Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    turuncu!!
    sanırım değişecek motor 1600 km de fakat yağ yakıyor bızım burdan tamırcı bı usta değişmesi gerekebilir dedi orjinalin tuzlu olacağını düşünüyorum motosikletim xt125 ybr motoru kullanıldığı ıcın buraya sormak ıstedım
    0-100 sana kalmış 100-0 1 saniye...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    selam millet nasılsınız......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı kamehame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım değişecek motor 1600 km de fakat yağ yakıyor bızım burdan tamırcı bı usta değişmesi gerekebilir dedi orjinalin tuzlu olacağını düşünüyorum motosikletim xt125 ybr motoru kullanıldığı ıcın buraya sormak ıstedım
    http://www.rialli.com/8211__rialli-s...cc-ybr-ms4610/

linkteki yan sanayi silindir pistonu alırsan yaklaşık 30 bin km işini görür . 50bin km ye kadar gidebilir.

zaten senede 10bin km sürecek olursan 3-5 sene idare eder

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:53 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyilik sağlık. sen nasılsın

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Ramço kardeş diz örtüsü kullandığını gördüm Yağmurda faydasını görüyor musun .Alt yağmurluk almayıp bu örtüden almayı düşünüyorum .Burdakinin aynısını kullanıyorsun sanırım ?

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...129&ShowPane=2

KLEBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bws 100... WR 125 R

egzos akropovic diğer özelliklerini saymıyorum bile ;D
    MOTOSİKLET BİR TUTKUDUR...

Motosikleti
    turuncu!!
    içime su serpildi açıkcası cok teşekkür ederim
    0-100 sana kalmış 100-0 1 saniye...

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    eyw ramço sen nasılsın.

harbiden havalar bozulunca topik pek rabet gormemeye başlamış...

ah su Öss[eski adiyla] sınavım olmasa burdan çıkmıcam ama...pc ye uzak kalıyoruz bu aralar...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah

Sanayide çektiğim qaLiba çürümeye Terk ediLmiş Ah Ah elimde olsaydı ..Bu haLdemi olurdun Sen

Motosikleti
    yamaha ybr125
    slm arkadaşlar bi sorum olacak ybr de subap ayrını 010-012(emme-egzos) yaptım ses var.söktüm 08-010 yaptım yine ses var söktüm 07-09 yaptım yine ses var bu nasıl iş hepsinde var mı..ses fazla deil ama makineye yaklaşınca duyuluyor..hepsi öyle mi bu ybr lerin??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:14 ----------

yaw kimse anlamıyor mu motordan hadi osmaniyeli abim sen anlıyorsun..

Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bi sorum olacak ybr de subap ayrını 010-012(emme-egzos) yaptım ses var.söktüm 08-010 yaptım yine ses var söktüm 07-09 yaptım yine ses var bu nasıl iş hepsinde var mı..ses fazla deil ama makineye yaklaşınca duyuluyor..hepsi öyle mi bu ybr lerin??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:14 ----------

yaw kimse anlamıyor mu motordan hadi osmaniyeli abim sen anlıyorsun..
    yok toprağım. anlıyorum moduyla yazarsam millet kıllanıyor
    maksat senin işin görülsün.
    emmeyi 0.10 eksozu 0.12 yaptıysan iyi biraz daha sıkı da yapmışsın. emme 0.08 eksoz 0.10 iyi görünüyor. eğer 10-40 yağ koyuyorsan ses biraz fazla olacaktır. 15-40 veya 20-40 yağ koyarsan ses pek olmaz aslında.ama eğer zaten ses 20w-40 yağ varken de geliyorsa başka ybr lerle karşılaştır.bir de bi motosikletçiye dinlet ses çok mu de.

aklıma acaba eksozu 0.12 yapacak yere emme yi mi yaptın diye geldi. bir de ince yağ olayı geliyor

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok toprağım. anlıyorum moduyla yazarsam millet kıllanıyor
    maksat senin işin görülsün.
    emmeyi 0.10 eksozu 0.12 yaptıysan iyi biraz daha sıkı da yapmışsın. emme 0.08 eksoz 0.10 iyi görünüyor. eğer 10-40 yağ koyuyorsan ses biraz fazla olacaktır. 15-40 veya 20-40 yağ koyarsan ses pek olmaz aslında.ama eğer zaten ses 20w-40 yağ varken de geliyorsa başka ybr lerle karşılaştır.bir de bi motosikletçiye dinlet ses çok mu de.

aklıma acaba eksozu 0.12 yapacak yere emme yi mi yaptın diye geldi. bir de ince yağ olayı geliyor
    yok emme karbüratör tarafındakini 08 egzost u da 010 civarı.yağ da 20w-50.daha demin deiştirdim..ses fazla deil dier ybrlerle aynı galba ama nerden gelior abicim ya..motodan da anlarım ben..acaba segmandan mı gelior..

yok emme karbüratör tarafındakini 08 egzost u da 010 civarı.yağ da 20w-50.daha demin deiştirdim..ses fazla deil dier ybrlerle aynı galba ama nerden gelior abicim ya..motodan da anlarım ben..acaba segmandan mı gelior..
    yani subap sesi soğukken gelmesi normal aslında. soğukken ses gelip sıcakken uzayıp tam basacak boşluksuz. soğukken biraz subap boşluğu oluyor ki ısınınca subap tam kapanabilsin. cbr 125 te bu subap sesi biraz fazla. ybr de sessiz moto olduğu için senin kulağına o ses gıcık olarak gelebilir.

ya da başka bir ses te olabilir subap sesini biliyorsundur. eğer subap sesi değilse kranktan da gelebilir. rulmanlardan biyel kolundan vb.

20bin km ye gelen ybrlerden ses gelmeye başlayabiliyor 40 bine gelip sessiz çalışanlar da var( krank kısmından ses)

sen daha iyi bilirsin senin motoru. istersen bir ybr ile kıyasla veya bir tamirci dinlesin.

Motosikleti
    yamaha ybr125
    yani subap sesi soğukken gelmesi normal aslında. soğukken ses gelip sıcakken uzayıp tam basacak boşluksuz. soğukken biraz subap boşluğu oluyor ki ısınınca subap tam kapanabilsin. cbr 125 te bu subap sesi biraz fazla. ybr de sessiz moto olduğu için senin kulağına o ses gıcık olarak gelebilir.

ya da başka bir ses te olabilir subap sesini biliyorsundur. eğer subap sesi değilse kranktan da gelebilir. rulmanlardan biyel kolundan vb.

20bin km ye gelen ybrlerden ses gelmeye başlayabiliyor 40 bine gelip sessiz çalışanlar da var( krank kısmından ses)

sen daha iyi bilirsin senin motoru. istersen bir ybr ile kıyasla veya bir tamirci dinlesin.
    saol abi verdiğin bilgiler için..ama bu kesin subaptandır.neyse gelsin 3 gün uğraştım gitmedi ses..şimdi subaplar 07-09 yani biraz sıkı sence bi zararı olurmu?

saol abi verdiğin bilgiler için..ama bu kesin subaptandır.neyse gelsin 3 gün uğraştım gitmedi ses..şimdi subaplar 07-09 yani biraz sıkı sence bi zararı olurmu?
    kışın olduğu için subaplar uzayana kadar ses gelir. çok sıkı yaparsan ses gelmesin diye , bu sefer ısındığında , subap kapanamaz. motorun sıkıştırma kompresyondan düşer ve hızlanması zayıflar. ayrıca subap tam kapanamadığı için soğuyamaz ve motorun subap kesebilir.

soğukken yağ kalın oluyor fakat subaplar ısınmadığından kısa kalıyor. ısınınca da subaplar uzuyor yağ inceliyor. ama doğru olan ısındığında 20-50 nin çok incelmeyip subapların uzayıp ses yapmaması.

ısındığında ses azalıyorsa iyidir yani . çok çok sıkı yapma . 0.06 nın aşağısına inme

Motosikleti
    yamaha ybr125
    kışın olduğu için subaplar uzayana kadar ses gelir. çok sıkı yaparsan ses gelmesin diye , bu sefer ısındığında , subap kapanamaz. motorun sıkıştırma kompresyondan düşer ve hızlanması zayıflar. ayrıca subap tam kapanamadığı için soğuyamaz ve motorun subap kesebilir.

soğukken yağ kalın oluyor fakat subaplar ısınmadığından kısa kalıyor. ısınınca da subaplar uzuyor yağ inceliyor. ama doğru olan ısındığında 20-50 nin çok incelmeyip subapların uzayıp ses yapmaması.

ısındığında ses azalıyorsa iyidir yani . çok çok sıkı yapma . 0.06 nın aşağısına inme
    çok saol abi verdiğin bilgiler için..sıkıldım artık 600 cc istiyorum..

çok saol abi verdiğin bilgiler için..sıkıldım artık 600 cc istiyorum..
    sen de sağol abicim.

hepimize lazım bir 600 lük bir de yanına 125 lik. en az 2 motor istiyor gönül:

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Ybr man Boşver 600cc yi ben Biraz ufağını vereyim ( baya ) :D Ybr Ne taLibim

Motosikleti
    yamaha ybr125
    sen de sağol abicim.

hepimize lazım bir 600 lük bir de yanına 125 lik. en az 2 motor istiyor gönül:
    hem de nasıl..

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sanayide çektiğim qaLiba çürümeye Terk ediLmiş Ah Ah elimde olsaydı ..Bu haLdemi olurdun Sen
    Ayrıca bu motorun sahibini arıyorum burdaysa LütfeN bana ulaşsın

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr man Boşver 600cc yi ben Biraz ufağını vereyim ( baya ) :D Ybr Ne taLibim
    makinen ne abim?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler