Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    hahahahahahaa onu kaybedeli çok oldu zaten o kendi ipini çekeli çok olmuş ondan bize fayda gelmez artık onun için motor ikinci belkide 3. sevgili pozisyonunda
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evet abi bizim patateshane müdürü biraz kılıbık biraz tırsak biraz da saf baksana adam istanbula her geldiğinde navigatör olmasına rağmen kaybolmadan gelmiyor ne hikmetse
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    pff muhabbet gene durdu :D

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    arkadaşlar merhaba,
    ben balıkesir bandırmada yaşıyorum. çok uzun zamandır motosiklet kullanmayı düşünmeme rağmen yaşama geçirmeye ancak fırsatım oldu. küçükken 10 yaşıma kadar babamın motosikleti vardı o zevki doğuştan tattım ve hep içimde kaldı. 20 yıldır ancak nasip olacak. geçen yaz ehliyetimi aldım bir iki ufak deneme haricinde ilk defa motor kullandım.kurs hocamda bendeki derin arzuyu görmüş olacak ki (motora her binişimde ağzımın kulaklarıma varmasından anladı herhalde ) sürüş konusunda eğitim verirken elinden geleni yaptı. sonuçta tecrübe sıfır ama cesaret ve arzu sınırsız. ayrıca etrafımdaki tahlikeli diyen herkese kulağımı kapadım ve motoru alacağım. bu arada tarım bakanlığında veteriner hekimim günlük 40 km kadar arabamla iş için bandırmanın köy yollarında araç kullanıyorum.
    gel gelelim siz tecrübeli ybrci kardeşlerime danışacağım ufak tefek sorularım olacak. umarım yanıtsız bırakmaz ve beni de aranıza kabul edersiniz.

birincisi motordan anlamadığım için ikinci eli gözüm kesmedi ve sıfır km bir ybr alacağım.gönenle konuştum 36 ay vadeyle yaklaşık 4.500 gibi bir rakama bırakıyorlar.bu konuda görüşleriniz nelerdir?
    ikincisi buralarda kulağıma gelen hırsızlık olayları var. malesef garajım yok.motora alarm taktırmayı, disk kilidi almayı ve dışarıya 1-2 metrelik bir demir kazık çakıp motoru oraya bağlamayı düşünüyorum. sitede giriş katta olduğum için motor penceremin önünde olacak.alarm konusunda veya hırsızlığa karşı daha başka tavsiyeleriniz varsa duymaktan memnun olurum.
    üçüncüsü köy yollarında gidip gelirken aracımla çok defa köpeklere rastlıyorum.bir veteriner hekim olarak köpekleri çok severim ve korkmam kesinlikle ama boş bir anımda refleks olarak motordan düşmek de istemem.pusu noktalarını biliyorum ama gene de temkinli olmak lazım.sizler böyle durumlarda ne yapıyorsunuz?
    son olarak motor tecrübem sıfır olduğunu belirttim ybr kullanımı ve genel motor kullanımı ile ilgili fikirlere ihtiyacım var. artı koruma olarak kask,mont vs. tavsiyelerinizi de almak isterim.
    bu bölgedeki ybrci arkadaşlarımla da tanışmayı çok isterim
    şimdiden herkese teşekkürler
    kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı platipus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,
    ben balıkesir bandırmada yaşıyorum. çok uzun zamandır motosiklet kullanmayı düşünmeme rağmen yaşama geçirmeye ancak fırsatım oldu. küçükken 10 yaşıma kadar babamın motosikleti vardı o zevki doğuştan tattım ve hep içimde kaldı. 20 yıldır ancak nasip olacak. geçen yaz ehliyetimi aldım bir iki ufak deneme haricinde ilk defa motor kullandım.kurs hocamda bendeki derin arzuyu görmüş olacak ki (motora her binişimde ağzımın kulaklarıma varmasından anladı herhalde ) sürüş konusunda eğitim verirken elinden geleni yaptı. sonuçta tecrübe sıfır ama cesaret ve arzu sınırsız. ayrıca etrafımdaki tahlikeli diyen herkese kulağımı kapadım ve motoru alacağım. bu arada tarım bakanlığında veteriner hekimim günlük 40 km kadar arabamla iş için bandırmanın köy yollarında araç kullanıyorum.
    gel gelelim siz tecrübeli ybrci kardeşlerime danışacağım ufak tefek sorularım olacak. umarım yanıtsız bırakmaz ve beni de aranıza kabul edersiniz.

birincisi motordan anlamadığım için ikinci eli gözüm kesmedi ve sıfır km bir ybr alacağım.gönenle konuştum 36 ay vadeyle yaklaşık 4.500 gibi bir rakama bırakıyorlar.bu konuda görüşleriniz nelerdir?
    ikincisi buralarda kulağıma gelen hırsızlık olayları var. malesef garajım yok.motora alarm taktırmayı, disk kilidi almayı ve dışarıya 1-2 metrelik bir demir kazık çakıp motoru oraya bağlamayı düşünüyorum. sitede giriş katta olduğum için motor penceremin önünde olacak.alarm konusunda veya hırsızlığa karşı daha başka tavsiyeleriniz varsa duymaktan memnun olurum.
    üçüncüsü köy yollarında gidip gelirken aracımla çok defa köpeklere rastlıyorum.bir veteriner hekim olarak köpekleri çok severim ve korkmam kesinlikle ama boş bir anımda refleks olarak motordan düşmek de istemem.pusu noktalarını biliyorum ama gene de temkinli olmak lazım.sizler böyle durumlarda ne yapıyorsunuz?
    son olarak motor tecrübem sıfır olduğunu belirttim ybr kullanımı ve genel motor kullanımı ile ilgili fikirlere ihtiyacım var. artı koruma olarak kask,mont vs. tavsiyelerinizi de almak isterim.
    kesinlikle merhaba bende yeni ybr alıcam 36 aya vade ile demişsin kredi ilemi? alıcaksın

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Herkese iyi akşamlar.. yav şu siperlik midir nedir gene aklıma takıldı bilen biri söylesin benim motoda siperlik sola kaymış hepsinde böyle mi ..
    http://img692.imageshack.us/img692/4...2011195fek.jpg
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

bluebird64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '07,YBR125 ESD '11,Agility City 125 '11
    Resim görünmüyor üstadım..
    Deniz, güneş, martı çığlığı ve yosun kokusu yoksa yaşam da yoktur...

Motosikleti
    CBR 125R
    düzelttim kardeşimm bi dene istersen
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    kredi kartına taksit yapıyorlar. peşin fiyatına vade farkı yok normal fiyattan ama 36 ay olursa 200 küsür vade farkı koyuyorlar.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ustam neredeki mtoo bayisi yapıyor bunu bende kredi kartına taksitle alıcamda şehir cok uzak degilse oraddanda alabirim acaba rica etsem tel acıp sorar msın yaırn 24 ay taksit yapıyorlarmı ? kça para oluyor toplamı vade farkı ile

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı platipus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

hocam öncelikle foruma hoş geldin bende küçükken veteriner olmayı çok istedim ama malesef olamadım imkanlar el vermedi..
    neyse sorunun cevabına gelelim ilk önce adam gibi disk kilidi alırsın ve motoru dediğin gibi direğe bağlarsın zaten ybr nin direksiyon kiliti çok sağlamdır kucaklayıp götürmedikten sonra acamazlar yani sıkıntı olmaz köpek konusuna gelince daha önceden kendini hazırlayıp yanına gelene kadar yavaş yanına gelince de hafif gaza asıldığın zaman seni yakalamazlar umarım senin için hayırlısı olur bu arada yaş kaç?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Tamam resim görünüyor, hafif kayık gibi sanki.. :(

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı bluebird64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam resim görünüyor, hafif kayık gibi sanki.. :(
    onu düzeltme imkanımız varmı kardeşim biliyormusun

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı gk070 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam neredeki mtoo bayisi yapıyor bunu bende kredi kartına taksitle alıcamda şehir cok uzak degilse oraddanda alabirim acaba rica etsem tel acıp sorar msın yaırn 24 ay taksit yapıyorlarmı ? kça para oluyor toplamı vade farkı ile
    balıkesir gönende yapıyor. 12 aya vade farksız. 36 aya da hsbc veya accessin varsa 200 küsür (tam net hatırlamıyorum) vade farkı var. normalde 36 aya daha fazla vade farkı alıyorlarmış ama hsbc veya access olursa daha makul. 24 aya da normal vade farkı uyguluyorlar.

Motosikleti
    Bilmiyorum, incelemem lazım..
    Benim de göstergeler hafif çarpık duruyor.
    Ben de bazen kafaya takıyorum..

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı bluebird64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum, incelemem lazım..
    kardeşim sendeki de böylemi dikkat ettin mi

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    theaazreal07 motoru nereden aldın kardşe? nebiogullarından mı ?

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam öncelikle foruma hoş geldin bende küçükken veteriner olmayı çok istedim ama malesef olamadım imkanlar el vermedi..
    neyse sorunun cevabına gelelim ilk önce adam gibi disk kilidi alırsın ve motoru dediğin gibi direğe bağlarsın zaten ybr nin direksiyon kiliti çok sağlamdır kucaklayıp götürmedikten sonra acamazlar yani sıkıntı olmaz köpek konusuna gelince daha önceden kendini hazırlayıp yanına gelene kadar yavaş yanına gelince de hafif gaza asıldığın zaman seni yakalamazlar umarım senin için hayırlısı olur bu arada yaş kaç?
    sağolasın, yaşım 30. aslında 20 yaşımda motorlanmalıydım ama neyse geç de olsa olacak
    benim korkum köpeği ezdim sanıp refleksle tehlikeli bir hareket yapmak. yoksa köpeklerle iletişimim iyidir. biribirimize ezmek veya motordan düşmek gibi ölümcül zararlar vermeyelim de bacağımdan kapmasına bile razıyım.
    geçen forumda gördüm motoru bir minibüse atmışlardı,hatta motor ybrydi. asıl korktuğum motoru kucaklayıp sessiz sedasız götürmeleri.hani alarm olursa en azından müdahale edebilirim diye düşünüyorum.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim sendeki de böylemi dikkat ettin mi

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı gk070 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kardeşim sen de mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler