Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler gene gideriz göl kenarında içeriz çayları ben termosla getiririm bardak şeker falan da ayarlarım aynı kamp yapar gibi bi anbians yakalarız.. veya gider bi yerde otururuz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağam cuma günü haber versem olur mu?
    şu anlık izinliyim, değişir diye korkuyorumda...
    söz verip gelememek var birde...
    tamam kanka sen keyfine bak..

bisküvi ve bilimum gıda benden

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ee tamam işte ebubekir gelirse ii olur yoksa irfan abi sen ben takılırız gene

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee tamam işte ebubekir gelirse ii olur yoksa irfan abi sen ben takılırız gene
    ebubekirde işini halleder inşallah.. yoksa takılırız ahmet abiyede söylicem bakalım belki o da gelir..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebubekirde işini halleder inşallah.. yoksa takılırız ahmet abiyede söylicem bakalım belki o da gelir..
    bu sefer kaçırmaz buluşmayı...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sefer kaçırmaz buluşmayı...
    bakalım ne olacak inşallah o da gelir kadro tamamlanır.. ne tarafa gideceğiz

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

arkadaşlar bu ybr ne biçim bi motor yahu.. hiç sorun sıkıntı yok forumda.. diğer forumlara bakıyorumda arızalar gani
    sorunu sıkıntısı olan yok mu
    ahh ahh ey gidi günler .. bitane okyanus vardı.. çocuk ne talihsizdi yaw motoru sıkıntılarla doluydu

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.

arkadaşlar bu ybr ne biçim bi motor yahu.. hiç sorun sıkıntı yok forumda.. diğer forumlara bakıyorumda arızalar gani
    ahh ahh ey gidi günler .. bitane okyanus vardı.. çocuk ne talihsizdi yaw motoru sıkıntılarla doluydu
    abi maşallah de sorun flan çıkmaya başlamasın sonra

bu arada belki gördünüz ama çinliler baya kendilerini aşmış eski kasa yebere çıkarmışlar :D

https://www.arora.com.tr/?/motorsiklet/ar-125-43-yebere
    https://www.arora.com.tr/?/motorsiklet/ar-125-43yebere
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu arada belki gördünüz ama çinliler baya kendilerini aşmış eski kasa yebere çıkarmışlar :D

Eyvah eyvah. Ybr'ciler yandı şimdi bu motorlardan alan bahtsız arkadaşlar yendi motorlarıda çok sağlam olucak diye heveslenicekler. Ayıp bari yebere yazmasalardı

---------- Post added at 23:26 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

Sen bizim topiğe takılıyosun abi. Olan benim ufaklığa olucak yakıcam onu. Ayar oldum. Servis olmuş olsa arkama bakmadan götürücem bırakıcam motoru. Ama servis yok Edirne'de ellemedim bugün motoru yağına baktım o kadar. Çalıştırmadım bile. Yarında çalıştıramam muhtemelen. Belki öbür güne iyileşir Şanzımanı mı dağıttık noldu anlamadım ki.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvah eyvah. Ybr'ciler yandı şimdi bu motorlardan alan bahtsız arkadaşlar yendi motorlarıda çok sağlam olucak diye heveslenicekler. Ayıp bari yebere yazmasalardı

Sen bizim topiğe takılıyosun abi. Olan benim ufaklığa olucak yakıcam onu. Ayar oldum. Servis olmuş olsa arkama bakmadan götürücem bırakıcam motoru. Ama servis yok Edirne'de ellemedim bugün motoru yağına baktım o kadar. Çalıştırmadım bile. Yarında çalıştıramam muhtemelen. Belki öbür güne iyileşir Şanzımanı mı dağıttık noldu anlamadım ki.
    motorun yağına baktığında nasıldı abi eksikmiydi okudum senin sorununuda inş. en kısa zamanda halledersin bence ne yap ne et servise sok garantiden yapsınlar az para vermedin sonuçta abi

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    motorun yağına baktığında nasıldı abi eksikmiydi okudum senin sorununuda inş. en kısa zamanda halledersin bence ne yap ne et servise sok garantiden yapsınlar az para vermedin sonuçta abi
    Yok gram eksiltmemiş. Ya valla çömez olsak tamam diycem acemiyiz yedik motoru. O kadar dikkat ediyorsun. Yine böyle birşey yapıyor insanın gücüne gidiyor. Zaten sinir olursam satarım motoru bu şekilde üçe beşe bakmam. Gider CBR 125R alırım. Rampada durdum bekledim geçmelerini. Sonra tam kalkıcam yarım debriyaj yaptım hareket ettim bir baktım motor kastı kendini cııır diye bağırıyor. Gitmiyorda. Hemen durdum aldım 1'e devam ettim ama. İçime sinmeyen birşeyler var. Sanki motor çok titriyor şuan. Seside bir acaipleşti. Sonumuz hayır olur inşallah.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    Yok gram eksiltmemiş. Ya valla çömez olsak tamam diycem acemiyiz yedik motoru. O kadar dikkat ediyorsun. Yine böyle birşey yapıyor insanın gücüne gidiyor. Zaten sinir olursam satarım motoru bu şekilde üçe beşe bakmam. Gider CBR 125R alırım. Rampada durdum bekledim geçmelerini. Sonra tam kalkıcam yarım debriyaj yaptım hareket ettim bir baktım motor kastı kendini cııır diye bağırıyor. Gitmiyorda. Hemen durdum aldım 1'e devam ettim ama. İçime sinmeyen birşeyler var. Sanki motor çok titriyor şuan. Seside bir acaipleşti. Sonumuz hayır olur inşallah.
    abi bence en kısa zamanda ne yap ne et etrafında en yakın honda servisine götür derim vakit kaybetmeden

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Büyük ihtimal balata sıyırmıştır
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimal balata sıyırmıştır
    okan 300 km de balata mı sıyırır ya yeni motor bence tuhaf olur eğer olursa hondaya yakışmaz bence

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    okan 300 km de balata mı sıyırır ya yeni motor bence tuhaf olur eğer olursa hondaya yakışmaz bence
    Yarım debriyaj yapdım diyor başka ne olacak
    HONDA

Motosikleti
    ATOM KARINCA

kardeşim sen motorunu servise götür..o motordan uzun yıllar sürerim diye performans bekleme..motorunu iade etmeye bak..insan hakları falan kurcala..30 gün içinde iade hakkın olması lazım..

maşallah o çinli motorları gördüm ya.. bütçesi kısıtlı ama motosiklet ihtiyacı olan insanlar için birebir... yebere-cebefe komik

Motosikleti
    kardeşim sen motorunu servise götür..o motordan uzun yıllar sürerim diye performans bekleme..motorunu iade etmeye bak..insan hakları falan kurcala..30 gün içinde iade hakkın olması lazım..

maşallah o çinli motorları gördüm ya.. bütçesi kısıtlı ama motosiklet ihtiyacı olan insanlar için birebir... yebere-cebefe komik
    aynen koray abi isimleri komedi ve fiyatıda uygun olursa ybr alamayanlar için devreye bu sefer yebere gider

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

doğrusu tamamen sorunsuz sıkıntısız değil tabiki,arasıra önemsiz ama can sıkıcı şeylerde olabiliyor,burada bir sorun yazıldığı zaman da hemen toplu linç girişimi gibi herkes sanki motor hiç bozulmayacakmışta onu kullanan kişi bozmuş gibi,ya da acemilikten arıza yaptırmış gibi davranılıyor.bu yüzden de ben açıkçası bu forumda derdime derman olunduğunu görmediğim için pek paylaşmak istemiyorum.kimse yanlış anlamasın ama buarada olan biten genelde geyik muhabbeti.benim için ybr125 amaç değil araçtır,bunu da ekleyeyim.motorumu severim ama onun kulu kölesi avukatı değilim.bozulabilirde,kimse kimseye birşey ispatlamak zorunda değil.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrusu tamamen sorunsuz sıkıntısız değil tabiki,arasıra önemsiz ama can sıkıcı şeylerde olabiliyor,burada bir sorun yazıldığı zaman da hemen toplu linç girişimi gibi herkes sanki motor hiç bozulmayacakmışta onu kullanan kişi bozmuş gibi,ya da acemilikten arıza yaptırmış gibi davranılıyor.bu yüzden de ben açıkçası bu forumda derdime derman olunduğunu görmediğim için pek paylaşmak istemiyorum.kimse yanlış anlamasın ama buarada olan biten genelde geyik muhabbeti.benim için ybr125 amaç değil araçtır,bunu da ekleyeyim.motorumu severim ama onun kulu kölesi avukatı değilim.bozulabilirde,kimse kimseye birşey ispatlamak zorunda değil.
    aynen çok haklısın.. motosiklet bizim için araç , amaç olmamalı.. arıza konusuna gelirsek ;sınıfında en sorunsuz sıkıntısız motor diyebilirim.. ama sıkıntı çıktığı zamanda en basit bir tamirci bile halledebiliyor.. o konuda şanslıyız.. sizin sıkıntılarınıza derman bulamamanıza şaşırdım açıkçası.. burada sıkıntı olduğu zaman hemen ilkyardım gelir ..eğer şuan bir sıkıntı varsa hemen dile getirin arkadaşlar yardıncı olacaktır..

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosikletim 18.000 km de ,bir yıl oldu alalı,neredeyse hergün 80 km (işe gidiş geliş) kullanıyorum,yarın muhtemelen 18000 bakımına girecek.evet bu açıklamadan sonra gelelim sorunuma benim motor özellikle kışın soğukta (sabah ayazında )motor iyice ısndıktan sonra 15-20 kmyol yaptıktan sonra yolda sanki anlık olarak stop etmiş gibi kesiklik yapıyor,ve performansı da durduk yere biraz düşüyor,eğer bu olduğunda ya da olduktan sonra gazı kesip debriyajı sıkarsam(yavaşlamak için vites düşürmeye çalışırken mesela) motor stop ediyor,çalıştırıyorum yine stop ediyor.eğer kontağı kapatıp birkaç saniye bekleyip tekrar basarsam normale dönüyor.bu arızayı geçtiğimiz sene kışında yapıyordu,ben servise hep söyledim fakat orada bakılırken hava biraz ısınmış olduğundan sanırım arızayı hiç göremediler.yarın yine söyleyeceğim.ben karbüratördeki TPS sensöründen şüpheleniyorum,bu konuda tecrübesi ya da tavsiyesi olan var mı arkadaşlar?

Motosikleti
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletim 18.000 km de ,bir yıl oldu alalı,neredeyse hergün 80 km (işe gidiş geliş) kullanıyorum,yarın muhtemelen 18000 bakımına girecek.evet bu açıklamadan sonra gelelim sorunuma benim motor özellikle kışın soğukta (sabah ayazında )motor iyice ısndıktan sonra 15-20 kmyol yaptıktan sonra yolda sanki anlık olarak stop etmiş gibi kesiklik yapıyor,ve performansı da durduk yere biraz düşüyor,eğer bu olduğunda ya da olduktan sonra gazı kesip debriyajı sıkarsam(yavaşlamak için vites düşürmeye çalışırken mesela) motor stop ediyor,çalıştırıyorum yine stop ediyor.eğer kontağı kapatıp birkaç saniye bekleyip tekrar basarsam normale dönüyor.bu arızayı geçtiğimiz sene kışında yapıyordu,ben servise hep söyledim fakat orada bakılırken hava biraz ısınmış olduğundan sanırım arızayı hiç göremediler.yarın yine söyleyeceğim.ben karbüratördeki TPS sensöründen şüpheleniyorum,bu konuda tecrübesi ya da tavsiyesi olan var mı arkadaşlar?
    abi anlattığına göre bencede karburatör sensörlerinden yada elektriksel bir arıza olabilir sebebi kontağı aç kapa yapınca düzeliyor demenden dolayı görünen o

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler