Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    SeLamlar..Antalyada 2008 model mavi 10.000 kmde ybr buldum bu motor hakkında yorum bekliyorum sizce alınır mı ? Birde renk Bana koyu gibi geliyor Sizce Bi gariplik var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ben km ye inanmadım recai motorun dışı yanıltmasın ama bilemeyom gayri..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat hocam bu motora 3.200 isteniyor ve antalyada bulabildiğim en temiz motor diyebilirim yalnız boyası farklı geldi bana Bu motor galeride kmsinin yalan olucağını sanmıyorum ama bilinmez tabi Nerden anlıyabiliriz ? Yani Servise falan götürsek örenebiliyormuyuz Bu motorun sadece ön çamurluk değişmişdi yanılmıyorsam 3.200 hakediyormu sence ? Ispartada 3.250 e 8000 de siyah buldum Kafam karışık arkadaşı aradım 3150 ye bırakabiliceğini söyledi 3.000 nakite anlaşırım gibi arkadaşlar herkezden yorum bekliyorum antalyada temiz ybr yok

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Recai benimkide böyle rengi koyuluğu seni yanıltmasın benim motorda mavi 8000 km de.Bak benim konuya.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sil-olmus.html

Gölge yerde o 10000 deki motorla aynı renk oluyor.
    HONDA

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Recai benimkide böyle rengi koyuluğu seni yanıltmasın benim motorda mavi 8000 km de.Bak benim konuya.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sil-olmus.html

Gölge yerde o 10000 deki motorla aynı renk oluyor.
    baktım konuya motoru görmeye gittim 2 3 gün önce Değişik geldi ne biliyim Demekki bana koyu gelmiş.Sen ne diyosun sence alıyım mı ? + ön çamurluk farklımı gözüküyor değişmiş ama ?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Resimlerde temiz görünüyor ama bin bi bak sen bilirsin.
    HONDA

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    arkadaşlar bayramdan hemen sonra pazartesi günü yeni ybr 125 alıyorum inşallah. fakat bir sıkıntı var ben füme rengi beğeniyorum ancak ellerinde sadece mavi ve kırmızı varmış, füme için 3 hafta beklemem lazımmış, ben de o kadar bekleyemeyeceğim için mavi ya da kırmızı arasında kaldım.

buradan alacağım renk tavsiyesi üzerine karar vereceğim. teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bayramdan hemen sonra pazartesi günü yeni ybr 125 alıyorum inşallah. fakat bir sıkıntı var ben füme rengi beğeniyorum ancak ellerinde sadece mavi ve kırmızı varmış, füme için 3 hafta beklemem lazımmış, ben de o kadar bekleyemeyeceğim için mavi ya da kırmızı arasında kaldım.

dostum 2008 ve sonrası mavi diyorum Bende pazartesi almayı düşünüyorum tesadüf

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum 2008 ve sonrası mavi diyorum Bende pazartesi almayı düşünüyorum tesadüf
    recai gösterge paneli bana degişmiş gib geldi dikkatli bakıldıgında bu göstergedeki rakamlar dahabi yuvarlak orjinalinde daha köşeli hiç dikkatinizi çekmedimi iyi bakın derim unike senin elinde gösterge resmi bnol miktarda vardır koy bi tanede karşılaştıralım..3.200 gayme etmez bence uniqe ye 2900 ver motoru ayağına kadar getirsin

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Motosikletin lastiklerine dikkat edecek olursak yeni değişmiş. Motor gerçekten 10.000 km de ise lastikleri neden değiştirilme gereği duyulmuş. Ben 13.000 km de 2009 modelini sattım orijinal lastikleri yepyeniydi.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    recai gösterge paneli bana degişmiş gib geldi dikkatli bakıldıgında bu göstergedeki rakamlar dahabi yuvarlak orjinalinde daha köşeli hiç dikkatinizi çekmedimi iyi bakın derim unike senin elinde gösterge resmi bnol miktarda vardır koy bi tanede karşılaştıralım..3.200 gayme etmez bence uniqe ye 2900 ver motoru ayağına kadar getirsin
    Satıyormusun uniqe motoru
    uniqe

diğer motor

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin lastiklerine dikkat edecek olursak yeni değişmiş. Motor gerçekten 10.000 km de ise lastikleri neden değiştirilme gereği duyulmuş. Ben 13.000 km de 2009 modelini sattım orijinal lastikleri yepyeniydi.
    Peki ustalar bu kmnin orjinal olup olmadıgını nasıl anlarız ? Burada nebioğulları var antalya yamaha bayisi olarak bu motorun buludugu yerin 3 4 dükkan yanında oraya göstersem onlar Herşeyini anlıyabilirlermi ? Açıkcası bende motora biraz soğuk bakıyorum bulabildim tek temiz ybr olduğu için üstünde duruyorum

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125

öncelikle hayırlı olsun, bende yeni ybr aldım istediğim renk maviydi ellerinde yoktu, banada 3 hafta sonra gelecek dedıler ben dayanamadım kırmızı renk aldım,bence mavi rengi kaçırma yada kırmızı füme rengi almanı önermem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:59 ----------

yeni kasa ybr çıktıktan sonra eski kasa ybr'ler fiyatı halen yüksek acaba eski kasa ybr alırken satan adama bu ybr eski kasa fiyatı neden yüksek diye sorabilrmiyiz,araba alırken benim bildiğim öyle bir üst model cıktıgında eskiler fiyat düşürmek zorunda kalır.ama 1-2 sene daha bekleyebiliriz yeni kasalar çoğaldıkça eskiler fiyat düşürmek zorunda kalabilir.millet 3.250 ye eski kasa ybr alıyor yeni kasalar olmuş daha 3 gün once sordum yamaha bayiye 4.000 tl dediler, demekki yeni ybr nin 2. el fiyatı 3.250 olabilir alacak arkadaşlar bence dikkat etsin.size satılık ilan bulabilirim sitelerden 3.250 ye yeni kasa ybr satan bile var genelde 3.500. ileride kesinlikle fiyat düşer,eski kasa ybr'ye 1 sene sonra 2.500 tl den fazla veren olmayacak.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasa ybr çıktıktan sonra eski kasa ybr'ler fiyatı halen yüksek acaba eski kasa ybr alırken satan adama bu ybr eski kasa fiyatı neden yüksek diye sorabilrmiyiz,araba alırken benim bildiğim öyle bir üst model cıktıgında eskiler fiyat düşürmek zorunda kalır.ama 1-2 sene daha bekleyebiliriz yeni kasalar çoğaldıkça eskiler fiyat düşürmek zorunda kalabilir.millet 3.250 ye eski kasa ybr alıyor yeni kasalar olmuş daha 3 gün once sordum yamaha bayiye 4.000 tl dediler, demekki yeni ybr nin 2. el fiyatı 3.250 olabilir alacak arkadaşlar bence dikkat etsin.size satılık ilan bulabilirim sitelerden 3.250 ye yeni kasa ybr satan bile var genelde 3.500. ileride kesinlikle fiyat düşer,eski kasa ybr'ye 1 sene sonra 2.500 tl den fazla veren olmayacak.
    her ne kadar böyle düşünmesem de yeni kasaların arıza yapmasından korkanlar var. Ve kafa grenajı ybr'de tercih edilmiyor. bendeki Esd (city) modelide çok tutulmadı yuvarlak far olmadığı için. eski kasaya rabet ondan. bir de yansanayi parça henüz yeni kasa için yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:23 ----------

Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baktım konuya motoru görmeye gittim 2 3 gün önce Değişik geldi ne biliyim Demekki bana koyu gelmiş.Sen ne diyosun sence alıyım mı ? + ön çamurluk farklımı gözüküyor değişmiş ama ?
    ön çamurluk yan sanayi galiba. ve yan kapakların da öyle olma ihtimali yüksek.

not: gösterge paneli yan sanayi....
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150

Bende Füme renk istedim ilk ama yokdu ellerinde fabrikadada yoktu mecbur mavi aldım iyikide mavi almışım

sonradan üç rengide yanyana gördüğümde mavi rengin en güzel ybr rengi olduğu belli oluyordu füme renk ise iğrenç geldi bana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    ybr nin en güzel rengi mavidir (tabi bana göre)

Motosikleti
    2000 ford
    osmaniyeli abim burda o söylesin bana kalırsa o panel yan anyai km degişmiş diyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:01 ----------

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi Lastik olayı kullanıcıya göre değişir ben şahsen bir daha ybr alacak olsam üzerindeki lastiği hiç kullanmadan daha kaliteli bir lastik ile değiştiririm.Bence en belirgin gösterge paneli..
    Çok temiz kullanilmiş 25-30 bindeki ybrlerden olabilir..mesela seçkinin motoru 25 binde ama gız gibi maaşallah bayideki motor yanında halt etmiş o denli temiz maaşallah grenajı yere gelmesn

Recai, dikkat edersen burada yorum yazan herkes motor orjinal değil diyor.Bunu dikkate al istersen, senin yararına olur. Herhangi bir yere göstermene de gerek yok.

Motor bence de orjinal olmadığı gibi, kazalı aynı zamanda. Ön çamurluk değişmiş diyen sensin. Neden değişmiş? Egzoz korumasındaki eziklik nedir? Sağ ön amortisör çubuğundaki küçük nokta şeklinde boya atmaları nedir? Solda yok mesela.
    Kilometre saatinin rakamlarına dikkat et. Sıfır rakamı diğer eklediğin resimde köşeli, senin mavi motorda yuvarlak. Muhtemelen gösterge paneli yan sanayi, yani değişmiş. Kaza haricinde gösterge panelinin tamamı asla değişmez. Zaten en soldaki 1 rakamı ve sonrasındaki sıfır rakamının kayık olması aynı hizada olmaması da normal değil. Bu bozukluk ya km saatinin yan sanayi olmadığı için kalitesizliğinden kaynaklı yada, km geri alınmış diye düşünmüştüm önce, ama sebep yan sanayi gösterge.

Motoru sıfır alıp ilk yağ değiştime de dahil tüm bakımlarını kendim yapmış ve 50,000 km ye gelmiş biri olarak yazıyorum. Bu motorun bazı parçaları değişmiş. Eğer fiyatı uygun olsaydı yinede alınabilirdi çünkü motor kısmına anahtar değmemiş gibi görünüyor. Ama fiyatı da uygun değil. Bu motor 2500 anca eder, aslında bence onu da etmez ya neyse. Teklif et kabul etmezlerse boşver. Motorlar kaçmıyor, sakin ol acele etme. Hepimiz aynı yoldan geçtik. Acele etmek en büyük hata. Özellikle bu dükkan satıcılarının sözlerine inanma. Bunların işi araç satmak. İnsan bağlamayı çok iyi bilirler.Hele motordan anlamadığını anlarsa tamamdır, attıkça atar. Sen şimdi indirim teklif etsen 10,000 de motor görmüyormusun diye bir de fırça atmaya kalkar sana. Ben olsam uzak dururum oradan. Tekrar ediyorum acele etme. Tv reklamlarının ve tüketim empozesinin tersine hayat sandığından çok çok daha uzun. Bulunduğun yer zaten kışları sert geçen bir yer değil. Ocak ayında bile alsan rahat rahat binersin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:27 ----------

Haa, bir de; eklemeyi unutmuşum. Sormuşsun ya kilometresini nereden anlarız diye. Kontak anahtarını görüyormusun. Üzerindeki plastik kırılmış. Benimki daha yeni kırıldı. Daha detaylı olarak ayaklık lastiklerinden yada elciklerden de anlaşılır. Eğer bunlar yeniyse neden yeni? Akü kapağını açarak oradaki soketlerden de fikir sahibi olunabilir. Karbüratör jiklesinin lastik contasından, arka dişlinin dişlerinden. Özellikle sol ön amortisör borusu bağlantılarından. Buralarda yağ izi var mı? Eninde sonunda hepsinin amortisör keçesi yağ sızdırır, kroniktir. Kafaya da takmamak lazım. Hatta öteki de yağ kaçırana kadar ellememek lazım. Benzin deposu kapağının altındaki lastik conta da bir fikir verir.

malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125
    bayramınız mübarek olsun kardeşlerim
    Ok yaydan çıkmadan yapacağını yap...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ön çamurluk yan sanayi galiba. ve yan kapakların da öyle olma ihtimali yüksek.

not: gösterge paneli yan sanayi....
    Teşekkür ediyorum ön çamurluk yan sanayi %100
    osmaniyeli abim burda o söylesin bana kalırsa o panel yan anyai km degişmiş diyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:01 ----------

abi Lastik olayı kullanıcıya göre değişir ben şahsen bir daha ybr alacak olsam üzerindeki lastiği hiç kullanmadan daha kaliteli bir lastik ile değiştiririm.Bence en belirgin gösterge paneli..
    Çok temiz kullanilmiş 25-30 bindeki ybrlerden olabilir..mesela seçkinin motoru 25 binde ama gız gibi maaşallah bayideki motor yanında halt etmiş o denli temiz maaşallah grenajı yere gelmesn
    Sedat ustam teşekkür ederim
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Recai, dikkat edersen burada yorum yazan herkes motor orjinal değil diyor.Bunu dikkate al istersen, senin yararına olur. Herhangi bir yere göstermene de gerek yok.

Motor bence de orjinal olmadığı gibi, kazalı aynı zamanda. Ön çamurluk değişmiş diyen sensin. Neden değişmiş? Egzoz korumasındaki eziklik nedir? Sağ ön amortisör çubuğundaki küçük nokta şeklinde boya atmaları nedir? Solda yok mesela.
    Kilometre saatinin rakamlarına dikkat et. Sıfır rakamı diğer eklediğin resimde köşeli, senin mavi motorda yuvarlak. Muhtemelen gösterge paneli yan sanayi, yani değişmiş. Kaza haricinde gösterge panelinin tamamı asla değişmez. Zaten en soldaki 1 rakamı ve sonrasındaki sıfır rakamının kayık olması aynı hizada olmaması da normal değil. Bu bozukluk ya km saatinin yan sanayi olmadığı için kalitesizliğinden kaynaklı yada, km geri alınmış diye düşünmüştüm önce, ama sebep yan sanayi gösterge.

Motoru sıfır alıp ilk yağ değiştime de dahil tüm bakımlarını kendim yapmış ve 50,000 km ye gelmiş biri olarak yazıyorum. Bu motorun bazı parçaları değişmiş. Eğer fiyatı uygun olsaydı yinede alınabilirdi çünkü motor kısmına anahtar değmemiş gibi görünüyor. Ama fiyatı da uygun değil. Bu motor 2500 anca eder, aslında bence onu da etmez ya neyse. Teklif et kabul etmezlerse boşver. Motorlar kaçmıyor, sakin ol acele etme. Hepimiz aynı yoldan geçtik. Acele etmek en büyük hata. Özellikle bu dükkan satıcılarının sözlerine inanma. Bunların işi araç satmak. İnsan bağlamayı çok iyi bilirler.Hele motordan anlamadığını anlarsa tamamdır, attıkça atar. Sen şimdi indirim teklif etsen 10,000 de motor görmüyormusun diye bir de fırça atmaya kalkar sana. Ben olsam uzak dururum oradan. Tekrar ediyorum acele etme. Tv reklamlarının ve tüketim empozesinin tersine hayat sandığından çok çok daha uzun. Bulunduğun yer zaten kışları sert geçen bir yer değil. Ocak ayında bile alsan rahat rahat binersin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:27 ----------

Haa, bir de; eklemeyi unutmuşum. Sormuşsun ya kilometresini nereden anlarız diye. Kontak anahtarını görüyormusun. Üzerindeki plastik kırılmış. Benimki daha yeni kırıldı. Daha detaylı olarak ayaklık lastiklerinden yada elciklerden de anlaşılır. Eğer bunlar yeniyse neden yeni? Akü kapağını açarak oradaki soketlerden de fikir sahibi olunabilir. Karbüratör jiklesinin lastik contasından, arka dişlinin dişlerinden. Özellikle sol ön amortisör borusu bağlantılarından. Buralarda yağ izi var mı? Eninde sonunda hepsinin amortisör keçesi yağ sızdırır, kroniktir. Kafaya da takmamak lazım. Hatta öteki de yağ kaçırana kadar ellememek lazım. Benzin deposu kapağının altındaki lastik conta da bir fikir verir.
    Java detaylıca beni bilgilendirdiğin için teşekkürler ilk defa tamamen orjinal motor arıyorum Pekde anladığım söylenemez bu motordan caydım başka motor bulucağım açıkcası bu motor bana ilk baştan soğuk geliyordu hepinize teşekkürler
    En azından 3000 lira para vericeğim o parayı hakedicek bi motor bulmam gerekli diye düşünüyorum
    Hayırlı bayramlar

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Peki ustalar bu kmnin orjinal olup olmadıgını nasıl anlarız ? Burada nebioğulları var antalya yamaha bayisi olarak bu motorun buludugu yerin 3 4 dükkan yanında oraya göstersem onlar Herşeyini anlıyabilirlermi ? Açıkcası bende motora biraz soğuk bakıyorum bulabildim tek temiz ybr olduğu için üstünde duruyorum[/QUOTE]

Sahibinden.com da #31097135 no lu ilanı bi incele istersen.Fiyatı oldukça uygun geldi.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler