Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ybr ye rakip mi desek kardeş mi desek bilemedim kuma diyelim en iyisi honda motör yapmiş tam commuter agalar ne dersiniz..kutunda ne hissediyon koray kankam küçük mü büyük mü
    bana kalirsa honda 95 li yillara yeniden döndü..hadi hayirlisi ybrden az yakarsa bundan alirim yağ yakiyo demem
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

slm arkadaşlar ben yamaha 125 ybr aldım 2. el fakat lastiklerini değiştirmem gerekiyo yorumları okudum ve metzeler marka lastiklerde karar verdim ama ybr modeline hangi lastiklerin hangi ebatta ki lastik alacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ye rakip mi desek kardeş mi desek bilemedim kuma diyelim en iyisi honda motör yapmiş tam commuter agalar ne dersiniz..kutunda ne hissediyon koray kankam küçük mü büyük mü
    bana kalirsa honda 95 li yillara yeniden döndü..hadi hayirlisi ybrden az yakarsa bundan alirim yağ yakiyo demem
    kanka bu sym 125 e rahip olur..
    bize yaklaşamaz bile.. adamlar yine devir saati koymamış..ne kadar salaklar yaw.. bu motor honda kalitesini taşımıyor.. yağ yakar.. bakacağız göreceğiz.. kutumda küçük hissediyorum..

Alıntı huseyinsefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben yamaha 125 ybr aldım 2. el fakat lastiklerini değiştirmem gerekiyo yorumları okudum ve metzeler marka lastiklerde karar verdim ama ybr modeline hangi lastiklerin hangi ebatta ki lastik alacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim
    bize göre metzeler yok...en iyisi alacaksan michelen alacaksın..başka lastiğe bakmana gerek yok

Motosikleti
    2000 ford
    ybr nin lastik ölçülerinimi soruyon adamim anlayamadim seni

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam kankam bekliyorum 4 gözünen..
    nasıl gidiyor canavar güzel motor aldın ha

abi salı günü gidicem sana uyar mı
    kankam 160 ta bıraktım daha fazla deneme imkanım da olmadı...
    bakarsın bunuda her an satabilirim, hiç belli olmaz(:

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kankam kimseye söylemedim hani topikte açmadım...
    he aldığından beri kaç kere bindin desen onada derim ki bir kere bindim ondada çok işim vardı aciliyetten motorlar gitmem gerektiği için...
    hacı inş. bigün çıkarabilirsem fotolarını çekecem ve topik açacam inşaAllah(:
    Ebubekir abim hayırlı olsun yeni motorun güle güle kullan çok sevindim.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    koruma demirim yok zaten ama sakal güzel duruyor

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebubekir abim hayırlı olsun yeni motorun güle güle kullan çok sevindim.
    eyvallah güzel kardeşim saolasın(:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    koraaaay : )

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koraaaay : )
    söyle, kuzuların sessizliği

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    s.a günaydın abilerim

Fatih resimler süper kanka ..her halinizden belli eğlendiğiniz.. şu sakalı anlat hele bakayım..nerden almış kaça almış bizde alabilirmiyiz
    sağol koray abi iyi eğlendik iyi ağırladılar abiler sağolsunlar sakala gelirsek mersinden almış motorcudan mondial kubalara özelmiş o abi zor bulmuş bu rengini fiyatı 50 tl imiş

şenol abi kırmızı ybr de michelen var..
    koray abi oradaki motorların %80 inde michelin var

Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sakalı nerden bulabiliriz
    mersinden almış abi motorcudan
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    günaydın YBR camiiası bu motoru yakında yollarda görürseniz şaşırmayın http://www.youtube.com/watch?v=cVfwM...endscreen&NR=1

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

arkadaşım topic i takip ediyorsan daha yeni yazmıştım ama bidaha yazayım bizim arkalar 90/90/18 önler 2,75/18 buna uygun metzeller var ama şuan bakmam lazım sitelere

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın YBR camiiası bu motoru yakında yollarda görürseniz şaşırmayın http://www.youtube.com/watch?v=cVfwM...endscreen&NR=1

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

arkadaşım topic i takip ediyorsan daha yeni yazmıştım ama bidaha yazayım bizim arkalar 90/90/18 önler 2,75/18 buna uygun metzeller var ama şuan bakmam lazım sitelere
    bu siteye bak aradığın lastik bu metzeller ME22 http://www.metzelermoto.com/web/cata...atalog/classic

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

kanka bu sym 125 e rahip olur..
    bize yaklaşamaz bile.. adamlar yine devir saati koymamış..ne kadar salaklar yaw.. bu motor honda kalitesini taşımıyor.. yağ yakar.. bakacağız göreceğiz.. kutumda küçük hissediyorum..

bize göre metzeler yok...en iyisi alacaksan michelen alacaksın..başka lastiğe bakmana gerek yok
    Koray bey lütfen arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim,bize göre metzeler yok diye; kim hangil lastiği alıp takmak istiyorsa alabilir nasıl ama buldum koydum lastiğin linkini ben bile biara birinci tercih düşünüyordum metzeleri ha bu arada valide hanım bugün öğleden sonra bakır köye gidiyor heyete girecekmiş ben onu bırakacağım motorla otobüs durağına yani bugün ssk işi yattı yarın gitmek durumundayım bakalım inşallah kalabalık olmazda hallederim işimi geçen bizim oğlan rahatsızlandı hastaneye götürdüm ilaç yazdılar eczane veremem dedi gözükmüyo sağlık sisteminde meğerse bizimki 18 yaşına bastıya otomatikman benim sağlık sistemimden düşmüş staj yapıyor ama kimse ne okul nede staj yaptığı yer bildirmemiş bu adam okuyo diye pat diye ceza gelmiş vay sen acilde bakım yaptırdında katkı payını öedemedin diye 7 gün içinde ödemezsen cezai yaptırım uygulayacağım diyor bende öğrenci belgesi almıştım götürüp onu vermem lazım salı günü acilen ...
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Bugün epey bir rampa tırmandım anladım ki tork yoksunu bu bizim minik pedal olsa çevircektim yardım olsun diye

Tork eksikliğini bir de stabil alt devirlerde seyr ederken özellikle 6.vites ihtiyacıyla hissetiriyor onlarca kez 5 deyken yükseltme girişiminde bulunmuşumdur sadece bu yüzden 5.vites ışığı takılmalı 5 teyim ötesi yok diye tabi devirli kullanımda 5.vitesi dahi dolduramıyorum 9 bin devirin ötesine baya bir yol istiyor.Yamahanın karakteristiği böyle herhalde alt devirde hayat yok fazer için de böyle bir durum okumuştum.

Honda cbf 150 ile tırmandık o nisbeten daha az bağırıyordu sanırım tork olarak daha üstün,her ikimiz 60 km hızla çıkarken ben 10 bin devirdeyken o 7-8 arası gidiyordu cbf cinin yalancısıyım ben

Cbf,ybr ayrımındaki arkadaşlara emsal teşkil edebilir.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün epey bir rampa tırmandım anladım ki tork yoksunu bu bizim minik pedal olsa çevircektim yardım olsun diye

Tork eksikliğini bir de stabil alt devirlerde seyr ederken özellikle 6.vites ihtiyacıyla hissetiriyor onlarca kez 5 deyken yükseltme girişiminde bulunmuşumdur sadece bu yüzden 5.vites ışığı takılmalı 5 teyim ötesi yok diye tabi devirli kullanımda 5.vitesi dahi dolduramıyorum 9 bin devirin ötesine baya bir yol istiyor.Yamahanın karakteristiği böyle herhalde alt devirde hayat yok fazer için de böyle bir durum okumuştum.

Honda cbf 150 ile tırmandık o nisbeten daha az bağırıyordu sanırım tork olarak daha üstün,her ikimiz 60 km hızla çıkarken ben 10 bin devirdeyken o 7-8 arası gidiyordu cbf cinin yalancısıyım ben

Cbf,ybr ayrımındaki arkadaşlara emsal teşkil edebilir.
    Ustam senin motorun dişlusküçükus hastaligina yakalanmis Ön dişliyi 15 yaparsan her şey bitecek6 vitesi aramayacaksin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    maxi dostum ybr yi 10bin devire nasıl çıkarıyorsun? kesici nerede kocaya mı kaçmış..? o cbf ci seni yemiş olabilir o kadar da fark yok cbfede bindik vakti zamanında..bu iki motorun da son hızı aynı..hızlanması da aynı durması da aynı..tek farkı ben üstündeyken cbf kalkarken kıç atıyor ybr ön tekere kalkıyor..başka hiçbir fark yok aralarında emin ol yemişim torkunu..ikisi de aynı kmde hemen hemen aynı zamanda alındı ve şahsım tarafından kullanıldı..ve sen arkanda 100 kiloluk bi adamla bi cbfye bin bide ybr ye bin ondan sonra bak bakalım hangisinin kontrolü daha kolay..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

söyle, kuzuların sessizliği
    koray kuzu değil kanka..keçi keçi..salı günü çalışmazsam gelecem moruk..yoksa görüşmek fuara kısmet artık

Motosikleti
    Yamaha r6
    gerekirse mersine giderim sakal takacam bide ön düzeni nasıl indirebilirim illa direksiyonun mu değişmesi lazım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    direksiyonu değiştirip ön amortisör borularini yukarı doğru çıkartıcan ama bu defa da kafa grenajı ön çamurluğa vuruyor haberin olsun

Motosikleti
    Yamaha r6
    ondan haberim var ama direksiyonu değiştirmek istemiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    o zaman hiçbirsey yapmazsin ya amortisörlerın üst tablanin oradan 10 cm boynuz gibi yukarıda duracak ön farın çamurluğa vuracak ya da direksiyonu değiştirip ön amortisörleri 5 cm aşağı pıstıracaksın..başka da hiçbir yolu yok bunun..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    bugünkü normal yolumu (55 km) yaptım. giderken de dönerken de sokak aralarından çevreyoluna çıkana kadar ayaklarım yerde gittim. bu malatya belediyesinin Allah belasını versin. helvacıdan başkan yaparsan olacağı bu. 4 parmak kalınlığında tarla sürülmüş gibi buzlu yollar. bir de yolu dik kestiğinden denge menge bişey bırakmıyor. kalkamıyorsun, kalksan duramıyorsun. evime dönene kadar şehir etrafını 270 derece döndüm nerdeyse.

lastikleri acilen değişmem lazım. hiç güvenli değil. şehir içinde ayrı dert suda ayrı dert karda ayrı dert uzun yolda ayrı dert...

80-90la giderken sizde de lastik vurması oluyor mu? arka lastiğe şambrel attığımdan beri rahat değilim.

Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxi dostum ybr yi 10bin devire nasıl çıkarıyorsun? kesici nerede kocaya mı kaçmış..? o cbf ci seni yemiş olabilir o kadar da fark yok cbfede bindik vakti zamanında..bu iki motorun da son hızı aynı..hızlanması da aynı durması da aynı..tek farkı ben üstündeyken cbf kalkarken kıç atıyor ybr ön tekere kalkıyor..başka hiçbir fark yok aralarında emin ol yemişim torkunu..ikisi de aynı kmde hemen hemen aynı zamanda alındı ve şahsım tarafından kullanıldı..ve sen arkanda 100 kiloluk bi adamla bi cbfye bin bide ybr ye bin ondan sonra bak bakalım hangisinin kontrolü daha kolay.. http://d1202.hizliresim.com/u/n/2w39g.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

koray kuzu değil kanka..keçi keçi..salı günü çalışmazsam gelecem moruk..yoksa görüşmek fuara kısmet artık
    yazan ben değilim . ama kesici 11 bin devir civarı giriyor. 10500de vites attığım çok oluyor. ama dediklerine katılıyorum. cbf de ybr de 7000 devirde 80 km yapıyor. ybr 108 kg 10 beygir cbf 130 kg 11.2 beygir.

yani ybr'nin bir beygiri 10.8 kg taşırken cbf'nin 1 beygiri 11.6 kg taşıyor. hadi 80 kg da yük yüklesek ybr beygir başına 18.8 kg, cbf 18,75 kg taşıyor. aynı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler