Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm beyler...ben motoru çok sıkıştıran bir kullanım sitiline sahibim...yeni kasa ybr alırsam bu tarz kullanıma makina sizce nasıl tepki verir...yıpranması yağ eksiltmesi vs yani kasa ybr sahiplerinden cevap yazmalarını rica ederim...ne dersiniz...130 kilo boy 1.90 tavsiyelerinize ihtiyacım var...
    A.s abi sen Cbf kalmaya devam et derim Ybr sana yetmeyecektir kilo sebebi ile

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    herkese merhaba. xt125r kullanmaktayım. ybryle aynı motor var. o sebepten burda sormak mantıklı. geçen yağ değiştirdim. usta yağ filtresi değişmek pek istemez dedi.(motor 1000 kmde. telli tipmi ne bişeymiş) bakımsız yağ filtresimi olur? ve 10-50 yağ koydu. 10-40 diye biliyorum ben. ustanın işine karışılmaz gerçi ama tuaf geldi. siz ne dersiniz?
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Selamun aleyküm beyler...ben motoru çok sıkıştıran bir kullanım sitiline sahibim...yeni kasa ybr alırsam bu tarz kullanıma makina sizce nasıl tepki verir...yıpranması yağ eksiltmesi vs yani kasa ybr sahiplerinden cevap yazmalarını rica ederim...ne dersiniz...130 kilo boy 1.90 tavsiyelerinize ihtiyacım var...
    Metehan abi sadece sıkıştırma olayını yazayım istediqin kadar sıkıştır uzun yol yap şişmez sorunda çıkartmaz sen ona baktıkdan sonra hiç bir sorunu çıkmaz Benim 4 senelik ybr izlenimlerim ve kullanış şeklim böyle eski kasalar rahattır ama yenileri bilmiyorum Seçim senin abi.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi sadece sıkıştırma olayını yazayım istediqin kadar sıkıştır uzun yol yap şişmez sorunda çıkartmaz sen ona baktıkdan sonra hiç bir sorunu çıkmaz Benim 4 senelik ybr izlenimlerim ve kullanış şeklim böyle eski kasalar rahattır ama yenileri bilmiyorum Seçim senin abi.
    Metehan abi ilk ybr cilerden 2004 de sıfır ybr almış

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    unıqe..victorist..recai değerli dostlar ben şimdi uyku moduna geçiyorum...hemen cevap yazmayım yarın olsun belki diğer yeni kasa ybrcilerinde dikkatini çeker onlardan da yorum alırım...yarına görüşmek dileğiyle...papaii...

la Reco sen İstanbuldaysan sana bi geleyim makinanla yardırayım 2 tur...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba. xt125r kullanmaktayım. ybryle aynı motor var. o sebepten burda sormak mantıklı. geçen yağ değiştirdim. usta yağ filtresi değişmek pek istemez dedi.(motor 1000 kmde. telli tipmi ne bişeymiş) bakımsız yağ filtresimi olur? ve 10-50 yağ koydu. 10-40 diye biliyorum ben. ustanın işine karışılmaz gerçi ama tuaf geldi. siz ne dersiniz?
    Benım motorun daha hıc yag fıltresi değişmedi zaten değişmesi için yan kapağın açılması lazım birde 10 40 la 10 50 nın arasında fazla fark yoktur.Birde ne marka yağ koydu ?

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    1-castrol koydu. 1 litre 30 tl. (ustalığa para vermedim gerçi) normal mi? 2- zinciri temizlemek için gazyağı ve yağlamak için 90 numara makine yağı tavsiye olunuyor spreyin yanı sıra? 3- lastik basıncı ön arka ne olmalı 30 ideal mi?
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yağı pahalı koymus ben castrol power 1 i 18 e almıştım.Zincir olayıda 2,5 litre gaz yagı al birde zincir yaglama spreylerı var servisler satar bir tanede boya fırçası al küçüklerden sonra küçük yoğurt kabına çok az gaz yağı dök fırçayla zinciri iyice temizle sonrada zincir spreyiyle yağla ama bunları yaparken lastiği elinle çevir motoru çalıştırıp 1 e alma Lastik basınçlarıda en uygunu lastiğin üzerinde yazar ps olarak.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    unıqe..victorist..recai değerli dostlar ben şimdi uyku moduna geçiyorum...hemen cevap yazmayım yarın olsun belki diğer yeni kasa ybrcilerinde dikkatini çeker onlardan da yorum alırım...yarına görüşmek dileğiyle...papaii...

la Reco sen İstanbuldaysan sana bi geleyim makinanla yardırayım 2 tur...
    hayırlı geceler abi antalyadayım ben ne yazik ki yolun düşerse beklerim sana 100 tane ayrı ayrı ybr denetirim sen iste

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı pahalı koymus ben castrol power 1 i 18 e almıştım.Zincir olayıda 2,5 litre gaz yagı al birde zincir yaglama spreylerı var servisler satar bir tanede boya fırçası al küçüklerden sonra küçük yoğurt kabına çok az gaz yağı dök fırçayla zinciri iyice temizle sonrada zincir spreyiyle yağla ama bunları yaparken lastiği elinle çevir motoru çalıştırıp 1 e alma Lastik basınçlarıda en uygunu lastiğin üzerinde yazar ps olarak.

senin isim okandı demi reis benim motor 4000 e geldi..Genel bakım olarak ne yaptırayım motora ? 2.800 kmde yağını değiştirdim tam sentetik koydum geçen hafta filtreyi temizledim sürekli temizliyorum açık olduğu için gerçi filtre güzel bi yerde pislik girmiyor hiç başka ne yaptırmam lazımdı subap ayarı falan hava ayarı ?

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Evet okan.Yok hacı devam et istersen buji değiş ben 5000 de değişmiştim ara sıra hava fıltresi temizlerim o kadar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Evet okan.Yok hacı devam et istersen buji değiş ben 5000 de değişmiştim ara sıra hava fıltresi temizlerim o kadar.
    tamam okan eywallah arkadaşlar hava ayarı subab ayarı yaptır dedilerde Onları yaptırsam sorun olmuyor demi motorda ? birde zinciri yağlıyım yarın başka bişiyi yok zaten bide bu hava filtre yerini tinerle temizliyen gördüm bunun zararı varmıdır amac nedir biliyormusun ?

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Sen hava fıltresını değiştirdin heralde Birde hava ayarını falan oynatma sonra deli olursun ayar tutmuyor falan Subap ayarınıda elletme ybr de kolay kolay bozulmuyor ayar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Sen hava fıltresını değiştirdin heralde Birde hava ayarını falan oynatma sonra deli olursun ayar tutmuyor falan Subap ayarınıda elletme ybr de kolay kolay bozulmuyor ayar.
    Yok benim Hava filtrem yok biliyosun açık olarak kullanıyoruz filtre açık sadece kapağını kapatıyoruz iç kapağını sen bir ara açıp video çekmiştin o şekilde değil o kapağı kapatman lazım yoksa traktor gibi ses verir sesini o şekilde alabiliyosun ama zararı yok oraya pislik gelmiyor zaten Buna dikkat ediyorum temiz olmasına oyüzden soruyorum Hava ayarını hiç ellemiyim mi yani bu bozulmuyor mu subab hava falan ?

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yok hiç oynama aga ben ılk baslarda bozdum rolantıde falanda durmuyordu motor zaten senın motor 120 yapıyor nıye elliyorsun ? Pıyasadakı bır cok ybr den hızlı senın ybr.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Yok hiç oynama aga ben ılk baslarda bozdum rolantıde falanda durmuyordu motor zaten senın motor 120 yapıyor nıye elliyorsun ? Pıyasadakı bır cok ybr den hızlı senın ybr.
    Hacı ben kaç senedir ybr kullanırım ama şu motor aksamını bi türlü kavrıyamadım ilgilenmiyorum yani sana falan soruyorum ona göre gidip yaptırıyorum anlıycağın Şimdi korkum yeni motor bişiyini unuturuz yaptırmayız sonra sorun çıkartır diye sordum eywallah yardımların için seviliyosun. Hızda sorun yok orjinal haliyle 120 yapması benim için yeterli 100 km yi geçmiyen ybr bi tane gördüm onunda alt motoru bitiyordu

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Senin motor iyi filtre yok zaten temizletemezsin Ara sıra bujiyi temizle dayan gaza Ama hava fıltresiz kullanmasan iyi olur.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Senin motor iyi filtre yok zaten temizletemezsin Ara sıra bujiyi temizle dayan gaza Ama hava fıltresiz kullanmasan iyi olur.
    yok kendim açıp temizliyorum içini sen kullanma öyle dediğin için kurt düşüyo bak şu saatte tam şunu yazarken ta kaç km öteden bi ybr geliyor filtre açık evin içinden sesini duyuyorum çok tatlı bi sesi var filtreli ben kullanamam ybryi zaten Bi 2 güne foto ve video atıcam düzgün bi kamera bulayım sesi net alıcak koyucam buraya bi ara çekmiştim sesi kötü veriyordu Dip not: Sana filtresiz 1000 tane ybr bulurum.(nokta)

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Tamam hacı hadi iyi geceler ben yatıyorum yarın 7 de iş var.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Tamam hacı hadi iyi geceler ben yatıyorum yarın 7 de iş var.
    Eyvallah okan allah rahatlık versin hayırlı geceler herkese.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blacklord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Arkadaşlar benim ybr (2010 yeni kasa) hız yapmıyor uzun yolda 100 anca (yokuş aşağı değilse). Gelip motoru görenler bu motor 130 basar rahat diyor ama ben bayır aşağı 120 anca gördüm. Eski kötü bi 125lik mondial beni geçiyor uzun yolda.
    Motorda bi anormallikmi var ? (arka dişli 45lik sanırım) Sizdede aynımı ?
    Hız yapan biri değilim ama hız konusunda pek hızlı değil gibi.
    bende de aynı,kilom 95

Metehan adamım maşallahın var,kalite bakımından şüphen olmasın,ben 6250 km 2009 cbf150 bindim,sevemedim ve sattım,yani eskisinide yenisini de cbf i de biliyorum,performans olarak birbirine benziyor.ben cbf 150 ile düzde 105 max,yokuş aşağıda 125 max yaptım,bu da aşağı yukarı aynı şartlarda 5 km/h daha az yapıyor,ama çekiş olarak cbf daha iyi kesinlikle,birde cbf gerçekten çok konforlu,ama sen zaten bunları biliyorsun be kardeşim ybr yağ eksiltmiyor birde bakım aralığı 6000 km

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler