Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar bu sene bizim yanıbaşımızda yapılacak festival... (80 km yaklaşık.)
    katılacak olan var mı?
    katılacak olan varsa haberleşelim.
    elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.
    katılan yok mu aradaşlar?
    4

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılan yok mu aradaşlar?
    son dakikaya kadar belli olmaz...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı alico96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle forumdaki arkadaşlara selamlar.2 gün önce otoyolda karbüratör tahliye vidasını düşürdüm.Çok acil olarak 2006 ybr karbüratörün en altında bulunan benzin tahliye vidasına ihtiyacım var İzmirde bulabilecegim biyer varsa yada elinde eski karbüratör bulunan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.(Kahramanlarda birçok motorcuya baktım tek vida olarak bulamadım.)
    arkadaşım bence büyük sanayiler civarında civatacılar vardır. Ybrci arkadaşından rica et orda onun tahliye civatasını sökün civatacıya aynısından isteyin veya aynı diş yapısında olanını. civata uzun gelirse kaynakcı veya tornacıda boyunu ayarlatırsın. Sağdan soldan orjinal civatasını bulman zor gibi geliyor bana.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    tekteker_ramço bugün jant şeridi çekeyim diye uğraştm gene beceremedim işden erken çıktım 2 saat onla uğraştım yabana gitti.. baktım şimdi atmış gene kenarlardan yok bu reklamcı yapışkanları sakat..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    yazmıştı ramço bunu.
    önce selilozik tinerle siliyorum sonra yapıştırıyorum.sonrada saç kurutma makinasıyla tekrar üstünden geçip tekrar yapıştırıyorum demişti..
    bide öyle dene istersen..

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    neler denemedim ki tinerlede sildim bugün bandıda ısıttım jantıda ısıttım ellerim saksak oldu o derece yapışkanı ısıttım tekrar tekrar bastırdım üstünden yok yok olmuyor yuvarlak zemin olduğu için katlanmasın diye hafif gerdirerek yaptığımdan 1 saat sonra yapışkanı salıyo daralıyo içe doğru şerit attı kenarlarıda sökcem şimdi hepsini.

Motosikleti
    kymco super 8
    selam arkadaslar mrak ettıgım bır konu var.dün yeni bir ybr aldım hava yagmurluydu ve araları sagı solu camur oldu ne kadar silsemde baz yrlerde kaldı. acaba motorun her tarafına su tutulurmu yoksa tutulmaması gereken yerler varmı?
    bazen yagmurda kalsak yagmurdan sonra neler yapabiilriz ?uzmanlardan yardım bekliyorum tesekkurler

Motosikleti
    ben bol sabunlu suyla yıkadıktan sonra hortumla ulaşabildiğim her yere su tutuyorum.sorun da yaşamıyorum.zaten çok hassas olsa yağmurda binilemezdi diye düşünüyorum...

Arkadaşlar bana yardımcı olucak yokmu birkaç güne kadar motorum gelicek ve bende bu yag olayından korkuyorum vites geçişleri çok sertleşiyor filan deniyor zaten ilk kez vitesli motor kullanıcam açıkçası korkuyorum hangi yag kullanılmalı bu yagı alır almaz ben hemen degiştirmelimiyim üstündeki yag sorunlu olabilir belki .

Motosikleti
    yok öyle bişey...kullanma klavuzunda tavsiye edilen yağı kullan.motoru aşırı sıkıştırma hor kullanma hiçbirşey olmaz.
    boşuna endişeleniyorsun....
    nerede oturuyorsun??

Bursa'da oturuyorum birkaç yıllık scooter tecrübem var ama bu vitesliler bambaşka geliyorlar bana açıkcası cüssesindende korkuyorum scooterlar bana bisiklet gibi geliyordu umarım scooter'daki gibi rahat hareket edebilirim alıştıkça hatta hiç istemesemde innova almayı kafaya koymuştum debriyaj olayı olmadıgı için.

Motosikleti
    korkmana gerek yok.ama madem vitesli tecrüben yok keşke 2. el alıp alışsaydın sonra sıfıra yönelseydin.
    ama çok ta zorlanacağını sanmıyorum.motor vites debriyaj mantığını çözdünmü iş biter..herşey gönlünce olsun...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı klas15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar mrak ettıgım bır konu var.dün yeni bir ybr aldım hava yagmurluydu ve araları sagı solu camur oldu ne kadar silsemde baz yrlerde kaldı. acaba motorun her tarafına su tutulurmu yoksa tutulmaması gereken yerler varmı?
    bazen yagmurda kalsak yagmurdan sonra neler yapabiilriz ?uzmanlardan yardım bekliyorum tesekkurler
    öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın.
    rahatça yıkayabilirsiniz.ben kirlendikçe tazyikli suyla ve köpükle yıkıyorum yıkamacıda herhangi bir sıkıntı olmuyor.sadece dikkat etmeniz gereken şey sanırım egzozun içine doğru direkt su tutmamak...bir de yıkadıktan sonra güzelce kurulayıp paslanmasına engel olun ve zinciri kurulayıp güzelce yağlayın.
    kolay gelsin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:51 ----------

Alıntı SarkoleMMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa'da oturuyorum birkaç yıllık scooter tecrübem var ama bu vitesliler bambaşka geliyorlar bana açıkcası cüssesindende korkuyorum scooterlar bana bisiklet gibi geliyordu umarım scooter'daki gibi rahat hareket edebilirim alıştıkça hatta hiç istemesemde innova almayı kafaya koymuştum debriyaj olayı olmadıgı için.
    hayırlı olsun ybr hiç bir şekilde problem çıkartmayacak bir motordur.yağ olayını niye bu kadar büyüttün anlamadım topicde yazılanlara çok takılma...sadece yağını en geç 2000-2500km de bir değiştirmeyi unutma yeter...standart 10w-40 yağ işini her zaman görür çok fazla fantazi deneme yapmanın anlamı yok ama birçok yağ değiştirmiş biri olarak tecrübelerimi aktarırsam; yazın biraz daha kalın yağ 15w-50 gibi(mümkünse full sentetik) kışın ise yarı sentetik 10w-40(nispeten daha ince yağ) kullanman yeterli..
    kolay gelsin.
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    kırmızı elektrik bandı aldım jantın ölçüsünde düz bir zemine yapıştırdım ortadan ikiye böldüm bandı sonra 4 tarafa da şeridi döşedim orjinal gibi oldu yarım gündür duruyor atma esneme yok hatta motoruda yıkadım tek korkum güneşden yoldan jantlar ısınırda o zaman atarmı bakıcaz..

bu jant şeridi işini yedim bitirdim ben bide başarırsam ticaretini yapıcam

alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bence büyük sanayiler civarında civatacılar vardır. Ybrci arkadaşından rica et orda onun tahliye civatasını sökün civatacıya aynısından isteyin veya aynı diş yapısında olanını. civata uzun gelirse kaynakcı veya tornacıda boyunu ayarlatırsın. Sağdan soldan orjinal civatasını bulman zor gibi geliyor bana.
    Teşekkürler çıkma arayışım sürüyor bikaç yerden haber bekliyorum eski karbürötör araştırıyorum şu ana kadar vidayı satan biyer bulamadım.Olmadı dediğiniz gibi sıfırdan yaptırma yoluna gideceğiz.
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı alico96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler çıkma arayışım sürüyor bikaç yerden haber bekliyorum eski karbürötör araştırıyorum şu ana kadar vidayı satan biyer bulamadım.Olmadı dediğiniz gibi sıfırdan yaptırma yoluna gideceğiz.
    Nasıl olmz anlamadım..Yamaha servisine sor..mutlaka vardır...
    Hadi rölanti vidası hava vidası olsa ki onlarda bulunuyor...
    O vida hırdavatçılarda bile vardır..Abartmayın...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    1 depoyla şehiriçi 436 km.gitti. yedek hariç normalmidir arkadaşlar..

malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal galiba bende yedekle beraber 500lere yaklaşmıştım
    bu arada bu ybr125 başlığına nasıl abone olcam ben birisi anlatabilir mi
    Ok yaydan çıkmadan yapacağını yap...

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt konusu diyince bak aklıma gelen..
    Bor madeni ile giden araç yapılmış...Bu madenin % 73 ülkemizde..Şimdi 40 milyon dolara amerikaya satacaklarmış...Satılmasa bak bu hesapları sen ben benim torunlar da yapmazdı..Ne yazık ki yapacağız....
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    Alıntı malkocoglu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal galiba bende yedekle beraber 500lere yaklaşmıştım
    bu arada bu ybr125 başlığına nasıl abone olcam ben birisi anlatabilir mi
    abone olmak ne demek malkoçoğlu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler