Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    selam dostlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    a.s. uğur kardeş sen nasılsın bayadır görüşemiyoruz
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    s.a arkadaşlar ölçümlerime göre motorum 10 liralık benzinle anca 60 km gidebiliyor buda normal bir ybr ye göre aşırı fazla demek ama şunu da söylemeden geçmiyim 9 bin devirden önce vites değiştirmiyorum acaba bu kullanım şekline göre normal bir tüketimmi bu yoksa yinede fazlamı fazlaysa neden ? birde beni kıllandıran şeyler var
    1)bujiyi iridyum bujiyle değiştirdim acaba bu yüzdenmi fazla yakıyor birde iridyum bujiyi taktıktan 2 gün sonra bujiyi söküp baktığımda başının kararmış is kaplamış olduğunu gördüm bu zengin karışıma bir işaretmidir?
    2)motoru 1 kaç saat kullanmayıp çalıştırdığımda ve yürümeye başladığımda motor bi anlığına gaz yemiyor sanki boğuluyor veya benzin bitiyor gibi oluyor sonra düzeliyor..
    3)mesela 80 le gidiyorum biras ilerde durmam gerekiyor debriyaja basıyorum vitesi 5 den 2 ye düşüyorum buraya kadar sorun yok ama 1 e düşerken cırrık diye bi ses geliyor bazen dişlileri sıyırımış gibi.. bana debriyaj tam ayırmıyor gibi geliyor ama hareketsizken debriyaja basıp vitese geçirdiğimde herhangi bir ileri çekiş yok buda debriyajın tam ayırdığını gösterir.. sorun ne anlamadım yada bu normal bişeyde ben mi bilmiyorum..
    4)motor tek kişi olmama rağmen düz yolda 100 ü zor görüyor..Aynı modeli kullananlardan 120-125 gibi rakamlar duyuyorum(2011 ybr 125)
    motorumdan memnunum ama bu sorunlar beni tedirgin ediyor samlamlığına diyecek hiç bir şeyim yok geçenlerde dev bir çukrudan geçtim korkudan yireğim ağzıma geldi ama motorda jantta herhangibi zarar yoktu önceki motorumla (mondial 150 RF) o çukurun yarısı kadar bir çukurdan geçmiştim her iki jantta göbeklerine kadar kırılmıştı...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sormak istediğim bir soru var bu konuya uygun bir başlık bulamadığımdan burada arz edeceğim. Yamaha servisi olarak hangisini tavsiye edersiniz keza benim gittiğim x servis çok .....
    Tavsiyelerinizi alabilirmiyim? Beylikdüzü'nde oturuyorum.

istanbul da adam akıllı yamaha servisi yok.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    yol hazırlıklarına başladım...
    bugün akşam üstü inşaAllah yola çıkıyorum...
    duacı olun arkadaşlar...

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yol hazırlıklarına başladım...
    bugün akşam üstü inşaAllah yola çıkıyorum...
    duacı olun arkadaşlar...
    Yolun açık olsun arkadaşım,
    hayırlısıyla kazasız belasız git gel inşallah.
    Dikkatli ol, mola vermek için üşenme, yolların bol bol keyfini çıkar.
    Arada haber et fırsat bulduğunca.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    eyvallah güzel dileklelerin için..
    telefondan girer yazarım....
    haberdar ederim sizleride(:

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    yagmur yagmaya basladi....
    boluya gidemedim su anda hendekteyim....
    memlekete geldik...

Motosikleti
    ağa yağmurda ıslanma fazla hasta olursun... hendek organizenin önünden geçerken şöyle bir kornaya bas benim için....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı lmDeathlesS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar ölçümlerime göre motorum 10 liralık benzinle anca 60 km gidebiliyor buda normal bir ybr ye göre aşırı fazla demek ama şunu da söylemeden geçmiyim 9 bin devirden önce vites değiştirmiyorum acaba bu kullanım şekline göre normal bir tüketimmi bu yoksa yinede fazlamı fazlaysa neden ? birde beni kıllandıran şeyler var
    1)bujiyi iridyum bujiyle değiştirdim acaba bu yüzdenmi fazla yakıyor birde iridyum bujiyi taktıktan 2 gün sonra bujiyi söküp baktığımda başının kararmış is kaplamış olduğunu gördüm bu zengin karışıma bir işaretmidir?
    2)motoru 1 kaç saat kullanmayıp çalıştırdığımda ve yürümeye başladığımda motor bi anlığına gaz yemiyor sanki boğuluyor veya benzin bitiyor gibi oluyor sonra düzeliyor..
    3)mesela 80 le gidiyorum biras ilerde durmam gerekiyor debriyaja basıyorum vitesi 5 den 2 ye düşüyorum buraya kadar sorun yok ama 1 e düşerken cırrık diye bi ses geliyor bazen dişlileri sıyırımış gibi.. bana debriyaj tam ayırmıyor gibi geliyor ama hareketsizken debriyaja basıp vitese geçirdiğimde herhangi bir ileri çekiş yok buda debriyajın tam ayırdığını gösterir.. sorun ne anlamadım yada bu normal bişeyde ben mi bilmiyorum..
    4)motor tek kişi olmama rağmen düz yolda 100 ü zor görüyor..Aynı modeli kullananlardan 120-125 gibi rakamlar duyuyorum(2011 ybr 125)
    motorumdan memnunum ama bu sorunlar beni tedirgin ediyor samlamlığına diyecek hiç bir şeyim yok geçenlerde dev bir çukrudan geçtim korkudan yireğim ağzıma geldi ama motorda jantta herhangibi zarar yoktu önceki motorumla (mondial 150 RF) o çukurun yarısı kadar bir çukurdan geçmiştim her iki jantta göbeklerine kadar kırılmıştı...
    yokmu benim sorulara cvp vericek hoş bende sordummu peş peşe soruom millet tabi uğraşmak istemez..

Motosikleti
    1- iridyum buji bizim motorlara yaramıyor.... bujinin siyah olması hava ayarından kaynaklanıyor....
    2- bir çok ybr ısındırmadan çalıştırılıp yürütüldüğünde boğulma yaşar.... benim motorumda öyle... yazın bile jikle ile çalışıyor..
    3-80 km sürat ile 1 vitese kadar düşersen çıkan tüm sesler normaldir.... 80 km de iken 1 geçmemesi lazım hatta.....
    4-ybr 120 den yukarı düz yolda çıkmaz.... çok zordur ve ben bu güne kadar rastlamadım.... benim motorum düzde 110 rampa aşşağı 120 yapıyor...

bu arada ybr jant motor şase olarak sağlam bir motordur...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    peki yakıt tüketimi normal mi 10 tl ile 60 km sizinkiler ne kadar yakıyor devirli kullanınca?

Motosikleti
    Alıntı lmDeathlesS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki yakıt tüketimi normal mi 10 tl ile 60 km sizinkiler ne kadar yakıyor devirli kullanınca?
    10 lira ile 100 km yapıyorum ben...

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    slm ybrciler

arkadaşla bir iddia ya girdi te ,,, konu ise şu cbf 150 nin enjeksiyonlu olup olmaması.

sizi bir bilginiz var mı?
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

abdullah8862 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250
    kesinlikle cbf 150 lerde enjeksiyon diye birşey yok
    22385524

Motosikleti
    Alıntı abdullah8862 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle cbf 150 lerde enjeksiyon diye birşey yok

Motosikleti
    WR 250 R
    bende arkadaşa onu diyorum neymiş enjeksiyon varmış,,,,sağol biligi için
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende arkadaşa onu diyorum neymiş enjeksiyon varmış,,,,sağol biligi için
    senin arkadaşın hayal görüyor.......

bu arada pazartesi muayeneye gireceğim.... zenon söküldü.... ledler söküldü.... motor orjinal hale çekildi.....

Motosikleti
    WR 250 R
    abicim şimdide tutturdu cbf 15,16 bin devir görüyormuş??

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    beyler herkese merhabalar....
    su an koyumdeyim....koydeki ev oyle bir hale gelmis ki bakkmsizliktan durup evle ilgilenmek gerekir....
    o yuzden bolu isi yatti...
    bu arada iyide oldu esasinda...
    koyumu cok fena ozlemisim....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler