Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr125 olacak.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    model olarak özel esd için üretilen rüzgar camı ..sipariş ile yapılabiliyor..ayrıyetten satılmıyor
    Fiyatı nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı TahirBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı nedir ?
    75 Tl ye aldı...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Fiyatı nedir ?
    75 Tl ye yaptırdım gayet görüntü ve işlevsellik olarak iyi tavsiye ederim

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    75 Tl ye aldı...
    ooo seni buralarda görünce gözlerim yaşardı Ahmet abi.. yoksa ybr ye dönüş yapacaksın

Motosikleti
    Ybr125 olacak.
    2 sene içinde İnşallah bende Ybr 125 alacağım.Cbr 125R veya Cbf 150 de olabilir ama büyük ihtimal Ybr 125 Artçı ile motoru eşek misali yükleyip Türkiye turu yapmayı düşünüyoruz nasip olursa.Uzun yolda yorucu olur diyorlar ama sık sık mola vererek dolaşacağız.Sürekli hayalini kurup duruyorum.İnşallah bana da nasip olur İyi forumlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    2 sene içinde İnşallah bende Ybr 125 alacağım.Cbr 125R veya Cbf 150 de olabilir ama büyük ihtimal Ybr 125 Artçı ile motoru eşek misali yükleyip Türkiye turu yapmayı düşünüyoruz nasip olursa.Uzun yolda yorucu olur diyorlar ama sık sık mola vererek dolaşacağız.Sürekli hayalini kurup duruyorum.İnşallah bana da nasip olur İyi forumlar.
    inşallah qerçekleştırirsiniz ısteqinizi

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    günaydın beyler.. Bizim ybr ci arkadaşlar bu aralar görünmüyor..nerelerde acaba bilen var mı?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    günaydın beyler.. Bizim ybr ci arkadaşlar bu aralar görünmüyor..nerelerde acaba bilen var mı?
    günaydın abi
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ohh sonunda bi tane geldi.. sıkıldım yaw bugün hava güzel bi gazlayım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    qünaydın arkadaşlar

Motosikleti
    ohh sonunda bi tane geldi.. sıkıldım yaw bugün hava güzel bi gazlayım
    abi sizde hava güzel oldu mu hemen gazlıyonuz biz gazlıyamıyoz hafta sonu gelmeden şuan hava mis ama işte iş güç derken fırsat yok hafta sonuda yağış varmış iyi mi

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sizde hava güzel oldu mu hemen gazlıyonuz biz gazlıyamıyoz hafta sonu gelmeden şuan hava mis ama işte iş güç derken fırsat yok hafta sonuda yağış varmış iyi mi
    fatihim motoru biz boşa mı aldık..gezelim görelim motoru eskitelim arkasından satıp 2-3 koyup sıfırını alalım

Motosikleti
    fatihim motoru biz boşa mı aldık..gezelim görelim motoru eskitelim arkasından satıp 2-3 koyup sıfırını alalım
    tamam abi bizde gezelim diye aldık süsüne bakmak için değil ama sizin hiç işiniz yok mu ne bakıyom hava iyi oldumu hemen turluyonuzda ne bilem kıskandım biz pazar günü gezebiliyoruz sadece

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    sabahları 150 zcm tek marşta alırken ybr jikleyle anca çalışıyor. zc ile marşa bastığım gibi yol almaya başlayabilirken ybr ile 2-3 dk beklemek gerekiyor. otomatik jiklenin bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum.

bir de ybr ile daha 90 kmyi geçemedim . 5. vites 8000 devirden sonra hızlanmıyor ve ya mesafe kısalığından ben beceremedim. sürekli 8-9 bin devirlerde vitesleri değiştirmeme rağmen.

52 litrelik cox çantayı monte edene kadar bir saat uğraştım. arka demiri sökmek için yan kapakları bile sökmek gerekliymiş. ilk günden motoru parçalayıp toparladım.

çantayı taktıktan sonra hız 3-4 km düştü. o kadar da önemli değil.

katlanıp açılabilen sert yan çanta imali için malzeme tedarikindeyim.

bir de plakalığın olduğu yere 30 litrelik topcase çantayı monte edip plakayı bu çantanın üst tarafına montelemeyi düşünüyorum. yan çanta gibi sıkışık trafikte araları engellemeden 30 litre daha bagajım olur. siz ne dersiniz?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabahları 150 zcm tek marşta alırken ybr jikleyle anca çalışıyor. zc ile marşa bastığım gibi yol almaya başlayabilirken ybr ile 2-3 dk beklemek gerekiyor. otomatik jiklenin bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum.

bir de ybr ile daha 90 kmyi geçemedim . 5. vites 8000 devirden sonra hızlanmıyor ve ya mesafe kısalığından ben beceremedim. sürekli 8-9 bin devirlerde vitesleri değiştirmeme rağmen.

52 litrelik cox çantayı monte edene kadar bir saat uğraştım. arka demiri sökmek için yan kapakları bile sökmek gerekliymiş. ilk günden motoru parçalayıp toparladım.

bir de plakalığın olduğu yere 30 litrelik topcase çantayı monte edip plakayı bu çantanın üst tarafına montelemeyi düşünüyorum. yan çanta gibi sıkışık trafikte araları engellemeden 30 litre daha bagajım olur. siz ne dersiniz?
    motorun kaç binde kardeşim ..senin dediğin 90 km yi geçemiyorum olayı henüz motor rodaj dönemindeyse yapar.. en az 3000-4000 km yi devirmiş olman lazım..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ybr nin jikle olayı böyle bende de var ama ben artık alıştım böyle durumlara üzerimi giyinirken motor da ısınıyor sıkıntı yok yani motor ömrü açısındaN BEnce güzel bi durum tam ısıdığı zaman sağlıklı yağlama yapar motor ömrü uzun olur benden demesi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Gençlik motoruma elcik koruma alcağım, enduro motorlardaki gibi.. ama istediğim gibi bir koruma bulamadım..Bildiğiniz bir yerde var mı acaba..şöyle estedik küçük yakışıklı bişey arıyorum

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Merhabalar.
    2006 Şubatında sıfır aldığımız Garaböcüğümüz, 6 yıl sonunda nihayet bugün 10000. Km.'yi gördü.

Tüm dostlara selamlar.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Ybr125 olacak.
    Nice 10 binlere.Kazasız belasız..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    motorun kaç binde kardeşim ..senin dediğin 90 km yi geçemiyorum olayı henüz motor rodaj dönemindeyse yapar.. en az 3000-4000 km yi devirmiş olman lazım..
    ilk vitesli motorum. iki ışık arasında hızlanmayı denedim. mesafe kısa sayılırdı aslında. dediğim gibi; belki de ben beceremedim. kilometresi 9001deyken ben aldım. şu an 9105 falan. ilk günden 100 km yaptım.

motor sadece yazları binilen bir motordu. belki de sağır kaldı. uzun yolda zamanla açarım inşallah.

bir de hava filtresi alındığından beri değişmemiş olabilir. bu ay param kalmadığından dolayı bujiyle hava filtresini değişemedim. iridyum buji takacağım. son hız konusu bundan da kaynaklanmış olabilir. 15inde onları da değişeceğim inşallah.

plakalığın oraya şasenin uygun yerine vidalayabileceğim bir demir tabla monte ettirip 30 litrelik bagaj takma fikrim hakkında ne düşünüyorsunuz? hem trafikte yan çantanın gereksiz genişliği olmaz, hem de fazla rüzgar tutmaz gibi geliyor. motor önden rüzgaır yarılıyor zaten.

@f54: valla zc şu an 15.400 civarında halen daha tek marşta alıyor, motor çalıştığı anda gazı kökleyip gidiyorum. ybr nazik gibi sanki...

@koray: 25 liraya sahibinden.comda vardı. o kadar kaliteli gözükmese de idare eder gibi. yazın kuryelerin elcik korumasını takarsak abes kaçar. yaza doğru bir çift de kendim alacağım.

bir de 25 liraya satılan ve aynalara takılan ön camdan var. buna nasıl şekil verebilirim? saç kurutma makinesi işe yarar mı? en kötü ihtimal ybr citymin ön camının üstüne aynı vida yerlerinden bağlayacağım. başka öneriniz var mı?

Motosikleti
    s.a. arkadaşlar ybr lerin gerçekten bu derdi var sabahları jiklesiz çalışmama derdi benim motor yapısıda ona benzediğinden dedikleriniz gibi sabah çalıştırmada problem tabi buz gibi havada hava normalken jiklesiz çalıştırıyorum bu arada ben çalıştığında yola çıkabiliyorum 2-3 dk beklememe gerek yok ama ısınmadan da yola çıkmak iyi olmadığından bende bekliyom malesef :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler