Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ayarsız debriyajda motor boşta çalışırken yan ayaklığa alınca bile takır tukur tuhaf sesler geliyor,basın debriyaja ses kesiliyor..bırakın yine geliyor..yani debriyajınızı düzgün ayarlayın ki rahat rahat 60bin km gitsin..herseyı ben mi söylicem yahu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

anlatamam çünkü anlatmayla yapamıyor arkadaşların çoğu..ya göstermem ya da yapmam lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    tas değilki ben debriyajı değiştireyim diyorum neredeyse 10000 e geldi e pazarda gezi var uzun yol malum sakata gelmiyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

e be adam okadar beraber takıldık noolurdu bi el atsaydın +benim derdim o değil dün şile yolunda yaptı ilk defa hani motor yatağı bol olurda çevirdiğinde rezonansa gelice bir titreşim yapar sesle birlikte sana nasıl anlatsam tırrrrrr diye bir sesle devir saatinin ilk 1000 devirinde ses var sonra kesiliyor kompresöre bıraktığımda yani ilk saniyede kompresörde yapıyo sadece sürüşte sorun yok .
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    abi allahini seversen balatayı yakıp kavurmadıysan 10binde balata mı biter balata mı değiştirilir..sahilde senin motora binerken ayarlayacaktim da bıraktın mı sanki be adam..kendin demedin mı elleme diye

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Bu debriyaj baskı balata değişimi benim de aklımda ama şöyle bi sorunsal var piyasada 3 kalitede baskı balata var;
    -7,5-10 tl arası
    -15-25 tl arası
    -yamaha servisinde sorduğum 50 lira civarı
    Tabi ki herşeyin orjinali ama balatada ömürlük bir şey değil orta kalite olsak çok farkedermi orjinaliyle ?
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    fark eder tabi 10bin gitmek var 40bin gitmek var

Motosikleti
    ybr 125
    abi debriyaj bitermi bilmem ama 500 km de bir spreyle yaglamama ragmen 13 binde zincirim koptu dun butun gun yeni oring li zincir aradım fetiyede zor buldum eki zaten yoktu zinciri degistirdim taiki orjinali yok burda yarın tekrar istanbula yola cıkıyorum hayırlısı kazasız belasız yolda kalmadan gitsem insallah...

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Dün Burdurdan Antalya'ya gittim,geldim.Yol çok uzun geldi ama yinede zevkliydi

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soruma cevap verecek bi baba yiğit yokmu ya debriyaj balatası değişirken kapak contası da gerekiyormu?????????????
    ön 16 diş balatayı sıyırdı demi
    o kadar yüksek devir yarım debriyaj kullanırsan 9000 km de balata yersin tabi...
    geziye gelirken bari bakımını yap.. köy yolları rampalı falan.. sonra seni iteklemeyek

---------- Post added at 13:47 ---------- Previous post was at 13:43 ----------

Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tas değilki ben debriyajı değiştireyim diyorum neredeyse 10000 e geldi e pazarda gezi var uzun yol malum sakata gelmiyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

e be adam okadar beraber takıldık noolurdu bi el atsaydın +benim derdim o değil dün şile yolunda yaptı ilk defa hani motor yatağı bol olurda çevirdiğinde rezonansa gelice bir titreşim yapar sesle birlikte sana nasıl anlatsam tırrrrrr diye bir sesle devir saatinin ilk 1000 devirinde ses var sonra kesiliyor kompresöre bıraktığımda yani ilk saniyede kompresörde yapıyo sadece sürüşte sorun yok .
    abi bu kırmızı yazılan yazıyı sen mi söylüyorsun yahu? bak ben kaç km de debriyajı değiştircem... sana buradan 60000 diyorum

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fark eder tabi 10bin gitmek var 40bin gitmek var
    napıyon la karaktersiz... sen gelmiyon mu karamürsele....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    koray kanka 2010 model er6n satın aldım yarım saat önce

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    hayırşlı olsun abi güle güle kullan
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    saol canım benim teşekkür ederim..motor simdi gölcükten çıktı yola istanbula geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

essek koray insan bi hayırlı olsun der..gerçi 7 ay sonra teslim alıcam motoru askerden gelince

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    saol canım benim teşekkür ederim..motor simdi gölcükten çıktı yola istanbula geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

essek koray insan bi hayırlı olsun der..gerçi 7 ay sonra teslim alıcam motoru askerden gelince
    7 ay sonra nasıl oluyor abi almadın mı şimdi motoru
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    ATOM KARINCA

lan olum , internetim gidip geliyo.. bi dünya yazı yazmıştım sana hepsi silindi...
    hayırlı olsun kanka, kaça aldın... bundan sonra gezilerde şenol abiyi çekersin.. baskı balatası artık yok...
    tekerine taş dokunmasın olum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    motoru cafer karakus abimiz ben askerden gelinceye kadar kullanıp bana satmak için aldı askerden gelene kadar o binecek kmyı 40bin yapacak sonra bana verecek motora ben de motor yaptırıp binecem nasıl ticaret ama

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    motoru cafer karakus abimiz ben askerden gelinceye kadar kullanıp bana satmak için aldı askerden gelene kadar o binecek kmyı 40bin yapacak sonra bana verecek motora ben de motor yaptırıp binecem nasıl ticaret ama
    çok süper bi ticaret... yani bundan daha iyisi şamda kayısı diyorum ve senin fındık kadar beynini en içten dileklerim kutluyor yolunun her daim açık olmasını ve son olarakta askerde sana tuvaleti mıntıka vermelerini yüce rabbimden diliyorum....
    fat280 bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hayırlı olsun güle güle kullan
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    niye korayım panpam panpişim çok güldüm iyi dileklerin için valla yok be olum 40bin falan yok ortada..cafer abi gölcüğe gitti bugün motoru aldı dönüyor beğenmezsen al ben senden alırım dedim o da sen askerden gelince veririm sana dedi olay bu yani askerden gelince ona model yükseltiriz kawayı da ben alırım zaten işe gidip gelmekte kullanıcak motoru ayni senin gibi sürüyor motoru yumuşak yumuşak üzmeden

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

zaten motor 6500kmde..1 senede 20bin yapsa yine işimi görür..

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    canım benim heralde yani.. kawa taş gibim motordur.. 20000 km onun daha rodajda olduğunu gösterir.. hayırlısı diyelim moruk...
    demek ybr ye veda ediyon...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ybrmi askere giderken ya tanıdığım bildiğim ya da tipini beğendiğim adama satarım yoksa satmam dursun kanka değerini kaybetmez ya

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    abi allahini seversen balatayı yakıp kavurmadıysan 10binde balata mı biter balata mı değiştirilir..sahilde senin motora binerken ayarlayacaktim da bıraktın mı sanki be adam..kendin demedin mı elleme diye
    hadi oradan hadi oradan hadi oradan sen elinle uğraştın çeviremedinya ortadaki ayar yerini yanımızda takımda yoktu bende açılmayacağını bildiğim için boşuna uğraşma diye bırak elleme dedim yoksa zaten açamazdın ben uğraştım okadar açamadım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

ybrmi askere giderken ya tanıdığım bildiğim ya da tipini beğendiğim adama satarım yoksa satmam dursun kanka değerini kaybetmez ya
    sen o motoru satamazsın satmazsın zaten nedeni ise eğer askerden önce satarsan onu parasını asker ayağına çarçur edersin yazık olur üstüne bide motorsuz kalırsın !!!
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler