Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

abicim bu ybrnin lastiği üretildiği yerin hava koşulları için tasarlanmış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı rsavkli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakal ne demek ki?

Egzoz manifoldunun ordaki parça

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç sorun olmuyor. soğukta sıcakta canavar. soğuktan etkilenmemesi lazım benim ramzey cup da çalışırdı soğukta
    benim de kanuni rokko çalışıyodu jelli aküysü onunki bu şuanda sulu akü ama yarın ilk işim değiştirmek olacak. mecbur yeni akü alcam

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü soğuktan etkilenir.
    Yeni aldıysan, şarjının tam yapıldığından emin olmalısın.
    Tam şarjlı yeni akü pek sorun çıkartmaz.

Oto elektrikçiye gidersen şarj dinamosunun çıkışını da kontrol ettir. Belki doldurmuyordur aküyü.
    sulu aküler dayanamıyormuş abi. ölçüm yaptık akü zaten pırtmış abi durgun halde 11,6 gösteriyor. H4 farı yakınca 10,7ye düşüyor motoru bağıtrınca 7000 devirde dde 13,10 gösteriyor. redline'da 13,4 gösteriyor. konjektör sağlam yani

Alıntı giotine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    digi ; hatta 4 amper kuru akü kullanıyorum ben ama tık yok gayet rahat dönüyor marş.
    çin malı aküler daha mı sağlam yoksa ?

Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr'ye sis farı taktırabilr miyim veya cruiser makinalarda olduğu gibi farın iki yan tarafına ayrı bi şekilde takılabilir mi?
    sis farı takılabilir. kafa farının yanlarna demir kalın sacdan aparat yaptırırsan güzel bişeyler olabilir . beceremeyiz diyosan normal 3 kollu koruma demirinin biyerlerine deldirip takarsın

Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125 ler için yapılan sakalların fiyatları ve nereden temin edebilecegim hakkında bilgisi olan varsa memnun olurum
    sakal bence pahalı bi aksesuar altı değdiği zaman iç cızlatıcı bi parça cbr125r'ı olan arkadaşlarımdan biliyorum

sakal ne demek ki?
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor koruma demiri yerine yapılan grenaj
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim ybr'lere takılınca ekzoz borusunu ya da motor bloğunu koruma amaçlı takılan parça oluyor aslında

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Sakal çok kötü görünüyor bence hiç sevmiyorum.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    digi , iyide kardeşim zaten hangi akü uzakdoğu'dan gelmiyor Keşke 7 amperlikler bizim akü yuvasına otursaydı o zaman sis far'ı da taktırırdım.

Bu arada kimse Philips Motovision takıp kullanmadımı ? Ben alıp takıcam ama far tası'nı eritmekten korkuyorum ... 35/35w ampuller kaç dereceye kadar ısınıyor ?
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    şu yeni tip motorlarda olan el feneri kalında farlar var onlar çok güçlü nerede nasıl bulurnur bilen var mı?
    4

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    [QUOTE=muratcan7;1338378]Sakal çok kötü görünüyor bence hiç sevmiyorum.Evet bence de öyle.Bu motorların güzelliği naked olmaları.Race tarzı süslemeler gitmiyor.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

Motosikleti
    digi , iyide kardeşim zaten hangi akü uzakdoğu'dan gelmiyor Keşke 7 amperlikler bizim akü yuvasına otursaydı o zaman sis far'ı da taktırırdım.

Bu arada kimse Philips Motovision takıp kullanmadımı ? Ben alıp takıcam ama far tası'nı eritmekten korkuyorum ... 35/35w ampuller kaç dereceye kadar ısınıyor ?
    bu kez tamam olması lazım. 12v 6Ah akü taktık. aküyü servisim hazırladı. motor çalışmadığı halde 13,4 gösteriyor. 7000 devirde 14,2volt konjektör, 10.000 devirde ise 15,0'a kadar çıkıyor inşallah sorun olmaz birdaha

fakat bu akünün özelliği. boyut olarak 12v 5Ah akülerle aynı olması akü yeri aslında baya bi geniş sanki 9amp takabilirmişiz gibi geliyor ama boyut yükseklik aynı olursa oturur sanırım

Motosikleti
    XT660R/PD
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kez tamam olması lazım. 12v 6Ah akü taktık. aküyü servisim hazırladı. motor çalışmadığı halde 13,4 gösteriyor. 7000 devirde 14,2volt konjektör, 10.000 devirde ise 15,0'a kadar çıkıyor inşallah sorun olmaz birdaha

fakat bu akünün özelliği. boyut olarak 12v 5Ah akülerle aynı olması akü yeri aslında baya bi geniş sanki 9amp takabilirmişiz gibi geliyor ama boyut yükseklik aynı olursa oturur sanırım
    Bahsettiğin akü kuru akü'mü daha doğrusu pil'mi ? Benim bahsettiğim akü genelde UPS'lerde kullanılan pillerden ama 4 amper olanı.

digi koysana bir fotoğraf görelim olmaz mı ? ;)

Motovision'ı kullanan kimse yok mu ?

???

Motosikleti
    [IMG] [/IMG]
    bu tip farlar YBR ye iyi gider gibi geliyor bana.
    bir de bunların daha ince olanı var...
    bilen gören var mı?
    4

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    ybr nin arka lastigi genişletilebilirmi??

bir sorum daha olcak ybrnin
    ön arka lastik ebatları nedir??
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti

benim arka lastik prelli epey de geniş.
    lastik ölçüleri lastiğin üzerinde yazıyor ama şimdi aşağı inip bakmak zor geldi internetten araştırmak lazım
    4

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bunu takınca motor koruma demirini çıkarmak gerekirmi?. ön teker suyu çamuru çok sıçratıyor ayaklar pantolon çamurda kalıyor bunu engellemez ama yağmurlu havada suyu yiyince eksozdan duman çıkıyor petekler eksoz çamurda kalıyor onun için iyi olur. ayakları çamurdadn korumak için temiz bir çare bulmak lazım

Motosikleti
    Bahsettiğin akü kuru akü'mü daha doğrusu pil'mi ? Benim bahsettiğim akü genelde UPS'lerde kullanılan pillerden ama 4 amper olanı.

digi koysana bir fotoğraf görelim olmaz mı ? ;)
    yok bu jelli akü. suyunu koyuyoruz kapağını kapatıyoruz bi daha müdahele edemiyoruz ters cevirdiğimizde de suyu dışarı salmıyor

bu tip farlar YBR ye iyi gider gibi geliyor bana.
    bir de bunların daha ince olanı var...
    bilen gören var mı?
    görüşü denemek lazım yanarken görmek lazım

lastik ölçüleri 90-90-18 cbr lastikleriyle karşılaştırmak lazım... geniş lastik verimli olmuyor demişlerdi eski sayfalarda

Motosikleti
    bunu takınca motor koruma demirini çıkarmak gerekirmi?. ön teker suyu çamuru çok sıçratıyor ayaklar pantolon çamurda kalıyor bunu engellemez ama yağmurlu havada suyu yiyince eksozdan duman çıkıyor petekler eksoz çamurda kalıyor onun için iyi olur. ayakları çamurdadn korumak için temiz bir çare bulmak lazım
    şavklı kardeşim bu çamur atma meselesi beni de deli ediyordu çözüm buldum. işim gereği sürekli resmi yerlere esnafa falan girip çıkıyoruz. çamurlu pantolon ve ayakkabı ile çok kötü oluyordu. silmekten bıktım. boyalı ayakkabı giyemez oldum. sonunda gittim bu barışmanço üst geçidinin yanındaki ipek çadıra fotodaki gibi bir şey yaptırdım. görünüm kurtarmıyor ama çamur kurtarıyor. şu plastik sıkma şeysileri ile bağladım. yani hemen çıkarılmaya müsait. kuru havalarda söküyorum. beni çamurdan kurtardı.
    istersen sen de dene.

[IMG] [/IMG]
    4

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Çıkarman gerekir ama @alisemercinin çözüm de iyi babaçi de koruma demirine böyle birşey yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam...
    Gerçekten kışın böyle birşey gerekiyo..Çok fena çamur sıçrıyo ön tekerden

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    şavklı kardeşim bu çamur atma meselesi beni de deli ediyordu çözüm buldum. işim gereği sürekli resmi yerlere esnafa falan girip çıkıyoruz. çamurlu pantolon ve ayakkabı ile çok kötü oluyordu. silmekten bıktım. boyalı ayakkabı giyemez oldum. sonunda gittim bu barışmanço üst geçidinin yanındaki ipek çadıra fotodaki gibi bir şey yaptırdım. görünüm kurtarmıyor ama çamur kurtarıyor. şu plastik sıkma şeysileri ile bağladım. yani hemen çıkarılmaya müsait. kuru havalarda söküyorum. beni çamurdan kurtardı.
    istersen sen de dene.

[IMG] [/IMG]
    kardeş iyi güzelde bu şekilde motorun asırı ısınır silindir kısmını açık bıraksaydın keşke sora motorun asırı ısnır ve kıtlenebilir

Motosikleti
    XT660R/PD
    Alıntı lokmanhekim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş iyi güzelde bu şekilde motorun asırı ısınır silindir kısmını açık bıraksaydın keşke sora motorun asırı ısnır ve kıtlenebilir
    Yada şu bez pankartlarda ki gibi yarım delik açılsa iyi olurmuş en azından hava sirkülasyonu sağlanır motorun gücü kesilmez di rüzgar'dan ama mantıklı çözüm ;)

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    boyum 1.83 kilom ise 85 şu ara ybr 125 düşünüyorum.acaba altımda küçükmü kalır diye tereddütteyim.genelde şehir içi kullanıyorum motosiklet
    teşekkürler
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    YBR 125
    Altında küçük kalmaz, nerden biliyorum, benim ebatlar seninkinden
    biraz daha fazla bende küçük kalmıyor.
    Ebatlar bir yana başlangıç için en ideal ybr 125 dir, araştırırsan
    ne demek istediğimi anlarsın, temiz bulabilirsen ikinci el al, bir
    süre sonra ihtimalle büyütmek isteyeceksin, zararın az olur.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler