Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites boşta olacak debriyajı cekmene gerek yok jiklede normal konumda olacak hiç gaza basmadan calışıyor başka türlü calışmıyor
    offf bende hiç ses gelmiyor tepikliyorum tepikliyorum yok.motorun hırıldaması lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    şuanda çalışmıyormu yani ? servise götür anlat başka yolu yok

Motosikleti
    şuanda çalışmıyormu yani ? servise götür anlat başka yolu yok
    apartmanın altında duruyor motor.çalışmıyor.henüz plakam takılı değil serviste uzak.çalışmayan motoru nasıl götüreyim.yarın inşallah bir daha deneyeceğim.inşallah çalışır.0km motorun aküsü boş olmalı bence.ve bende 8 km eve geldim.ve daha hiç gezmedim.çünkü plakam yok henüz.malum polisler arka mahallede bile ceza yazcak adam arıyor antalyada.durduğu yerde sık sık çalıştırdım.sesini filan dinledim.sanırım akü boşaldı benim.ve az yol yaptğım için aküyü de dolduramadım.

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    sen yinede ayak marşında benım dediğim gibi çalıstırmayı dene motor bi 10 dk boşta calışsın akü kendini doldurur.benzinide kontrol et musluk yukarıya doğru baksın yedek rezerve açık konumda dene belkide benzin yedeğe düşmüş olabilir,yedek rezerve zaten 2 litre benzin alıyor hiç calışmassa debriyajı sık 2. vitese tak sonra debrıyajı salarak vurdurmaya calış belkı oylede calısır

Motosikleti
    saol uğurcum.yarın inşallah çözerim bu sorunu.bundan sonra birde yamuk siperlik far sorunu var.keşke apacheyi bekleseydim.enjeksiyonsuz motorlar böyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:47 ----------

az önce akşam aşam baya bi denedim.artık N LAMBASI da yanmıyor.ve tırrrttt sesi bile gitti.start yapınca pıt diyor çok zayıf bir ses.yine ayak marşından ses yok.cbf de ayak marşı yokmuş.al oluyorda ne oluyor.ayak marşının ses vermemesi çok ilginç.neyse arkadaşta bulamadım.2 kişi sordum evde değillermiş.beni itsinler diye.evden 300 metre ötede küçük bir yokuş vardı.oraya gittim.ittim ittim atladım yan seleye vites 2 deyken ilkte motor nerdeyse çalışıyordu.2.de motor çalıştı.ama 2.viteste olduğundan ve yeterli hızda olmayınca yani yavaştım.stop ettim.tabi benimde pilim bitti.3.denemeye dermanım kalmadı.

şu an N lambası da gitti.startta ses de yok.ama görüldüki biri beni iterse çalışacak.ama ayak marşına basınca niye hiç motor sesi gelmez anlamadım.

birde vurdurmada.vites 2de.hızlanınca debriyajı bırakıp gaza asılıyorum.doğru mu bu?çalışınca vites 2de olduğundan ve hızım yavaş olduğundan hemen stop ediyor.bunu nasıl önlücem?

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    arkadan birisi itelesin birde 3. viteste dene ozaman yavaşlama olmaz,inş çalısır en yakın zamanda servise götür

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Arkadaşlar şu an yazdıklarınızı binlerce insan okuyor ve bu yüzdendirki yanlış bilgilendirme yapmayalım

YAMAHA YBR 125 ESD motosiklet inde kronik sorun sadece (tabi herkes için sorun olmayabilir) ufak bir titreşim vardır tabi bu kronik sorunda sayılmayabilir.

Şu an yazdığınız bu sorunların hiç biri bende yaşanmadı ben ayak marşını sadece 1 defa kullanmak zounda kaldım oda motor çok fazla soğuk rüzgar yedi buda sabah vakti oldu Kilimotre 4350 de iken

Bakın ben çok iyi bir Yamaha servisine sahip olduğum halde yinede tam güvenmem ve muhatabım Yamaha motor Genel müdürlüğü olur sizde eğer belirli sorunları yaşıyorsanız Yamaha motor ile görüşün inanın görüceksiniz gereken ilgiyi gösteriyorlar.

Yamaha Motor San. ve Tic Ltd. Sti.

Fatih Mah. Yakacik Cad.No:23 Samandira Istanbul.
    Tel: 0 216 561 86 10
    Fax: 0 216 561 86 14
    info@yamaha-motor.com.tr

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu an yazdıklarınızı binlerce insan okuyor ve bu yüzdendirki yanlış bilgilendirme yapmayalım

YAMAHA YBR 125 ESD motosiklet inde kronik sorun sadece (tabi herkes için sorun olmayabilir) ufak bir titreşim vardır tabi bu kronik sorunda sayılmayabilir.

Şu an yazdığınız bu sorunların hiç biri bende yaşanmadı ben ayak marşını sadece 1 defa kullanmak zounda kaldım oda motor çok fazla soğuk rüzgar yedi buda sabah vakti oldu Kilimotre 4350 de iken

Bakın ben çok iyi bir Yamaha servisine sahip olduğum halde yinede tam güvenmem ve muhatabım Yamaha motor Genel müdürlüğü olur sizde eğer belirli sorunları yaşıyorsanız Yamaha motor ile görüşün inanın görüceksiniz gereken ilgiyi gösteriyorlar.

Yamaha Motor San. ve Tic Ltd. Sti.

Fatih Mah. Yakacik Cad.No:23 Samandira Istanbul.
    Tel: 0 216 561 86 10
    Fax: 0 216 561 86 14
    info@yamaha-motor.com.tr
    motor bazen marşta calısmadıgı zaman zırılt gelıyor ve ateşleme yapmıyor sizce sorun ne olabilir,

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol uğurcum.yarın inşallah çözerim bu sorunu.bundan sonra birde yamuk siperlik far sorunu var.keşke apacheyi bekleseydim.enjeksiyonsuz motorlar böyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:47 ----------

az önce akşam aşam baya bi denedim.artık N LAMBASI da yanmıyor.ve tırrrttt sesi bile gitti.start yapınca pıt diyor çok zayıf bir ses.yine ayak marşından ses yok.cbf de ayak marşı yokmuş.al oluyorda ne oluyor.ayak marşının ses vermemesi çok ilginç.neyse arkadaşta bulamadım.2 kişi sordum evde değillermiş.beni itsinler diye.evden 300 metre ötede küçük bir yokuş vardı.oraya gittim.ittim ittim atladım yan seleye vites 2 deyken ilkte motor nerdeyse çalışıyordu.2.de motor çalıştı.ama 2.viteste olduğundan ve yeterli hızda olmayınca yani yavaştım.stop ettim.tabi benimde pilim bitti.3.denemeye dermanım kalmadı.

şu an N lambası da gitti.startta ses de yok.ama görüldüki biri beni iterse çalışacak.ama ayak marşına basınca niye hiç motor sesi gelmez anlamadım.

birde vurdurmada.vites 2de.hızlanınca debriyajı bırakıp gaza asılıyorum.doğru mu bu?çalışınca vites 2de olduğundan ve hızım yavaş olduğundan hemen stop ediyor.bunu nasıl önlücem?
    gülsemmi ağlasammı bilemedim ! (geçmiş olsun uamrım sorunuzu halledersiniz.)
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    motor bazen marşta calısmadıgı zaman zırılt gelıyor ve ateşleme yapmıyor sizce sorun ne olabilir,
    Bu olay benim önceki 2008 model 9 binde olan Ybr de yaşanıyordu bu durum soğuk havalarda oluyor bendeki sorun aküden kaynaklamıştı değişince ve subap ayarı yapılınca düzeldi tabi sizdeki sorunun tam olarak neden kaynaklandığını bilemiyorum

Birde motorun yağmura maruz kalması sadece sürüş esnasında olsun onun dışında park halinde ıslanmamasını öneririm birde Kontak yuvasına dikkat edin

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    şimdilik birşey yok aslında marştan çalışmayınca ateşleme yapmıyor okadar soguk havalarda

Motosikleti
    uğur dediğin kontakt olayı bende yok senin.sanırım benim sorunum tamamen aküm boşaldı.şu sorunları çözüp motorumun keyfini süreceğim günleri merakla bekliyorum.

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uğur dediğin kontakt olayı bende yok senin.sanırım benim sorunum tamamen aküm boşaldı.şu sorunları çözüp motorumun keyfini süreceğim günleri merakla bekliyorum.
    sen bujiyi bi kontrol et belki birisi cıkartmıştır

Motosikleti
    sen bujiyi bi kontrol et belki birisi cıkartmıştır
    buji yerinde biraderim ama benim kafa gitti.

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş motoruyun aküsü bitmiş boşuna zorlama ybr esd yi.... al götür servise neden uğraşıyorsun... tarzanca işlerle uğraşma senin altında ki motor motorların kralı....
    103 hp

Motosikleti
    Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş motoruyun aküsü bitmiş boşuna zorlama ybr esd yi.... al götür servise neden uğraşıyorsun... tarzanca işlerle uğraşma senin altında ki motor motorların kralı....
    haklısın kardeş.bir araç ayarlıyım de götürecem.

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    selam arkadaşlar istanbul içinde işini iyi yapan güvenilir kızımı gönül rahatlığıyla teslim edebileceğim bi yamaha servisi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim saygılar
    ya sev ya terket...

Motosikleti
    henüz araç bulamadım ama bugün boşta boş lambası geri gelmiş ve marşa basınca gene tırrrtt demeye başlamış.sanki akü şarz etmiş kendini

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:09 ----------

yakında güzel bir rampa buldum.orda bir vurdurmayı deneyeceğim.bazı sorularım var konu ile ilgili.

1-2. vites mi?3. vitesmi daha iyi?
    2-debriyajı birden bırakıp hızlıca gaza mı basıyim?yoksa ikisinide yavaş mı?
    3-motor çalıştığında ne yapmalıyım?daha önce iterken bile kendim çalıştırdım ama stop etti.olduğum viteste uzatıp gideyim mi?boşa alıp rölantide mi çalıştırayım?aküü daha hızlı nasıl dolar?

Arkadaşlar hangi motor olursa olsun motorunuzu asla "vurdurma" yöntemi ile çalıştırmaya kalkmayın. Bu olay arabalar içinde zararlı ama arabalara kıyasla çok daha küçük parçalara sahip olan motosikletlerin krank kolu, yuvası, vites dişli grubu, pistonu, segmanı çok daha nazik oluyor. Sistem tersinden bir zorlama ile çalışıyor. Yani dişli grubundan kranka, oradan krank kolu ile pistona güç iletiliyor. Zaten tamamen boşalmış akü ile yine zor çalışır.

Akü şarj cihazları iyice ucuzladı. Her motorcunun elinde bir akü şarj cihazı mutlaka olmalı. Motosikletlerde yer kaplamaması ve ağırlık yapmaması için aküler mümkün olduğunca küçük ebatlarda takılıyor.Soğuk havalarda da aküler olduğu yerde daha hızlı deşarj olur. Yeni alınan akünün ilk şarjı iyi yapılmazsa ömrü kısa olur (asitli akülerde). Gün içinde 10-20 km yol yapan motorun aküsü de çabuk biter. Boş bir akünün şarjı için yapılması gereken mesafe kabaca 100 km falandır.

Ayrıca artık jel aküler iyice ucuzladı hatta asitli akülerle aynı paraya satılmaya başlandı. Önerim kesinlikle jel akü alınması. Jel aküler bir elektrik kaçağı yada alarm gibi bir harcama yoksa olduğu yerde boşalmıyor. Motor devrilince sağa sola asit akmaması da büyük avantaj.

Bir de benim bilmediğim bir şey var, sorayım. Bu yeni esd'lerde kontak açılınca bir yerleri ısıtan bir parça mı var? Işık sönmeden marşa basılmaz demiş yukarıda bir arkadaş. Ne ışığı o? Eğer böyle bir şey varsa motor boş akü ile asla çalışmaz. Esd yerine eski model ybr tavsiyemi de daha da destekler bu olay. Eski ybr'lerde aküyü sökünce bile marş pedalı ile çalışıyor. Yeter ki şarj devrinin altına düşme yani 1600 devir ve üzerinde kal.

Motosikleti
    N nin yanında bir lamba var soru.uyarı arıza lambası gibi bir şey.her kontak açınca 1 kere yanıp sönüyor ondan sonra marş basıyorsun.hondaların pgmfi lambası gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler