Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufuch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bişe sorcam bizim apartmanda komşunun ybr si var rodajın iiyi yaptınmı die soruyorum ne rodajı ya dio aldıım gibi bastım diyor motor 10000 km de ve bu gün bindm motor 120km/h yapıyo eğimli yol tabiki ve hala 0 gibi rodaj olayı her motor da aynı deilmi?_?_?_?_

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Rodaj motor ömrü için ne kadar önemli olursa olsun, bakımları zamanında yapılmış bir motor rodaj kurallarına çok uyulmasa bile sorun çıkarmayabilir. Motorun en büyük düşmanı yağsız kalması ve hararet yapmasıdır. 0 km aldığımız veya rektifiye yapılmış bir motorun parçaları nın birbirine uyum sağlayana kadar hararet yapmaya daha müsait olmasından bir miktar rodaj yapılmasında fayda vardır. YBR 125 de 1000 km bakımı var ve yağ değişimi ile beraber motorun içindeki çapaklarda yağa karışacağı için onların da temizleneceği söyleniyor. Bundan önceki motorum Fazer'di. Fazer'in ilk yağ değişimi 10000 km'deydi. Yani çapak falan olsa onunda yağ değişimi 1000 km yapılırdı ki ben yaptırdım. Motor üretim teknolojileri ilerledikçe bakım aralıklarıda uzuyor. YBR 125 de de çapak olacağını zannetmiyorum ama firmalar parçaların birbirine alışması için daha önce fabrikada yeteri kadar çalıştırılmış olmasına rağmen ilk 1000-1500 km rodaj kurallarına uyulmasını, uyulmadığı zaman motorda sorunlar çıkabileceğini söylüyorlar.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    evet az da olsa rodaj yapılmalı. en azından 1000km kuralına uyulmalı. bakımını iyi yaptırdıysa demekki 120 görebliyor

Motosikleti
    ybr 125 2008 siyah
    Abilerim ve arkadaşlarım iyi günler, ben Çağrı siteyi uzun zamandır takip etmeme rağmen yeni üye oldum. Ybr mi alalı 1,5 ay oluyor.Burada bulunduğum için çok mutluyum

Bu arada yardımınıza ihtiyaç duyduğum bir konu var motoruma k21 yan çanta takıcam bunun bağlantı aparatını falan nasıl bulabilirim? Şimdiden çok teşekkürler...
    !!!!HeRkEs KoNuŞuRkEn BiZ SuSaRıZ; BiZ KoNuŞtUkMu TARİH YaZaRıZ!!!! **The Turkish Special Forces Rangers Team**

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı cagoYBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim ve arkadaşlarım iyi günler, ben Çağrı siteyi uzun zamandır takip etmeme rağmen yeni üye oldum. Ybr mi alalı 1,5 ay oluyor.Burada bulunduğum için çok mutluyum

Bu arada yardımınıza ihtiyaç duyduğum bir konu var motoruma k21 yan çanta takıcam bunun bağlantı aparatını falan nasıl bulabilirim? Şimdiden çok teşekkürler...
    yan çanta aparatları gerçekten sıkıntı oluyor.motorun hayırlı olsun aramıza hoş geldin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

selam

merhaba arkadaşlar..

ben motosiklet ehliyetini daha yeni aldım..33 yaşındayım ama daha önce motosiklet deneyimim yok..ilk motor olarak ybr 125 düşünüyorum...kalitesi, uygun fiyatı ve hakkındaki yüzlerce olumlu yorum yüzünden ybr yi seçtim..ama bir kaç sorum var yanıtlarsanız çok sevinirim
    1-sizce yeni başlıyan biri için 0 mı yoksa temiz bir 2.el mi almak daha mantıklı?
    2-ikinci el bir ybr 125 in alım satım masrafları yaklaşık ne kadar tutuyor?

teşekkürler..

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar..

ben motosiklet ehliyetini daha yeni aldım..33 yaşındayım ama daha önce motosiklet deneyimim yok..ilk motor olarak ybr 125 düşünüyorum...kalitesi, uygun fiyatı ve hakkındaki yüzlerce olumlu yorum yüzünden ybr yi seçtim..ama bir kaç sorum var yanıtlarsanız çok sevinirim
    1-sizce yeni başlıyan biri için 0 mı yoksa temiz bir 2.el mi almak daha mantıklı?
    2-ikinci el bir ybr 125 in alım satım masrafları yaklaşık ne kadar tutuyor?

teşekkürler..
    Bende aynı çelişkideydim sonunda 0 km aldım nedeni ise; 2.el alacağım motosikletin fiyatı 2000 ile 2500 arasında olacaktı(ortalama 2300 diyelim) alım satım bedeli 150 ytl, sigortası 50 ytl, yağ, hava filtresi buji derken 90 ytl, lastikler 120 ytl. Hepsini topladığımızda 2700-2800 gibi bir fiyat çıkıyor ki 3-5 yaşındaki bir motor için.

Motosikleti
    ybr 125 2008 siyah
    Babaçi abi hoşbulduk saolasın teşekkür ederim.Herkes sağlıkla sıhhatle biner inşallah motoruna... Yanlız çok canım sıkıldı feyizoğluna siparişi geçtim bile çanta için ve arayıp görüştüğümde ybr ye uygun aparatının bulunmadığını söylediler; ama kendim yaptırabilirmişim...Abi büyük şehirlerde oturanlar bilirler kuryeler falan takmıyolar mı yan çanta, onlar nasıl yapıolar???
    !!!!HeRkEs KoNuŞuRkEn BiZ SuSaRıZ; BiZ KoNuŞtUkMu TARİH YaZaRıZ!!!! **The Turkish Special Forces Rangers Team**

Motosikleti
    Comet
    Alıntı cagoYBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babaçi abi hoşbulduk saolasın teşekkür ederim.Herkes sağlıkla sıhhatle biner inşallah motoruna... Yanlız çok canım sıkıldı feyizoğluna siparişi geçtim bile çanta için ve arayıp görüştüğümde ybr ye uygun aparatının bulunmadığını söylediler; ama kendim yaptırabilirmişim...Abi büyük şehirlerde oturanlar bilirler kuryeler falan takmıyolar mı yan çanta, onlar nasıl yapıolar???
    ben egsozcu arkadaşıma yaptırdım

kuryeler genelde yan çanta kullanmıyor sadece paket koymak için boş demir yaptırıyorlar.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı peace74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynı çelişkideydim sonunda 0 km aldım nedeni ise; 2.el alacağım motosikletin fiyatı 2000 ile 2500 arasında olacaktı(ortalama 2300 diyelim) alım satım bedeli 150 ytl, sigortası 50 ytl, yağ, hava filtresi buji derken 90 ytl, lastikler 120 ytl. Hepsini topladığımızda 2700-2800 gibi bir fiyat çıkıyor ki 3-5 yaşındaki bir motor için.
    cevap için saol evet en doğrusu 0 almak galiba

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bende YBR 125 ailesine katılacağım kısmetse . Cygnus'umu satıyorum.

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada benim motorun krank bilyelerinin değişme zamanı geldi.Bu işi bilen veya başına gelen arkadaşlardan bilgi istirham edeceğim.İşçilik ücreti ne kadar tutar?Bilyeler ne kadar tutar ve hangi tip veya hangi ülke malı(marka) bilye kullanmalıyım.Lütfedip cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    SKF marka bilya kullanmalısın. En kaliteli bilyadır. Ben balansör ve krank bilyalarını 2 şer taneden toplam 4 tane sini karaköy SKF'den 22 ytl'ye almıştım geçen yıl. Şimdi olsa olsa 40 YTL olsun. 20 ytl yağ desek 70 lirada işçilik motoru indir bindir filan 150 liraya mal olur gibi geliyor bana tabii egzantiriğin ne durumda bide ona bakmak gerekli ...
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Alıntı taglis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık kararımızı da verdiğimize göre ybr city'mizi alıp farını değiştirmek kalıyor. Eski sayfalardan babaçi arkadaşımızın farı değiştirdiğini ve memnun kaldığını gördüm.
    Umarım bana da yardımcı olursun babaçi arkadaşım , el becerisi konusunda bir sıkıntım yok çok şükür
    Babaçi dostum , sanırım yazımı okumadın…

ybr hakkında samimi bir şekilde bilgi paylaşımında bulunan tüm arkadaşlara da teşekkür ediyorum , sizler sayesinde ybr almaya karar verdim...(umarım ybr sizleri utandırmaz)
    Bu yazıma cevap gelmeyince , acaba CBF150 mi alsam diyorum… hiç kimse YBR'ye güvenmiyor mu arkadaşlar...
    Kartallar yalnız uçar...

Motosikleti
    ybr 125 2008 siyah
    Anlıyorum abi saolasın heralde ben de sanayiye gidip bi metal ustasına yaptıracam böle bi metal parça.abi senin motorun çantasının,bağlantı demirinin resimlerini falan koysana zahmet olmazsa,inceleyelim,eminim yaptırırken çok faydası olur...Diğer arkadaşlar sizlerden de yardım bekliyorum bu konuda...Şimdiden çokkk sağolun...

Motosikleti
    Comet
    Babaçi dostum , sanırım yazımı okumadın…

Bu yazıma cevap gelmeyince , acaba CBF150 mi alsam diyorum… hiç kimse YBR'ye güvenmiyor mu arkadaşlar...
    kusura bakma görmedim yazını

her yerde satılıyormu bilmiyorum da tanıdığım oto elektrikçide o şekil bir far vardı alıp monteledim

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı giotine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SKF marka bilya kullanmalısın. En kaliteli bilyadır. Ben balansör ve krank bilyalarını 2 şer taneden toplam 4 tane sini karaköy SKF'den 22 ytl'ye almıştım geçen yıl. Şimdi olsa olsa 40 YTL olsun. 20 ytl yağ desek 70 lirada işçilik motoru indir bindir filan 150 liraya mal olur gibi geliyor bana tabii egzantiriğin ne durumda bide ona bakmak gerekli ...
    Teşekkür ederim.Aynen dediğin gibi yaptım.Kime sorduysam aynı şeyi söyledi.140 YTL'ye işlem tamam.Debriyaj balatası da dahil olmak üzere.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

YBR 125 Custom

Ben buna kapora ödedim ama hala bayiye gelmedi.

Motosikleti
    YBR 125
    Yakında gelir umarım.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı maviergün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakında gelir umarım.
    Kandırılmadığınızı umarım...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    Comet
    Alıntı Haluk72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben buna kapora ödedim ama hala bayiye gelmedi.
    ben bu modelin türkiyeye geldiğini duymadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler