Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer Sen ybr icin o activa yı almışssan linkten incelersen CASTROL ACTEVO 2T nun 2 zamanlı motorlar icin olduğunu görürsün. Hiç kusura bakma ama kardeş kara cahilmiyim diye sormuştunya eğer linkteki yağı kullanıyorsan kapkara cahilsin bence hemen o yağı değiştir. Çünkü o 2 zamanlı motorlar icin silindiri tamamen yersin kullanmaya devam edersen araclar icin olandan daha kötü bir seçim yapmışsın.
    Sağlıcakla kal.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:24 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:05 AM ----------

Pierzig bunu senden beklemezdim Sende güneşte çok kalmışsın(kapkara malesef)

CASTROL ACTEVO 4T 20W-40 MOTOSİKLET YAĞI

“ÇALIŞTIR VE SÜR!”

CASTROL ACTEVO 4T 20W-40 MOTOSİKLET YAĞI ÜRÜN TANIMI

Castrol Actevo 4T 20W-40, modern , 4 zamanlı motosikletler için tasarlanmış, üstün kaliteli bir motosiklet yağıdır. Aşınma Önleyici Formülasyonu ile ilk çalışma anının güvenilir olmasını ve yağ değişim aralığı boyunca sürekli koruma sağlayarak sorunsuz sürüş sağlar.

Castrol Actevo 4T 20W-40’ın Trizone teknolojisi ile güçlendirilmiş aşınma önleyici formülasyonu ile yağın yağlama ve koruma özelliklerinin sürekliliğini sağlamaya yardımcı olur, yağın kalınlaşmasını kontrol altında tutar ve kritik parçaların temiz kalmasını sağlar. Bu da motorunuzun ilk çalışma anının hızlı ve güvenilir olmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlar.

CASTROL ACTEVO 4T 20W-40 MOTOSİKLET YAĞI PERFORMANS SEVİYELERİ

* API SG

* JASO MA

CASTROL ACTEVO 4T 20W-40 MOTOSİKLET YAĞI KULLANILDIĞI YERLER

Castrol Actevo 4T 20W-40, API SG ve/veya JASO MA spesifikasyonlarının tavsiye edildiği tüm modern Avrupa ve Japon yapımı motosikletler için uygundur.

CASTROL ACTEVO 4T 20W-40 MOTOSİKLET YAĞI KULLANIM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALAR

* Özel aşınma önleyici katıkları ile sürekli koruma sağlar.

* Yağ değişim aralığı boyunca mükemmel oksidasyon ve aşınma kontrolü sağlar.

* Formülasyonunda kullanılan Trizone teknolojisi ile motor,debriyaj ve dişlilerde koruma sağlar.

* Katalizörlü motorların performans taleplerini karşılar.

__________________________________________________ _________________

Actevo 4T 20W-40

ÇALIŞTIR VE SÜR!
    __________________________________________________ ______________________________

Kullanma Yeri

Castrol Actevo 4T 20W-40, modern , 4 zamanlı motosikletler için tasarlanmış, üstün kaliteli bir motosiklet yağıdır. Aşınma Önleyici Formülasyonu ile ilk çalışma anının güvenilir olmasını sağlar. Yağ değişim aralığı boyunca sürekli koruyarak sorunsuz sürüş sağlar.
    Castrol Actevo 4T 20W-40'ın Trizone teknolojisi ile güçlendirilmiş aşınma önleyici formülasyonu, yağlama ve koruma özelliklerinin sürekliliğini sağlamaya yardımcı olur, yağın kalınlaşmasını kontrol altında tutar ve kritik parçaların temiz kalmasını sağlar. Bu da motorunuzun ilk çalışma anının hızlı ve güvenilir olmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlar.
    Castrol Actevo 4T 20W-40, API SG ve/veya JASO MA spesifikasyonlarının tavsiye edildiği tüm modern Avrupa ve Japon yapımı motosikletler için uygundur.

üstünde kocaman 4 t yazıo o zaman koskoca castrol yanlış yazmış tüh

20 40 olanına neden bakmayı denemedin verdiğin linkte )) 4t yazıyor kocaman biraz daha araştırmacı olun 2t ve 4 t yagı ayırt edıcek kadar motosiklet bilgisine sahibiz
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bunu çok yaptim ama temiz tutmayı başaramadım...Lastiğimin sol yanaği hep yağli olurdu virajda düşerim diye artık gresle yagliyorum içim rahat....
    yağladıktan sonra peçete ile silersen 1 damla bile sıçramıyor. Sen yağladıktan sonra silmediğin için o şekilde sıçrıyor. yağlayıp bırakmamak gerekiyor. Silerken hem zinciri temizliyorsun hemde fazla yağları almış oluyorsun hemde zincirin tamamı yağlanmış oluyor.

Bu sistemi tüm ybr ci arkadaşlara tavsiye ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:27 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:27 AM ----------

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstünde kocaman 4 t yazıo o zaman koskoca castrol yanlış yazmış tüh
    Tamamdır gördüm Arkadaşlar özür diliyorum ben Actevoları karıştırdım. Sizin yağ buymuş Ybr için uygun CASTROL ACTEVO 4T 20W-40 Uykulu uykulu sazan gibi atladık foruma verdiğim rahatsızlıktan dolayı tüm arkadaşlardan özür dilerim.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

estafurullah

satabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750x dct
    slm ybr ci arkadaşlar,
    bi konu hakkında sizlerden bilgi almak istiyorum.yaklaşık 2 ay kadar önce ilk motorum olan 2008 ybr aldım.fakat antalya gibi yerde olmamıza rağmen sabahları cikle açmadan ve 5 dakka kadar ısınmasını beklemeden motoru kullanamıyorum.motordan anlayan bikaç arkadaşa danıştım o modeller öyle olur dediler.acaba doğrumudur yoksa başka bi sorun olabilirmi?
    teşekkürler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı satabas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm ybr ci arkadaşlar,
    bi konu hakkında sizlerden bilgi almak istiyorum.yaklaşık 2 ay kadar önce ilk motorum olan 2008 ybr aldım.fakat antalya gibi yerde olmamıza rağmen sabahları cikle açmadan ve 5 dakka kadar ısınmasını beklemeden motoru kullanamıyorum.motordan anlayan bikaç arkadaşa danıştım o modeller öyle olur dediler.acaba doğrumudur yoksa başka bi sorun olabilirmi?
    teşekkürler.
    evet bu modeller böyle...jikle ile çalıştırma şart....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pirelliler geldi.
    KAMPANYALI fiyatlar arkadaşlar almak istiyorsanız linke bir bakın.
    120 TL çifti.
    Pirelli Ybr Lastiği

fotoğraf mekinesini emanet vermiştim telefon ile aldım fotoyu.
    Not: Dot tarihleri çok yeni. 2009 başı.
    Sedat kardeşim bunları takar takmaz seninkileri yolluyorum haberin olsun. cep telefonunu mesaj olarak atarsan sevinirim.
    hayırlı olsun abi bende sezonu kapatmadan veya sezonu acarken lastık degıstırmeyı dusunuyorum..
    bizim sahuralara gore cok daha oturaklı ve daha kalın duruyor
    bıraz kullandıktan sonra menlun olup olmadıgını yazarsan sevinirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:28 PM ----------

cuma gecesı bagajı kapatırken bıraz zorladım [her zaman zorlardım bısey olmazdı] kılıt yerı ortadan ıkıye ayrıldı.sımdılık ıdarelık bırbırıne tuturdum kullanıyorum.motorcuya sordum parcası bulunmaz komple bagajı degıstırcen dedı.sımdılık boyle ıdare edıyorum.bıraz daha genıs ve kalıtelı bagajlar 150 lıra cıvaında...
    bu sefer buyuk bı bagaj alayım dıyorum.enazından 2 kask sıgsın.veya bı kask yanında 3-5 kıtap koyabıleyım.

Motosikleti
    kappa 35 lik sana uyar hakan.................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kappa 35 lik sana uyar hakan.................
    eyw ramço.benim suan kullandıgım cantayı gordun kac lıtredır acaba.

Motosikleti
    valla hiç dikkat etmedim hakan...

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Hakan kardeşim kullanınca ve biraz daha zaman geçince pirelli ile ilgili fikrimi söylerim ama şimdi de söyleyebilirim zira önceki YBR'de de arka aynı lastiktendi. Gayet memnundum. Bunları takalı iki gün oldu ama farkını hemen hissedebiliyorum. En azından içime güven geldi. bir de her gün 3 defa evime döndüğüm çevre yolunun bir bölümünde sert fren yaparım bilerek orada denemiş oluyorum tutunma ve duruş mesafelerini. Gayet farklı pirelli. Bu arada o kısım benim motorun izleri ile doludur.

Sedat sorun çıkmadı değil mi?
    4

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan kardeşim kullanınca ve biraz daha zaman geçince pirelli ile ilgili fikrimi söylerim ama şimdi de söyleyebilirim zira önceki YBR'de de arka aynı lastiktendi. Gayet memnundum. Bunları takalı iki gün oldu ama farkını hemen hissedebiliyorum. En azından içime güven geldi. bir de her gün 3 defa evime döndüğüm çevre yolunun bir bölümünde sert fren yaparım bilerek orada denemiş oluyorum tutunma ve duruş mesafelerini. Gayet farklı pirelli. Bu arada o kısım benim motorun izleri ile doludur.

Sedat sorun çıkmadı değil mi?
    tesekkurler abi zaten tavsıye edenler vardı pırellıyı

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

Çok Rahat bir Şekilde bana ulaşti abicim Çok teşekkür ederim.... Merak eden arkadaslar vardır illaki 1-2 resimle canlandırayım istedim topiği....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:39 PM ----------

Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyw ramço.benim suan kullandıgım cantayı gordun kac lıtredır acaba.
    2 kask diyo am 35 lik kurtarmaz42-46 ne bulursan
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    ybr 125
    şimdık baktım da öyleyiş usta.bakalım hayırlısı masraf cok kıs uzun bırıktırecezzz
    akü.lastik.canta. vs vs düsündükce aklıma mazeme gelıyo en ıyısı dusunmeyıp sıkıntı yapmamak aku sayesınde ayak marsını ogrendım

lstikleri izmirden almışsın içime kurt düşürdün bendemi alsam diye montajı ücretsiz yaptırırım diyom bide ama sen fikirlerini söyle kardeş bizde bakalım duruma göre

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lstikleri izmirden almışsın içime kurt düşürdün bendemi alsam diye montajı ücretsiz yaptırırım diyom bide ama sen fikirlerini söyle kardeş bizde bakalım duruma göre
    valla benimde canım gidiyo bi çift adam gibi lastik almaya ama bu aralar depoya benzin koyacak param yok

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Fikrimi sorarsanız önceliği lastiğe vermek gerekiyor. Forumda defalarca konuşulan konu zaten. Bir iki defa karşılaştım ani fren yapmak zorunda kaldım her ikisinde de çocuk fırladı önüme bundan sonrası için artık önce Allah sonra sağlam lastik şart.
    Öncelik sırasını aksesuara vermezseniz çok da zorlanmazsınız ustalar

Vay be dün buradaydılar keratalar bugün oradalar. Lastikoğlu kuş misali , hayırlı olsun Sedat.
    4

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    [QUOTE=sedat_57;1819273]

Çok Rahat bir Şekilde bana ulaşti abicim Çok teşekkür ederim.... Merak eden arkadaslar vardır illaki 1-2 resimle canlandırayım istedim topiği....[COLOR="Silver"]

hayırlı olsun kardeşim, sağlık ve sıhhatle uzun yollar dilerim...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    sagolasın mustafa abi.... baktıkçam seni hatırlarım.....
    Sağolasın Halilaslan....Neyse sen Lastikleri değiştirene kadar bunlarıda eskitirm
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagolasın mustafa abi.... baktıkçam seni hatırlarım.....
    Sağolasın Halilaslan....Neyse sen Lastikleri değiştirene kadar bunlarıda eskitirm
    abi sen kastamolu lumuydun..... nerde beleş oraya yerleş....

şaka bir tarafa lastik yenileyen herkes için hayırlı olsun.. bende yakın zamanda yenileyeceğim..

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    pirelli lastiklerini alan varmı arkadaşlar ? oyun etmesin adamlar. 2 lastik 120ye çok iyi ama güvenmek lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler