Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2008 Ybr 125
    slm arkadaşklar ben 2 ay önce ybr aldım motordan çok memnunum 2 ayda 3000 km yaptım tık demedi her yere götürdü canavar gibi ama ben bu jantlardan çok şikayetçiyim arka ilk jantı kırdım sonra sordum orji janta 210 dediler para yoktu çakma aldım 70 milyona geçenlerde bi kazadan sıyrıldım zar zor kurtuldum fakat bu sefer öle çok fren yapmışımki arka jantı hafif yamulttum ve şuan arka teker balans yapıo onu öle idare ediodum fakat dün akşamda bi yerden gelirken şağlam bi çukur varmış görmedim bi girdim şuan önde başladı balans yapmaya ama bi yamulma falan yok jannta bunu düzelttirebilirmiyiz yoksa yenisini almak şartmı :(

bu arada yazmıyı unutumuşum arkadaşlar kazadan kurtulmak için çok sağlam fren yapmıştım yerde hafif çukurlar ızgaralar fln vardı o kazayı atlattıktan sonra başladı gene arka balans yapmaya çok küçük bi yamulma var ztn gözle çok zor görülüo ama balans yapıo sarsıo oda beni uyuz ediyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    janti kirmak büyük bi ustalik ister öncelikle nasil kirdin bende acemiyken öyle cukurlara girdimki sadece arka stop lambasi kesildi onuda 5 liraya degiştirmiştim.sana tavsiyem çakma ürün kullanma yani jantlarda kullanma ufak tefek şeyleri yan sanayi alabilirisn.... elindeki janti düzeltebilirler belki sanayiye bi sor tornacilara falan bi akil daniş dahada olmadi yenisini al artik... orjinal al emme bu sefer...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    2008 Ybr 125
    ya bilader ilk arka jant kırılmakta haklı köy yolndan dönüodum bi gece 12 gibi zaten yolu zar zor görüom bide sinekler kaska yapışıo ölüolar fln filan derken bi çukur varmış görmedim bir girdim motoru altımda zor tuttum ztn 110 fln gidiyodum arkadamddada biri vardı bi yerde yavaşlarken farkettim ztn bi baktım arka sarsıo durdum bi baktım kırlımış ama bu 2ci jant nasıl oldu bende anladım ya ama bunlarda aynı balans yapıo dün akşmda bi çukura girdim bu sefer önde yapmaya başladı

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Alıntı Garfieldemo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bilader ilk arka jant kırılmakta haklı köy yolndan dönüodum bi gece 12 gibi zaten yolu zar zor görüom bide sinekler kaska yapışıo ölüolar fln filan derken bi çukur varmış görmedim bir girdim motoru altımda zor tuttum ztn 110 fln gidiyodum arkadamddada biri vardı bi yerde yavaşlarken farkettim ztn bi baktım arka sarsıo durdum bi baktım kırlımış ama bu 2ci jant nasıl oldu bende anladım ya ama bunlarda aynı balans yapıo dün akşmda bi çukura girdim bu sefer önde yapmaya başladı
    Hem köy yolundasın, hem gece gidiyosun, hem de yolu zor görüyodum diyorsun. bide ybr ile bu şartlarda 110 la gidiyosun. jant kırığıyla iyi atlatmışın valla.

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem köy yolundasın, hem gece gidiyosun, hem de yolu zor görüyodum diyorsun. bide ybr ile bu şartlarda 110 la gidiyosun. jant kırığıyla iyi atlatmışın valla.
    arkadaş 110 ile çukura girmiş ve motoru düşürmemiş saygiyla selamliyorum ustamsin

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Garfieldemo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence jantlarda sorun yok

başka yerde
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

cancancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    öncelikle herkese selamlar aranıza yeni katıldım İsmin Can 2 hafta öncesine kadar mondial 150 zc kullanıcısıydım yaptığım masraflar motorun fiyatını geçince motoru ybr125 ile takas ettim 2006 model temiz bir motorla. üstüne 1500 ytl para verdim. Neyse sadece geleyim mondialden kurtulduğuma o kadar şükrediyorum ki ybr ye binince çinli motorların ne kadar dandik olduğunu bir kez daha gördüm mondialle antalyadan kemere gidip geldiğimde motorda kesin ve kesin 50 ytl masraf çıkıyordu.. dün iki kişi antalyadan olimposa gittim kemerin 2 katı mesafe yani motorda tık yok çok şükür çekişi gidişi süper 2 kişi 100 görüyor çok rahat. Motoru ilk aldığımda sürmesini bilmiyordum yavas yavas kendi kendime öğrendim. Şimdi benim sorum arkadaslar ben daha önce benim motor hariç baska bi vitesli motora binmedim. şimdi bu benim ybr nin arka freninden ben korkuyorum yani basınca tekeri kitliyormus gibi hissediyorum acaba ben mi basış gücümü ayarlayamıyorum diye düşünüyorum. birde ön fren çok sert ve yavas tutuyor. Motoru bi bakıma götürcem. Tavsiyeleriniz nelerdir?? Uzun bi yazı oldu ilk mesajın şerefine

Motosikleti
    2008 Ybr 125
    bilader valla ucuz atlattım ama bi an önce yanlara sis taktırcam ve farı değiştricem gece bunun farıyla bi bok görmüorum ama huyum pis basmaktanda vazgeçmiom ogun çukurda motoru zor tuttum eğer tutamasam ne motor kalırdı ne ben kalırdım ztn hafta içiide gidip bi rot balansçıya sorcam düzeltebilirlermi die böle kullanmak hiç zevk vermio çnkü arka freni sıkınca sallama yapıo oda beni uyuz edio

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı cancancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese selamlar aranıza yeni katıldım İsmin Can 2 hafta öncesine kadar mondial 150 zc kullanıcısıydım yaptığım masraflar motorun fiyatını geçince motoru ybr125 ile takas ettim 2006 model temiz bir motorla. üstüne 1500 ytl para verdim. Neyse sadece geleyim mondialden kurtulduğuma o kadar şükrediyorum ki ybr ye binince çinli motorların ne kadar dandik olduğunu bir kez daha gördüm mondialle antalyadan kemere gidip geldiğimde motorda kesin ve kesin 50 ytl masraf çıkıyordu.. dün iki kişi antalyadan olimposa gittim kemerin 2 katı mesafe yani motorda tık yok çok şükür çekişi gidişi süper 2 kişi 100 görüyor çok rahat. Motoru ilk aldığımda sürmesini bilmiyordum yavas yavas kendi kendime öğrendim. Şimdi benim sorum arkadaslar ben daha önce benim motor hariç baska bi vitesli motora binmedim. şimdi bu benim ybr nin arka freninden ben korkuyorum yani basınca tekeri kitliyormus gibi hissediyorum acaba ben mi basış gücümü ayarlayamıyorum diye düşünüyorum. birde ön fren çok sert ve yavas tutuyor. Motoru bi bakıma götürcem. Tavsiyeleriniz nelerdir?? Uzun bi yazı oldu ilk mesajın şerefine

ybr camiasina öncelikle hoş geldin yeni motorun hayirli olsun koyu bir ybrci olarak söylüyorum en dogru secimi yapmişsin.... balatalarin bitmiştir belki motorun kaç bin km de şu an

cancancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Hosbulduk 15600 ' da motorum

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı cancancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hosbulduk 15600 ' da motorum
    bende 16 bin kmdeyim balatalarim bitmek üzere son demleri oynuyor bi siteden ön ve arka balata aldim yan sanayi daha taktirip denemek firsatim olmadi sende böyle bişey alip bi şansini deneyebilirsin orjinali kadar ömrü olmaz belki ama ön ve arkaya 10 ytl ödedim almayi düşünürsen yardimci olurum dj_-_sedat@hotmail.com teknik destek hattii

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 16 bin kmdeyim balatalarim bitmek üzere son demleri oynuyor bi siteden ön ve arka balata aldim yan sanayi daha taktirip denemek firsatim olmadi sende böyle bişey alip bi şansini deneyebilirsin orjinali kadar ömrü olmaz belki ama ön ve arkaya 10 ytl ödedim almayi düşünürsen yardimci olurum dj_-_sedat@hotmail.com teknik destek hattii
    senin aldığın o balataların aynısını buldum ben.

fiyatını söylersem kafayı kırarsın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aliştira aliştira söyle abi bende yüksek tansiyon var

Motosikleti
    Yamaha YBR 125

Bence direk söyle benim ki daha 12km de ama olsun ilerde lazım olacak bilgim olsun. (: Bende bugün motoru eğimli bir yere koydum daha yan ayağı taktırmadım aldığım yerde ellerinde kalmamıştı diye neyse sehpaya aldım üstüne oturdum inerken sert inmişim biraz motor sehpahadan inip yere düştü çizik bile yok. Sadece sağ elciğin yanında gri renkte plastik birşey var onun çok ufak bir kısmının boyası sıyrıldı beyaz görünüyor arkadan. E o kadarda olsun doğal. (:

Birde bir sorum olacak motor normal şartlarda rodajı düzgün tamamlayınca 120 yi görebiliyormuş. Bende görmek istiyorum uygun koşullarda tabikide. (: Ama bana aldığım bayide çalışan teknik elemanlar rodajda 60-70 i geçmememi söylediler ilerde performansına ulaşabilmesi için. Bu doğru mu? Başka önemli püf noktaları falan varmı? (:

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    merhabalar arkadaşlar. daha onceki mesajlarda belirttigim gibi istanbul dan usaga uzun yola cıkmıştım. hala istanbula donmedim hatta burda usak- denizli afyon falan derken 10 gunde 2600 km yi buldu (istanbulda motoru bayiden 0 alıp arkasına bengay sürülmüş gibi hemen yola cıktım ) 1000 km bakımını da kaçırdık zira buralarda yetkili servis yok. ancak istanbul a donunce (donunce de 3500 falan olur herhalde) ilk bakıma sokabilecegim. yagını kendim degistirdim ama umarım garantide sorun yasamam. simdi bu 1000 km bakımında neler yapıyorlar? karbürator ve supap ayarı falan yapıyorlar mı rodaj bitti diye? eger oyleyse ben ayarsız ayarsız biniyorum galiba bu motora su an.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı !!KING!! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok bi süre dengemi falan iyice öğrenene kadar yalnız kullanmayı düşünüyorum.
    hayırlı olsun king dostum

lastik tahminin tam isabet
    arka metzeller ön ırc

yalnız arka lastiği ters takmışlar
    abi, bu hurda değil şaheser stickerlardan gördüğüm heralde 2004 demi? önceden sölediysen kaçırdım ben. kuyruktaki yazılar ve rakamlar benim bildiğim 2004lerde var. yaparsın abi sen yaşat şu canavarı

Alıntı deep16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün motorun vergisini yatırdım 6 aylık 34 ytl sonrada noterden satışı aldım 178 ytl. ne vergisine motora verdiğim 2200 ytl ye acımadım ama şu noterin aldığı para harbiden koydu yani.
    hatırlatman için teşekkürler dostum o noter satışına ben de para verdiğimde bana da acaip koymuştu. 2000 motora vermiştim plakaları filan heralde 2400e dengeldi sanırım

Alıntı !!KING!! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde bir sorum olacak motor normal şartlarda rodajı düzgün tamamlayınca 120 yi görebiliyormuş. Bende görmek istiyorum uygun koşullarda tabikide. (: Ama bana aldığım bayide çalışan teknik elemanlar rodajda 60-70 i geçmememi söylediler ilerde performansına ulaşabilmesi için. Bu doğru mu? Başka önemli püf noktaları falan varmı? (:
    eğer çevremdeki arkadaşların sölemesine göre 2008 modelleri 8,5 hp ise rodajı bitirdiğinde yapabileceği hız max 95 olur sanırım

balatalar 10ytl civarında bulunabiliyor

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    digiboy_26, 2008 ler 10 hp. ruhsatında da sitesinde de kitapcıgında da yazan bu. kemal kemal bey de uzun yol için neye dikkat etmem gerek demiş; lastik patlamasına onlem olarak ufak bir levye takımı (20 cm lik olanlardan), bir yedek sambrel, ve bir buji alırsan kafan rahat eder. gerci ben 1000 km lik uzun yolda bunları yanıma almadım ama sansım yaver gitti . ha bir de geceleri yaz olsa da fena esebiliyor. ona uygun kalın ve uzun kıyafetler almanızı tavsiye ediyorum.

yahu bu depo bitince yakıt testi yapacagım lakin nüssibet ibre sona dayandı hala dana gibi gidiyor motor. bitmiyor benzin bitmiyor en iyisi depoyu fulleyip 100 km sonra yine fulleyerek aldıgı yakıtı ölçmek.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    babaçi dostum şu arka lastik sanırım ters takılmış
    ok vardır üstünde, bi kontrol çek bakalım.

Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşlar. daha onceki mesajlarda belirttigim gibi istanbul dan usaga uzun yola cıkmıştım. hala istanbula donmedim hatta burda usak- denizli afyon falan derken 10 gunde 2600 km yi buldu (istanbulda motoru bayiden 0 alıp arkasına bengay sürülmüş gibi hemen yola cıktım ) 1000 km bakımını da kaçırdık zira buralarda yetkili servis yok. ancak istanbul a donunce (donunce de 3500 falan olur herhalde) ilk bakıma sokabilecegim. yagını kendim degistirdim ama umarım garantide sorun yasamam. simdi bu 1000 km bakımında neler yapıyorlar? karbürator ve supap ayarı falan yapıyorlar mı rodaj bitti diye? eger oyleyse ben ayarsız ayarsız biniyorum galiba bu motora su an.
    Yok ya sadece yağ katıyolar 35 alıyolar :S Bu arada yolun açık olsun

Arkadaslar selamlar mert ben aranıza yeni katıldım.su an için mondial zat 150 kullanıcısıym ama artık bende bir ust sınıfa terfi etmeyi düsünüyorm.kendi capımda bir arastırma yaptım ve yamaha cbr 125 modelinin bana uygun bir motor oldugunu dusunmekteym.daha once vitesli motor kullanmıslıgım var fakat fazla tecrubem oldugunu soylemek yıllardır motor kullanmıs arkadaslara ayıp olur.acaba bu modeli bana onerir misiniz dezavantajları ve avantajları nelerdir?yorumlarınız icin tesekkurler simdiden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler