Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

O sünger;kagıt malzemeni ,kalın tortulardan oluşacak bir setden koruyor.Yıka kurut ve tekrar yerine tak.Mümkünse eski atacagın filtrenin süngerini yedek le.Yıkadıgında ıslakken yedek olanı takarsın.Sakın yağ emdirip takma.Kağıt olan kısmı ıslatıp şişireceğinden filtren tıkalıymış hissi uyandırıp motoru bogar-kasar.Kolay gelsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Teşekkür ederim cevap için dediğinizi uygulayacağım

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Merhaba arkadaşlar bugün Ybr için bana önerilen metz. arka lastik almaya gittim ama benim motosikletimi kullandığım yer yani Bergama doğru düzgün yolları olmayan (umarım bu seçimlerden sonra düzelir) bir ilçe olduğu için daha offroad tarzı bir lastik seçtim pirelli mandraku. 120 den 85 tl ye indirilmiş bakalım nasıl randıman verecek ama güzel olacak herhalde, eskisine göre daha heybetli ve sonuçta bilindik bir marka. Bu arada İzmirde ybr sahipleri en çok metzellere güveniyormuş satıcılar öyle diyor. Kuryelerin de tercihiymiş. Umarım benim kaldığım ilçede de asfalt yapmayı tercih ederler artık...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar sedat yine düzceye gitti ve eminimki bir çok anı ile dönecektir... km sayacının resmini insallah buraya koyar.........

Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

işte resimler

https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sedat yine düzceye gitti ve eminimki bir çok anı ile dönecektir... km sayacının resmini insallah buraya koyar.........

1 tane açık var burada

hepsi koyu kardeşim bunları bari oyunları iyimi?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    2000 ford
    bu gezim tam tamina 476 km... Ve 1 depo benzini tamamen bitimeden gri evime gldim gerisini siz hesap din motorda belki 1 belki 1.5 litre benzin kalmiştitekrar doldurup bakmadim

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 tane açık var burada

hepsi koyu kardeşim bunları bari oyunları iyimi?
    babaçi dostum onlar görünen kuşlar bide ortada görünmeyen kuşlar var..onlar açık renkli ve 2 tanesi hariç hepsi oyunlu...

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gezim tam tamina 476 km... Ve 1 depo benzini tamamen bitimeden gri evime gldim gerisini siz hesap din motorda belki 1 belki 1.5 litre benzin kalmiştitekrar doldurup bakmadim
    kanka bir depo ile bu kadar yol yapabilmek sadece ybr ye mahsus bir olay olsa gerek...... resimler güzel..özellikle şelale resmi harika........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    hacı ne yalan söyliyim 500 km yapardim ara ara devirli kullandim düzcede bi kaç kez kesiciye soktum bunlari yapmsam cok rahat 500 km devirirdim ben maksimum 450 kmden fazlasina inanmiyordum ama artık 500 km basit bişey gibi geliyor

şöyle bi 1 haftalik tatilim olsa 1 depo ile kastamonuya gitmeye çalişacagim 600 km

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı ne yalan söyliyim 500 km yapardim ara ara devirli kullandim düzcede bi kaç kez kesiciye soktum bunlari yapmsam cok rahat 500 km devirirdim ben maksimum 450 kmden fazlasina inanmiyordum ama artık 500 km basit bişey gibi geliyor

şöyle bi 1 haftalik tatilim olsa 1 depo ile kastamonuya gitmeye çalişacagim 600 km
    depo ibresi yanlış gösteriyor olabilir mi?
    çünkü daha önce denedim o kadar yapıyor. ancak 100 km sonra neredeyse yarıya yaklaşıyor yakıt göstergesi.
    bir yanlış gösterme olayı var gibi sizde durum nasıl?
    4

Motosikleti
    Çan Çin Çon ZAT 150
    Selam abiler bende yazın motor dünyasına katılacağım da ben başlangıç motorumu seçtim (buraya yazdığıma göre)
    bu yeni ybrlerde yeni kafa tipi standart mı yani eski tip satılıyormu yoksa artık hep böylemi ısınamadım çünkü bu tipe ya.
    Practice makes Perfect
    Çin malı motor kanser yapıyomuş.

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo ibresi yanlış gösteriyor olabilir mi?
    çünkü daha önce denedim o kadar yapıyor. ancak 100 km sonra neredeyse yarıya yaklaşıyor yakıt göstergesi.
    bir yanlış gösterme olayı var gibi sizde durum nasıl?
    depo full dolu iken en az 200 km gitmeden yariya düşmüyor bende gösterge bence ybrlerde en son bozulacak yer depo göstergesi yani

Motosikleti
    arkadaşlar benim motor 100 km gidene kadar ibre hiç oynamıyor..sonra yavaş yavaş düşmeye başlıyor..450 km yaptım....

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    bizim motor elleri bırakınca direksiyon sağa sola hızlı hızlı sallanıyo. arkada çanta var acaba ağırlık yapıyoda ondanmı yapıyo dedim, çantayı çıkardım yine aynı sallanıyor. yardımcı olurmusunuz
    [B][COLOR="DarkGreen"]GÖZÜNÜ KORUMAYANIN GÖNLÜ KARIŞIK OLUR[/COLOR][/B]

Alıntı rsavkli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motor elleri bırakınca direksiyon sağa sola hızlı hızlı sallanıyo. arkada çanta var acaba ağırlık yapıyoda ondanmı yapıyo dedim, çantayı çıkardım yine aynı sallanıyor. yardımcı olurmusunuz
    jant yada lastiğinde balans olabilirmi
    şimdi aklıma geldi özellikle arka jatta yamukluk olduğunda gidon dediğin gibi oluyor arka jantın sağlam mı

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    Arkadaslar merhaba;

YBR'me koruma demiri takacam sasideki alttaki somunu soktum fakat vida keniliginden cikmiyo cekicleyerek mi cikartcaz bunu? var mi bi puf noktasi?

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jant yada lastiğinde balans olabilirmi
    şimdi aklıma geldi özellikle arka jatta yamukluk olduğunda gidon dediğin gibi oluyor arka jantın sağlam mı
    saol kardeşim dediğin gibi jantdandır problem. hafif sallıyo gibiydi arka taraf, tekeri oynadım sağa sola beşiğide yokladım bişey yok gibiydi. janta bakmayı düşünemedim demekki korktuğum oldu hayırlısı olsun vardır bi hayır inşallah diyelim
    [B][COLOR="DarkGreen"]GÖZÜNÜ KORUMAYANIN GÖNLÜ KARIŞIK OLUR[/COLOR][/B]

rsavkli kardeşim, biraz depoya yakın oturup ellerini depoya koyarak dene, ağırlığın arkaya doru olursa ön tekerlerin yere uygulayacağı basınç azalacağından direksiyonun sağa sola oynaması normaldir.

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Merhaba, yaklaşık 3 yıllık özlem bitti gibi, sonunda bu gün ybr city için kaporayı verdim, işlemler başladı. Bir terslik olmazsa cuma veya cumartesi teslim alacağım motoru. İlk vitesli motorum olacak. Daha önce 2 yıl skoder kullandım. Umarım hemen alışırım vitesli motor olayına, zira işim nedeniyle acil vasıtaya ihtiyacım var önümüzdeki günlerde.
    Ybr yi tercih etmem de bu sitede beni bilgilendiren, sorularıma bıkmadan yanıt veren bütün arkadaşlara bir kez daha teşekkür ederim. Özellikle insane nickli arkadaşımızı zamanında bıktırmıştım sorularımla, hatırlar kendisi de.
    Tekrar teşekkürler hepinize arkadaşlar, ybr 125 city in doğru bir tercih olduğu yolunda en ufak bir şüphe yok kafamda, artısını da eksisini de bana açıklıkla gösterdiniz.

Motosikleti
    Çan Çin Çon ZAT 150
    @enderkaptan abi sen bakmışsındır eski far tipi olanlardan hala satılıyormu ?
    bekliyoruz abi motorunun resimlerini.
    Tekerin Düz Bassın...
    Practice makes Perfect
    Çin malı motor kanser yapıyomuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler