Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar 1 depo ile ne kadar gidiyorsunuz.ben 400 km gidenleri duydum ama yedek depoyuda zorlasam 300 ün az üstüne çıkabildim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı rsmztrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 1 depo ile ne kadar gidiyorsunuz.ben 400 km gidenleri duydum ama yedek depoyuda zorlasam 300 ün az üstüne çıkabildim.
    şuanda ki yakışına göre benim ki yedek depo dahil 440 km gitmesi lazım

kullandığınız motor 0 km mi?

model km belirtirseniz yardımcı oluruz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Honda Activa 08 / Mondial 100 kh 06
    Arkadaşlar bu yıbırların vitesleri cbf gibi yukarı kaldırınca artıyor aşağı basınca mı düşüyor
    Arkadan vuran suçludur...
    Bedeli Öteki tarafta ödemek kaydıyla kabul edilmiştir.

pozitif_man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.
    Herkese merhaba...

2004 YBR ile yaptığım Erzincan gezilerinin resimlerini "Gezi Yazıları" bölümüne koydum. inşallah beğenirsiniz...

http://www.motosiklet.net/forum/gezi...i%5B-b%5D.html

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    merhaba arkadaşlar.benim motora jant şeridi olarak hangi renk yakışır?

ANKARA MT

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.benim motora jant şeridi olarak hangi renk yakışır?

KESİNLİKLE KIRMIZI..............

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Mümkün değil.300 km çok çok az.en az 400 km. yapman lazım.O da motoru sürekli devirli kullanırsan.Normal kullanımda 450'ye kadar çıkar.Çok denedim YBR 100 km'de 2.4 ile 3.00 lt arasında benzin tüketiyor.Motorunu bir kontrol et derim.

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mümkün değil.300 km çok çok az.en az 400 km. yapman lazım.O da motoru sürekli devirli kullanırsan.Normal kullanımda 450'ye kadar çıkar.Çok denedim YBR 100 km'de 2.4 ile 3.00 lt arasında benzin tüketiyor.Motorunu bir kontrol et derim.
    Ben daha hiç benzini bitiresiye km yapmadım ama ibre yarım depoya yakınken 185 km.lerde oluyor.Hesap doğrumu sizce
    İbre yarıdan sonra daha hızlı düşmeye başladığından,hemen benzin alma ihtiyacı duydum hep.o yüzden tam ölçüm yapamadım.Ama benzin 2.90._ytl lerdeyken kilometre de 8-8.5 ykr yakıyordu...

Motosikleti
    Honda Activa 08 / Mondial 100 kh 06
    Alıntı Ticaretisyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu yıbırların vitesleri cbf gibi yukarı kaldırınca artıyor aşağı basınca mı düşüyor
    arkadaşlar hala cevap veren olmadı.
    Arkadan vuran suçludur...
    Bedeli Öteki tarafta ödemek kaydıyla kabul edilmiştir.

Ticaretisyen kardeşim,
    YBR'lerde vites normal konumda iken yani boşta iken aşağıya basarsan 1'inci vitese geçer, 2,3,4,5'inci viteslere geçerken vites pedalını yukarı kaldılman gerekiyor. Boşa nasıl geçiyor diye sorma çok zor geçiyor. Servisine gidip debriyaj ayarı yaptırmama rağmen boşa almak için bayağı uğraşıyorum bazen tasadüfen geçiyor.Vites boşluk mesafesi çok kısa tutulmuş. Ayağının çok hassas olması gerekiyor. Belki de motor daha 1000 km'de olduğu için böyledir bilemiyorum. İnşallah ilerde alışır.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı KİRK DOUGLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ticaretisyen kardeşim,
    YBR'lerde vites normal konumda iken yani boşta iken aşağıya basarsan 1'inci vitese geçer, 2,3,4,5'inci viteslere geçerken vites pedalını yukarı kaldılman gerekiyor. Boşa nasıl geçiyor diye sorma çok zor geçiyor. Servisine gidip debriyaj ayarı yaptırmama rağmen boşa almak için bayağı uğraşıyorum bazen tasadüfen geçiyor.Vites boşluk mesafesi çok kısa tutulmuş. Ayağının çok hassas olması gerekiyor. Belki de motor daha 1000 km'de olduğu için böyledir bilemiyorum. İnşallah ilerde alışır.
    evet düzelecek.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha hiç benzini bitiresiye km yapmadım ama ibre yarım depoya yakınken 185 km.lerde oluyor.Hesap doğrumu sizce
    İbre yarıdan sonra daha hızlı düşmeye başladığından,hemen benzin alma ihtiyacı duydum hep.o yüzden tam ölçüm yapamadım.Ama benzin 2.90._ytl lerdeyken kilometre de 8-8.5 ykr yakıyordu...
    Yarım depo ile 185 km yapman çok anormal değil ama yine de biraz fazlaca gibi.Belki senin kullanımından dolayıdır.Bana sorarsan bir pet şişe içine 1 veya 2 lt. benzin alarak sonuna kadar bir kere olsun bir kullan derim.Ben denedim 420 km yol yapabildim.Bu km'nin bir kısmı şehir içinde bir kısmı şehir dışında bazen artçılı olarak yapıldı.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İbreye bakarak doğru tüketim hesabı yapılamaz.
    size sağlam bir ölçüm yöntemi vereyim.

1 ) depoyu kapağa kadar silme doldurun ve km. saatini sıfırlayın.
    2 ) 100-150 km. civarında yol yapın,
    3 ) depoyu tekrar aynı şekilde silme doldurun.

son aldığınız benzinin litresi ve fiyatını yaptığınız km.'ye bölerseniz, 1 km.'deki tüketimini bulursunuz.

kolay gelsin.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar benim ybr son zamanlarda rölantideyken ve durup da debriyaja bastığımda stop ediyor ve iyice sıklaştı.

dün gelişim ibrahimde baktı abi karbüratörü temizletsen iyi olur dedi motor 15000 de normaldir dedi.

servisi aradım eğer parça değişmeyeceğini var sayarsak işçilik 20 25 ytl alıyoruz dedi.

şimdi ben bu karbüratörü söksem kendim temizleyebilirmiyim? özel bir alet gerekirmi yada hassas ayarlar yapılması lazımmı?

elimden bu tip işler gelir her türlü alet edavat da mevcut

yarın sökmeyi düşünüyorum ne dersiniz daha önce siz söküp taktınız mı?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim ybr son zamanlarda rölantideyken ve durup da debriyaja bastığımda stop ediyor ve iyice sıklaştı.

dün gelişim ibrahimde baktı abi karbüratörü temizletsen iyi olur dedi motor 15000 de normaldir dedi.

servisi aradım eğer parça değişmeyeceğini var sayarsak işçilik 20 25 ytl alıyoruz dedi.

şimdi ben bu karbüratörü söksem kendim temizleyebilirmiyim? özel bir alet gerekirmi yada hassas ayarlar yapılması lazımmı?

sök abi dagit ne var ne yok eger olursa bende getiririm sana servise degilde sana vereyim parayi benim motörda 13 binde az kaldi getircem yanina

Motosikleti
    Comet
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sök abi dagit ne var ne yok eger olursa bende getiririm sana servise degilde sana vereyim parayi benim motörda 13 binde az kaldi getircem yanina
    sen bi getir önce seninkini bi yapalım

sonra benimkini yaparız

du bakalım bi yardım alabilirsek ciddi ciddi niyeti bozdum sabah sökücem ne var ne yok.

amma toplayabilirmiyim orası meçhul

Motosikleti
    2000 ford
    sen bi getir önce seninkini bi yapalım

sonra benimkini yaparız

du bakalım bi yardım alabilirsek ciddi ciddi niyeti bozdum sabah sökücem ne var ne yok.

amma toplayabilirmiyim orası meçhul
    benim motör daha stop etmiyorki abi yaw etmeye başlayinca söz sana getirecem dagitirsanda sen dagit benim motörü şaka maka sökmesine bende sökerimde geri kim toplayacak

şuanda ki yakışına göre benim ki yedek depo dahil 440 km gitmesi lazım

kullandığınız motor 0 km mi?

model km belirtirseniz yardımcı oluruz
    motor 2007 model.sıfır aldım.şu an 3700 km.de. periyodik bakımlarını düzenli olarak yaptırdım.zannedersem biraz yüksek devirli kullanıyorum.ayrıca istanbulu bilenler için söyleyeyim bulunduğum yerler fatih, beyoğlu gibi trafiğin yoğun olduğu bölgeler.

Motosikleti
    Comet

arka sayfada güme gitmesin
    motor 2007 model.sıfır aldım.şu an 3700 km.de. periyodik bakımlarını düzenli olarak yaptırdım.zannedersem biraz yüksek devirli kullanıyorum.ayrıca istanbulu bilenler için söyleyeyim bulunduğum yerler fatih, beyoğlu gibi trafiğin yoğun olduğu bölgeler.
    senin tarzına uygun ve trafikte kullanan arkadaşlar daha iyi cevaplar yazabilir ama yinede fazla gibi

Motosikleti
    2000 ford
    [QUOTE=babaçi;1064588]arka sayfada güme gitmesin

dostum bu kmde süpap ayari yapilmaz ama sana tavsiyem hava filitresini degiştir temizlemekle ugrasma ucuzdur zaten en iyisi onu degiştir bide karbürütörünü temizlet önerim bu kadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler