Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    arkadaşlar size bişey danışmak istiyorum bir motoru aşırı zorlarsak mesela motora 2 kişi binmişiz çok dik bir yokuşdayız kalkabilmek için gazı verdik debriyajı bıraktık motora ilk haraketlenirken acayip zorlanıyor ya hani bu sırada supapların piston başına vurma ihtimali varmı? belki saçma bi soru oldu ama benim başıma buna benzer bişey geldi.. kardeşimleydim ve dağa çıkıyorduk ihtiyaç için durduk geri kalkarken debriyajı sert bıraktım biras ve motordan ''tatatatak'' diye bi ses geldi sesin nerden geldiğini merak ettiğim için böyle bi soru sordum ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı lmDeathlesS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar size bişey danışmak istiyorum bir motoru aşırı zorlarsak mesela motora 2 kişi binmişiz çok dik bir yokuşdayız kalkabilmek için gazı verdik debriyajı bıraktık motora ilk haraketlenirken acayip zorlanıyor ya hani bu sırada supapların piston başına vurma ihtimali varmı? belki saçma bi soru oldu ama benim başıma buna benzer bişey geldi.. kardeşimleydim ve dağa çıkıyorduk ihtiyaç için durduk geri kalkarken debriyajı sert bıraktım biras ve motordan ''tatatatak'' diye bi ses geldi sesin nerden geldiğini merak ettiğim için böyle bi soru sordum ...
    debrajı sert bırakırsan motorun tekere kalkması lazım. senin motorda bi sorun varmış sanırım yoksa öyle bişey olmaz.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debrajı sert bırakırsan motorun tekere kalkması lazım. senin motorda bi sorun varmış sanırım yoksa öyle bişey olmaz.
    o sesi yalnızca 1 kez duydum çok kafama takmıştım hatta benzer zorlamalar bile yaptım tekrar gelcekmi diye o ses ama gelmedi hiç... ama hala çok merak ediyorum geri toplayabiliceğimi bilsem motor bloğunun kapağını söküp bakıcam pistonda supap izi varmı diye sanayide kaç tane ustaya dinlettim motorun sesini hepside saat gibi dedi hiç bi sorun yok dedi...bende paranoya var biras...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    o ses arka takozlardan geliyor hocam.İlk zamanlar bendede ,yanlış hatırlamıyorsam unnamed arkadaşımızda da vardı.Benim motosikletten artık gelmiyor o ses ...sanırım alışması ile ilgili olabilir.Ama unnamed heralde ona bi çözüm bulmuştu...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm arkadaşlar buralar full açık havalarda gündüz o kadar soğuk değil ama çalıştığımızdan gezemiyoruz :(
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Buralarda öyle , ama öğlen işe gideceğim için bende biyerlere çıkamıyorum.Canavar aşağıda yatıyor.Siteden birisi motosiklet botu istiyordu.Bende var resimlerini çekip yollayacağım şimdi arkadaşa..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ses arka takozlardan geliyor hocam.İlk zamanlar bendede ,yanlış hatırlamıyorsam unnamed arkadaşımızda da vardı.Benim motosikletten artık gelmiyor o ses ...sanırım alışması ile ilgili olabilir.Ama unnamed heralde ona bi çözüm bulmuştu...
    oh be içim rahatladı evham yapcak bişey yokmuş xD

---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 09:59 ----------

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar buralar full açık havalarda gündüz o kadar soğuk değil ama çalıştığımızdan gezemiyoruz :(
    malesef fatih ya bende aynen öyleyim 12/24 çalışıom 2 haftada bi izin var :(

Motosikleti
    oh be içim rahatladı evham yapcak bişey yokmuş xD

---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 09:59 ----------

malesef fatih ya bende aynen öyleyim 12/24 çalışıom 2 haftada bi izin var :(
    abi sen antalyanın içinde misin

bu arada benimkisi allahtan abi muhasebe bürosu ve pazarları tatil birde normal gezmesem de bugün mesela evrak toplamaya gidecem mükelleflerden bir 45-50 km yol yapacam aşya yukarı

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen antalyanın içinde misin

bu arada benimkisi allahtan abi muhasebe bürosu ve pazarları tatil birde normal gezmesem de bugün mesela evrak toplamaya gidecem mükelleflerden bir 45-50 km yol yapacam aşya yukarı
    ben merkezdeyim 100. yılda bi pastanede çalışıom bayramda gelicek olursan antalyaya beklerim belki gezeriz beraber çok memnun olurum aslına bayramda 1 ve 2 gün izinliyim

Motosikleti
    ben merkezdeyim 100. yılda bi pastanede çalışıom bayramda gelicek olursan antalyaya beklerim belki gezeriz beraber çok memnun olurum aslına bayramda 1 ve 2 gün izinliyim
    bayram da gelmeyecem abi de antalya da işim olduğu zaman giderimde sordum gezeriz inş. bir gün senin izinli olduğun gün pazara denk gelirsede ben çıkar gelirim oraya turlarız :D

bu arada pastane 100 yılda ring otel var açık öğretim bürosunun orada bir yerde mi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    vaybe bende bayramda izinliyim birinci gün gece gideceğim gece 22 30da sabah 10 30 paydos sonra üçüncü günü sabah 10 30 da gideceğim akşam 22 30 da paydos 4. günü komple boş ama motorla gezilecek sıcak hava yok
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vaybe bende bayramda izinliyim birinci gün gece gideceğim gece 22 30da sabah 10 30 paydos sonra üçüncü günü sabah 10 30 da gideceğim akşam 22 30 da paydos 4. günü komple boş ama motorla gezilecek sıcak hava yok
    fatih abi benim 4 gün bayramda boş bakalım 2 günü bir yerlere kaçabilirsek hava iyi olursa gidecez inş.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Arkadaşlar biraz önce motosiklet kuryeliği için iş başvurusu yaptım.AS ecza deposu firmanın adı.Cv mi doldurdum bakalım kısmet haber bekliyorum.Motosikletler cbf 150

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    o sesi yalnızca 1 kez duydum çok kafama takmıştım hatta benzer zorlamalar bile yaptım tekrar gelcekmi diye o ses ama gelmedi hiç... ama hala çok merak ediyorum geri toplayabiliceğimi bilsem motor bloğunun kapağını söküp bakıcam pistonda supap izi varmı diye sanayide kaç tane ustaya dinlettim motorun sesini hepside saat gibi dedi hiç bi sorun yok dedi...bende paranoya var biras...
    sübap pistona vurursa zaten motor olduğu yerde kalır çalışmaz bi daha sen kafana takmışşın ondan sanırım
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    Arkadaşlar biraz önce motosiklet kuryeliği için iş başvurusu yaptım.AS ecza deposu firmanın adı.Cv mi doldurdum bakalım kısmet haber bekliyorum.Motosikletler cbf 150
    abi şimdi o kadar laf ettin ettin cbf e ve cbf in eline mi düştün işe alınırsan vay yağı hazır et abi şimdiden topcasende

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    arkadaşlar 2008 model bir ybr var internette.deposunda şerit yok.acaba değişmiş midir?kimi modellerde var kimisinde yok mu acaba?
    ,

Motosikleti
    Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2008 model bir ybr var internette.deposunda şerit yok.acaba değişmiş midir?kimi modellerde var kimisinde yok mu acaba?
    ,
    kardeş orjinalinde var o şeritler acak şu şartlarda sökülmüş olabilir ;
    - adam sevmemiştir sökmüş olabilir
    - kaza yapmıştır yada düşmüştür depo yamulmuş boyatmak için sökmüştür
    bu iki seçenekten biri olmuştur fiyatı ucuzsa baya bence kazalı olabilir

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Koray ne oldu atıp tutuyordun cebefeye Eline mi düştün cibiefin Biz sana yağ toplarız buralardan.

Hayırlısı olsun inşallah, umarım işe alınırsın. Objektif yorumlarını bekliyor olacağız eğer işe başlarsan.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ,
    Resmi gösterirsen daha rahat yardımcı oluruz.
    HONDA

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    haklısınız arkadaşlar.sarı çizmeli mehmet ağa oldu işte arkadaşlar link: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-foto/?photo=6

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler