Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzde yapabildiği son hız 116..rampa aşağı korktuğum için basmıyorum incecik 2 teker allah muhafaza çok tehlikeli..koray bi yağ kapıp gelim de benim yavru fz nin ciğeri temizlensın..
    Hep laf..
    Ulem bi çık gelsen şurada sana sekaparkta çay ısmarlasam ne olacak..sabah gel öğlen geri dön..
    motor bi uzun yol yapsında kendine gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı UKYO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kusura bakmayın topiğin tüm sayfalarını okuyamadım.sizlere bi sorum olacak 2011-2012 orjinal oynanmamış ybr lerin son hızları ne.bende 2005 modeli vardı ve ıkına sıkıla 100-103 km yapıyordu.birkaç arkadaş 130 falan yaptıklarını söylediler ama inanasım gelmedi.
    2004 ybr vardı öndişliyle oynanmış arslantepenin oradakı yokusda 2 kişi 135 görmüştük ve krank kırıldı.. (ben arkadaydım üstüme gelmeyin okadar basılırmı apaçimisiniz siz diye ) Velhasıl söylemek istediğim yokuş aşağı çok çok zolamayın motoru 5 - 10 km fazla hızlı gitmek kımseye birşey kazandırmaz Allah korusun direk taklaya gelirsiniz..
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 ybr vardı öndişliyle oynanmış arslantepenin oradakı yokusda 2 kişi 135 görmüştük ve krank kırıldı.. (ben arkadaydım üstüme gelmeyin okadar basılırmı apaçimisiniz siz diye ) Velhasıl söylemek istediğim yokuş aşağı çok çok zolamayın motoru 5 - 10 km fazla hızlı gitmek kımseye birşey kazandırmaz Allah korusun direk taklaya gelirsiniz..
    Çok doğru söylüyorsun emreciğim..
    bizim motorları 90 ile 100 km arasına bağlayacaksın sonra istersen git van a

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı UKYO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kusura bakmayın topiğin tüm sayfalarını okuyamadım.sizlere bi sorum olacak 2011-2012 orjinal oynanmamış ybr lerin son hızları ne.bende 2005 modeli vardı ve ıkına sıkıla 100-103 km yapıyordu.birkaç arkadaş 130 falan yaptıklarını söylediler ama inanasım gelmedi.
    abi senin motorda sorun yok senin motorda 110-120 yapıyor gerçekte sadece ibreniz az gösteriyor nasıl dersen benim arkadaşta da 2005 vardı ben 80 le giderken onun ibre 70 gösteriyordu düzde kaç yapıyon dediğimde 95 flan zorlarsan 105 flan dedi ben 110 la giderken arkasından yetişemedim ama
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep laf..
    Ulem bi çık gelsen şurada sana sekaparkta çay ısmarlasam ne olacak..sabah gel öğlen geri dön..
    motor bi uzun yol yapsında kendine gelsin
    2 ay yattım moruk borç oldu krank kolu gibi..dün öğle namazından sonra arabayı aldım bu sabaha karşı 4te inebildim koltuğundan..senin uzun dediğinin izmit yolunun 2 katını dün istanbul içinde yaptım moruk : ) hem gelecem dediysem gelirim artizlik yapma kanka : ))

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Dostlar bu gün makinadan duyduğum garip sesler dolayısıyla servise gittim
    Gitmez olaydım motosiklete olan tüm şevkim kırıldı,durduk yere 200 tl masraf çıkardılar bu rakamın artması muhtemel
    Makina komple indirilecekmiş gelen garip ses için krank,krank kolundan şüpheleniyor usta yada bilyalarından dedim nasıl olur yahu tertemiz motor , ben 17binde almıştım 08 model ama usta km ile de oynanmış dedi şu an 20 binde o an tam tepem attı
    Moralim sıfır oldu nasıl böyle sıkıntılı motoru satın aldım hala anlam veremiyorum en çok da kendime kızıyorum çok yakın tanıdığımdan akrabamdan aldım motoru ona itimad ederek alırken tamirciye göstermedim fakat şimdi adamı arayıp sorunları söyleyince inkar etmesi daha da çok küplere bindirdi sinirden tekme attım motora devrildi sinyali kırıldı.

Sıkıntı motor rölantideyken vuruntulu gibi çalışıyor tarif etmesi zor bir ses onun dışında sadece 1.vitesteyken bariz bir homurtu geliyor makinadan diğer viteslerde olmayan usta 1.vites dişlisi bitmiş dedi ama dişli nasıl biter 20 binde henüz 2-3 yıllık motor.

Vuruntulu çalışma için de kranktan şüphelendi ben egzantrik zincirinde direttim inş egzantirik zinciridir

Son olarak gazı bırakında sanki egzosun içine birşey düşmüşte pır pır tuhaf bir ses çıkarıyor

Zaten alırken debriyaj balatası,yağı,bujisi,aküsü,zinciri bir dünya masraf yapmıştım hiç içime sinmedi hiç

Lütfen teknik mekanik bilgisi olan arkadaşlar irtibata geçsin gerekirse bu sesi kaydedip yollayabilirim pek çözüme ulaşacağına sanmasamda tamircinin nimeti olmak istemiyorum.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi benim motorun son fotoları geliyor.. sisler montajlı bir biçimde

---------- Post added at 13:31 ---------- Previous post was at 13:28 ----------

http://img61.resimup.net/di/UFHC.jpg

http://img61.resimup.net/di/BWQT.jpg

http://img22.resimup.net/di/LTLA.jpg

http://img60.resimup.net/di/V6ZH.jpg

http://img68.resimup.net/di/RB2H.jpg

---------- Post added at 14:31 ---------- Previous post was at 13:31 ----------

Kuzuların Sessizliği neredesin yahu

iiiiissssssyyyyeeeeeaaaaaaaaaaaaannnn ağlayasım geliyooo abi gördükçe
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    kendin yeterince bilmiyorsan ve tamirci babanın oğlu değilse güvenme sayko..başka yere de sor..vuruntulu çalışıyorsa krank bilyalarından olması kuvvetle muhtemel ama debriyajda sorun varsa vuruntulu çalışmasına da sebep olur..1 viteste ses çıkmasının sebebi ya hilallerden (çok düşük ihtimal) ya vites dişlisinden ya da debriyajdandır..her söyleyenın lafına kanıp motor indirilir mi? hem o ustan kmnın düşürüldüğünü nasıl anlıyor? kimse tutup ybr gibi bir motorda km düşürme ile uğraşmaz anca yapsa yapsa tutar km panelini yeni ile değiştirir..senin akraban paketci ya da kurye mıydı ya da dolandırıcı bi ınsan mı da satarken km düşürme ihtiyacı duysun..sen motorun nasıl kullanıldığını bilmiyor muydun alırken..hem egzantirik zincirinde sorun olursa vuruntulu çalışmaz sesli çalışır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:41 ----------

egzosdan öyle bir ses geliyorsa subaplarda da sorun olabilir..ama sesini birebir motor başında dinlemek lazım çok iyi kulağı olan bi ustaya dinlet..sıfır km motorda da olabilir 20binde de olabilir ama..

Motosikleti
    CBF 600
    Tamirciye güvenmediğim için 2 farklı yere sordumm her ikisi krank dedi ve motor indirilmeli dedi içime sinmedi tertemiz çiziksiz motoru indirmek ki motor kısmı ilk günkü gibi parlıyor hala aldığım adam 2.sahibi tanıdığım kişi yani ondan önce ilk sahibinin tamircinin dediği hale getirebilmesi için 1.viteste redline 4-5 km falan gitmesi yada damdan aşağı atması lazım motoru,1.vites homurtusu vites dişlisinden orası kuvvetle muhtemel fakat rolantideki çalışma sesi hiç hayra alamet değil krank bilyası gibi geliyor.
    Km düşmesi muamma çünkü orjinal lastikleri var henüz üzerinde yani km düşürülse en kötü lastikleri değiştirirlerdi gibi geliyor hoş lastikler de bitik ama bilemedim arada kaldım bende
    İnandığım tek şey çalışıyorsa kurcalama mantığıdır fakat böyle kullanırsam daha kötü arızalara sebep vermesinden korktum 1.vites dişlisinin kırılıp daha büyük hasarlara yol açması gibi.

Buyrun arkadaşlar 1.vitesteki garip sesin birebir aynısını rastgele bir videoda buldum bahsettiğim ses videoda 36.saniyede motor sesinin yanında metalik bir ses 38 ve 39.saniyelerde dahada metalikleşen ince vızıltı gibi birşey ve benim motordaki 1.vitesteki garip sesin aynısı.

http://www.youtube.com/watch?v=P1Kus79Eav8

Psychedelic Gececi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    o zaman yapacak birşey yok mecbur indirt motoru 2 tane 'skf' bilya al kranga..vites dişlilerini kontrol ettir hatta bütün bilyalari değiştirt o kadar söktürdükten sonra en fazla 50 60 lira daha fazla verir tüm bilyalari değiştirtirsin ama kafan rahat olur..hem hor kullanma yüzünden bozulması sürecini hızlandırır ama sonuçta kul yapısı bu her zaman bozulma ihtimali var motora tekme atmanın anlamı yok sayko..

Motosikleti
    CBF 600
    o zaman yapacak birşey yok mecbur indirt motoru 2 tane 'skf' bilya al kranga..vites dişlilerini kontrol ettir hatta bütün bilyalari değiştirt o kadar söktürdükten sonra en fazla 50 60 lira daha fazla verir tüm bilyalari değiştirtirsin ama kafan rahat olur..hem hor kullanma yüzünden bozulması sürecini hızlandırır ama sonuçta kul yapısı bu her zaman bozulma ihtimali var motora tekme atmanın anlamı yok sayko..
    Serde hırçınlık var biraz çok fazla terapi gördüm bu yüzden nafile otokontrol zayıf
    Az önce garaja girdim baya bir süzdüm düşündüm taşındım bir karara vardım
    İlk aldığımda da böyleydi motoru tanımıyordum 2 bin km böyle kullandım sıkıntı çıkmadı bunda sonra da çıkarmaz ha çıkarırsa o zaman tamirciye götürecceğim bu şekilde binmeye devam ederim ne olursa olsun gözümden çıktı bir kez,indirilecekse de bozulduktan sonra indirilsin.
    Böylece ybr sayfasına bitter bir kapanış yaptık başka sevdalarda görüşmek üzere

Psychedelic Gececi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    carlos dostum geçmiş olsun bende 2008 model ybr aldım 2,el fakat muayene daha 13200km de yapılmıştı benim aldığımda sadece 2000km gezilmiş yani toplam 15300 de idi fakat 18500 de iç statör yaktı ve 120 tl masraf çıkardı ama senin durum baya farklı benim mekanik sorunum olmadı inş da olmaz ben yanımda giderken yetkili serviste 4yıl çalışmış bi usta götürdüm sadece bindi bi tekere kaldırdı durdu sesini dinledi ok dedi şimdi satmak istiyorum senin motor 10 numara diyor satma bir daha böyle temiz motor bulamazsın diyo keşke sende bi servis veya ustaya baktırsaydın kötü bi durumla karşı karşıya kalmazdın o zaman
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmez olaydım motosiklete olan tüm şevkim kırıldı,durduk yere 200 tl masraf çıkardılar bu rakamın artması muhtemel
    Makina komple indirilecekmiş gelen garip ses için krank,krank kolundan şüpheleniyor usta yada bilyalarından dedim nasıl olur yahu tertemiz motor , ben 17binde almıştım 08 model ama usta km ile de oynanmış dedi şu an 20 binde o an tam tepem attı
    Moralim sıfır oldu nasıl böyle sıkıntılı motoru satın aldım hala anlam veremiyorum en çok da kendime kızıyorum çok yakın tanıdığımdan akrabamdan aldım motoru ona itimad ederek alırken tamirciye göstermedim fakat şimdi adamı arayıp sorunları söyleyince inkar etmesi daha da çok küplere bindirdi sinirden tekme attım motora devrildi sinyali kırıldı.

Sıkıntı motor rölantideyken vuruntulu gibi çalışıyor tarif etmesi zor bir ses onun dışında sadece 1.vitesteyken bariz bir homurtu geliyor makinadan diğer viteslerde olmayan usta 1.vites dişlisi bitmiş dedi ama dişli nasıl biter 20 binde henüz 2-3 yıllık motor.

Vuruntulu çalışma için de kranktan şüphelendi ben egzantrik zincirinde direttim inş egzantirik zinciridir

Son olarak gazı bırakında sanki egzosun içine birşey düşmüşte pır pır tuhaf bir ses çıkarıyor

Zaten alırken debriyaj balatası,yağı,bujisi,aküsü,zinciri bir dünya masraf yapmıştım hiç içime sinmedi hiç

Lütfen teknik mekanik bilgisi olan arkadaşlar irtibata geçsin gerekirse bu sesi kaydedip yollayabilirim pek çözüme ulaşacağına sanmasamda tamircinin nimeti olmak istemiyorum.
    arkadaşım bu usta diye geçinenlerin hepsi şerefsiz kulağını mototra yasla ses üsttenmi geliyor alttanmı sıcaksa bir boru kullanabilirsin çünkü aynı şey benim başıma scooterde geldi hemen krank diyo şerefsizler halbuki yukarda külbütörün oradaki ekzantrik zincirinin bağlı olduğu ekzantrik dişlisinin bilyaları hafif deforme olduğunda acayip homurtulu bir ses yapıyor bence kendin üst kapağı aç ve saplama vidalarının üzerindeki somunları söküp dişliyi dışarı al bilyaları kontrol et zaten ikitane bilya var bir ekzantrik dişlisinde bide krank kolunda
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Motosikleti
    CBF 600
    @dürümdöner-f54 ve ghostorc Şenol Bey Hepinize ayrı ayrı ilgisinden dolayı teşekkür ederim ilginizden dolayı sırf bu forumdaki sinerjiden dolayı bu motora ayrı sempati duyuyorum

Ben Turizmciyim sezon yaklaşıyor nisan mayıs gibi başlar bizim işimiz 5-6 ay devam eder bu süre zarfında motoru yatırmak istemiyorum o yüzden gider ayak satacağım tamir ettirmeden gittiği kadar ,satarken fiyatı gerçekten ölecek çünkü ne varsa motorda söyleyeceğim alacak kişiye patlak fark ampülüne kadar çünkü bana yapılmasını istemediğim şeyi başkasına yapmamayı çekirdekten öğrendik gel gör ki kansız çok piyasada demem o ki bu aleti sıfır alanların aklını seveyim 2.el motor alanlar sadece ybr için tüm motosilet modelleri için babasının oğluna güvenmesin bir kaç farklı yere göstersin imkanı varsa sıfır alsın en azından motorunu tanır ne var ne yok bilir her gün sürprizlere uyanmaz.

Saygılar..

Psychedelic Gececi

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    @dürümdöner-f54 ve ghostorc Şenol Bey Hepinize ayrı ayrı ilgisinden dolayı teşekkür ederim ilginizden dolayı sırf bu forumdaki sinerjiden dolayı bu motora ayrı sempati duyuyorum

Ben Turizmciyim sezon yaklaşıyor nisan mayıs gibi başlar bizim işimiz 5-6 ay devam eder bu süre zarfında motoru yatırmak istemiyorum o yüzden gider ayak satacağım tamir ettirmeden gittiği kadar ,satarken fiyatı gerçekten ölecek çünkü ne varsa motorda söyleyeceğim alacak kişiye patlak fark ampülüne kadar çünkü bana yapılmasını istemediğim şeyi başkasına yapmamayı çekirdekten öğrendik gel gör ki kansız çok piyasada demem o ki bu aleti sıfır alanların aklını seveyim 2.el motor alanlar sadece ybr için babasının oğluna güvenmesin bir kaç farklı yere göstersin imkanı varsa sıfır alsın en azından motorunu tanır ne var ne yok bilir her gün sürprizlere uyanmaz.

Saygılar..
    geçmiş olsun çok üzüldüm. halledilebilir bir şey; yeter ki güzel bir ustanız olsun.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    2 ay yattım moruk borç oldu krank kolu gibi..dün öğle namazından sonra arabayı aldım bu sabaha karşı 4te inebildim koltuğundan..senin uzun dediğinin izmit yolunun 2 katını dün istanbul içinde yaptım moruk : ) hem gelecem dediysem gelirim artizlik yapma kanka : ))
    iyi kanka bekliyorum ha.. müsait olduğum gün gel.. yani hafta içi hergün akşam 6 ya kadar

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    ya kardeşim ne işiniz var elalemin bindiğiyle birazdaha sabredip sıfır alsanıza şunu bu kadarmı zor ya böyle paranızı çöpe atmak daha mı iyi atasözlerini şiar edinin kendinize onlarki binlerce tecrübenin sonuçlarıdır.ingilizlerin bir atasözü var ucuz mal alacak kadar zengin değilim derler
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Motosikleti
    ATOM KARINCA

Çok geçmiş olsun Carlos kardeş :(

---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:04 ----------

Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iiiiissssssyyyyeeeeeaaaaaaaaaaaaannnn ağlayasım geliyooo abi gördükçe
    neden kardeşim çok mu kötü duruyor

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11

Ben Turizmciyim sezon yaklaşıyor nisan mayıs gibi başlar bizim işimiz 5-6 ay devam eder bu süre zarfında motoru yatırmak istemiyorum o yüzden gider ayak satacağım tamir ettirmeden gittiği kadar ,satarken fiyatı gerçekten ölecek çünkü ne varsa motorda söyleyeceğim alacak kişiye patlak fark ampülüne kadar çünkü bana yapılmasını istemediğim şeyi başkasına yapmamayı çekirdekten öğrendik gel gör ki kansız çok piyasada demem o ki bu aleti sıfır alanların aklını seveyim 2.el motor alanlar sadece ybr için tüm motosilet modelleri için babasının oğluna güvenmesin bir kaç farklı yere göstersin imkanı varsa sıfır alsın en azından motorunu tanır ne var ne yok bilir her gün sürprizlere uyanmaz.

Saygılar..
    sen merak etme kimsenin kimseye yaptığı yanına kar kalmıyo bu dünyada allah misli misli çıkartıyor senin alnının teri ile biriktirip aldığın motora hille kattılarsa çıkar merak etme bu arada çok üzüldüm keşke yakın olsanda yardımcı olabilsem

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Tamirciye güvenmediğim için 2 farklı yere sordumm her ikisi krank dedi ve motor indirilmeli dedi içime sinmedi tertemiz çiziksiz motoru indirmek ki motor kısmı ilk günkü gibi parlıyor hala aldığım adam 2.sahibi tanıdığım kişi yani ondan önce ilk sahibinin tamircinin dediği hale getirebilmesi için 1.viteste redline 4-5 km falan gitmesi yada damdan aşağı atması lazım motoru,1.vites homurtusu vites dişlisinden orası kuvvetle muhtemel fakat rolantideki çalışma sesi hiç hayra alamet değil krank bilyası gibi geliyor.
    Km düşmesi muamma çünkü orjinal lastikleri var henüz üzerinde yani km düşürülse en kötü lastikleri değiştirirlerdi gibi geliyor hoş lastikler de bitik ama bilemedim arada kaldım bende
    İnandığım tek şey çalışıyorsa kurcalama mantığıdır fakat böyle kullanırsam daha kötü arızalara sebep vermesinden korktum 1.vites dişlisinin kırılıp daha büyük hasarlara yol açması gibi.

Buyrun arkadaşlar 1.vitesteki garip sesin birebir aynısını rastgele bir videoda buldum bahsettiğim ses videoda 36.saniyede motor sesinin yanında metalik bir ses 38 ve 39.saniyelerde dahada metalikleşen ince vızıltı gibi birşey ve benim motordaki 1.vitesteki garip sesin aynısı.

http://www.youtube.com/watch?v=P1Kus79Eav8
    buradaki sese gelince motorun normal sesi bu adam sesini dinletmek için kayıt yapmış onda bir sorun yok gerçi şuan muhteşem yüzyıl oynuyo daha sessiz bir ortamda tekrar izlerim ama bir sorun yazmıyor

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    beyler herkese iyi akşamlar...
    yeni kasa ybr yi inceleyen oldumu aranızda?
    olmadıysa da hiç zahmet etmesin, eski kasa çok daha iyi duruyor...
    şekil bakımından haberiniz olsun....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler