Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Diğer bir noktada piyasada yağ konusunda çok sahtecilik var.
    Eski kullanılmış yağları toplayıp yeniden rafine ediyorlar..Yani rengini yapısını yani kıvamını düzeltip içersinede belli oranda yeni yağ katıp paketliyorlar..Böyle oluncada Yamaha 6000 km prosedürünü çöpe at gitsin...

Ayçiçeği yağı lafı güzelde servislerin ve de ustaların bu konuda bilgilendirilmesi şart..Bugün 10 tane benzin istasyonu gez motorsiklet yağı verde bak sana neler verirler..Onlara göre 10w-40 ların hepsi aynıdır...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Teşekkür ederim bilgileriniz için bana tam marka verirmisiniz yani yagı almaya gidince ne diyim tam marka ve numara verirseniz çok yardımcı olursunuz.Geçen gittim al şunu dediler kalsın dedim ne oldugunu bilmiyorum.

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı SarkoleMMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bilgileriniz için bana tam marka verirmisiniz yani yagı almaya gidince ne diyim tam marka ve numara verirseniz çok yardımcı olursunuz.Geçen gittim al şunu dediler kalsın dedim ne oldugunu bilmiyorum.
    nerde oturuyorsun ve yılda kaç km yol yaparsın ona göre yağ tavsiyesi yapıcam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:39 ----------

Tam benzin istasyonuna girerken benzinim tamamen bitti ve motor stop etti depo kapağını açıp depoyu salladım kontrol ettim hiç benzin kalmamıştı. Tam sırası diye düşünüp deponun maksimum kaç litre alabileceğini ölçmek için depo kapağına kadar benzin aldım.

Sonuç : Yamaha ybr 125 2008 model deposu 12 lt olduğunu biliyoruz. Full doldurulduğunda 13,58 Lt benzin aldı.

Not : Amacım tamamen dolu bir deponun ne kadar alabileceğini bilmekti. Tamamen dolu bir depo taşma ve genleşme sonucu tehlikeli sonuçlar doğurabileceği için deponun üstünde bir miktar boşluk bırakılması gerekiyor. Unutmayın tamamen dolu bir depo tehlikelidir.

foruma ekledikten sonra dikkatimi çekti Fişle Pompa arasında küçük bir fark varmış.

2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Evet neden fark var....sormak lazım..

malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125
    newçeri hocam detaylı ve ayrıntılı bilgilerinizden istifade ediyoruz
    eyvallah kardeşim.
    Ok yaydan çıkmadan yapacağını yap...

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı malkocoglu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    newçeri hocam detaylı ve ayrıntılı bilgilerinizden istifade ediyoruz
    eyvallah kardeşim.
    Evet..Newceri benimde ybr nin sorunlarını çözmemde çok özet ve yararlı bilgiler vermiştir...Stop etme sorunu vs gibi....En paylaşımcı arkadaştır. Tüm bildiğini aktarır..

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet..Newceri benimde ybr nin sorunlarını çözmemde çok özet ve yararlı bilgiler vermiştir...Stop etme sorunu vs gibi....En paylaşımcı arkadaştır. Tüm bildiğini aktarır..
    ver gazı ver gazı : ))))

Teşekkürler Serdar Abi.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ver gazı ver gazı : ))))

Teşekkürler Serdar Abi.
    Yok gaz değil..gerçek..
    Burda gerçekten bildiklerini paylaşan çok az sayıda insanlardansın...
    ybr kataloglarını vs hep senden aldım..İnanıyorum ki pekçok kimsede vardır ama sen paylaşıma açtın..

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde oturuyorsun ve yılda kaç km yol yaparsın ona göre yağ tavsiyesi yapıcam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:39 ----------

Tam benzin istasyonuna girerken benzinim tamamen bitti ve motor stop etti depo kapağını açıp depoyu salladım kontrol ettim hiç benzin kalmamıştı. Tam sırası diye düşünüp deponun maksimum kaç litre alabileceğini ölçmek için depo kapağına kadar benzin aldım.

Sonuç : Yamaha ybr 125 2008 model deposu 12 lt olduğunu biliyoruz. Full doldurulduğunda 13,58 Lt benzin aldı.

Not : Amacım tamamen dolu bir deponun ne kadar alabileceğini bilmekti. Tamamen dolu bir depo taşma ve genleşme sonucu tehlikeli sonuçlar doğurabileceği için deponun üstünde bir miktar boşluk bırakılması gerekiyor. Unutmayın tamamen dolu bir depo tehlikelidir.

foruma ekledikten sonra dikkatimi çekti Fişle Pompa arasında küçük bir fark varmış.

fotoğraf bizzat kendim ve şahsım tarafından çekilmiştir

bu arada hamdinin motor yakıtta %20 bizden az yakmıştır,yolda bir ara kapıştık,mete ulen bu herif 150'mi yapıyor filan demeye başladı kendi kendine

125cc ile 150 cc arasında hemen hemen hiç bi fark yok benim gözümde,

hiç bir ybr kullanıcısı 150cc olduğu veya rahat olduğu için cbf'e özenmesin.

sağlamlıkta ybr fark atar
    yakıtta ybr fark atar (attı zaten %20 daha az)
    son hızda hiç bir fark yok
    rahatlık desen ben söylenilen rahatlığı henüz göremedim

bariz tek fark görüntü arkadaşlar cbf biraz daha kalıplı ondan başka bir üstünlüğü yok.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoğraf bizzat kendim ve şahsım tarafından çekilmiştir

bu arada hamdinin motor yakıtta %20 bizden az yakmıştır,yolda bir ara kapıştık,mete ulen bu herif 150'mi yapıyor filan demeye başladı kendi kendine

125cc ile 150 cc arasında hemen hemen hiç bi fark yok benim gözümde,

hiç bir ybr kullanıcısı 150cc olduğu veya rahat olduğu için cbf'e özenmesin.

sağlamlıkta ybr fark atar
    yakıtta ybr fark atar (attı zaten %20 daha az)
    son hızda hiç bir fark yok
    rahatlık desen ben söylenilen rahatlığı henüz göremedim

bariz tek fark görüntü arkadaşlar cbf biraz daha kalıplı ondan başka bir üstünlüğü yok.
    çoşkun abi doğru söze ne denir... ben bunu insanlara anlatamıyorum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çoşkun abi doğru söze ne denir... ben bunu insanlara anlatamıyorum...
    ramazan benim motor şuan 13000 de

garantisi devam ediyor(Allahtan)

önteker rulmanları gitti,depo garantiden değişmiş,kontak takımı değişmiş,yedek benzin musluğu değişti,10000 de zincir değişmiş,
    söylenenlere göre marş motoruda gider kısa zaman sonra

eee ne kaldı geriye,garanti bitince ne halt etcez

hamdinin ve benim ortak görüşüm virajda cbf daha iyi
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    CBR125
    bugün biraz gezdirdim aşkımı ya da o beni

By malkocoglu48 at 2010-07-17

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Hocam Kelebekler Vadisi mi burası...

Motosikleti
    CBR125
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Kelebekler Vadisi mi burası...
    yok kardeş şovalye adasının karşısına düşüyor fethiye çarşısının içinden batıya doğru gidiyorsun yüzlerce küçük küçük koylar var isim olarak dersem boncuklu samanlık kuleli letonya gibi sabah 700 civarıydı deniz uyuyordu ama telefon dandik biraz gözümle gördüğümü yansıtsa biraz harika olurdu

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Bügün kendini bilmezin biri park halinde duran yıbırıma çarpmış kaçmış.Ön granajın sagı solu yamulmus.sag sinyal kırık.Gösterge panelı yamuk duruyor..zaten motoru saglam bir bakıma sokacaktım ama bugunkü olay şok etkisi yarattı bende.O çarpıp kaçanı bir bulsam...

ön granaj olarak http://www.rialli.com/urunler/yamaha...-2004-kirmizi/

arka camurluk olarak http://www.rialli.com/urunler/yamaha...br-2004-model/

ön sinyaller olarak http://www.rialli.com/urunler/yamaha...l-2004-ms4764/

far baglantı demiri olarak http://www.rialli.com/urunler/yamaha...br-125-ms1584/

gidon olarak http://www.rialli.com/urunler/yamaha...25-ybr-ms1971/

debriyaj ve fren kolu http://www.rialli.com/urunler/yamaha...-siyah-ms1073/
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha...-siyah-ms1737/

debriyaj balatası olarak http://www.motoliz.com/index.php?p=s..._id=69&kn=2004

bu parcalar arasından bunu almada sunu al diyebileceginiz seyler varsa yardımlarınızı beklıyorum.

zincir dişli setinini nerden ve ne marka alayım sizce.orjinaline servıs gecen sene 225 lira gibi uçuk bir fiyat söylemişti.
    birde koruma demiri tavsiyelerinizi bekliyorum.Koruma demiride alıcam tip mip onemlı degıl bidaha yan yatmasın motorum yeter.
    Birde benzin muslugunu ben hep kapatıyorum actıgımda bı kac saat sonra benzın kokusu gelıyor.Kacırıyor biyerden.Tam olarak napmam gerek.

Abilerim kardeşlerim yardımlarınızı beklıyorum.Üzgün bir o kadarda sinirli durumdayım.İş geregi ancak gece girebilicem nete eger yardımcı olursanı pazartesıye sipariş edicem parcaları yorumlarınızı beklıyorum.

[Lokman abinin yeterince basını agrıttım saolasun cok yardımcı oldu sizde iyidir bu parçalar derseniz kesın sıparıs verıcem]
    O kadar kolay degil VATANI bolmek ve o kadar zor degil ugruna olmek.

Motosikleti
    CBR125
    geçmiş olsun ama onunda acısı çıkar ondan merak etme kardeşim çok anlamıyorum fiyatlardan ama acaba yuvarlak kafamı yapsan hesaplasan ya bi fiyatlarla belki daha ii olabilir

Motosikleti
    ybr 125
    geçmiş olsun ama onunda acısı çıkar ondan merak etme kardeşim çok anlamıyorum fiyatlardan ama acaba yuvarlak kafamı yapsan hesaplasan ya bi fiyatlarla belki daha ii olabilir
    Teşekkürler abi.Çıkacaktir illaki insanlarda Allah korkusu kalmamış.Yuvarlak far takmayıda düşünmedim değil maliyet açısından.ama orjinalini iyice bozmayım diyorum.2004 lere yuvarlak kafa pek yakışmıyor gibi geliyor bana.Bu parçalarda orjinal yazıyor ama ne kadar orjinal tartısılır fiyat iyi kalitede iyidir fakat birebirmi acaba resımdeki kafa granajı birebir değil mesela.

Motosikleti
    CBR125
    ya daaa boz iyice niyetini 2010 far kafası yaptır çok orjinal hastası olmayın abicim ya bak amerikan chopperlara adamlar kendi içine nasıl sinerse öyle yaptırıyo motoru
    rialli bence bulabileceğin en uygun site diye okumuştum forumlarda newçeri yatmasaydı keşke o daha iyi biliyo bu konuları

Motosikleti
    ybr 125
    ya daaa boz iyice niyetini 2010 far kafası yaptır çok orjinal hastası olmayın abicim ya bak amerikan chopperlara adamlar kendi içine nasıl sinerse öyle yaptırıyo motoru
    rialli bence bulabileceğin en uygun site diye okumuştum forumlarda newçeri yatmasaydı keşke o daha iyi biliyo bu konuları
    abi 2010 olayınıda değerlendiricem renk tonu çok farklı olsun istemiyorum parcanın değiştigini bilmeyen birinin anlamasını istemiyorum..İlla bu gece degıl yarın fılanda yardımlarınızı beklıyorum abi.Pazartesı gece anca sipariş verebilirim.Yorumlar için teşekkür ederim iyi geceler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan benim motor şuan 13000 de

garantisi devam ediyor(Allahtan)

önteker rulmanları gitti,depo garantiden değişmiş,kontak takımı değişmiş,yedek benzin musluğu değişti,10000 de zincir değişmiş,
    söylenenlere göre marş motoruda gider kısa zaman sonra

eee ne kaldı geriye,garanti bitince ne halt etcez

hamdinin ve benim ortak görüşüm virajda cbf daha iyi
    abi ben kurye idim...cbf 250 ler üzerindeyken 17 adet ilk cbf lerden alındı şirkete..... nelere çektiğimizi devamlı anlattım.. fakat bazıları bunu gurur meselesi yapıp inanmıyor veye inan mak istemiyor.. gerçekler acıdır...
    ben 3 ybr eskittikten sonra neden yeniden ybr aldım..

hakan geçmiş olsun...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler