Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

emo: kafanı yorma bence çok rahat uzun yol yaparsın 400 km mi ne gidiyor hiç durmadan oda benzini bittiği için duruyor bu ybrnin motorunu şişirmek öyle kolay değil ama şimez diye motorun canına okuma yani 90 ı geçme derim bu arada tebrik edemedim seni hayırelı uğurlu olsun ybr en

free eagles: kardeş motorun yağı her 1000 kmde bir değiştiriliyor kullanma kılavuzunda öyle yazıyor ben işnternetten yükledim okudum valla öyle bişey yazıyor kılavuzda tablolar kısmına bi dikkatli bak derim bide özer bi konu açmışsın ybrye hararet göstergesi takılırmı diye önceki sayfaları karıştırırsan cevabını bulursun ama ben snei yormadan söyliyim hararet göstergesinin olmayışın nedeni motorun hararet sorununun olmayışıdır yani niye takmasınlarki yoksa

hedowicht: kardeş bildiğim ve hatırladığım kadarıyla her 500 de bir zincir bakımı yapılması lazım kılavuzda okumuştum tabi bu değer motoru kullandığın yol tipinede bağlı tozlu topraklı yolsa 300 km ye kadar düşüyor ama normal değer 500 km

hashmet: kardeş az önce konuştuk senle ama bu akşam gidecem dedin bana neyse inşallah bütün sorunlarını en kısa zamnda çözersin kavuşurun ybr ne

mondial110: galiba galeyana geldi heheh biz motorun özelliklerini ezbere biliyoruz

bu arada annem yavaş yavaş 180 derece dönüş yapıyor motor konusunda çok tehlikeli demeye başladı ama sözüm söz diyor 20 haziranda gidecez bayiye inşallah

bide renk konusunda biraz tartışma olmuş sanırım tabi zevkler tartışılmaz ama sözkonusu ybr olduktan sonra rengi çok farketmez bence ybr olsun yeter
    Kask tak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı EMO adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bende düşündüm yazın uzun yol gidermi diye?forumun önceki sayfalarında okumuştum konuyla ilgili yorumlar.80 km hız la istediğin yere gider,2 kişi yazın antalyaya giden arkadaşlar var diye yorumlar okudum.Motor da yamaha olduğu için markasına ve arkadaşların yorumlarına güvendim doğrusu.125 cc sonuçta fazla hız yapamazsınız ama sağ şeritten motoru yormadıkça sürekli gider..

ybr ile uzun yol deneyimi olan abiler,arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa seviniriz..

garanti kitapçığında ilk servis kaydı-1000km/6hafta yazıo...
    Emo motorun hayırlı olsun güle güle kullan bende 26 mayısta aldım YBR mi aynı gün sayılır ayrıca ikimizde çanakkaleliyiz sen nerden aldın ki ana bayidenmi senin heycanını anlıyorum bende aynen senin gibi heycanlıyım iyiki almışım ha bu arada ben Postacılardan aldım merkezde

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    Alıntı KaRaHaNLI adlı üyeden alıntı
    Emo motorun hayırlı olsun güle güle kullan bende 26 mayısta aldım YBR mi aynı gün sayılır ayrıca ikimizde çanakkaleliyiz sen nerden aldın ki ana bayidenmi senin heycanını anlıyorum bende aynen senin gibi heycanlıyım iyiki almışım ha bu arada ben Postacılardan aldım merkezde
    aaa abi bende postacılardan aldm kordonda filan takılıyosan ila görmüşündür beni.mavi ybr yle fırıl fırıl dönüom 2 gündür görüşür beraber de gezeriz.. senin motor ne renk?ben 26 sında geldiği gün alcaktm. önceki sayfadada yazdım takmıştım gri rengine bitmiş filan bişiler dediler mavi var dediler.almıycaktım.Sonra yamaha ege bölge müdürü telefon açtı bana izmirde amcamın komşusuymuş oda nerden nereye özellikle mavi rengi önerdi.gri renk yolda daha az dikkat çekiomuş sollamalrda filan daha çok kazaya sebebiyet verebilir filan dedi.beni ikna etti.Şimdi memnunum alıştım geziom habire

godfather teşekkür ederim içimi rahatlattın doğrusu ava filan gidiom çünkü rahat durmuom ben yolda kalmak istemem yani..(o yüzden aldım yamaha ybr yide zaten)

hudalfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR-125
    selamlar. bende geen hafta almıştım. ybr125 mükemmel motor. fakat buradaki düşme sebeplerini okumuştum. dikkatli sürüyorum. ancak bu sitede yer alan düşme sebeplerine bir tane daha eklemek lazım. "normal araç kullanıcıları dönüş yasak olan yola son surat dönerlerse düşersin." ibaresi. caddede daha motor kullanmam. araçlar hiç dikkat etmiyor. hatta farımız bile devamlı açıkki farkedilin diye. ama görmüyorlarki farketsinler. anlıyacağınız düştüm. reno marka araç önümden ters yola girince sıfır yamaham çizildi. Allah'tan masrafım falan yok. Yoksa bu adam renosunu satasa ödeyemez benm ybr'yi. ilk haftadan bu kazanın olması beni üzdü. Size söylüyorum Aman Dikkat.

emo: önemli değil ne demek ben haziranda alıcam almasına ama ehliyet yok korkusundan 3 ay köşe bucak polisten kaçıcam heralde ara sokakalrı baya bi öğrenirim artık gerçi ara sokaklarda pusuya yatmaya başlamışlar ama artık debelencez

hudalfa: çok geçmiş olsun bizim ehliyetimiz yok ama onlarında vrda ne oluyor sanki ayı aynı ayı ( umarım fazla ileri gitmedim) çok dikkat etmek lazım görülebilmek motorcunun sorumluluğudur ama onlarında görmesi lazım yani...
    Kask tak!

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı
    emo: önemli değil ne demek ben haziranda alıcam almasına ama ehliyet yok korkusundan 3 ay köşe bucak polisten kaçıcam heralde ara sokakalrı baya bi öğrenirim artık gerçi ara sokaklarda pusuya yatmaya başlamışlar ama artık debelencez
    eheheh abicim benmde ehliyet henüz yok hatta benm henüz plakamda yok 2-3 gündür fırıl fırıl geziom şehir merkezindeyim üstelik kimse ses etmedi koltuğun naylon kaplamasını çıkarmadım henüz sorarlarsa abi şimdi aldım eve götürüom diom plakayı bu akşam yapcaktm yarına kaldı artık plakamı takınca çıkartıcam naylon u ehliyetide bir an önce almak istiyorum kısmetse...

bu arada 125 lik ler için ehliyet söylentisi vardı 125 cc lik motorlarda b tipiyle kullanılabilicek filan bi laflar gezio ne alakaysa? bilgisi olan varmı?? bu iş ne iş?

hudalfa çok geçmiş olsun dostum üzüldüm valla. neyseki sende motorunda iisiniz otomobiller gerçekten çok daha dikkatsiz.motorluları umursamıyorlar yolda.bende araba kullanırken dikkat etmezdim hiç şimdi motor kullanmaya başlayınca anladım;otomobildeyken farkediyorum olayı.motorlu varsa peşimde ,dar yolda filan.adamı kıstırmıyayım geçsin gitsin diorum

hashmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondi 150hs
    merhaba arkadaşlar.bugün motoru almaya gittim.kouştuk anlaştık.3000/9 ytl ayda.kredi kartını verdik.limit yetmedi iyimi büktük boynumuzu döndük geri.ne yapıcam şimdi bilmiom.akşam kart sahibi dayımla konuşucaz.du bakalım hayırlısı..
    hudalfa geçmiş olsun kardeşim.ilk kazan son kazan olur umarım..

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı
    510km ye olmuş arkadaşlar ve motor biraz açılmış gibibirde 500 kmde yapılması gereken birşeyler warmı acaba
    500 km'de bir zinciri yağlamak gerekiyor
    ben de bugün motorumun 1000 km bakımını yaptırdım. 25 ytl para ödedim. Shell marka yağ koydular. Yağın ücreti sanırım 15 ytl imiş.
    Motorum şu an 1100 km de. Yağı değiştikten sonra motoru tutamaz oldum
    çok rahatladı ve acayip serileşti. doğrusu böyle bir performans beklemiyordum. iyiki ybr almışım dedim tekrar bugün
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı lespaul_84 adlı üyeden alıntı
    500 km'de bir zinciri yağlamak gerekiyor
    ben de bugün motorumun 1000 km bakımını yaptırdım. 25 ytl para ödedim. Shell marka yağ koydular. Yağın ücreti sanırım 15 ytl imiş.
    Motorum şu an 1100 km de. Yağı değiştikten sonra motoru tutamaz oldum
    çok rahatladı ve acayip serileşti. doğrusu böyle bir performans beklemiyordum. iyiki ybr almışım dedim tekrar bugün
    cok saol les
    Ride your way

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Arkadaşlar bende bugün motorumu lambadaki problem için şirinevler aydın motoya götürdüm..2006modeller otomatik swich li old için çalıştırma anında dengesiz elektrik geliyormuş bide hep farlar yanık kaldıı için çabuk bitiyormuş.Adama dedim o zaman anahtar takalım garantiden çıkarmı diye anca elektrik tesisatının komple problem yaşaması lazım dedi o zaman çıkar ama oda mkansız gibi bişi dedi..

Birde benim motor 1000 km de girdi bakıma 2. bakım 3000 dediler ümranie servisten bugun şirinevlerdede söyledim ok. dediler.Bakım masrafını sordum 35 - 40 tutar en fazla dediler nasıl siizce?
    Motorize Birlikler K.lığı......

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    benim 1000 bakımım 25 tuttu, bugün yaptırdım.
    sen 3000 den mi bahsediyosun yoksa 1000 den mi?
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    yok adamlara sordum benimki 1000 de girdi bakıma şimdi 2100 de. 3000 de geleceğim için sordum adamlara ayrıca birde halogen lamba almam lazım bilgili olanlar aydınlatırsa sevinirim

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Arkadaşlar hepinize selamlar..Bendede YBR 125 var vede çok menunum..Motorumuza yağ değişiminde yarı sentetik yağ koyarsak hem daha uzun ömürlü olur hem daha sağlıklı.Ortalama 5,000 Km de yağ değişiyor o zaman..Uzun yola gelince ben Diyarbakırdan Kilise gittim geldim 400 Km gidiş 400 Km geliş..Motor tık demedi .Canavar gibi maşallah .....Karakaya barajında her yer dağlık,, keçi gibi, her yere tırmanıyor..dağ bayır dinlemiyor..Ha şunuda söyleyim Makinalarımın bakımlarını ben kendim yaparım..Servise götürdüğüm zaman dahi el vurdurtmam kendim yaparım..Onlar imzayı atsın..

Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    ee dayı elemanlar 1000 km de bir diyorlar?????bende bu castrol un uzun kutulu varya bir tane ghs mi ne ondan koymayı düşünüom?? nedersinn?

seco@ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    arkadaşlar bizim burada 1000 bakım 15 ytl yağ parası dahil 3000 bakımı 25 ytl
    Ybr
    10 xx xxx

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Castrol Magnetik yarı sentetik veya Total yarı sentetik yağ koyarsanız 5,000 Km de yağ değişirseniz kafidir..Servis devamlı ister çünkü onların ekmek teknesi bu motorlar...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Neyse..

Yeri burası değil gerçekten.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    arkadaşlar bide bu alet yedek depoya tam olarak kaç km civarı şehir içi kullanımda yada çizginin neresinde geçiyor?kaç km gidiyor?Yeni ybr lerin eskisine göre gücü dahamı düşük?

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı EMO adlı üyeden alıntı
    aaa abi bende postacılardan aldm kordonda filan takılıyosan ila görmüşündür beni.mavi ybr yle fırıl fırıl dönüom 2 gündür görüşür beraber de gezeriz.. senin motor ne renk?ben 26 sında geldiği gün alcaktm. önceki sayfadada yazdım takmıştım gri rengine bitmiş filan bişiler dediler mavi var dediler.almıycaktım.Sonra yamaha ege bölge müdürü telefon açtı bana izmirde amcamın komşusuymuş oda nerden nereye özellikle mavi rengi önerdi.gri renk yolda daha az dikkat çekiomuş sollamalrda filan daha çok kazaya sebebiyet verebilir filan dedi.beni ikna etti.Şimdi memnunum alıştım geziom habire

godfather teşekkür ederim içimi rahatlattın doğrusu ava filan gidiom çünkü rahat durmuom ben yolda kalmak istemem yani..(o yüzden aldım yamaha ybr yide zaten)
    Emo aynı yerden almışız demekki ben köyde kullanıyorum motoru merkezde değil ama şehirde mavi ybr görürsem bu sen olabilirsin neyse güle güle kullan benimki kırmızı bana da gri al dedi elimde gri var dedi ben ısrar ettim 3 gün geç aldım ve kırmızı oldu hayırlısı olsun
    bu arada bende merak ettim yedeğe düşünce kaç km yol gideriz acaba kullanan arkadaşlar cevap yazarsa seviniriz.

ozaktası: abi seni cidden taktir ettim bi çok ybr gördüm ama sneinki beni baya bi etkiledi belkide ilk resimdeki ola ve tüfek takımı yüzündendir baya bakımlı duruyor motor ayrıca ayyıldızda ilgimi çekti kazasız belasız sürüşler diliyorum sana

shadowofspirit: valla sana tavsiyem kullanma kılavuzunu oku lütfen sorduğun bütün soruların cevabı var orda şu anda sorunun cevabını hatırlıyamadığım için yardım edemiyorum ancak ğne (E) yi gösterdiğinde 1.2 litre yakıtın var demek depoda artık kaç km gidersen
    Kask tak!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler