Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    katalizör olan bir motorda ufak rolanti oynamaları normal.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    innova... hımmm... tork hemen hemen bütün scooterlarda var ama nereye kadar? beygir yok makinede. ne kadar beygir o kadar hız. demek istediğim uzun yola gidemezsin. 100 km'ye gelir kalır, daha fazlasını yaparsan fıtık eder. nasıl bizim makineler 110dan sonra fıtık ediyor, uzun yolda can sıkıyor, innova gerek motor gücü gerek oturuş pozisyonu ile ybr'nin yanına yaklaşamaz. ama şehir içi mutlaka daha rahattır, ona birşey demem
    uzun yol gitmesem şehir içinde gercekten innova hoşuma gitti..ayrıyetten innova ybrleri falan tokak manyağı yapiyor ne hikmetse baya süratli ben gerci en cok 2 ye atabildim amasürüş keyfi çok güzel...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Selam arkadaşlar nasılsınız

YBR'sine yan çanta takanlar var mı? fotoğraflayabilir mi rica etsem...

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    innova... hımmm... tork hemen hemen bütün scooterlarda var ama nereye kadar? beygir yok makinede. ne kadar beygir o kadar hız. demek istediğim uzun yola gidemezsin. 100 km'ye gelir kalır, daha fazlasını yaparsan fıtık eder. nasıl bizim makineler 110dan sonra fıtık ediyor, uzun yolda can sıkıyor, innova gerek motor gücü gerek oturuş pozisyonu ile ybr'nin yanına yaklaşamaz. ama şehir içi mutlaka daha rahattır, ona birşey demem
    Honda Innova ybryide cbfyide tokatlar. Sakın trafikte veya son hızda baş etmeye çalışmayın
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Innova ybryide cbfyide tokatlar. Sakın trafikte veya son hızda baş etmeye çalışmayın

Denenmiştir o anki rezilliğimi unutamıyorum eğilip motorla ugrasarak sağa çektim ve biraz oturup devam ettim kesinlikle öyle bir hata yapmayın ybrniz orjinalse

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ybr 125 soğukda çalışma videosu geliyor.20 40 yağ ile.10 40 yağ ile cikle kullanacağımı zannetmiyorum.

Ery dediğini yapdım.Karnı doydu ybr nin

HONDA

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 125 soğukda çalışma videosu geliyor.20 40 yağ ile.10 40 yağ ile cikle kullanacağımı zannetmiyorum.

Ery dediğini yapdım.Karnı doydu ybr nin

Kaça fulledin ?

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    İşte video ybr 125 soğuk çalışma

http://www.youtube.com/watch?v=n0atVcYdQHU
    HONDA

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet

Heyt maşallah nasıl sayıyor Tabi doyurdun karnını mutlu oldu

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Bu lambalar mavi mi beyaz mı idi ?
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Depoyu tam doldurmakla sorunun çözülmüşse senin sorununu ben anlatayım;Karbürötöre kadar giden sistemde tıkanıklık var. Benzin deposu vanası yanındaki filtren ve karbürötüre kadar giden benzin borusu ve karbürötöre giren memede bir tıkanıklık söz konusu depo bitene kadar bu tür bir rolantide kalmama sorunu olmaması gerekir bunu temizleyerek halledebilirsin. Öncelikle depo vanasının yanındaki filtreyi temizleyerek başlayabilirsin.
    Ben daha önce pas tozunu filtrede ve filtre kabı dibinden temizlemiştim. Kahverengi pas tozu çıkmışsa karbürötör altındaki tahliye vidasını gevşeterek bir miktar benzinin motosiklet altından akmasını sağlamalısın. Motor hava filtresinden ve depodan gelen su ve pislik bu kısımda birikiyor. Bu durum Deposu paslı 1 defa benzin aldığın yerden bile kaynaklanabilir.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    2000 ford

hacı abi başka siteye koysana yaw ben göremedim çatlarım ha yoksa faceye at

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu tam doldurmakla sorunun çözülmüşse senin sorununu ben anlatayım;Karbürötöre kadar giden sistemde tıkanıklık var. Benzin deposu vanası yanındaki filtren ve karbürötüre kadar giden benzin borusu ve karbürötöre giren memede bir tıkanıklık söz konusu depo bitene kadar bu tür bir rolantide kalmama sorunu olmaması gerekir bunu temizleyerek halledebilirsin. Öncelikle depo vanasının yanındaki filtreyi temizleyerek başlayabilirsin.
    Ben daha önce pas tozunu filtrede ve filtre kabı dibinden temizlemiştim. Kahverengi pas tozu çıkmışsa karbürötör altındaki tahliye vidasını gevşeterek bir miktar benzinin motosiklet altından akmasını sağlamalısın. Motor hava filtresinden ve depodan gelen su ve pislik bu kısımda birikiyor. Bu durum Deposu paslı 1 defa benzin aldığın yerden bile kaynaklanabilir.
    Yok abi ondan değil servisteki eleman biraz havayı açdı düzeldi.
    Bu arada 120 km biraz öncede gördüm 20 40 yağla 10 40 yağla 125 görürsün diyor osmaniyeli abi Ama bi hız videosu çekmezsem gözüm açık gider

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu lambalar mavi mi beyaz mı idi ?
    Beyaz abi

Bu arada biraz önce 125 kt yle dolaşmaya çıkdık abimle.Kapışalım dedi kt ye 3 4 metre fark açıyorum öyle kalıyor ama hertürlü yiyor ybr kt yi
    HONDA

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Yok abi ondan değil servisteki eleman biraz havayı açdı düzeldi.
    Bu arada 120 km biraz öncede gördüm 20 40 yağla 10 40 yağla 125 görürsün diyor osmaniyeli abi Ama bi hız videosu çekmezsem gözüm açık gider

Beyaz abi

Bu arada biraz önce 125 kt yle dolaşmaya çıkdık abimle.Kapışalım dedi kt ye 3 4 metre fark açıyorum öyle kalıyor ama hertürlü yiyor ybr kt yi
    Selam Takip edemedim , sorunun düzeldimi dostum

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    bende bugün 18.000km bakımdan çıktım fren balatalarını da değiştirdim zamanı gelmişti artık...

eve gelişte bi garip oldum frene dokunur dokunmaz kavrıyo hatta biraz ani basınca arka hemen kızaklıyo tabi alışmıştım bitik balatada iyica frene asılmayaneyse buna da yavaş yavaş alışacaz...

bu arada bakımda hava filtresi,buji,yağ değişti...

serdar başkan 15w-50 mobil full sentetik koydum memnun kalırsam yaz boyunca mobile devam ederim.senin için km km gelişmeleri yazıcam
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bugün 18.000km bakımdan çıktım fren balatalarını da değiştirdim zamanı gelmişti artık...

eve gelişte bi garip oldum frene dokunur dokunmaz kavrıyo hatta biraz ani basınca arka hemen kızaklıyo tabi alışmıştım bitik balatada iyica frene asılmayaneyse buna da yavaş yavaş alışacaz...

serdar başkan 15w-50 mobil full sentetik koydum memnun kalırsam yaz boyunca mobile devam ederim.senin için km km gelişmeleri yazıcam
    hacı abi balatalar orjnal mi

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı abi balatalar orjnal mi
    hacım orjinalle işimiz olmaz biliyosunusta orjinalleri ses yapıyo dedi yan sanayi taktı ön+arka fren balatası 20tl
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Motosikleti
    2000 ford
    hacım orjinalle işimiz olmaz biliyosunusta orjinalleri ses yapıyo dedi yan sanayi taktı ön+arka fren balatası 20tl
    ustaya bak orjinalleri ses yapiyor

Motosikleti
    ybr125

bütün değişen parçalar ne kadar tuttu?

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc

Servisin nere ?
    Mobili merak ediyorum doğrusu..?

Ben en son 20w-40 Actevo koydum..Fena değil ama..YBR nin hakkı bence 10w-40 gerçekten... 4T olacak tabiki.

Bende ön teker rulmanlarını değiştirdim.. NSK koydum arkaya bakamadım ama dişli rulmanı ile ilgili çeşitli rivayetler var. En son birisi 6004 olacak dedi kafam karıştı almadım....Dişli rulman keçe 42*26*8 imiş..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler