Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamahalube yağına baktığımda 10w-40 yamalube yağının tamamen mineral olduğunu gördüm.. Bu ne diye sordum...Bunu koyuyoruz dediler..Arkadaşlar kendi yağınızı alın servise gidin bunu istiyorum diye talep edin..Adamların oyunlarına gelmeyin..
    Bu yağ konusu çok işleniyor..Ancak Ybr 125 için en ideal 15w-40 ile 10w-40 4T Castrol en uygunu..Maceraya gerek yok...
    Doğrusun hocam dediğin yağlardan şaşma derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bugün komşu çağırdı gezek diye 33 yıllık ordek jawası var.Meğerse derdi kapışmakmış Gittik bi 3 4 km bayır yukarı geçdim ama arkamdan ayrılmıyor.Aşşayada durduk hususi öğle kapıştık gene geçtim ama çok zorladı beni.
    HONDA

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamahalube yağına baktığımda 10w-40 yamalube yağının tamamen mineral olduğunu gördüm.. Bu ne diye sordum...Bunu koyuyoruz dediler..Arkadaşlar kendi yağınızı alın servise gidin bunu istiyorum diye talep edin..Adamların oyunlarına gelmeyin..
    Bu yağ konusu çok işleniyor..Ancak Ybr 125 için en ideal 15w-40 ile 10w-40 4T Castrol en uygunu..Maceraya gerek yok...
    abi haklısın 200km oldu daha gösterdi yağ kendini sorun olursa yağı kendim değiştircem.

malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125

By malkocoglu48 at 2010-06-25

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:33 ----------

heeeyyyyyt kimin oğlu be malkoçoğlunun oğlu sunguroğlu.........

ybr ile herşey yolunda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:39 ----------

Ok yaydan çıkmadan yapacağını yap...

alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    Öncelikle forumdaki arkadaşlara selamlar.2 gün önce otoyolda karbüratör tahliye vidasını düşürdüm.Çok acil olarak 2006 ybr karbüratörün en altında bulunan benzin tahliye vidasına ihtiyacım var İzmirde bulabilecegim biyer varsa yada elinde eski karbüratör bulunan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.(Kahramanlarda birçok motorcuya baktım tek vida olarak bulamadım.)
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm arkadaşlar bir sorum olacak şimdi 12 voltluk bizim motorlarda bobin oluyor biz bunlara rx115 ler galiba 6 voltluymuş onların bobinini taksak daha fazla bujiye elektrik elde etmiş olurmuyuz lütfen cevaplarsanız sevinirim.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bir sorum olacak şimdi 12 voltluk bizim motorlarda bobin oluyor biz bunlara rx115 ler galiba 6 voltluymuş onların bobinini taksak daha fazla bujiye elektrik elde etmiş olurmuyuz lütfen cevaplarsanız sevinirim.
    önemli olan volt değil amperdir. 6, 12 veya 24 volt olması birşey ifade etmez ama volt ile oynaman için bütün elektrik tesisatını yenilemen lazım (ampülünden ateşleme beynine kadar) sonuçta hepsi para demek. illa kuvvetli buji kıvılcımı istiyorsan cR6hsa'yı söküp, ngk cR7hsa (standart) veya ngk cR7hıx (iridyum) buji tak.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Ekonomik durumum el verdiği sürece yeni bir araba veya motosiklet alsam bile YBR'mi satmayacağım. özgürakman bayıldım bu söze...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    ybr nin buji ateşlemesiyle neden oynuyosunuz orda önemli olan zamanlama değilmi daha güçlü kıvılcım yapsa ne değişcek güç artmaz ki buji kararır.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Motor 6000 e geldi bujiyi değiştirmelimiyim ? Birde başka neler yapmam gerekir ?
    HONDA

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 6000 e geldi bujiyi değiştirmelimiyim ? Birde başka neler yapmam gerekir ?
    bujiyi sök ince zımparayla içini zımparala fazla yedirmeden kararmıştır tertemiz olsun tak tinerdede bekletebilirsin yağlandıysa

Motosikleti
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr nin buji ateşlemesiyle neden oynuyosunuz orda önemli olan zamanlama değilmi daha güçlü kıvılcım yapsa ne değişcek güç artmaz ki buji kararır.
    kardeş benim niyetim daha yüksek elektrik sebebine gelince daha verimli yanmayı sağlamak için sen kararır diyorsun bende normal buji yok iridyum buji var iridyum bujiden verim almak için yüksek voltaj gerekli diyorlar ben ondan daha yüksel ateşleme istiyorum

Arkadaşlar yeni ybr almak için sipariş verdim ancak forumu okudukça canım sıkılıyor bu yag konusu beni şimdiden düşündürmeye başladı sizce bu modeller için en ideal yag hangisidir alır almaz yagı degiştirmelimi ve birçok kişi ilk başta 2.el bir motor alıp onda kullanmayı ögren vitesleri tanı sonra 0 bir motorsiklet al dedi ama ben direk 0 motordan başlamak istedim motorsiklet tecrübem var fakat vitesli ilk kez kullanıcam umarım zorlanmam ve motoru yemem yag konusunda yardımlarınızı bekliyorum . Teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı SarkoleMMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni ybr almak için sipariş verdim ancak forumu okudukça canım sıkılıyor bu yag konusu beni şimdiden düşündürmeye başladı sizce bu modeller için en ideal yag hangisidir alır almaz yagı degiştirmelimi ve birçok kişi ilk başta 2.el bir motor alıp onda kullanmayı ögren vitesleri tanı sonra 0 bir motorsiklet al dedi ama ben direk 0 motordan başlamak istedim motorsiklet tecrübem var fakat vitesli ilk kez kullanıcam umarım zorlanmam ve motoru yemem yag konusunda yardımlarınızı bekliyorum . Teşekkürler.
    vitesli sürmediysen başlamak için 2 al demeleri doğru yeni motoru öğrencm derken çok dikkat etmen gerek düşsen daha yeni almıssın için cız eder ama 2 el olursa düşürsende sıfır kadar içini cız etmez özellikle 1000 tl civarı olan vitesli 125 likler var onlardan alıp başlamanı bende tavsiye ederim yedek parçası hem bol hemde ucuz

Bakıyorumda düzgün bir yag bulmak zor artık siparişi verdik mecbur bununla devam edicez yag konusunda ne yapmalı vites geçişleri sertleşiyormuş belli bir süre sonra hangi yag en ideal bunu bilmeliyimki bende ona göre yag degiştiririm.

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    kardeş benim niyetim daha yüksek elektrik sebebine gelince daha verimli yanmayı sağlamak için sen kararır diyorsun bende normal buji yok iridyum buji var iridyum bujiden verim almak için yüksek voltaj gerekli diyorlar ben ondan daha yüksel ateşleme istiyorum
    haa doru söylemiştin önceden k. bakma

Motosikleti
    Alıntı x-fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haa doru söylemiştin önceden k. Bakma
    önemli değil kardeş ama zaten bir türlü yüksel ateşlemeyi sağlayamadım ki sence ne yapmam gerek

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    önemli değil kardeş ama zaten bir türlü yüksel ateşlemeyi sağlayamadım ki sence ne yapmam gerek
    aynı markanın 2 tane bobinini al paralel bağla voltaj aynı kalır 15.000V olması lazımdı bujilerde akım iki katına çıkar böylece kıvılcım artar.

Motosikleti
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı markanın 2 tane bobinini al paralel bağla voltaj aynı kalır 15.000V olması lazımdı bujilerde akım iki katına çıkar böylece kıvılcım artar.
    sağol kardeş deniyecem onu

adrenalin952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    100 cc
    sağol kardeş deniyecem onu
    kardeş forumda geçen senin bi yazını okudum senin motorda orijinal olarak ybr motoru varmı gerçekten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler