Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı lokmanhekim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    210 km ortalama 20 ytl ile
    bende de durum hemen hemen aynı
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 ytl lik benzinle kaç km gidebiliyorsunuz ortalama olarak ?
    20 ytllik benzin alamıyoz ki

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 ytl lik benzinle kaç km gidebiliyorsunuz ortalama olarak ?
    210 km ortalama 20 ytl ile
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de durum hemen hemen aynı
    Ben 20 ytl ile 160-180 km gidiyorum....Uzun yolda daha da artıyor km....

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen sus..... Kıytırık motorcu seni....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    Arkadaşlar ben motoru alalı 18gün oldu.Sıfır aldım.Fakat bazı şeyler canımı sıktı.
    Ben arıza verdi diye düşündüm servisede gidemedim bitürlü.Size sorayım belki bişeler söylersiniz.Sorunum sabahları motoru jikleyi kaldırmadan çalıştıramıyorum.2 3 dakika jikle kalkık halde çalışması gerekiyor.Sonra normale dönüyor.Normal havalardada durum böyle.Honda cg Titan s hatta kanuni cros da bile böyle bişe görmedim.Yaz kış direk basıp gidiyordum.Bide viteslerle ilgili bi sıkıntım var 1000 bakımında viteslerede bakım filan yapılıyormu yani ayarlanması filanmı gerekli?Ara sıra dururken boşa alamıyorum birden ikiye geçiyor.Anlamadım bende :(

sandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Er 5,00
    Alıntı vebengeldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben motoru alalı 18gün oldu.Sıfır aldım.Fakat bazı şeyler canımı sıktı.
    Ben arıza verdi diye düşündüm servisede gidemedim bitürlü.Size sorayım belki bişeler söylersiniz.Sorunum sabahları motoru jikleyi kaldırmadan çalıştıramıyorum.2 3 dakika jikle kalkık halde çalışması gerekiyor.Sonra normale dönüyor.Normal havalardada durum böyle.Honda cg Titan s hatta kanuni cros da bile böyle bişe görmedim.Yaz kış direk basıp gidiyordum.Bide viteslerle ilgili bi sıkıntım var 1000 bakımında viteslerede bakım filan yapılıyormu yani ayarlanması filanmı gerekli?Ara sıra dururken boşa alamıyorum birden ikiye geçiyor.Anlamadım bende :(
    Motorunun jigle ile bir problemi yok merak etme. Bütün YBR ler hatta aslında motorlar gün içerisinde kalkmadan önce ısıtılmalı ki daha sonra düzgünce gidebilsin. Bu motorun ömrünü uzatan birşeydir. Bütün ybr lerde soğuk havalarda marşa bastım hadin ben gidiyorum demek imkansızdır. ki normal günler de de motor ısınmadan zorlanmaması tavsiye edilir. İkinci problemine gelince bence debriyaj telinin ayarıyla biraaz oynarsan hallolacaktır ..

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer

haydeee buyrun yardım kampanyasınaaaaa.

sana katılıyorum.benim ybr de daha 1 haftalık..ama 1 dk ısınınca herşey normal...vites teker döndükçe daha kolay geçiyo ...motorla anlaşıyoz yavaş yavaş

Motosikleti
    Comet
    problemli bir durum yok,

ybr jiklesiz çalışmıyor

bir kaç gün sonra ayağınız daha hassaslaşır ve viteslerde sorun yaşamazsınız
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    20 ytl ye 225 km yol gittim şehir içinde sakin kullandim. benzinin litre fiyati 3.22 idi ozamanlar tabi

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    arakadaşlar acil yardım ybr min vites attıgımız milin şanzunana giren yerdeki siyah keçeden yağ kaçırıyo düzcede hiç bir yerde yok servis dahil ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    arakadaşlar acil yardım ybr min vites attıgımız milin şanzunana giren yerdeki siyah keçeden yağ kaçırıyo düzcede hiç bir yerde yok servis dahil ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum
    Yapacak belli ya geçmiş olsun motora binmeden en yakın servise ulaştır

Motosikleti
    Comet
    fren balatalarını yan sanayii taktıran var mı içinizde?

arka orjinal 45ytl yan sanayii 20 ytl
    ön orjinal 35 ytl yan sanayii 15 ytl

servisin verdiği fiyatlar bunlar sadece arka balata için 10 ytl işçilik alıyorlar

daha önce duyduğum yan sanayii'yi ve orjinali aynı firmanın ürettiği fakat orjinalinin üzerine yamaha markası vurulduğu yönündeydi doğru olabilirmi?

performansı nasıl olur yan sanayii lerin

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    Yapacak belli ya geçmiş olsun motora binmeden en yakın servise ulaştır
    servisi bende biliyorum serviste olmadığı için burdan yardım isteme gereği duydum belki bi faydası olur diye belki elinde olan vardır diye düşündüm

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    sevgili arkadaşlarım,ben ybrmi almadan kaskımı,alıyorumnasıl iyi ediyormuyum.yalnız ben gözlük kullandığım için çeneden açılmalı kask alıyorum,birazda hoşuma gidiyor çeneden açılmalı olanlar,biraz araştırdım nette ama yinede size sormak istedim,kalite olarak hangi markaları tavsiye edersiniz,bilgilerinize çok ihtiyacım olacak,bir de bu topcase midir nedir adı neyse,ondan almayı düşünüyorum ne gibi birşeyler önerirsiniz.şimdiden teşekkürlerimi sunuyoırum ybr ci dostlarım.kendinize iyi bakın ALLAH'a emanet olun,kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı CBR125RCI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlarım,ben ybrmi almadan kaskımı,alıyorumnasıl iyi ediyormuyum.yalnız ben gözlük kullandığım için çeneden açılmalı kask alıyorum,birazda hoşuma gidiyor çeneden açılmalı olanlar,biraz araştırdım nette ama yinede size sormak istedim,kalite olarak hangi markaları tavsiye edersiniz,bilgilerinize çok ihtiyacım olacak,bir de bu topcase midir nedir adı neyse,ondan almayı düşünüyorum ne gibi birşeyler önerirsiniz.şimdiden teşekkürlerimi sunuyoırum ybr ci dostlarım.kendinize iyi bakın ALLAH'a emanet olun,kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.
    Kardeşimm önce hayırlı olsun diyorum motorun şimdiden

Kaska gelince lütfen kapalı kask al.Düşme esnasında açılıyormuş açılan kasklar aman deyim yaff:S

Çanta konusuna da gelince 35Lt kappa tek geçerim
    Bende kappa arıyorum 2. el ama bulamıyorum bi türlü sıfır en iyiside çok pahalı yaw Ya da varsa Shad alabilirsin 37lik falan

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    Sagolun arkadaşlar ama diger motorlarımda aşırı soguk olmayan havalarda jikleye bastıgımı hatırlamam.Ne yapalım bizde buna YAMAHA farkı diyelim

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    servisi bende biliyorum serviste olmadığı için burdan yardım isteme gereği duydum belki bi faydası olur diye belki elinde olan vardır diye düşündüm
    bence önce keçeye zarar vermeden sök
    eline al sanayiye git düzce gibi bir yerde keçe konusunda yok yoktur. hatta contacılarda motosiklet parçası satan verlerdekilerden hem daha kaliteli ham daha ucuza bulabilirsin.
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    vebengeldim ilk başta benimde canımı sıktı bu bahsettiğin ama en sıcak havada da jikleyle ilk marşta alıyo, en soğuk havada da.Yani çalışmasında bi problem yok.Sadece motorun karakteri artık onada katlanalım yav

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren balatalarını yan sanayii taktıran var mı içinizde?

arka orjinal 45ytl yan sanayii 20 ytl
    ön orjinal 35 ytl yan sanayii 15 ytl

servisin verdiği fiyatlar bunlar sadece arka balata için 10 ytl işçilik alıyorlar

daha önce duyduğum yan sanayii'yi ve orjinali aynı firmanın ürettiği fakat orjinalinin üzerine yamaha markası vurulduğu yönündeydi doğru olabilirmi?

performansı nasıl olur yan sanayii lerin
    Babaçiben iki veya üç ay önce ön balatayı taktırdım.10 YTl idi o zamanlar.Hiç bir sorun da yaşamıyorum

Motosikleti
    YBR 125
    Elimdeki kullanıcı kitabı ile Beldeyama'nın sitesinden indirdiğim
    kullanıcı kitabının Rodaj ile ilgili bilgileri farklı:

bendeki:.......................................... indirdiğim:
    0-150 km arası 4000 deviri;.................0-500 km 6000 deviri geçmeyin

150-500 km arası 5000 deviri;..............500-1000 km 7500 devir geçmeyin

500-1000 km arası 6000 deviri geçmeyin .............................................

1000 km üzeri 8500 deviri geçmekten kaçının demiş ama indirdiğim kitapta ilk
    1600 km'de aşırı zorlanmamalı diyor. Rodajı elimdeki kitaba göre yapıyorum,
    ancak diğer tararaftan bilgilerdeki farklılık aklıma takılıyor. Henüz 325 km deyim,
    örneğin dün 100 km yol yaptım, molalarla dört saat sürdü, ama fazla da
    hassas davranıp motoru sağır yapmayalım istiyorum, ne dersiniz?
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler