Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı Harun Çelebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim..

Konya da ikamet eden birisi olarak önümüzde ki hafta Alanya'ya Yamaha bayiinden sıfır bir Ybr 125 Esd almaya gideceğim, Konya da bir bayii var ancak satış yapmıyor sadece servis desteği var(dı). Bugün Yamaha'nın sitesinden bakınca Konya da ki bayiliği göremedim ve Yamaha'yı aradım, bayiliğin iptal olduğunu Konya'da yeni bayilik aradıklarını söylediler. Şimdi ben önümüzde ki hafta motosikleti Alanyadan alıp gelsem Konyaya, burda motosikleti baktıracak bir servis yok, ne zaman açılacağı da belli değil,bu motorun ilk bakımı vs. için Alanyaya motoru götürecek durumum da yok, şuan ortada kaldım bana bir fikir verin lütfen. Honda ya yönelcem ama aynı seviye motosikleti olan Cbf 150'yi beğenmiyorum. Diğerleri de soru işareti...
    Yamaha ybr'ni honda servisine gösterebilirsin bir sor kabul ederlerse götürüp bir subap ayarı yaptırırsın o kadar zaten servis normalde bir yağını değiştiriyor birde subap ayarı yapıyor heryerini kontrol ettik diyip 80-100 lirayı kıvırıyor.Motul 5100 10-40 yağ al 1 litre km 950 olduğu zaman değiştir yağını sonrada subap ayarı yaptırdınmı geriye birşey kalmıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha ybr'ni honda servisine gösterebilirsin bir sor kabul ederlerse götürüp bir subap ayarı yaptırırsın o kadar zaten servis normalde bir yağını değiştiriyor birde subap ayarı yapıyor heryerini kontrol ettik diyip 80-100 lirayı kıvırıyor.Motul 5100 10-40 yağ al 1 litre km 950 olduğu zaman değiştir yağını sonrada subap ayarı yaptırdınmı geriye birşey kalmıyor.

İlk 400 km de bakım gerekmiyor mu rodaj esnasında ? Motul yağı alır değiştirtirim birde subap ayarına herhangi bir motosiklet servisinde de yaptırırım sanırım, o zaman motor garanti kapsamından çıkıyor diye duymuştum. Olmazsa birde Honda bayisiyle görüşeyim ama onlarda Yamahacı bu diye 10 liralık işe 30 lira istemezler umarım

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    İlk 400 km de bakım gerekmiyor mu rodaj esnasında ? Motul yağı alır değiştirtirim birde subap ayarına herhangi bir motosiklet servisinde de yaptırırım sanırım, o zaman motor garanti kapsamından çıkıyor diye duymuştum. Olmazsa birde Honda bayisiyle görüşeyim ama onlarda Yamahacı bu diye 10 liralık işe 30 lira istemezler umarım
    Yok ilk bakım 400 kmde değil.Garanti neyi kapsıyor, ne işe yarıyor, var mı yok mu bunca sene öğrenemedim.Ne gördüm ne duydum garantiden birşey yapıldığını o yüzden dert etme çoğu kullanıcı kendi yapıyor bakımlarını.Arkadaşımın motoru 1200 kmde karpuz gibi ortadan ikiye yarıldı yetkili servisin dediği şeyi aynen yazıyorum "zorlarsan tabi ikiye yarılır motor".

Yok ilk bakım 400 kmde değil.Garanti neyi kapsıyor, ne işe yarıyor, var mı yok mu bunca sene öğrenemedim.Ne gördüm ne duydum garantiden birşey yapıldığını o yüzden dert etme çoğu kullanıcı kendi yapıyor bakımlarını.Arkadaşımın motoru 1200 kmde karpuz gibi ortadan ikiye yarıldı yetkili servisin dediği şeyi aynen yazıyorum "zorlarsan tabi ikiye yarılır motor".
    Arkadaşının motosikleti neydi harbiden nasıl ayrılmış ikiye

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Arkadaşının motosikleti neydi harbiden nasıl ayrılmış ikiye
    Benimkinin aynısı mavi ybr125 2013 model.Krank rulmanları kırılmış(açınca öğrendik rulmanlar kesilmiş gibi iki parça idi) krankda bloğu parçaladı bayağı alttan üsten patlayıp kabak çiçeği gibi açıklı motor aynı zamanda silindir saplamalarıda kırılınca gömlek üst kapakta çıktı yerinden.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim..

Konya da ikamet eden birisi olarak önümüzde ki hafta Alanya'ya Yamaha bayiinden sıfır bir Ybr 125 Esd almaya gideceğim, Konya da bir bayii var ancak satış yapmıyor sadece servis desteği var(dı). Bugün Yamaha'nın sitesinden bakınca Konya da ki bayiliği göremedim ve Yamaha'yı aradım, bayiliğin iptal olduğunu Konya'da yeni bayilik aradıklarını söylediler. Şimdi ben önümüzde ki hafta motosikleti Alanyadan alıp gelsem Konyaya, burda motosikleti baktıracak bir servis yok, ne zaman açılacağı da belli değil,bu motorun ilk bakımı vs. için Alanyaya motoru götürecek durumum da yok, şuan ortada kaldım bana bir fikir verin lütfen. Honda ya yönelcem ama aynı seviye motosikleti olan Cbf 150'yi beğenmiyorum. Diğerleri de soru işareti...
    yedek parçasını bulabileceğin motoru al. ben ybr ile ufak kaza yaptım ön far ve far çevresindeki grenaj kırıldı internetten parça almak zorundayım bulunduğum yerde yamaha servisi yok. internetten de güven olmuyor öyle duruyor motor. motordan soğudum desem yeridir

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yedek parçasını bulabileceğin motoru al. ben ybr ile ufak kaza yaptım ön far ve far çevresindeki grenaj kırıldı internetten parça almak zorundayım bulunduğum yerde yamaha servisi yok. internetten de güven olmuyor öyle duruyor motor. motordan soğudum desem yeridir
    Hocam ikmaet ettiğim yer büyükşehir bura da bile doğru düzgün bayi yok, eski bayi de zaten tabiri caizse merdiven altı bir yerdi. Yedek parçaları sanırım İstanbuldan getirtiyorlardı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti mevzusu sizin için çok önemliyse şehrinizde bulunan markayı tercih edin.

Ybr'de kronik olarak çok fazla sorun olmasa da esd kasalarda krank bilyası,rulmanı ile ilgili çok fazla şikayetler duydum.

Diyelim ki bu ya da başka bir sorun olsa garantisiz motosiklet canınızı sıkabilir.

Ayrıca yamahanın orjinal yedek parça fiyatları çıldırmış. Geçen zincire 400 lira çektiler. Ayıp,günah.

Linki ekleyelim kanıtsız sallıyor demesinler;

https://www.motoliz.com/c31187/1/ori...-tekerlek.html
    Yamaha'nın servisi şimdilik yok ama en kısa zamanda verilecek dediler biraz ucu açık zaman olarak belki de 1 hafta sonra verilir bilemiyoruz. Bu durumda diğer alternatifler

Honda Cbf 150
    Honda Cb 125 e
    Bajaj Discovery 125 f

Bunları tip olarak Ybr kadar beğenmesemde Ybr'den vazgeçip hangisine yönelmeliyim sizce yoksa gözümü karartıp herşeye rağmen Ybr mi almalıyım.

Bahsi geçen motosikletler içinde en iyisi Cbf 150. Cb 125 E,Bajaj o paraları hak edecek motosikletler değil bence.

Ybr,Cbf,Tvs üçlüsünden biri her zaman ilk olarak tercih edilmelidir.
    https://www.youtube.com/watch?v=mzul49UdfcY
    https://www.youtube.com/watch?v=j_ruVBUpq4o

Birde bajaj 125 ST varmış, şu videoları izledim Fiyatı 4200 TL, son olarak buna ne dersiniz hocam, ilk motosiklet olarak ?

Kısa süre kullanıp cc yükseltecekseniz alınabilir,uzun vadede nasıl olur bilmiyorum.
    Uzun süre kullanmayı düşünerek motosiklet alacağım, ama fiyatı bana oldukça cazip geldi, çin motorları gibi çok fazla yermiyorlar bajajı.
    Ybr de bile sorunlar olabiliyorken bu motor denenebilir gibi geldi bana açıkçası, 1750 TL daha ucuz Ybr'den ve ona da iyisinden ekipman alınabilir herhalde.

Neticede commuter motosikletlerin mantığı az yaksın,az sorun çıkarsın,bakımı kolay olsun vs.

Motosikleti çok üzmez,limitlerini bilir,gerekli bakımlarını aksatmazsanız her motosiklet iyi kötü iş görür.

Yani size kalmış seçim.
    Haklısınız hocam, motosiklette tek teker miş 0 çizmeymiş vb. fantazilerim olmadığı için bir bisikleti kullanır gibi kullanacağım için son bi araştırma daha yapıp ya Ybr ya Discover 125 St alıp geçiyorum artık, inceledikçe kafam karışıyor teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    2.5 lt /100 km hesapladım en fazla. Ama ben çok sakin kullanan birisiyimdir. Devirli kullanırım lakin aşırı yüklenmem. Sakin sakin yüksek devirlere çıkarım. Red line yapmam hiç.

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    2014 ve üstü Ybr de kalkışlarda titreme sorunu hala varmı?

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı fero. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 ve üstü Ybr de kalkışlarda titreme sorunu hala varmı?
    2013 ybr ile 2014 ybr arasında fark yok ki 2014 üstünde olsun, zaten öyle bir sorun da yok 10 beygir motorla 2 bin devirde kalkış yapmaya çalışırsanız motorun titremesi normal.

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    2013 ybr ile 2014 ybr arasında fark yok ki 2014 üstünde olsun, zaten öyle bir sorun da yok 10 beygir motorla 2 bin devirde kalkış yapmaya çalışırsanız motorun titremesi normal.
    2011 esd vardı bende toplam 3 sene 16000 km kullandım devirlerin hepsini denedim her seferinde o ilk kalkışta titreme oluyordu.Bilmiyorum belki benim ybr de bir sorun vardı.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı fero. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 esd vardı bende toplam 3 sene 16000 km kullandım devirlerin hepsini denedim her seferinde o ilk kalkışta titreme oluyordu.Bilmiyorum belki benim ybr de bir sorun vardı.
    Benim hiç yoksa 50 arkadaşım var ybrsi olan 2004 ten 2015 modele kadar hiç görmedim öyle bir sorun.Şuan ki 2013 model 13 bindeki ybremde de yok ondan önce kullandığım 2006 model 80 bindeki ybremde de hiç yaşamadım.Debriyaj iyi ayarlanırsa (genelde debriyaj yumuşak olsun diye manetin ordaki ayardan gevşetirler.) asla titreme yapmaz ama özellikle motorda iki kişi iken düşük devirde kalkış yapmaya çalışınca zincirden gelen (özellikle yan sanayi setten) tıkır tıkır tıkır sesi de normal.Yani şuan ki 2011 ybrniz ne ise 2014-15 de odur.

arkadaslar selamin aleykum kolay gelsin

bende mavi 14 model ybr var suanda 12bin kmye ulasmak uzere gecen gun depo da 5 -6 tllik benzin vardi gittim shellden 25 tllik benzin aldim parayi verdim motoru calistirmaya calistim mars basiyor ama calismadi bekledim benzin vanasini yere paralel yaptım yani kapattim salladim sonra calismaya basladi acaba niye biyle oluyor ne zaman benzin alsam vanayi kapatip sallamadan calismiyor. acaba benzin samandirasina benzinmi kaciyor ne kadar nasraf olur yardimci olursaniz sevinirim aku yeni degistirdim. bujide yeni. simdi normal marsa bassam hemen aninda calisiyor ama benzin aldiktan sonra hemen calismiyor

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı orcanto adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende mavi 14 model ybr var suanda 12bin kmye ulasmak uzere gecen gun depo da 5 -6 tllik benzin vardi gittim shellden 25 tllik benzin aldim parayi verdim motoru calistirmaya calistim mars basiyor ama calismadi bekledim benzin vanasini yere paralel yaptım yani kapattim salladim sonra calismaya basladi acaba niye biyle oluyor ne zaman benzin alsam vanayi kapatip sallamadan calismiyor. acaba benzin samandirasina benzinmi kaciyor ne kadar nasraf olur yardimci olursaniz sevinirim aku yeni degistirdim. bujide yeni. simdi normal marsa bassam hemen aninda calisiyor ama benzin aldiktan sonra hemen calismiyor
    Aleyküm selam, 2014 model ybr hemde mavi, hmm...

Aleyküm selam, 2014 model ybr hemde mavi, hmm...
    pardon 13 de olabilir karistirdim arabayla :(

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    pardon 13 de olabilir karistirdim arabayla :(
    Benimkinden başka 2014 model mavi yok diye biliyordum ondan öyle dedim sıkıntı yok

bide marsa basiyom calismadi 1 dk boyunca sorunu nedir sizce arkadaslar

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

salladim oyle calisti kapadim actim 2. de hemen calisti

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun,motoru kurcalanmış arkadaşların da dikkatli olmalarını dilerim.
    Benimde bir problemim var.2013 model 17bin km'de ybr 125'im bazen stop ettikten sonra çalışmıyor.Bazende tek marşta tık diye alıyor.Motor sıcakken mesela stop edip bakkala giriyorum,2-3 dk sonra çıkıp tekrar marş basınca çalışmıyor.Vurduruyorum çalışır gibi yapıyor fakat gaz verince gitmiyor.
    Hatta video kayıdında da bu durum var.Sıcak motor,2 dk lığına durdum,sonra çalıştırayım dedim çalışmadı.Yokuş aşağı vurdurdum 'vıy vıy vıy' ses gelidi ama tam anlamıyla çalışmadı.Sonra ne hikmetse bir anda çalışıveriyor.
    Muhtemel sorun aküdür diyecem ama daha geçen ölçtüm 13.5volt çıktı.Üstelik suyu da çok çok az azalmıştı,üzerine saf su ekledim.Benzinim az ama sıfır değildi.Sizce neden olabilir? Video ; http://www.izlesene.com/video/ybr-sorun/8906684
    ayni sorun bendede var aklima benzin geld hangi benzinliklikten aliyorsunuz benzin aldigim zaman calismiyor saga sola salliyorum depoyu alttan kapatip aciyorum oyle aliyor marsi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler