Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

gotti hayırlı olsun kardeş sorunu cevaplamış sanırım arkadaşlar deponu bitir 95 al diye köpeğin olduğunu bilmiyordum bendede var bi tane boxer cinsi 7 aylık oldu ne çabuk büyüyorlar ya insan çocuğu gibi seviyor ilk yanıma geldiğinde bir elimin avucuna sığıyordu tabi ellerim biraz büyüktür o başka şimdi halen kendini bebek zannediyor kucağıma çıkmaya çalışıyor ama sığmıyor seninki kaç aylık? ( arkadaşlar kızmayın mtor forumunda köpeklerden konu açıyorum ma napıyım dayanamıyorum benimki şu anda yanıma oturmuş ne yapıyor bu tıkır tıkır der gibi bana bakıyor)

semih20 her ne kadar ybr bir commuter( iş sınıfı) sınıfıda olsada bazı arkadaşlar kendi deyimiyle hayvani sportif kullanıyorlarmış motoru çok rahat bir biçimde 80-90 km ortalama gidiyorsun daha önceki sayfalara bakarsan bu konu hakkında baya bir şey görürsün bildiğim kadarıyla bu sitedeki ybr cilerim tabi bu yazdıkları değerler 120 yapmışlar 140 yaptığını duydum ama sadece duydum bunuda tavsiye etmiyorum zaten motora yazık 120 bile fazla benim fikrimce
    Kask tak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı semih20 adlı üyeden alıntı
    ya arkadaşlar bu ybr nin hızı maxsimum kaça çıkıyor..motor alıcam tek silindir dört zamanlı ..seçim yapmaya çalışıyorum bu ybr nin max hızı ne bileniniz varmı
    ben 123 ü gördüm aydın otobanında düzlükte...başka yerlerde denememeniz dileğiyle...
    B rh +(pozitif)

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    insane;
    Kullanma kılavuzu için büyük teşekkürler. Ben uzun zaman aramış fakat bulamamıştım büyük bir iytiyacımı sayende gider miş oldum.
    sağolasın.

gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    godfather;
    saolasın hepımıze kazasız belasız sürüşler.Benimki 1bucuk yaşında alman kurdu,adı kadar kendısıde şanslı.2defa ölümden döndü.Tabiki çocugun gıbı oluyor arkadas,dosttan öte sana herzaman bağlı ve sadık Taşıtları pek sevmıyo benımkı yalnız araba carptı sağ bacağı komple kırıldı amelıyat yaptırdım bursa hayvan hast.inde şimdi bacagında platin var.Balıkesır-Bursa arası git gel yaptım durdum ıyılesene kadar

Aslında burda yukarda anlattıgım olayda daha onemlı bı nokta var bence
    oda şehir içinde 4 tekerleklı tasıtların mahalle aralarında bile çok süratli gitmeleri Orda benım kopegım yerıne bırısının cocuguda olabılırdı ki kopek bıle olumden dondu.Köpek bunyesı ınsanınkıne nazaran daha dayanıklıdır.
    Çok kızdım carpan adamın agzını burnunu kıracaktım orda ama arabanın yanına geldıgımde adam coktan arabadan cıkmıs kopege bakıyodu.Karısıda ıcerde donmuş kalmış konusamıyo bıle O şekilde görünce bişey dıyemedım yapamadım.Daha bugun annem gormus ufacık cocuga carpmıslar böyle şeyleri duyunca benim içim çekılıyor arkadaslar yaaa Çok kızıyorum cok sinir oluyorum sankı otobanda gıdıyolaar mahalle aralarında sehir ıcınde hız yapan hızlı gıdenlerı gorunce ındırıp bı guzel komaya sokanaa kadar dovesım gelıyo Kendileri kapalı arabanın içinde tabi yolda yayamı var ufak cocukmu var dusunen yok,ufak cocuk bu yaaa topu kacsa yolaa bakmadan sagına soluna kosar topun pesınden
    Neyse arkadaşlar baya uzun oldu ama napım doluyum bu konuda kusura bakmayın cok rahatsız oluyorum bu konuda işte...

Kazasız belasız sürüşler herkeze...

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    [IMG]D:\Program Files\YBR\Resim 020.jpg[/IMG]

resımlerı koyamıyorum uhu uhu

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Megan66, önce http://imageshack.us gibi bir siteye upload etmen gerekiyor.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Benım sol sınyalın monte edıldıgı plastık catlamıs mudahale etmezsem kırılabılır ne yapmalıyım japonla yapıstırdım yıne aynı sekılde catladı yardım pls

ilkay2611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamah ybr 125
    bende uzun yolda 120-125 civarında dayadım ibreyi..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı MEGAN66 adlı üyeden alıntı
    Benım sol sınyalın monte edıldıgı plastık catlamıs mudahale etmezsem kırılabılır ne yapmalıyım japonla yapıstırdım yıne aynı sekılde catladı yardım pls
    arka sinyalmi?benimde çatladı kırıldı yarısına kadar japonladım.öle duruyo kırık büyümüyo düşmüyo...değiştirmeye kalksan çamurlukla beraber değişmesi gerekiyo koca çamurluk...
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    WR250R Gelincik
    valla sorma komple degıstırmekde ıs degıl japonda tutmuyo napcam bılmıyorum

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    walla bende çamurluk arıyorum ama ilgilenen yoksonunda kırılcak ozaman lazım olcak...http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=13175
    B rh +(pozitif)

gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar yukarıdakı resımde cok fazla belli olmuyor ama kapagın etrafı
    üstü yanı heryerı beyaz beyaz nokta şeklinde olmuş sanki oksit gıbı elle sılınce gecıyor ama altında grımsı noktalar bırakıyo sizde böyle bişi oldumu nedir bu abiler??

Bu yukardakı resımdede sıyah renkte ucu kesık olan boruya bakın ben anlayamadım ne oldugunu.Daha onceden motor kullanan arkadaslar akunun tahlıye borusu dedıler.Ama akunun tahlıye borusu ıse asarı olması gerekmezmı??

Eger akunun tahlıye borusu ıse kapaklara fıskırtmıs olabılırmı atıgını asıt beyazlatmıs olabılırmı oyle kapakları cunku o boru kapaklara dogru duruyodu??

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    megan 66;
    Japonladıktan sonra üzerine sigara külü yada mangal kömürünün külünden dök sonra tekrar japon dök eğer çok çirkin durursa üzerini siyah boya ile rotüş yap. Kül+japon en kral yapıştırıcıdır.(plastik aksamda). Japon ile külün kimyasal reaksiyona girdiğini görebilirsin dikkat et çıkacak olan duman gözüne kaçmasın acayıp yakar.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    tüm haftasonu motorla gezdim malum alet yazlıkta duruyor şimdi 232 kmde arka frenden acayip şekilde ses geliyor geçer dedim zamanla hala geçmedi birde bugün bi ses geldi anlayamadım motor 1 den boşa tekrar bir bir türlü 2 ye geçmedi baya kıllandım sonra motoru kapattm falan oldu ama içim rahat değil cuma günü bi servise götürmeyi düşünüyorum ne dicekler bakalım

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    geçmiş olsun hedowich, servis sonucunu bildir merak ettim.

Motosikleti
    WR250R Gelincik
    watergun yarın vakıt bulabılırsem hemen deneyecegım olmazsa salı kesın denerım, gercı camurlugu komple soke bılsem cok rahat yaparım hatta orjınal olur ama zor ıs sanırım, ılgıne tsk ederım.

Bıde su motor benzını bıtıremedı gıttı valla, dort gozle benzın doldurmayı beklıyom, ne kadar guzelmıs benzıncının yolunu unutmak
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

merhaba bir kaç soru geldi gene aklıma

forumda bir iki konuyu okurken bişeyler gördüm yamahanın yedek parça fiyatları diğerlerine göre pahalıdır diye bu doğrumudur(peki cidden kaskı dolaba kaldıracak kadara fazlamı bir kaç örnek verseniz?) birde bu motorun dayanıklılığı nedir hiç deneyn oldumu? bunu derken parçaların dayanıklılığını kastediyorum mesela hızlı kalkış yapsam debriyajı yanlış kullansam bu tür sorunlarım olurmu ?
    Kask tak!

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    parçalar bence çok pahalı değil. normal sayılır. şimdiye kadar bikaç parça değiştirdim. yazayım fiyatlarınıda.
    sol manet: 11 ytl + KDV
    yan ayaklık: 10ytl + KDV
    basamak lastiği: 5ytl + KDV
    ngk buji: 4 ytl + KDV
    sol sinyal camı: 7 ytl + KDV

sağlamlık konusuna gelince söylediğin hareketleri birkaç kere yaparsan sorun yaşatmaz ancak alışkanlık haline getirirsen bir süre sonra doğal olarak şanzımanı öldürürsün. onun dışında malzeme kalitesi iyi sayılır. plastik parçalar biraz adi ama. mesela yukarıdada bikaç kişinin dert yandığı arka çamurluk. agresif kullanmakla yanlış kullanmak arasında çok fark vardır. agresif kullanmanın bu motora çok zarar vereceğini düşünmüyorum.

ercan111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili arkadaşlar ben ybr almayı düşünüyorum(siyah) ama bununla aynı fiyat
    olan kanuni racer 200cc olan motoruda aklımdan geçiriyorum.sizce şu an 3300 ytl bu motora değermi ve hızı kaç... SAYGILAR ! ....

mudurnulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    arkadaşlar forum un yakın takipçisiyim.

sonunda siyah ybr mide aldım

fakat bu rodaj meselesi hakikaten zor iş. ya 4000 deviri geçirmeden 1000km nasıl bitecek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler