Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ahmet_sercan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba abiler kardeşler bende ybrmi yeni aldım pazar gunu ..alıralmaz baya bı yol katettım..vıteslı motoru ılk defa kullanıyorum..bugun dustum motorla motor degıl hayvan ya::D bı gazladım kalkısta önü kalktı motorun altımdan fırladı ..allaha bın sukur ucuz atlattım..neyse ucuz ve hasarsız bı tecrube oldu benım ıcın .. hız tutkum yok zaten rahatım :d
    ybr'nin önü öyle hemen kalmaz ama,biraz daha düşük devirlerde kalkış yaparsan sorun yaşamazsın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bu güne kadar bi kere motorun önü kalkti oda istemim dişi oldu ben yapmadim yani nasil oldu bende anlamadim iki kişiydik hemde korktum durdum sonra tekrar kakiş yaptim

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    tekteker yapmayı bilmeyen arkadaslar denemesin sonra tepe taklak olursunuz solıyım kalkar bundanda emin olun

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    ahmet_sercan bende yaşadım o ön kaldırma olayını
    İlk vitesli motosiklet deneyimimdi.5000 devir civarında debriyajı bi bıraktım, benzinliğe giriyordum az daha

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk vitesli motosiklet deneyimimdi.5000 devir civarında debriyajı bi bıraktım, benzinliğe giriyordum az daha
    girip bide benzin alsaydın bari

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    merhaba abiler kardeşler bende ybrmi yeni aldım pazar gunu ..alıralmaz baya bı yol katettım..vıteslı motoru ılk defa kullanıyorum..bugun dustum motorla motor degıl hayvan ya::D bı gazladım kalkısta önü kalktı motorun altımdan fırladı ..allaha bın sukur ucuz atlattım..neyse ucuz ve hasarsız bı tecrube oldu benım ıcın .. hız tutkum yok zaten rahatım :d
    Ahmett izninle bundan sonra 6oo ile başlamak isteyenlere senin bu mesajı yapıştırcam
    Deneyim önemlidir ,125 lik diye hafif görenler büyük hata yaparlar

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmett izninle bundan sonra 6oo ile başlamak isteyenlere senin bu mesajı yapıştırcam
    yesssss dostum katılıorum sana 125 lik deyip gecmiceksin

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ybr ye ilk bindigim de bizim bulundugumuz sokagi bi baştan bi başa birinci viteste giderdim hala 2 ye atmazdimuçak gibi gelmişti bana ilk zamanlar ama şimdi 3 metre gidiyom pat 2

Herkese merhaba arkadaşlar bende eski motorculardanım ama aranıza yeni katıldım.10 yıldır motor kullanırım.4 yıldır ehliyetim var.Yeni bir motor alma hevesindeyim.Ancak öncelikli amacım hız değil.Yakıt tüketimi ve sağlamlık.Yaptığım araştırmalara göre YBR 125 ile CBF 150 arasında gidip geliyorum.İki motoru da test etme imkanım olmadı.En son Mondial KT 125 sahibiydim ve memnundum da.Ama çin malı olması ürküttü.Şimdi yeni bir motor istiyorum.125 cc ya da 150 cc sınıfından önerilerinizi bekliyorum...

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    caglar , ben baya bi araştırdım ybr ve cbf yi :hiçbir motor cbf kadar az yakmıyor.ama nedense ısrarla ybr tavsiye ediliyor.bende motora yeni başlayacağım için sorun yaşamayacağımı düşündüğüm bi motor almak istiyorum.ama sen daha önce motor kullandığın için cbf 1 numaralı tercihin olsun.

Alıntı adameus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    caglar , ben baya bi araştırdım ybr ve cbf yi :hiçbir motor cbf kadar az yakmıyor.ama nedense ısrarla ybr tavsiye ediliyor.bende motora yeni başlayacağım için sorun yaşamayacağımı düşündüğüm bi motor almak istiyorum.ama sen daha önce motor kullandığın için cbf 1 numaralı tercihin olsun.
    Bilgi için çok teşekkürler kardeşim.Bende araştırdım CBF hata veriyor diyenler de var.Yani sorunlu olduğunu söylüyorlar.Bazıları çok memnun bazıları sorunlu.Cbr daha şık gözüküyor.Ama dediğim gibi önceliğim sağlamlık ve yakıt.CBF az yakabilir haklısın.Ama erkenden dağılmasın?Benim net bir fikrim yok açıkça sadece duyumlara dayanıyorum.YBR daha sağlam diyorlar.Ben bunu diyenlerin yalancısıyım.Araştırıyorum durmadan bende kuryelere soruyorum YBR diyorlar.Anlayamadım bende walla.Herkes farklı telden çalıyor

Bir Yerde Cbr Demişim Düzeltiyorum Kıyaslama Cbf Ile Yapılıyorağzımdan öyle çıkmış...allah Mı Söyletti Acabacbr 125 De Düşündüğüm Modeller Arasında çünkü...

YBR'nin şehir içi yakışını merak eden arkadaşlar, sizler için Ankara trafiğinde çok sağlıklı bir ölçüm yaptım. (motorum 1400 km'de ve çok bakımlı).
    Önce depodaki benzini tamamen bitirdim(rezerv musluğuna getirmeden). 33 YTL'ye 9.48 lt benzin aldım.(Lt'si 3.48 YTL) ibreyi sıfırladım tam 315 km yaptım benzin bitti. Benzin tüketimim şehir içinde tam 3 lt'ye geldi. Dolayısıyla Km'de tam 10.47 kuruş yakmış oldum.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    BENİM MOTORU HESAPLADIM KM DE 7.45 KURUŞ YAKTI BU NASIL OLDU SİMDİ ANLAMADIM

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı CAGLARK532 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar bende eski motorculardanım ama aranıza yeni katıldım.10 yıldır motor kullanırım.4 yıldır ehliyetim var.Yeni bir motor alma hevesindeyim.Ancak öncelikli amacım hız değil.Yakıt tüketimi ve sağlamlık.Yaptığım araştırmalara göre YBR 125 ile CBF 150 arasında gidip geliyorum.İki motoru da test etme imkanım olmadı.En son Mondial KT 125 sahibiydim ve memnundum da.Ama çin malı olması ürküttü.Şimdi yeni bir motor istiyorum.125 cc ya da 150 cc sınıfından önerilerinizi bekliyorum...
    Bu konuda açılmış topic var.Onu okumalısın.Marka ve model kıyaslamalarına bak.

Erdal 3323 arkadaşım,
    Km'de 7.45 kuruş yakan bir motor 100 km'de 7.45 YTL'lik benzin yakar.Doğrumu? 7.45 YTL'ye Litresi 3.48 YTL olan benzinden 7.45/3.48= 2.14 LT benzin alırsın doğrumu? Eğer sen şehir içinde 100 km'de 2.14 lt benzin tüketiyorsan o zaman biz motorlarımızı kaldırıp çöpe atalım. katolog değerleri bile senin yaktığının çok üzerinde. Ölçümünü benim yaptığım şekilde yap, o zaman anlarsın nasıl olduğunu. Ölçümünü düzgün yapmayan arkadaşlar, yok benim motorum 6 kuruş yakıyor, yok benim motorum 7 kuruş yakıyor diye insanların kafalarını lütfen karıştırmayın.

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    cbf veya ybr tercih meselesi ben motorda grenajı sevmiyorum mutlaka bir sure sonra ses yapıyor ayrıca devir gostergesi gerekli ben ybr yi tercih ettim.

Cbf te kotu bir motor degil ybrden daha kaslı gorunuyor ama ozellikle kırmızı olan rengi klasik cinliler gibi duruyor.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    YBR bir de 97 moskof var
    Alıntı CAGLARK532 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki motorumu kullandıktan sonra böbrek taşım kalmamıştı; ben cbf kullanmadım ama çoğu kişi titreşimin fazla olduğunu söylüyor. YBR çalışırken üstüne bir bardak su koysan dökülmez, sıfır titreşim.

arkadaşlar 125 lik demeyin (( yamaha ybr 125 se tabi )) bırden kaldırmayın motoru ve bı de arkanızda oturan kısı sızın gıbı doksan kılo olmasın ve kalkarken arkaya dogru yatmasın :D:D:D:D:D

ılk kazamı ufak bı sıyrıkla atlattım hamd olsun .. aman dıkkat edın .. allah kımseye kaza bela vermesın ..
    saygılar

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    arkadaşlar 125 lik demeyin (( yamaha ybr 125 se tabi )) bırden kaldırmayın motoru ve bı de arkanızda oturan kısı sızın gıbı doksan kılo olmasın ve kalkarken arkaya dogru yatmasın :D:D:D:D:D

ılk kazamı ufak bı sıyrıkla atlattım hamd olsun .. aman dıkkat edın .. allah kımseye kaza bela vermesın ..
    saygılar
    Geçmiş olsun.Amin cümlemizeBende ufak denemeler yaptım alıştıktan sonra tam anlattığın şekilde.Bi kere motor tam dik pozisyona geldi arka frene basmakta aklıma gelmedi, öylece bakakaldımAllah'tan sonra kendisi indi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler