Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    [QUOTE=sedat_57;1064609]
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka sayfada güme gitmesin

dostum bu kmde süpap ayari yapilmaz ama sana tavsiyem hava filitresini degiştir temizlemekle ugrasma ucuzdur zaten en iyisi onu degiştir bide karbürütörünü temizlet önerim bu kadar
    hava filtresi 36 ytl

sen bi güzel temizlet önce faydası olur mutlaka
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    arkadaşlar benim ybr son zamanlarda rölantideyken ve durup da debriyaja bastığımda stop ediyor ve iyice sıklaştı.

dün gelişim ibrahimde baktı abi karbüratörü temizletsen iyi olur dedi motor 15000 de normaldir dedi.

servisi aradım eğer parça değişmeyeceğini var sayarsak işçilik 20 25 ytl alıyoruz dedi.

şimdi ben bu karbüratörü söksem kendim temizleyebilirmiyim? özel bir alet gerekirmi yada hassas ayarlar yapılması lazımmı?

elimden bu tip işler gelir her türlü alet edavat da mevcut

yarın sökmeyi düşünüyorum ne dersiniz daha önce siz söküp taktınız mı?
    Babaçi benzini bildiğin güvendiğin aynı yerden almaya dikkat et derim.Benimkisi 25.000'de böyle bir sorun hiç oluşmadı.Karbüratör temizliğini yıllar önce 251 MZ'de yapmıştım.Açıkçası şu hatırımda desem yalan olur.Ama öyle zor bir şey de değildi.Sen üstesinden gelirsin.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babaçi benzini bildiğin güvendiğin aynı yerden almaya dikkat et derim.Benimkisi 25.000'de böyle bir sorun hiç oluşmadı.Karbüratör temizliğini yıllar önce 251 MZ'de yapmıştım.Açıkçası şu hatırımda desem yalan olur.Ama öyle zor bir şey de değildi.Sen üstesinden gelirsin.
    abi ilk motoru aldığımdan beri aynı istasyondan ve aynı benzinden kullanırım total 95

ondan yana şüphem yok

ama stop etmesi sıklaştı ve iyice canımı sıkıyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

akrepler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR-125
    bendede 2005 ybr125 var şu an 12000 km de her ne kadar motoru zorlasamda hiç sıkıntı vermedi.

karbüratör temizlemeye gelince sökülümesi bakımı takılması kolay
    ama ben birde bujiyi kontrol et derim çünkü benim buji problemliyken debriyaja basınca bile stop ediyordu değiştirdim şimdi maşallah sorunsuz canavar gibi.
    [B][COLOR="Red"]MOTOSİKLET BİR SEVDADIR KIZLARA HAVA ATMA MAKİNESİ DEĞİL[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Comet
    Alıntı akrepler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede 2005 ybr125 var şu an 12000 km de her ne kadar motoru zorlasamda hiç sıkıntı vermedi.

karbüratör temizlemeye gelince sökülümesi bakımı takılması kolay
    ama ben birde bujiyi kontrol et derim çünkü benim buji problemliyken debriyaja basınca bile stop ediyordu değiştirdim şimdi maşallah sorunsuz canavar gibi.
    yedek bujim var olmazsa sabah değiştirip bir iki tur atar bakarım.

sorun şöyle tamamen ısınana kadar rölantide çok sık stop ediyor deviri 1000 e getirdim

yada motor sıcak dip gaz gidiyorum ve ışıklarda durmam icap ediyor vites düşürücem debriyaja basıyorum gaz keserkesmez hareket k-halindeyken stop ediyor ve trafikte zor durumda kalıyorum

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    [QUOTE=babaçi;1064632]
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hava filtresi 36 ytl

sen bi güzel temizlet önce faydası olur mutlaka
    o kadar varmiydi abi yaw alti üstü bi hava filtresi temizlet abi ozaman degiştirme

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    babaçi abi bende de sık sık olmaya başlamıştı karbüratör ayarı yaptırdım düzeldi.Arada bir ayar yaptırmak ya da yapmak lazım.

Arkadaşlar ybrfunclub ta görmüştüm herhalde; ybr'nin koltuğunun altında bi hava filtresi daha var diyordu
    Havanın o taraftan geldiğini biliyorum da hava filtresi var mı orda?Yoksa siz biliyordunuz da benim mi cahilliğim

Motosikleti
    Honda Activa 08 / Mondial 100 kh 06
    Soruma cevap veren arkadaşa teşekkür ediyorum. bu durumda cbf ile ybr nin viteslerinin aynı olduğunu öğrenmiş oldum
    Arkadan vuran suçludur...
    Bedeli Öteki tarafta ödemek kaydıyla kabul edilmiştir.

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Ticaretisyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soruma cevap veren arkadaşa teşekkür ediyorum. bu durumda cbf ile ybr nin viteslerinin aynı olduğunu öğrenmiş oldum
    ayni ayni apache ninde ayni

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    arka sayfada güme gitmesin

senin tarzına uygun ve trafikte kullanan arkadaşlar daha iyi cevaplar yazabilir ama yinede fazla gibi
    babaci arkadasım ben gecen hafta actım karburotoru kendim temizledim ole zor bi şey deil alttaki 4 civatayı actım içine bi baktım 1 cm kalınlıgında balcık olmus hemen evegidip icini bi guzel sıcak suyla temizledim sonra bide hava tuttum tertemiz oldu haliyle motorda canavar oldu

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı erdal3323 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babaci arkadasım ben gecen hafta actım karburotoru kendim temizledim ole zor bi şey deil alttaki 4 civatayı actım içine bi baktım 1 cm kalınlıgında balcık olmus hemen evegidip icini bi guzel sıcak suyla temizledim sonra bide hava tuttum tertemiz oldu haliyle motorda canavar oldu
    Bende temizleyim bari bi ara iyi hatırlattınız.23 bin dir motoru tek bakıma sokmadık

Motosikleti
    Comet
    söktüm az önce monte ettim gerçekten zor değilmiş

içinden kiremit tozuna benzer balçık çıktı güzelce gaz yağı ile temizledim.ne kadar meme varsa hepsini söküp deliklerini kontrol edip tekrar taktım.

tek ilginç şey benzin filtresinin içinten toz metal parçaları çıkması oldu .

sonucu birazdan göreceğim bi dolaşıp geliyim

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    abi istanbul turunamı çıktın

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.

ybr almayı düsünüyom 0 ları kaç para bilen varmı

Motosikleti
    Comet
    Alıntı rsavkli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi istanbul turunamı çıktın
    az evvel geldim,stop etme olayı bitmiş gözüküyor şuan için problem yok.

yalnız rolantide çalışırken birden gazı dipleyince stop ediyor,normalmi daha önceki motorumdada aynıydı

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    az evvel geldim,stop etme olayı bitmiş gözüküyor şuan için problem yok.

yalnız rolantide çalışırken birden gazı dipleyince stop ediyor,normalmi daha önceki motorumdada aynıydı
    EVET NORMAL ARKADASIM HER MOTORDA OLUR KAFANA TAKMA HİÇ Bİ MOTOR Bİ ANDA GAZ YEMEZ ROLANTİ DUSUK OLDUGU İÇİN KARBUROTOR NORMAL BENZİN CEKİMİ YAPIOR SEN GAZI ACTIGINDA BENZİN YETERİNCE GİTMEDİDİĞİ İÇİN STOP EDİYOR HAFİF GAZ VERİP YAPARSAN OLE SORUN YASAMAZSIN AMA MOTORUNU İLK AÇTIGINDADA DİREK GAZ VERME MOTORA ZARAR VERİRSİN CUNKU MOTOR YETERİNCE DAHA YAGLAMA YAPMADIGI İÇİN VE ISINMADIGI İÇİN AŞINMA % 50 ARTAR

Alıntı ikoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 LARIN FİYATI 3450 YTL
    İKİNCİ ELLERİ 2000 2600 ARASI DEİŞEBİLİOR

Alıntı ikoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU ARADA SEN BU SORUYU SORMAK İÇİNMİ UYE OLDUN

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Sizin makineler kaç km'de?O balçıklar çok km yapınca mı olur sadece, yoksa 4300 km deki 1,5 senelik motorumda da olma ihtimali var mı?

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    slm arkadaşlar motorumu alalı 1 hafta olmadı bile şuan için hiçbir sorun yok aldıgında 5750 km filandı aldıgım gün bakımı yapıldı.yag .havafilt buji degişti.şuan 6335 kmdeyim bugün km ne kadaryaktıgını belirlemek için 10 ytl benzin aldım ve bu 10 ytl ye 145 km yaptım sanırım 3 5 km daha yapar gibi ortalama max 70 ykr yakıyo hesaplarımda yanlışlık yoksa.max hız düz yolda 95 100 egimli yolda 110 115 bugün ilk defa 120 kmhz gördüm.motorumu seviyorum
    ANKARA MT

Motosikleti
    2000 ford
    BU ARADA SEN BU SORUYU SORMAK İÇİNMİ UYE OLDUN [/QUOTE]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler