Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı okyanus_126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizikinde yeni uygulanmı ozaman honda eskitti bu sistemi 2007 beri kullanıyor daha önceden değilse şayet
    senin motor dandik ben biliyorum senin cbf en sorunlusu
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    fatih abi sen mt65 lastik almıştın ya nasıl memnun musun birde o lastik kauçuk mu naylon mu bilgi verirsen sevinirim.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cam güzel görünüyor ama bence camın gidona da bağlanması sağlamlık olarak daha iyi olur,bu haliyle sanki bir süre sonra siperliğe bağlandığı yerleri zorlayacakmış gibi duruyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motor dandik ben biliyorum senin cbf en sorunlusu
    doğru onun için hep yeni kasa şikayeti var cbf de ya

---------- Post added at 12:56 ---------- Previous post was at 12:48 ----------

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş cikleyi demiyor hava ayarını rakıma göre otomatik ayarlayan vakumlu karbüratörü söylüyor ama kendi motorunda yok onu bilmiyor.2011 cbf ve 2010 2011 ybr lerde var vakumlu karbüratör
    kardeş bu elektronik avans cbf hepsınde var sadece 2011 özgü degil istersen adres ver sana 2008 honda katolok kitabını gönderim cbf bak varmı yokmu sen karar veririsin cbf den haberin yok konuşuyon

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 12:56 ----------

ya arkadaşlar birgün olsun sormadınız kardeşim senin derdin ne diye bişey desem hemen volkan gıbı patlıyorsunuz ben 2006 ybr den memnun kalmadım şimdi bende cbf var 2011(eski kasa)yanlız 2.bir motora daha ihtiyacım var kardeşime alcam yeni cbf ler mağlum biliyosunuz kardeşim cbf istiyor sıfır bende sorunlu diye istemiyom bayiyle konuşup eski cbf den getirebilirlermi dedim onlardan yok dediler niyeti ybr çevirdim ybr esd nasıl acaba almayı düşünüyom ama kardeş istemiyor bitane cbf birde ybr esd olsun istiyom bende vede iyiyse alcam yardımcı olun yine kükremeyin de

Forumdan Uzaklaştırıldı
    slm arkadaşlar aranıza yeni geldim ybr esd kullanıcısı olarak ilk izlenimlerimide paylaşmak istiyom müsadenizle motor önceki ybr lere göre daha başarılı yanlız bişey dikkatimi çekti motorda biraz yag kaybı var acaba normalmi bu durum sizdede varmı ?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Sen cbf ye devam et bu saatten sonra burdan yardım alamazsın.Hayal dünyan çok geniş ayrıca.

Alıntı asortik_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar aranıza yeni geldim ybr esd kullanıcısı olarak ilk izlenimlerimide paylaşmak istiyom müsadenizle motor önceki ybr lere göre daha başarılı yanlız bişey dikkatimi çekti motorda biraz yag kaybı var acaba normalmi bu durum sizdede varmı ?
    Emin misin yağ kaybı ybr de hele sıfır motorde büyük sorun.Tek senden duyuluyor.
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Sen cbf ye devam et bu saatten sonra burdan yardım alamazsın.Hayal dünyan çok geniş ayrıca.
    vallahı alacaksamda senın sayende almıcam ama istersen söyle yaparız motoru aldıgımda resminide yüklerim cbf de ybr esd ikisininde rusat bilgilerinide yüklerim hayalmı gercekmı anlarsın okyada iddada olması lağzım ortada böyle kuru kuruya olmaz dimi

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Motorunu öğren öyle gel git bir karbüratörüne bak üstünde 2 tane vida görürsün biri rölanti ayar birisi hava ayarıdır.Ayrıca bence sen motor ısınınca artan rölantiyi kendi ayarlıyor sanıyorsun.Ayrıca yamahadan bir gelirim yok banane ne alırsan al.Eveleyip gevelemeye gerek yok burda bilgi paylaşımı yapıyoruz neyi savunuyorsan onu ispatlarsın.Ayrıca ruhsat bilgileri ne alaka onu anlamadım ruhsatta neyi ispatlıcaksın.
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Motorunu öğren öyle gel git bir karbüratörüne bak üstünde 2 tane vida görürsün biri rölanti ayar birisi hava ayarıdır.Ayrıca bence sen motor ısınınca artan rölantiyi kendi ayarlıyor sanıyorsun.Ayrıca yamahadan bir gelirim yok banane ne alırsan al.Eveleyip gevelemeye gerek yok burda bilgi paylaşımı yapıyoruz neyi savunuyorsan onu ispatlarsın.Ayrıca ruhsat bilgileri ne alaka onu anlamadım ruhsatta neyi ispatlıcaksın.
    gerçekten saçmalıyon rölanti ayarınıda bilirim hava ayarınıda bu başka bişey ben sahil kesiminde yaşıyom yaylay çıktınmı arabda dahil hava değişi yüzünden motorun çalışma şeklı degişiyor kardeş az çok bunu bilirsin sende hele motor siklette gazı bırakınca motor stop eder ama bunlarda olmuyor bu durum bunu anlatmak istiyom ısınmayla ne alakası var 60km çıkıyom motor daha ne kadar ısınacakta rölanti yükselecek yapma gözüm ya ruhsatada gelince inanmazsın diye göstermek istedim hadi motor başkasınınsa dersin diye ok artık kapatalım vallahı ben bırakmak istiyom sende benim kusuruma bakma hatta ettık afola herkez seçiminde özgür

---------- Post added at 14:27 ---------- Previous post was at 14:25 ----------

Emin misin yağ kaybı ybr de hele sıfır motorde büyük sorun.Tek senden duyuluyor.
    arkadaş ybr yağ yakmaz diyorlardı bu ilk galiba yağ kontrolünü doğru yaptınmı yoksa sendemı kaynaklanıyor olabilirmi cbf den ybr yedemi bulaştı yok sa

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    gerçekten saçmalıyon rölanti ayarınıda bilirim hava ayarınıda bu başka bişey ben sahil kesiminde yaşıyom yaylay çıktınmı arabda dahil hava değişi yüzünden motorun çalışma şeklı degişiyor kardeş az çok bunu bilirsin sende hele motor siklette gazı bırakınca motor stop eder ama bunlarda olmuyor bu durum bunu anlatmak istiyom ısınmayla ne alakası var 60km çıkıyom motor daha ne kadar ısınacakta rölanti yükselecek yapma gözüm ya ruhsatada gelince inanmazsın diye göstermek istedim hadi motor başkasınınsa dersin diye ok artık kapatalım vallahı ben bırakmak istiyom sende benim kusuruma bakma hatta ettık afola herkez seçiminde özgür
    Rahat ol bende çıkıyorum yüksek rakımlara 900 rakımlı bolu dağlarında bile stop etme olayı yaşamadım daha.Ayrıca hala kendi kendini avutuyorsun.Git sor cbf topiğine.Cbf karbüratörü en son kasa harici eski tip karbüratör kullandı bu karbüratörde hava ayarı ve rölanti ayarı manualdir saçmalıyorsun hala git service manualini indir bak elektronik diyorsun birde git karbüratörünü incele.2011 de cbf yede vakumlu eklediler bu karbüratörler otomatik ayarlar rakıma göre.Sinir oluyorum böyle bilip bilmeden konuşanlara.
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Rahat ol bende çıkıyorum yüksek rakımlara 900 rakımlı bolu dağlarında bile stop etme olayı yaşamadım daha.Ayrıca hala kendi kendini avutuyorsun.Git sor cbf topiğine.Cbf karbüratörü en son kasa harici eski tip karbüratör kullandı bu karbüratörde hava ayarı ve rölanti ayarı manualdir saçmalıyorsun hala git service manualini indir bak elektronik diyorsun birde git karbüratörünü incele.2011 de cbf yede vakumlu eklediler bu karbüratörler otomatik ayarlar rakıma göre.Sinir oluyorum böyle bilip bilmeden konuşanlara.
    kardeş benim elimde şuan 2 tane honda katolok kitapçığı var biri 2008 diğeri 2011 ikisindede yazıyor ben 3 yıl kullanıcısı olarak biliyom istersen faks olarak atım sana 2 katoloğun sayfasınıda sen neyin inadını yapıyosun ya gıt honda servisine sor yada internet var nasıl olsa elinin altında araştır ya ben ybr esd şöyle hayır o yok veya bu var demiyom sanki sen yıllardır kullanıcısı gıbı konuşuyon be eski bul bitane kalburötürüne bak kablolar baglı zaten bizdeki kablolu yenilerdeki soketlı olmuş vede ayrı bir farklı sıstem daha var ama onu bilmiyorum

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Tamam sen haklısın cbf le mutluluklar.O kablolar ybr dede var
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Tamam sen haklısın cbf le mutluluklar.O kablolar ybr dede var
    biliyorum ybr de de var fakat ne işe yaradıgı belli degil sizinöve öve bitiremediğiniz ybr esd yağ yakmaya başlamış ha pardon buharlaşma yapıyormuş sizde buharlaşmaydı

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ybr de soğukta çalıştırmaya yarar.13000 deyim devirli kullanırım 1 gr eksiltmedi.
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Ybr de soğukta çalıştırmaya yarar.13000 deyim devirli kullanırım 1 gr eksiltmedi.
    yağ yakma olayı esd var galiba ilerleyen zamnlarda ortaya çıkar tam olarak ama bu yeni nesil motorlar hep böylemiacaba bu aklıma gelmeye başladı cbf de bazıları yakıyor bazıları yakmıyor ybr de aynı bundan hariç biri daha yazmıştı onuda okudum formda belkıde yağdanda kaynaklana bilir

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Şuan hiç birinde yok sadece biri yağ kaybı var demiş tamda emin olmadığı birşey için bütün ybr esd ler yağ yakıyor demişsin Bu forumda ybr esd ile 40000 yapan biri vardı.
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    birde bu konu dikkatimi çekti
    Alıntı lmDeathlesS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru söylüyorsunuz ama bunu servise yaptırmayı düşğnmüyorum kendimde yapabilirim.. çünkü artık sergvise hiç güvenim kalmadı eğer ki içine 1 litre yağ konulmuş olsaydı yağı kontrol ettiğimde karter kuru olmazdı motorun yağ kaçırmadığına eminim ha yakmış olabilir dicem hiç duman vs. görmedim çok dikkat etmeme rağmen.
    gezi işine gelince 2 haftada 1 gün iznim var izinli günlerimde uzun yol yapmayı seviyorum. Tabiki 1 günde gidilip dönülebilecek kadar uzun eğer yolun düşerse Akdeniz dondurma da çalışıyorum 100. yıl şubesine beklerim..

---------- Post added at 11:03 ---------- Previous post was at 10:59 ----------

bu ybr gerçekten ilginç bir motor maşallahı var..( ihtiyacından az bir yağla 125 km/h) dediğinizi yapıcam bugün yağı fazlaysa tam 1 litre olarak ayarlarım ilgiziniz için tşkrler.

---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 15:01 ----------

Şuan hiç birinde yok sadece biri yağ kaybı var demiş tamda emin olmadığı birşey için bütün ybr esd ler yağ yakıyor demişsin Bu forumda ybr esd ile 40000 yapan biri vardı.
    4000 km yoksa40000 km doğrumu

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Arkadaşlar yamaha ybr 125 motor ömrünü tamamlamadığı müddetçe yağ yakmaz.. o güzel parmaklarınızı ybr - yağ - yakmak falan diye yazarak yormayın.hele ki esd ... motor daha çıkalı 1 yıl oldu.. ayrıca ben 5000 km deyim 6 defa yağ değiştim.. koyduğum gibi yağı aldım.. sıkıntı yok.. eğer böyle bir şey varsa dahi fabr. arızası vardır

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    birde bu konu dikkatimi çekti

---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 15:01 ----------

4000 km yoksa40000 km doğrumu
    40000 ayrıca esd sahipleri online olunca gereken cevabı verir.Sahibindene bak kaç km de esd ler var
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yamaha ybr 125 motor ömrünü tamamlamadığı müddetçe yağ yakmaz.. o güzel parmaklarınızı ybr - yağ - yakmak falan diye yazarak yormayın.hele ki esd ... motor daha çıkalı 1 yıl oldu.. ayrıca ben 5000 km deyim 6 defa yağ değiştim.. koyduğum gibi yağı aldım.. sıkıntı yok.. eğer böyle bir şey varsa dahi fabr. arızası vardır
    5000 km ye kadar 6 defa yag degiştiriyosun yanı 1000km bile yapmadan ozamn yeni yagı degiştiriyon böyle nasıl anlıcan senyağ yaksa bile yağ yakıp yakmadıgını çok merak ettım (yağ yakıyor dıye bır ittam yok ayrıca)ben 4000 km yaptırıyordum cbf i

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler