Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Ybr lere motor koruma demiri taktıran arkadaş varmı kaça takıyorlar acaba istanbuldayımm....
    Motorize Birlikler K.lığı......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arthur75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı mudurnulu adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar forum un yakın takipçisiyim.

sonunda siyah ybr mide aldım

fakat bu rodaj meselesi hakikaten zor iş. ya 4000 deviri geçirmeden 1000km nasıl bitecek
    selamlar benim rodaj yeni bitti ve ilk 150 - 200 km 4000 devir civarlarında zorlamadan gitmemi servis söylemişti ve ona uydum daha sonra kitapçıkta yazanları aynen yaptım 500 km ye kadar 6000 devir ve 500 - 1000 km arası 7500 devir tabi sürekli aynı süratte değil değişken sürat ve vitesle 1000 bakımında servisin söylediği motorun rodajının çok iyi olduğu çok sağlıklı çalıştığı. ilk 1000 km de motoru kesinlikle zorlama. kazasız belasız güle güle kullanman dileğiyle
    Yollar Beni Bekler
    ybr 125 (kırmızı) 35 HLV 28

gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ercan111 adlı üyeden alıntı
    Sevgili arkadaşlar ben ybr almayı düşünüyorum(siyah) ama bununla aynı fiyat
    olan kanuni racer 200cc olan motoruda aklımdan geçiriyorum.sizce şu an 3300 ytl bu motora değermi ve hızı kaç... SAYGILAR ! ....

Boşver kanuniyi arkadasım 200luk dıye aynı fıyat dıyee kanunı alınmaz.Aldıgın kanunı YBR den kalıtelı olmayacak belkı 20-30 kmh YBR den daha hızlı gıdıyodur tahmınım oyle ama bıde surdan bak kanunının racıng hız yapılsın falan uretılen bı motor degıl sadece goruntu.Ben racınge benzıyo dıye hem saglıgını hemde paranı bosa harcama derım al yamaha ybr ni bak keyfıne ben yenı aldım cokta memnunum.Tabi bu benımm dusuncem ben once kalıte ve guvenlık derım yınede sen bılırsın.

Kazasız belasız sürüşler....

ARKADASLAR WALLA HELALL OLSUN 2 SORU SORDUM RESIMLI HEMIDE
    YAZDIKTAN SONRA 10 TANE MSG ATILMIS BI TANEDE BANA CEVAP VEREN
    CIKMAMISS YAHUUU NE DIYIMM

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    gotti
    sorduğun soruyla ilgili bilgisi olan olsaydı mutlaka cevaplardı. kimse bilgisini senden saklayacak değil. bence bukadar sitem etmene gerek yok. diğer sorularına kısa zamanda cevap aldın. demekki bu konuda kimse sana yardımcı olamyor. servise danışmayı deneyebilirsin

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    arkadaşlar yaw cevaplicak yokmu ybr ye motor koruma demiri kaça takılıyorr
    Motorize Birlikler K.lığı......

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    YBR'ye koruma demiri takılacak yer var ama, sağlıklı monte edebilecek konumda değil.
    Piyasada 30 YTL civarında olanlar var, ben de nikelajlı olanından takdırdım ama onun motoru koruyacağına inanmıyorum. Malzemesi bükülmeye dayanıklı gereçten olmalı. Kaliteli markaların ürünleri 100€ gibi fiatlarda. 30 - 40 ytl ye ancak o kadar olur mantığı. Maksat için rahat olsun.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

caba bu koruma demiri gerçekten lazımmı işey yarıyormu?
    Kask tak!

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Arkadaşlar ben,mde ybr'm var 2005 model Bu model ybr'lerde yan ayaklık ve koruma demiri yok..Bende motorumu güzelleştirme merakı var gittim sordum soruşturdum toplamda 100 ytl tutarında 4 parçadan oluşan bir takım parçalar aldım..1 orjinal denildiği yan ayaklık, 2 koruma demiri, 3 alarm, 4arka çanta
    Bu parçalardan yan ayaklıgı taktım, koruma demirinin üst bağlantı civatalarının boyları kısa geldiğinden değiştirmak zorunda kaldım ve koruma demirinide taktım arka çantayıda taktım alarmın sadece 2 kablosunu baglayamadım remkleri=gri ve pembe
    Bu tür parçaları takarken biraz ugraştım ama oldu
    ileri günlerde bu alana motorumun bir kaçtane fotosunuda ekleyeceğim Haaa bu arada ön farın alt kenarlarına 2 adet te sis farı taktım uzun hüzmeli fara bagladım
    Parçaların fiatlarını hatırımda kaldığı kadarı ile
    yan ayaklık:12 ytl
    koruma demiri 25 ytl
    alarm:20
    arka çanta:45 ytl
    Satıcı 2 ytl'de almadı ben adanada yaşıyorum bu fiatlar adana adliyesinin karşısında camgöz bisiklet var oranın fiatlarıdır
    sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim

arkadaş inkanın varsa motoruna takacağın parçaları kendin takmaya çalış kafan rahat eder..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

ercan111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GOTTİ arkadaşım yeni motorun hayırlı olsun.Soruma cevap verdiğin için çok teşekkür ederim, bende bu gün ybr almaya karar verdim hafta sonu gidip bayi ile görüşecem.Kanuni racer zaten max. hızı 140 görmüşler. 20-25 kmh hızlı gidecek diye kalitesiz bir motor almak istemem. Yamaha ybr almakla doğru karar verdiğimi düşünüyorum.Desteğin için TEŞEKKÜRLER...

fakir ama gururlu belki sızlerın motordada oyle bısı olmusmudur dıyede sordum ben oldu yada olmadı cevap beklıyom tabı Neyse cevabı aldım o boru benzin tahlıye borusuymus arkadaslar ordan benzin damlasa tam motorun üstüne damlıyo çok sinirlendim servıse gıttıgımde bı guseşş fırca kayıcamm
    Bu arada arkadaslar motoru aldıgımda 15 ytl lık benzın aldım su an 90km deyım tahmınımce 110 kmde benzın bıtıcek sizce bu normal bi değermi rodaj esnasında??Bide hep kısa yollarda dolastım.Bana cok fazla geldı sızce nasıl arkadaslar??

ercan111 saolasın.Bencee ybr ye karar vererek cok dogru bı karar verdımıssın yamaha ve honda 125 lık sınıfın en ıyı motorlarını yapıyor.

seco@ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    bnm ybr de 10 ytl lik benzin şehiriçi 130 km götürüyor 15 ytl lik benzzin 190 km rahat götürür
    Ybr
    10 xx xxx

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    gotti
    yakıt tüketiminin normal olup olmadığına yorum yapabilmemiz için motoru nasıl kullandığını bilmemiz gerek. eğer kitapçıkta yazan rodaj kurallarına uyarak kullanıyorsan bu tüketim baya fazla. ama devirli ve iki kişi kullanıyorsan normal denilebilir. rodajdan sonra biraz daha artacak benzin tüketimi. eğer fazla geliyorsa bakımda servise söyle çok yakıyor diye. ayar yapsın karbüratöre

seco@ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    2 tane ybr var bende 2 sininde yakıtı aynı valla
    Ybr
    10 xx xxx

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    "Grenajlı YBR'ler gelicek" denmişti bir dönem, herhalde bahsedilen ürünler şu aşağıdakilerdi... Gelicek mi gelmiycek mi bilmiyorum ama ben çok beğendim... yurt dışında bu model normal modelin 500 euro üstüne satılıyor. (Resimler md sitesindeki bir forumdan alıntıdır)
    Modelin adı Yamaha YBR 125 Diversion

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Çok güzel, ben de çok beğendim değişik bir havası var.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı hakpek adlı üyeden alıntı
    ... bu arada ön farın alt kenarlarına 2 adet te sis farı taktım uzun hüzmeli fara bagladım
    ... ..
    Siste uzun farlar olumsuz görüş sağlar. Deneyip te sonucu buraya yazarsan sevinirim hakpek. Sanki ayrı bir anahtara bağlasaydın, gerekli olduğunda açardın diyesim geliyor. Ayrıca sis farları yere yakın olmalı. Çeşitleri var mıydı? işe yararlığını kontrol ettiniz mi?
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Genelde tek kişi kullanıyorum pek fazla caddede degılım ara sokaklarda
    cok gezdıgım ıcın dur kalklarım fazla 4000devırı cok gecmıyorum hatta her vıteste gecmemek ıcın ozen gosterıyorum

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Sereye==> Sisleri bu geçtiğimiz hafta sonu taktım. Açıkcası sisleri monte edeceğin yer yerden yukarıda olursa sis farlarının görevi sisten çok far görevi olacaktır şeklinde düşündüm ve nitekimde beklediğim gibi oldu birkaç gün içinde fotoları yükleyeceğim. Sis farlarına giden elektriği bir ufak röle üzerinden geçirdim aksi halde her bir ampül 55 watt toplamda 110 watt ediyor ve fazlaca akım çekeceğine inandığımdan ybr'nin uzun ve kısa ayrımı yapan anahtarına zarar gelmesini istemedigimden böle bişi yaptım. Ben uzun yola giderken hem uzagı ,uzağı gördüğüm gibide yakını görmak için yaptım ,diyebilirimki ışğın yansıtılmasını iyi ayarlar ısenız cok güzel sonuç alabilirsinizz........ben aldım
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı seco@ybr adlı üyeden alıntı
    bnm ybr de 10 ytl lik benzin şehiriçi 130 km götürüyor 15 ytl lik benzzin 190 km rahat götürür
    22,15 lt benzin ile, tam 890 km yol yaptım.
    yaklaşık %70 uzun yolda kullandım.
    rodaj kurallarını fazlaca aşmadım.
    100 km tüketimi, 2,5 lt.
    95 oktan TP fiyatı 2,79 ytl,
    km'de 70 ykr yakıyor benim garaböcük.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Bir gözlemimi aktarayım,
    Sizi bilmem ama ben benzinimi bp'den alıyorum, benim motorum için menzil-performans olarak en uygun benzin bp'de, petrol ofisi'nden aldığım benzinle ise he m az yol gidiyoum hem de performans sorunu yaşıyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler