Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı dairyman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 15 inchlik bir notebook taşımak için ne önerirsiniz.
    Kappa K30'un içine sığar mı 15 inch notebook? Ya da notebook sığabilecek en küçük hacim nedir.
    Yoksa depo üstü çanta mı tercih etmeliyim.
    sırt çantasi o iş için ideal
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar sedat ın debriyaj balatası olayı değişmemeyle sonuçlandı... üç sefer balata söküp takıp ayar yapmamıza ragmen motoru zorlayınca ayar kaçtı... sabah 10 dan 18 e kadar sök tak sök tak sıcakta hoşavımız çıktı.... en sonunda orjinal balatalarını takıp olayı cözdük..sedat ın rialliden japon olarak aldığı balata honda cgl nin debriyaj balatası ve kanal genişliği dışında fark yok... bu sebebten ayar tutmuyor... sonuç olarak orjinal eski balatalarını taktık... yan sanayi bile olsun orjinal ybr için dizayn edilmiş balata olsun... üstelik sedat ın motor 30 000 km de olmasına rağmen balatalarında bi 10 000 daha yapacaktır... en az 10 000 diyorum... resimler sedat ta mevcut insallah atar....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    insallah atacagim resimleri bizde kalan zamanda motorun sagini solunu düzeltttik fren balatalarini degiştirdik bujisini kontrol ettik derken 30 bin bakimini yaptik...

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insallah atacagim resimleri bizde kalan zamanda motorun sagini solunu düzeltttik fren balatalarini degiştirdik bujisini kontrol ettik derken 30 bin bakimini yaptik...
    sedat o balatayı 3 sefer sök tak sök tak varya sıfırdan iki motor toplamaya bedeldi... birde motor çalısınca ısınmıyormu ellerim yanıyordu ......... allahtan sen gibi sağlam bi çırağım vardı... yoksa vay halime......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    sedat 57 kardeşim ybr ye 2 adet 55 vat sis farı taktırmak istiyorum ne dersin kaldırırmı şarj dinoması
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    1700 km lik gezinin başlıgını uzun uğraşlar sonucu tamamladım arkadaşlar.

girin de bakın e mi:

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-istanbul.html

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı yamahasülo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat 57 kardeşim ybr ye 2 adet 55 vat sis farı taktırmak istiyorum ne dersin kaldırırmı şarj dinoması
    abi elekronik elektrikten pek anlamamda25lik 2 adet taksan ledli hiç sorun yasamayacagindan eminim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:33 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:32 AM ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat o balatayı 3 sefer sök tak sök tak varya sıfırdan iki motor toplamaya bedeldi... birde motor çalısınca ısınmıyormu ellerim yanıyordu ......... allahtan sen gibi sağlam bi çırağım vardı... yoksa vay halime......

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı 06bey06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorum şehiriçi yedek dahil bir depoyla 523 km yaptı 422 de yedeğe geçti. Km'de ortalama 8 kuruş yakıyor.bu arada tam zorlayınca depo 13.5 lt benzin alıyor.
    hey maşallah
    hey maşallaahh
    hey maşalalahhhhh

darısı bizimkinin başına
    henüz 700 kmde ve kmde 10 kuruş yakıyor
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    Ybr
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka balataları yan sanayi ile değişipte memnun kalan varmı?

benimkiler ısınana kadar sürekli ötüyor bir türlü kesemedik sesi
    Abi aynı sorun benim ybr'dede vardı yan sanayi taktık ses yaptı,bizde balatayı söküp yağladık ince yağla sildik taktık,yaklaşık 1'km firene basılı gittim firen tutmaya başlayınca ayağımızı çektik tabi doğal olarak belki bu yaptığımız iş size saçma gelebilir ama!! herşey tecrübe derim ben, yağlama işinden sonra 1 sene kullandım ne ses yaptı ne birşey denemende fayda olur derim selamlar

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    ben 10tl lik benzin alıyom km saatini sıfırlıyom 100km gidiyom. benzin 3.20 oldu 90-95km gidiyor 100 km demiyor artık
    [B][COLOR="DarkGreen"]GÖZÜNÜ KORUMAYANIN GÖNLÜ KARIŞIK OLUR[/COLOR][/B]

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    Alıntı ferhat_se adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi aynı sorun benim ybr'dede vardı yan sanayi taktık ses yaptı,bizde balatayı söküp yağladık ince yağla sildik taktık,yaklaşık 1'km firene basılı gittim firen tutmaya başlayınca ayağımızı çektik tabi doğal olarak belki bu yaptığımız iş size saçma gelebilir ama!! herşey tecrübe derim ben, yağlama işinden sonra 1 sene kullandım ne ses yaptı ne birşey denemende fayda olur derim selamlar
    3) Frenler ötüyor

Disk frenlerin ötmesi en fazla karşılaşılan ve en sinir bozucu sorunlardan. Burada da genelde frenin kendisinden kaynaklanan bir sorundan ziyâde montaj ve kullanım hataları söz konusu. Fazla esnek amortisörlerin de ötmeye neden olabileceklerini belirtip diğer noktalara geçelim:

Fren alıcılarının törpülenmemiş olması (bkz. yukarısı) kaliperlerin tam olarak yerlerine oturmamış olmalarına ve dolayısıyla titreyip ötme yapmalarına neden olabilir.
    Kirli diskler de ötmeye yol açabilirler. Diskleri temizlerken mineral yağ içermeyen temizleme maddeleri kullanmaya dikkat etmek gerek. Ya deterjanlı su ile, ya da alkol ile silmek en iyisi. Bunun yanında diskleri 180 numara zımpara kâğıdı ile daireler şeklinde dönüş istikametinde silmek de faydalı.
    Ötmeye neden olan bir sorun da camlanmış veya kirlenmiş balatalar. Basınç, ısı vs. yüzünden balatalar camlanabilir, yüzeyleri sertleşir, frenler ötmeye baslar. Bu durumda 120 numara bir zımpara kâğıdı ile balataların yüzeyini birkaç defa silmek, bunu yaparken de zımpara kâğıdını masa gibi düz bir zemine koyup balataları kâğıt üzerinde hareket ettirmek en iyisi. Ayrıca balataların kenarlarını da törpülemek ses önleyici bir adım. Balatalar kirlenmişseler genelde yapılacak birşey yok. Hele balataya yağ gelirse balatayı atmak tek çözüm (sadece metal balatalarda geçerli olan balatayı ocak üzerinde yakarak temizleme vs. gibi yöntemleri unutalım).
    Yukarıda da belirttiğimiz gibi sürtmeye de neden olan tekerlek mandalının hafif bir model olması, yeteri kadar sıkı olmaması titreşimlere yol açıp ötmeye neden olabilir, dolayısıyla burayı kontrol etmekte fayda var.
    Jant tellerinin yeteri kadar gergin olmamaları da titreşime yol açıp gürültü kaynağı olabilir. Jant telleri ve gerginlik konusunda sayfamızda Jant ve tekerlek tüyoları ile Tekerlek örüyoruz yazılarına bakılabilir
    mtbtr sitesinden alıntı yaptık.
    [B][COLOR="DarkGreen"]GÖZÜNÜ KORUMAYANIN GÖNLÜ KARIŞIK OLUR[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hey maşallah
    hey maşallaahh
    hey maşalalahhhhh

darısı bizimkinin başına
    henüz 700 kmde ve kmde 10 kuruş yakıyor
    ben 568 yapmıştım..... hemide daha 1 ay önce....

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    arkadaşlar izmir de temiz 10 bin km üstünde olmayan ybr arıyorum...şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum...

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar izmir de temiz 10 bin km üstünde olmayan ybr arıyorum...şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum...
    bizim pierzigimizin motoru var izmirde emme motorun göstergesi 36 binde lakin motor 6 bin gitmiş gibi

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denk gelirse haber veririm kardeşim
    Bi kardeşimizin dayısı ybrsini satıyordu ona bi sorayım
    Sen bana özelden iletişim bilgilerini yolla istersen

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim pierzigimizin motoru var izmirde emme motorun göstergesi 36 binde lakin motor 6 bin gitmiş gibi
    Yok sedat kardeşim satmaya kıyamıyorum motorumu.
    2 ay daha para biriktirmeyi gözden çıkardım

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende satıyodum ama vazgeçtim =) başka bi yatırım yaptım. ybr ye devam ölümüne ybr
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denk gelirse haber veririm kardeşim
    Bi kardeşimizin dayısı ybrsini satıyordu ona bi sorayım
    Sen bana özelden iletişim bilgilerini yolla istersen
    tamam özelden atarım sana bilgilerimi...ama benim motoru satmam gerekiyor önce..yinede haberiniz olursa bana ulaşırsanız sevinirim...çok teşk...

Ya arkadaşlar bugünde benzin kontrloü yapayım dedim, açtım depoyu hiç benzin gözükmüyor, motoru sallayınca sadece derinden benzinin sallantı sesinden olduğunu anlıyorum. İbrede depo yarının çok az altında toplamda da 260 km yaptım fulledikten sonra. Kapağı açtıktan sonra benzini görmem gerekmez mi? Deponun çok mu diplerinde kalıyor benzin yarının altına inince?

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    fulledikden sonra 260 km yapmışsın yani yarım depo benzin olması lazım normal şartlar altında.. ve depo kapağını açıp motoru salladığında benzinin löp diye dışarı fırlaması lazım.. eğer gerçekten benzini görebilmek için bile bir çaba sarfediyosan ya hep 9000 + devirde vites değiştiriyosun yada diğer bir ihtimal biri depondan bi şekilde benzin çekmiş..

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Lucastorn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar bugünde benzin kontrloü yapayım dedim, açtım depoyu hiç benzin gözükmüyor, motoru sallayınca sadece derinden benzinin sallantı sesinden olduğunu anlıyorum. İbrede depo yarının çok az altında toplamda da 260 km yaptım fulledikten sonra. Kapağı açtıktan sonra benzini görmem gerekmez mi? Deponun çok mu diplerinde kalıyor benzin yarının altına inince?
    usta benzini görmen imkansız çünkü kapağın altında metal bir parça var.

ben depodan benzin çekmek için bile akvaryum hortumuyla zar zor çekebiliyorum
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler