Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr125
    walla motor 1 aydır bende 2006 model aldığımdan beri 100 e yetişemedim..öne 15 dişli taktım yine yetişemedim 100 e.hem motor güçten düştü.yine 14lü ile değiştirdim.karbüratörü temizledim buji değiştirdim filtre temizledim yine olmadı..güzel bi servise götürüp sübap ayarı yaptırcam belki olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla motor 1 aydır bende 2006 model aldığımdan beri 100 e yetişemedim..öne 15 dişli taktım yine yetişemedim 100 e.hem motor güçten düştü.yine 14lü ile değiştirdim.karbüratörü temizledim buji değiştirdim filtre temizledim yine olmadı..güzel bi servise götürüp sübap ayarı yaptırcam belki olur
    bende motoru yeni aldım ilk zamanlar 90 ı zor vuruyodu. gıcık oldum neredeyse satıyodum. rodajı yormadan geçirdim ben. sonra yokuş aşağı bi redline denedim vites 3 te tam gaz, 11 bin devre geldi. ondan sonra 4 ve 5 yaptım 120 vurdum çok sürmese de.
    senin ki motora bağlı sanıyorum. tam gaz basınca gaz yiyebiliyo mu onu kontrol et. devir saatine dikkat et..
    ama bide 3 yıllık motor kaç kilometrede o da önemli

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Normali 100-110 zaten arkadaşım, ybr az yakmak masraf çıkarmamak için tasarlanmış. Göstergenin 140 olduğuna aldanma sen yakıta bak, az yakıyorsa sorun yok demektir. 10-15 km hız için kendini boş yere kasmana gerek yok. Zaten son hızda gitmek hem fazla yakıt yakmana hemde motoru yormana neden olur 80 km üstü ybr için zarar. 96 model için normaldir diye düşünüyorum önceki kullanıcı fazla yormuşsa motoru 110 görmemen normaldir. Supap ayarı istediğini sanmıyorum fabrika ayarlarını bozmassan daha iyi olur. Supap ayarı gerekip gerekmediğini anlamak için güvenebileceğin bir usta varsa bi sesini dinletmen yeterli.

Yok yakıt önemli değil ben hız yapıcam diyorsan Kesenin ağzını acıp daha büyük bir motor almanı tavsiye ederim. Ybr güzel bir motor Güle güle kullan.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    yamaha ybr125
    newçeri abi askerliğim şubatta artık hayırlısıyla bitirince yüksek cc lere geçicem..haklısın ybr hız motoru değil çok da memnunum motorumdan ama gelip bi dandik marka beni geçtiğinde gıcık oluyor insan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:10 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:04 PM ----------

Alıntı Halilaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende motoru yeni aldım ilk zamanlar 90 ı zor vuruyodu. gıcık oldum neredeyse satıyodum. rodajı yormadan geçirdim ben. sonra yokuş aşağı bi redline denedim vites 3 te tam gaz, 11 bin devre geldi. ondan sonra 4 ve 5 yaptım 120 vurdum çok sürmese de.
    senin ki motora bağlı sanıyorum. tam gaz basınca gaz yiyebiliyo mu onu kontrol et. devir saatine dikkat et..
    ama bide 3 yıllık motor kaç kilometrede o da önemli
    13000 de motorum ama temizliğine güveniyorum.az çok anlarım motordan..diğer ybr leri denemedim ama 97 yavaş gibi geldi..ha bide bu hıza düz yolda ulaştım.yokuş aşağı denemedim daha.ama benim için önemli olan düz yoldaki performansı zaten..

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    newçeri abi askerliğim şubatta artık hayırlısıyla bitirince yüksek cc lere geçicem..haklısın ybr hız motoru değil çok da memnunum motorumdan ama gelip bi dandik marka beni geçtiğinde gıcık oluyor insan
    O dandik motorlar;
    1. senin yakıtının 2-3 katını yakıyor.
    2. Senin masrafının 10 katını yapıyor
    3. Sen motorunu torununa miras bırakırsın, o 3-5 seneye kalmaz hurdaya bırakır
    .
    .
    .

Gönlünü ferah tut motorunu sev güzel bir tercih yapmışsın ufak tefek şeylere kafayı takma.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dandik motorlar; 1. senin yakıtının 2-3 katını yakıyor.
    2. Senin masrafının 10 katını yapıyor
    3. Sen motorunu torununa miras bırakırsın, o 3-5 seneye kalmaz hurdaya bırakır
    .
    .
    .

Gönlünü ferah tut motorunu sev güzel bir tercih yapmışsın ufak tefek şeylere kafayı takma.
    newçeri abi sonuna kadar haklısın galiba sorun bende..ufak şeyleri kafaya takıyorum..bu hızla yetinmeye çalışıcam..saol abi tavsiyelerin için..

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    newçeri abi sonuna kadar haklısın galiba sorun bende..ufak şeyleri kafaya takıyorum..bu hızla yetinmeye çalışıcam..saol abi tavsiyelerin için..
    kardeşim motorun düz yolda 97 yapıyo diyosun. bu ybr 125 için fevkelade bi hız. sonuçta hız motoru değil. ben de biraz artırmak istedim başta ama orjinalini bozmaya değmez 5-10 km daha fazla yapmak için...
    motorunu güle güle kullan, dişli ile de fazla oynama bilene sormadan, 1. viteste çekişten düşürürsün....

Motosikleti
    yamaha ybr125
    kardeşim motorun düz yolda 97 yapıyo diyosun. bu ybr 125 için fevkelade bi hız. sonuçta hız motoru değil. ben de biraz artırmak istedim başta ama orjinalini bozmaya değmez 5-10 km daha fazla yapmak için...
    motorunu güle güle kullan, dişli ile de fazla oynama bilene sormadan, 1. viteste çekişten düşürürsün....
    evet haklısın zaten ben bi servise danışıp dişli büyüttüm dene dediler beğenmessen geri sök dediler..ayrıca 15 li dişli vardı bende(mondial den sökmüştüm ) taktım beğenmedim geri söktüm ve artık motor orjinal kalacak satana kadar ...çünkü anladım ki bunu tasarlayan arkadaşlardan daha akıllı değilmişiz ....orjinal ybr ye devam

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    evet haklısın zaten ben bi servise danışıp dişli büyüttüm dene dediler beğenmessen geri sök dediler..ayrıca 15 li dişli vardı bende(mondial den sökmüştüm ) taktım beğenmedim geri söktüm ve artık motor orjinal kalacak satana kadar ...çünkü anladım ki bunu tasarlayan arkadaşlardan daha akıllı değilmişiz ....orjinal ybr ye devam
    doğru yoldasın devam eeeetttt, sağ serbeeeesss

Motosikleti
    yamaha ybr125
    doğru yoldasın devam eeeetttt, sağ serbeeeesss
    tüm motorcular allah a emanet olsunlar inş kazasız belasız bir ömür geçiririz...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Kardeşim ben ybr 125 kullanıyorum ve çok memnunum daha hiçbir sorun çıkarmadı saolsun.:D hız aramıyorsan sağlam olsun getirsin götürsün istiyorsan ideal bi motor bence kullanımıda çok zevkli.

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    arkadaşlar rüzgar faktörünü unutmayın rüzagar olduğu zaman 80'i bile geçmediği oluyor. normalde düz yolda 110 rahat görüyorum ama rüzgar olursa olmuyor. kafaya takmayın böyle şeyleri.
    4

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı aras1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben ybr 125 kullanıyorum ve çok memnunum daha hiçbir sorun çıkarmadı saolsun.:D hız aramıyorsan sağlam olsun getirsin götürsün istiyorsan ideal bi motor bence kullanımıda çok zevkli.
    hız konusunda da iyi bizim ybr yahu bugüne kadar birçok motosikleti geçtim ben(spontane, yarış değil(kapışma yani)). beni en çok zorlayan motosikletler zongshen'in commuteri, cbf 150, mondial 150 bisan lifan 100 ve innova 125. geçemediklerim: zongshen (berabere), cbf 150 (mağlubiyet).
    not: hız meraklısı değilim ama ybr hızlı gitmiyor diyenlere belirteyim 2 kişi 129 km/s hız gördüm (yaklaşık 5 sn, daha sonra güvenemedim ve yavaşladım)
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    2004 te cekıs bıraz daha ıyı.. bugunku duzce gezımız cok harıkaydı.

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı aras1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ben motordan çabuk sıkılıp değiştiren biriyim ama ybr yi uzun zamandır kullanıyorum ama sıkılmadım walla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:45 PM ----------

Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 lerde katalizör yok ve ayrıca üzerinde japan yazan parçası daha fazla ben şahsen gördüm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:46 PM ----------

Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar rüzgar faktörünü unutmayın rüzagar olduğu zaman 80'i bile geçmediği oluyor. normalde düz yolda 110 rahat görüyorum ama rüzgar olursa olmuyor. kafaya takmayın böyle şeyleri.
    evet ybr nin gücü az daha fazla olsaydı rüzgar da etkilemezdi ama neyse

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet senden sonra yağmura yakalandık ve çook zorlandık... ama gezi çok güzeldi...

hakan msn nem

haylaz_motorcu@hotmail.com
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız konusunda da iyi bizim ybr yahu bugüne kadar birçok motosikleti geçtim ben(spontane, yarış değil(kapışma yani)). beni en çok zorlayan motosikletler zongshen'in commuteri, cbf 150, mondial 150 bisan lifan 100 ve innova 125. geçemediklerim: zongshen (berabere), cbf 150 (mağlubiyet).
    not: hız meraklısı değilim ama ybr hızlı gitmiyor diyenlere belirteyim 2 kişi 129 km/s hız gördüm (yaklaşık 5 sn, daha sonra güvenemedim ve yavaşladım)
    doğru diyosun şeytanın kulağına kurşun, sağlam motorumuz var dosta düşmana karşı...
    Dün arkadaşla kapadokya yapıp geldik, kayseriden. ilk artçı ile yolaçıkışım. çekiş falan çok güzel performansı hoşuma gitti. ama işte kalkışta biraz pasifleşiyo iki kişi, o biraz canımı sıkıyor hayırlısı bakalım

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet senden sonra yağmura yakalandık ve çook zorlandık... ama gezi çok güzeldi...

hakan msn nem

haylaz_motorcu@hotmail.com
    zorlanmak ne kelime öldüm öldüm dirildim karanlikta iyice çöktü gerup lideriyim grubu kaybettim sonra baktım 70-80 le yol bitmiyo geçtim sola yapiştirdim (100-110)o arada grup sagda beni bekliyomuş.... korna çaldilarda gördüm ilerde yavaşladım yetiştiler..... resimler yorgunluğum çıkınca yüklerim440 km yazdı boru degil 30-40 kmsi yagmur altinda
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zorlanmak ne kelime öldüm öldüm dirildim karanlikta iyice çöktü gerup lideriyim grubu kaybettim sonra baktım 70-80 le yol bitmiyo geçtim sola yapiştirdim (100-110)o arada grup sagda beni bekliyomuş.... korna çaldilarda gördüm ilerde yavaşladım yetiştiler..... resimler yorgunluğum çıkınca yüklerim440 km yazdı boru degil 30-40 kmsi yagmur altinda
    Beyler tebrikler güzel bi gezi olmuş hava muhalefetine rağmen, en kısa zamanda resimleri bekliyoruz, görüşmek üzere

Merhaba dostlar;

Zincir ihtiyacı olan arkadaşlar var ise elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

http://www.motosiklet.net/forum/sati...ng-zincir.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler