir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    kentkart
    tabı tabı bıraz horultu morultu duymak lazım hep fıtı fıtı olmuyomus

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferit abicim o motor ne kadar yakar bilemem ama bakımlı bi ybr uzun yolda en az 2lt şehir içi ise 2.3lt gibi benzin tüketimi vardır yanlız 16 kuruş yakan bi ybr daha ilk duyuyorum
    yukarıda verdiğim değerler en az değerlerdir bunlar kullanıma göre yarım litre yukarı da çıkabilir
    kardeşim iyi dersin hoş dersinde işten gucten uzun yola cıkmaya zaman olmuyorki. hep şehiriçi sadece bır tane cadde var ondada taş çatlasın 80km/h yanı 1. 2. 3. vıteste sureklı kullanım yapıyorum.cok nadır 4. vıtes.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    2004 bendede vardı (ahh Raficim ahhh ) sattık bi şey var gibi kıymetini bil yakıtından korkma mondial 100 KH cubla aynı yakıyordu benimki Mondim şu an 10 kuruş yakıyor

---------- Post added at 13:07 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimalle sensin sebebi bence çok sert basıyosun frene Lastiklerin orjinalmi? orjinalse değiştir derim

---------- Post added at 13:11 ---------- Previous post was at 13:07 ----------

Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motordan bir adım soğuduğum andır anladım ki motor sürücülerinin hayatı güvende değil hiçbir suçum günahım yok 20-25 km hızla gidiyorum mal karının biri kapıyı bir açtı ayağıma geldi ayağım sıkıştı ve dizimde yarık var her tarafı şiş basamıyorum birde korna çaldık o kadar geliyoruz diye yok mal karı açtı motordan soğuttu beni...
    Azıcık sizdede kabahat var gibi bence gençler 20-25 km hızla gidiyorsanız önünüzdeki arabayla 2-2.5 m takip mesafesi koymanız gerek bu mesafedende mal karı kapıyı açınca sizin 20-25 km ile zart diye durmanız lazım yani ya takip mesafesi yoktu yada fren refleksiniz zayıf bence Neyse bunla gelmiş geçmiş olsun aman dikkat edin
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 bendede vardı (ahh Raficim ahhh ) sattık bi şey var gibi kıymetini bil yakıtından korkma mondial 100 KH cubla aynı yakıyordu benimki Mondim şu an 10 kuruş yakıyor
    Ulen bu ybr amma pinti motor aldığımdan beri 3 defa yağ değiştim birde arada benzin aldım başka masraf yok ne balatA ne buji Mondial var ken her gun bı arıza çıkartmazsa zil takip oynuyordum

Motosikleti
    Bence Mondialde şansın yaver gitmemiş be dostum 2006 dan beri bizde benim Mondi aynen senin dediğin gibi 7-8 sefer yağı değişti bi takım lastik takıldı birde bujisi değişti şimdiye kadar he birde zincir dişli setiyle arka lastik takoz takımını keyfii değiştirdim ben

---------- Post added at 13:18 ---------- Previous post was at 13:15 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne varmış yav motorda yepisyeni miissss gibin motür işte
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bence Mondialde şansın yaver gitmemiş be dostum 2006 dan beri bizde benim Mondi aynen senin dediğin gibi 7-8 sefer yağı değişti bi takım lastik takıldı birde bujisi değişti şimdiye kadar he birde zincir dişli setiyle arka lastik takoz takımını keyfii değiştirdim ben

---------- Post added at 13:18 ---------- Previous post was at 13:15 ----------

Ne varmış yav motorda yepisyeni miissss gibin motür işte
    Aga bende de cup vardı ama kendiliğin den patlıyordu o sebepten dolayı sattım ama o zaman drift almış olsaydım bende şimdi bu bekçi dostu motora sahip olamaz dim ama ybr bin bu kadar sorunsuz olduğunu bilseydim belki 2010 da sıfır ybr alır 10 yıl binerdim

Motosikleti
    Aga bizim Ege de cup demek eşşşekk demek Kütahyada nufusu az olsada Manisa,İzmir,Aydın,Muğla ve çevrelerinde neredeyse her evde bi tane bulunur cup daha doğrusu cub bakınız şekil 1 a bizim değirmenci eşşeği
    Bu arada sen devamlı grenajların kırılmasından şikayetçiydin sanırım valla benimde kırılıyo tarıl turul ötüyo basım zımbayı kesiliyo ses tırladıkça zımbalıyom tırladıkça zımbalıyom

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Aga bende kısın binmek için ya ekobis yada mondial in kaportasiz modellerinden alabilirim ekobis e daha yakınım sebeb ise benzin masrafı yok gideceğim yol düz 8 km kadar her gun 16 km yani Bizim eniştede var 3 yıldan beri kullanıyor ve günde 50 km yol yapıyor tas gibi yani hemde benzin masrafı yok

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr

Büyük ihtimalle sensin sebebi bence çok sert basıyosun frene Lastiklerin orjinalmi? orjinalse değiştir derim

Azıcık sizdede kabahat var gibi bence gençler 20-25 km hızla gidiyorsanız önünüzdeki arabayla 2-2.5 m takip mesafesi koymanız gerek bu mesafedende mal karı kapıyı açınca sizin 20-25 km ile zart diye durmanız lazım yani ya takip mesafesi yoktu yada fren refleksiniz zayıf bence Neyse bunla gelmiş geçmiş olsun aman dikkat edin

Bu soruya ben cvp vermek istiyorum cünkü olayda bizde vardık bende gördüm 2 motor 4 kişi gidiyoruz yol tek gidiş veya geliş yol vermeli diyelim stad cünkü solda park edilen yer biz gectik arkadan gökalp ler geliyor park halinde (Honda Civic) Solda Pickup var Su işleri arabası 2 side Karı-Koca kadın kocasıyla konusuyor gökalp ler gelirken kornaya basıyor hızları cok yavas neyse yolu yarılıyorlar kadın kapıyı acıyor egzos'tan itibaren + gökalp kardesimin ayagı sıkısıyor motor ileri gidiyor ve gökalp demiş sakın gaza basma ayagı teker mi amasör emi ne sıkısmıs hemen hastaneye kaldırdık doku zedenlemesi vardı adam kabul etti hanım suclu bakmadan kapı acıyor dedi arası yarım metreydi kadın diyor araba gelmez diye düşündüm motoru düşünemedim !!!...

2-2.5 Metremi ? Araba duruyor calısmıyor park halinde kapı acıyor
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd

egelim usta yazıyı tam okumamışsın heralde genc diyorki kapayı actı yolda giden bi arabada kapı acılmaz heralde onu bırak duran arabaya nasıl takip mesefesi uygulanablirki morelim bozuktu bu yazıyı yazdın teşekkkür ederim neşem yerrine geldi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler