Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kızlar aramızda bazı arkadaşlar var ybr almak için sebep arıyorlar kendileri 500luk makinelerle 90,100u geçmeyen insan..ybr için ona ne söylesek ikna olur? ben, ybr sırf sorunsuzluğu için bile alınır diyorum..ya siz?
    cumagünü cumadan sonra AKTAŞ motor tayfuna gittim iridyum buji almaya telefon ettiğimde var demişti ama bulamadık kalmamış biliyorsunuz bizim motorlarda daha doğrusu tüm motorlarda iridyum buji yakıt tasarrufu sağlıyor ama normal buji alıp takmak zorunda kaldım motor 9600 küsür kilometrede yapğve buji değiştikten sonra sesi ve gidişi değişti servis ne yağ koyuyo bilmiyorum ama yamalub koyuyorum diyo ama inanmıyorum ben 2007 den beri totalden 10w40 alıyordum ELF in şimdi ELF motor için özel 10w40 üretmiş 2 senedirde onu kullanıyordum scooterde YBR mede onu koydum motorun gidişi sesi herşeyi değişti ilgilenenler hemen sormadan söyleyeyim YAMAHA YBR 125 üzerinde CR6HSA buji ile geliyor ama bu eski kasalarda kullanılıyor yenilerde ise normal buji CR7HSA ve iridyum bujinin kodu ise CR7HIX

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

bunu söylememin sebebi ben bu motoru tayfunun tavsiyesi daha doğrusu üzerime alacaksın diye yürümesi ve tanıdığına yönlendirip bazı kıyaklar yapılmasını sağladığı için aldım asıl sebep tabiiki renginin mavi olmasıydı eğerki CBF de mavi olsaydı şuan altımda CBF olacaktı ! ama YILDIZ tic. kapısından girdiğimde mavi ybr yi gördüğüm an alıyorum dedim kadir abi bile şaşırdı ve allah bin kere yüzbin kere razı olsun tayfundanda kadir abidende bana yanılma ihtimalini bile yaşatmayacak bir motora kavuşmama sebep oldular başkada bişey demiyorum CBF i olanlar üzülsün ben mutluyum buda bombasıydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

dürümüm dönerim su motorcular yatıyor keşke plan yapıp bir kilyos yapaydık seninle bu gün hava fenadeğil sen nasılsa yağmura alışkınsın eh bende fena sayılmam zaten geçen hafta kilyos yapacağız diye 25 tl lik benzin aldıydım okadar dolaştık daha hala yarım depo benzin var demin baktım 155 kilometre yol yapmışım benzin aldığımdan bu yana hala bitmiyo bu benzin yaa
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumagünü cumadan sonra AKTAŞ motor tayfuna gittim iridyum buji almaya telefon ettiğimde var demişti ama bulamadık kalmamış biliyorsunuz bizim motorlarda daha doğrusu tüm motorlarda iridyum buji yakıt tasarrufu sağlıyor ama normal buji alıp takmak zorunda kaldım motor 9600 küsür kilometrede yapğve buji değiştikten sonra sesi ve gidişi değişti servis ne yağ koyuyo bilmiyorum ama yamalub koyuyorum diyo ama inanmıyorum ben 2007 den beri totalden 10w40 alıyordum ELF in şimdi ELF motor için özel 10w40 üretmiş 2 senedirde onu kullanıyordum scooterde YBR mede onu koydum motorun gidişi sesi herşeyi değişti ilgilenenler hemen sormadan söyleyeyim YAMAHA YBR 125 üzerinde CR6HSA buji ile geliyor ama bu eski kasalarda kullanılıyor yenilerde ise normal buji CR7HSA ve iridyum bujinin kodu ise CR7HIX

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

bunu söylememin sebebi ben bu motoru tayfunun tavsiyesi daha doğrusu üzerime alacaksın diye yürümesi ve tanıdığına yönlendirip bazı kıyaklar yapılmasını sağladığı için aldım asıl sebep tabiiki renginin mavi olmasıydı eğerki CBF de mavi olsaydı şuan altımda CBF olacaktı ! ama YILDIZ tic. kapısından girdiğimde mavi ybr yi gördüğüm an alıyorum dedim kadir abi bile şaşırdı ve allah bin kere yüzbin kere razı olsun tayfundanda kadir abidende bana yanılma ihtimalini bile yaşatmayacak bir motora kavuşmama sebep oldular başkada bişey demiyorum CBF i olanlar üzülsün ben mutluyum buda bombasıydı
    bnmde bujının degısmesı lazım fakat burda ırıdyum bujı yok :( platınıum bujı al dıye tavsıye eden olmusdu varmı platınıum bujı kullanan ?

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan akraba evliliği F54; ben kendi adımı unutuyorum sen açılıştan bahsediyon..
    sen demedin mi ben seni ararım, vallahi unuttum.. yoksa hava müsaitti.. hatunla gelirdim..

İşlerin yoğunluğundan nete giremiyorum.. ulem dürümdöner acılı dürüm yedireyimi sana,ne dersin..
    foruma çadır kurmuşun boğlum
    çalışma hayatı pek hoşuna gitmiş artık bol bol irfanımın kulaklarını çınlatıyorsundur boştayken ikide birde irfan yapıyordun şimdi sesin soluğun çıkmıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın milllet nasılsınız.....
    sağol arkadaşım sağlığına duacıyız nasılsın nasıl oldun iyileşebildinmi??
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    depodan çıkan benzinin tamamı ihtiyar gel de emanetini al 5 litre vereyim hava bozarsa diye plan yapmadım abi ben 4 mevsim binerim de sen yaşlısın ya hani ondan

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnmde bujının degısmesı lazım fakat burda ırıdyum bujı yok :( platınıum bujı al dıye tavsıye eden olmusdu varmı platınıum bujı kullanan ?
    nasıl yok NGK nın CR7HIX ini soracaksın motor yedek parçacılara ve fiyatı 20 tl istanbulda varsa oradada vardır olmadı internetten bak...

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Slm arkadaşlar 2004 ybr kullanıcısı olarak tercübeli arkadaşların fikrine ihtiyacım var. Kullanmakta olduğum ybr nin arka amortisörleri en düşükte olmasına rağmen çukurlarda hoplatma oluyor. Aklımda apache motorlara takılı olan gazlı amortisörler var fakat birebir uyarmı acaba deniyen bir arkadaşınız varmı.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    http://c1204.hizliresim.com/w/h/4gyr6.jpg depodan çıkan benzinin tamamı ihtiyar gel de emanetini al 5 litre vereyim hava bozarsa diye plan yapmadım abi ben 4 mevsim binerim de sen yaşlısın ya hani ondan
    sivri oradan laf sokacağına alo de gelmiyen senin gibi olsun yaptığım yeni şeyleri görürsün hem

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

nasıl yok NGK nın CR7HIX ini soracaksın motor yedek parçacılara ve fiyatı 20 tl istanbulda varsa oradada vardır olmadı internetten bak...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4424408/detay/
    varan22 arkadaşım yukarda yazdım buji almaya gittiğimde bir arkadaşın motorla uğraştık mondialdi gazlı amortisör vardı ve motor 65binde idi ama amortisörlerin hali haraptı açıklaması şöyle oldu ben kurye kullanıyorum inip çıkmadığım kaldırım kalmıyor yinede iyi dayandı kullanımının iyi olduğunu ifade etti

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

dürüm aramıyosan iniyorum aşağıya turlamaya canım sıkıldı!!!!!!!!!!!!!!!!

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Arkadaşım cevabın için teşekkürler. Acaba ybr içinde uygun gazlı amortisör varmı.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım cevabın için teşekkürler. Acaba ybr içinde uygun gazlı amortisör varmı.
    onların standar olduğunu tahminediyorum yani boyutları aynıdır ama sen yinede bi uzunluğunu ölç istersen geri kalan ölçüleri standart

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

yani senin anlayacağın benim amörtisörler yeni olmasa yapacağım ilk iş gidip gazlı almak

dürüm ben çıktım olmadı cepten ulaş ok.

Motosikleti
    kırşehirde hep cın malı motor var ve cok motorcu yk o yuzden ırıdyum bujıde yk.

BU ARADA LASTIKLE ILGILI BIR SORU SORDUM VE TEK BIR CEVAP BILE ALAMADIM . SAGOLUN YBR 125 KULLANICILARI.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ihtiyar kasktan tut botlara kadar monttu pantolondu hepsini makineye attım yıkansınlar diye..motorun da depo kılıfını çıkardım..onu da yıkıcam..benzinin hepsini boşalttım..zinciri ön dişliyi arka dişliyi temizledim..bugün biraz kendime ve hatuna vakit ayırayım havalar daha da güzellesecek bi haftasonu senle ankara bile yaparız

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:01 ----------

Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırşehirde hep cın malı motor var ve cok motorcu yk o yuzden ırıdyum bujıde yk.

BU ARADA LASTIKLE ILGILI BIR SORU SORDUM VE TEK BIR CEVAP BILE ALAMADIM . SAGOLUN YBR 125 KULLANICILARI.
    ah be canım benım geçmiş sayfalara bi baksan şöyle bi göz atsan göreceksın hatta forumda özel olarak ybr lastik tavsiyesi diye konu bile var..azıcık bi bak et ondan sonra aradığını bulamazsan sor..değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:24 ----------

inan aynı konulardan bıkkınlık geldi çünkü bu zıkkım motorun hiçbi sorunu yok bi tekerlek bi arka ve yan çanta muhabbeti var hep aynı şeyler dönüyor aramadığın kadar kullanıcı yorumu var her lastiğin onlara bi göz at yeter bile sana

Motosikleti
    ihtiyar kasktan tut botlara kadar monttu pantolondu hepsini makineye attım yıkansınlar diye..motorun da depo kılıfını çıkardım..onu da yıkıcam..benzinin hepsini boşalttım..zinciri ön dişliyi arka dişliyi temizledim..bugün biraz kendime ve hatuna vakit ayırayım havalar daha da güzellesecek bi haftasonu senle ankara bile yaparız

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:01 ----------

ah be canım benım geçmiş sayfalara bi baksan şöyle bi göz atsan göreceksın hatta forumda özel olarak ybr lastik tavsiyesi diye konu bile var..azıcık bi bak et ondan sonra aradığını bulamazsan sor..değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:24 ----------

inan aynı konulardan bıkkınlık geldi çünkü bu zıkkım motorun hiçbi sorunu yok bi tekerlek bi arka ve yan çanta muhabbeti var hep aynı şeyler dönüyor aramadığın kadar kullanıcı yorumu var her lastiğin onlara bi göz at yeter bile sana
    Bu forumdakı uyelıgım 3 yıla dayanır aradıgım bılgılerı nasıl bulacagımı yazmıssınız oncelıkle ılgın ıcın tsk ederım. Aradıgım seyı nasıl bulacagımı bılıyorum fakat sorun o degıl. Ben 2 marka arasında + ve - lerı ogrenmek ıstıyorum. burda her turlu muhabbet donerken 1 lastık sorusuna cvp verılmemesı cok uzucu bır durum. evet dedıgın gıbı belkıde hep aynı sorular donuyor ve hep cvp olarak keske bı arastırıp baksaydın tarzında cvplar gelıyor. Burda bır suru geyık muabbetı donerken bır lastık sorusuna cevap verılmemesı cokmu zor gelıyor ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    sen kullandığın lastiği biliyorsun zaten ben kullanmadım bilmiyorum..ama mıchelin de yumuşak hamurlu..çok uzun ömürlü olmayan..yol tutuşu kabak gibi tasarıma rağmen en iyi olan lastik..ıstanbul kuryelerının tercihi irc (epey uzun ömürlü) ve mıchelin (iyi yol tutuşlu ) dir..

Motosikleti
    sen kullandığın lastiği biliyorsun zaten ben kullanmadım bilmiyorum..ama mıchelin de yumuşak hamurlu..çok uzun ömürlü olmayan..yol tutuşu kabak gibi tasarıma rağmen en iyi olan lastik..ıstanbul kuryelerının tercihi irc (epey uzun ömürlü) ve mıchelin (iyi yol tutuşlu ) dir..
    o zaman ben kendı lastıgımın aynısını alıp kullanmaya devam edeyım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    bence sen lastiğinin ıslak, kuru, asfalt, toprak ve mıcırlı yoldakı kullanımını yaz kı bilmeyenler öğrensin değil mi? ben ismine hastayım metzelerin ama nasıldır virajda ya da yatırırken atlatma yapar mı? ıslak ya da kuru zemin üzerindekı su birikintisinden geçerken özellikle yatarken titretir mı? lastiklerin bi resmini koy? yumuşak hamurlu mu kaç km yol yaptırır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:21 ----------

ben dandik cstlerle bile motoru limitlerinin üzerinde yatırıyorum..yanak dibindeki dişlerin asfaltta yatışlarda dışarı dışarı atma yaptığını hissediyorum..hele bide hafif ıslaksa hemen yavaşlayıp motoru doğrultuyorum

Motosikleti
    bence sen lastiğinin ıslak, kuru, asfalt, toprak ve mıcırlı yoldakı kullanımını yaz kı bilmeyenler öğrensin değil mi? ben ismine hastayım metzelerin ama nasıldır virajda ya da yatırırken atlatma yapar mı? ıslak ya da kuru zemin üzerindekı su birikintisinden geçerken özellikle yatarken titretir mı? lastiklerin bi resmini koy? yumuşak hamurlu mu kaç km yol yaptırır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:21 ----------

ben dandik cstlerle bile motoru limitlerinin üzerinde yatırıyorum..yanak dibindeki dişlerin asfaltta yatışlarda dışarı dışarı atma yaptığını hissediyorum..hele bide hafif ıslaksa hemen yavaşlayıp motoru doğrultuyorum
    su anda ıs yerımde oldugum ıcın lastıklerın mevcut resımlerı elımde mevcut degıl. aksam laptopumdan lastıgın resımlerını ve gereklı bılgılerını yazarım. ve herkezede tavsıye ederım. motorun uzerındekı lastıklerle ortalama 18bın km yapılmıs. aslında bu sezonuda ıadere edecek boyuttalar ama ben yınede saglıgım acısından ve ıcımın rahat olması acısından lastıklerı degıstırmeyı dusunuyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    18bin bana göre az bi km bir takım lastik en az 20 25bin gidebilecek kadar sağlam olmalı..cstleri bile 25binden önce değiştirmemeyı düşünüyorum ama yoldakı tüm çivi vida ne varsa batıyor ön lastiğe akıllı vida girmiş bu yüzden irc alıp takıcam dişli ve kalın olduğu için hem zırt pırt patlamaz hem de uzun ömürlü olur

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    18bin bana göre az bi km bir takım lastik en az 20 25bin gidebilecek kadar sağlam olmalı..cstleri bile 25binden önce değiştirmemeyı düşünüyorum ama yoldakı tüm çivi vida ne varsa batıyor ön lastiğe akıllı vida girmiş bu yüzden irc alıp takıcam dişli ve kalın olduğu için hem zırt pırt patlamaz hem de uzun ömürlü olur
    dürümüm dönerim bitanem senden haber çıkmayınca şöyle bir uzayayım dedim yalıköyde sahilde birsürü motorcu yanaştım selamın aleyküm nerednsiniz dedim beykozluyuz abi dediler ulan dedim madem beykozlusunuzda neredesiniz gecek adam arıyorum bitaneniz yok abi gel her cumartesi biz gezi yapıyoruz dediler şimdidedim abi bi poyrazköy yapıcaz dediler yürüyün dedim anlattım biz şöyle geziyoruz böyle geziyoruz dedim allah dediler bizde geliriz diyorlar faceden ekleyecekler beni bakalım ilerki günlerde nasıl geziler yapacağız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ortam motorcusu mu oldun abi sen tabi senin motoru görünce adamlar şok oldular deli oldular di mi

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    ortam motorcusu mu oldun abi sen tabi senin motoru görünce adamlar şok oldular deli oldular di mi
    3cbf gerisi chopperdi herşeyi en ince detayına kadar sordular

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler