Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ENDURO
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bı yılda güzel bi rota planım var sanırım akdeniz sahillerine gideceğim eğer yıllık izinim ağustos ayında olursa ver elini akdeniz olmadı balıkesir veya izmirde olabilir bakalım kısmet
    Ağbi K.Maraş'a yolun düşerse beklerim ..
    ENDURO

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı kanakattak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa beyler benim bir sorum olacak. akşam işden çıktım şişliden bağcılara geldim 17 km lik bir yolculuktan sonra motoru eve parkettim bi eczaneye gideyim dedim ama birde baktım farın lambası kısada yanmıyor ama uzunda yanıyor sebebı nedır acaba
    ampül kesmiş armut ampül sanırım yani yuvarlak far var sende galiba

SİMSON kardeşim ince teklifin için çok tşk ederim belki başka bi sefer gelirim inş.
    SİMSON bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

aladag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 2007
    Bırakmalı en küçük molada benzin musluğunu kapatma alışkanlığını .

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Ybr esd'lere göre osram ampül varmı xenon gibi olanlardan. Farlarımdan memnun değilim. Arkamdan gelen arabada olması çukurlar canıma okicak. Ampulü değiştirmeyi düşünüyorum. Osram yada Philips'in beyaz ampullerinden biriyle. Fakat bizim motosikletlere duy tipi olarak hangileri uyumlu bilmiyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    h4 duy tipi bizim motor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr esd'lere göre osram ampül varmı xenon gibi olanlardan. Farlarımdan memnun değilim. Arkamdan gelen arabada olması çukurlar canıma okicak. Ampulü değiştirmeyi düşünüyorum. Osram yada Philips'in beyaz ampullerinden biriyle. Fakat bizim motosikletlere duy tipi olarak hangileri uyumlu bilmiyorum.
    uyumlu osram varsa bende alıcam bir tane fiyatı ne kadar acaba sarı ışığı hic sevmiyorum ne arabada ne motorda ama xenon takmakta istemiyorum en iyi çözüm bu gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Alıntı aladag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havaların soğuması 1. etkendir diye tahmin ediyorum.Birde ayak marşı ile çalıştırmanın kolay yöntemini okumuştum bir yerde onu uyguluyorum.2-3 pedalda çalışıyor: Kontağı çevirmeden 2-3 defa ayak marşına basıp daha sonra kontağı açıp ayak marşı ile çalıştırıyorum.
    Birde benzin anahtarını kapatıp uzun süre motor çalışmadan beklemişse benzin musluğunu açtıktan sonra çalıştırmadan önce birkaç dakika beklemenin çalışmasını kolaylaştırdığını tecrübe ettim.
    Motoru stop ettiğimde yakıt musluğunu kapatma gibi bir alışkanlığım var.Bu yüzden kaç defa yola çıkıp motor stop ettiğinde panik yaşadım hatırlamıyorum
    artık yaza doğru denerim dediğin gibi motor şimdi yamaha bayisinin deposunda yatıyor yaza doğru lastikler değişecek bakıma girecek jantlara şerit çekilecek fara beyaz ampül takarım nerden baksan 300 tl masraf ben şimdiden ayarlamaya başlasam iyi olacak
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    h4 duy tipi bizim motor
    Abi onu sormamıştım aslında. Duy tipi derken bu D1S D2S felan oluyor ya bizim motosikletlere hangisi uyumlu? H4 alırız ama 2-3 çeşit var onlardan da. Sonra olmaz zaten öğrenci hali bizde ki parada ziyan olur ona yanarım

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uyumlu osram varsa bende alıcam bir tane fiyatı ne kadar acaba sarı ışığı hic sevmiyorum ne arabada ne motorda ama xenon takmakta istemiyorum en iyi çözüm bu gibi
    Banada öyle geliyor. Fiyatlar ortalama 20-30 lira civarında. 50 lirayada var philips'ine Osram'ına göre değişiyor.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı aladag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havaların soğuması 1. etkendir diye tahmin ediyorum.Birde ayak marşı ile çalıştırmanın kolay yöntemini okumuştum bir yerde onu uyguluyorum.2-3 pedalda çalışıyor: Kontağı çevirmeden 2-3 defa ayak marşına basıp daha sonra kontağı açıp ayak marşı ile çalıştırıyorum.
    Birde benzin anahtarını kapatıp uzun süre motor çalışmadan beklemişse benzin musluğunu açtıktan sonra çalıştırmadan önce birkaç dakika beklemenin çalışmasını kolaylaştırdığını tecrübe ettim.
    Motoru stop ettiğimde yakıt musluğunu kapatma gibi bir alışkanlığım var.Bu yüzden kaç defa yola çıkıp motor stop ettiğinde panik yaşadım hatırlamıyorum
    Aynı ben.

Abi onu sormamıştım aslında. Duy tipi derken bu D1S D2S felan oluyor ya bizim motosikletlere hangisi uyumlu? H4 alırız ama 2-3 çeşit var onlardan da. Sonra olmaz zaten öğrenci hali bizde ki parada ziyan olur ona yanarım

Banada öyle geliyor. Fiyatlar ortalama 20-30 lira civarında. 50 lirayada var philips'ine Osram'ına göre değişiyor.
    bayada pahalıymış ya ben genelde 2.5 tl ye aldığım ampulleri kullanıyordum çinli motorlarımda

Motosikleti
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayada pahalıymış ya ben genelde 2.5 tl ye aldığım ampulleri kullanıyordum çinli motorlarımda
    4 lirayada var beyaz ampul fakat bir zaman sonra rengi bozuluyor ve motosikletin orj farklarından daha kötü bir hal alıyor. Ya 45-50 lira civarında ki xenon kitlerden alıcaz. Yada bağlantı vs uraşmam diyorsan ampul alıcaksın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Motosikletime alt sakal almayı düşünüyorum. Herkesin yorumlarını rica edicem. 50 liraya alıcam ben alt sakalı. Sizce görünüm amaçlı değer mi?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...12487509/detay
    -
    Bir fikir vermesi yönünden de bu ilanı paylaşıyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06217068/detay

Seyyahrasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere xtza 660
    Arkadaslar ya jikleyle motoru calıstırıp devam ediyorum daha sonra jikleyi kapatıyorum. Yarım ssat filan sonra rolanti yükselmiş düşürüyorum bi süre sonra bkıyorum düşmüş sürekli degişiyor rölanti sarsıntıdan filan bu kadar sık değişirmi sizlerde nasıl yardımcı olursaniz sevinirim şimdiden tesekkürler

4 lirayada var beyaz ampul fakat bir zaman sonra rengi bozuluyor ve motosikletin orj farklarından daha kötü bir hal alıyor. Ya 45-50 lira civarında ki xenon kitlerden alıcaz. Yada bağlantı vs uraşmam diyorsan ampul alıcaksın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Motosikletime alt sakal almayı düşünüyorum. Herkesin yorumlarını rica edicem. 50 liraya alıcam ben alt sakalı. Sizce görünüm amaçlı değer mi?
    -
    Bir fikir vermesi yönünden de bu ilanı paylaşıyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06217068/detay
    sakal çok güzel duruyor koruma demiri olmasa bende takarım ama 50 tl çok fazla ben çarşıda sorucam osram ne kadar ucuz bulursam alır koyarım artık xenon takıp orjinalliği bozmak istemiyorum

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    [/COLOR]Motosikletime alt sakal almayı düşünüyorum. Herkesin yorumlarını rica edicem. 50 liraya alıcam ben alt sakalı. Sizce görünüm amaçlı değer mi?
    Bir kaç değişik model daha var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00818837/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81386095/detay

http://www.orjinalmotoryedekparca.co...br--Sakal.aspx
    Twin bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Merhaba arkadaşlar bugün farkettim bende benimde kısalar kesilmiş bi ampul bende alacam lakin bi ara bi yerde okumuştum led ampul far gibi birşeyler aküye fazla yük bindirmiyor gibi yorumlar lakin okuduğum yazıyı tam hatırlamıyorum göstergelerdeki ampullerden mi bahsediyordu yoksa fardan mı hatırlamıyorum bende sizlere bi sorayım dedim varmı öyle led ampul ?
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC

d1s d2s xenon duy tipleri.

normal lambalar s2 (armut), h1-h3-h4-h7 falan.

eğer alırsanız osram nightbreaker h4 alın.

ben 2 sene önce Aksaray'dan 2 tanesini özel kutusunda 25 liraya almıştım. 150 zcmde kullandım birini. xenondan bir önceki en iyi lambadır.

bir tane daha var; onu da muayene öncesi ybrye takacağım.

bu arada benim akü şarj olmuyor sanırım.

xenon farı açıyorum, biraz gidiyorum, xenon kapanıyor. açıp kapayınca 1 saniye açık kalıp kırpışıp kapanıyor.

sanırım statör değil de konjüktör bozuldu. ya da akü tamamen öldü. sabah el marşıyla çalışmıyor. ışıklar bile sönük gibi. ama jikleyle tek ayakta çalışıyor. bi de osram deneyip xenonla karşılaştıracağım. resimleri atarım.

son tüketim: 400 km 11.5 litre benzin. 100 kmde 2.9 litre. ara sıra hayvan gibi sürdüğüme bakarsak iyi. mesela bugün elimi gazdan neredeyse çekmedim en sonda gezdim.

muayeneyi hala yapamadım.

motordan sıkıldımmm!! hız istiyorum. berbat zamanlarımı hatırlatması da cabası.

---------- Post added at 01:47 ---------- Previous post was at 01:43 ----------

Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bugün farkettim bende benimde kısalar kesilmiş bi ampul bende alacam lakin bi ara bi yerde okumuştum led ampul far gibi birşeyler aküye fazla yük bindirmiyor gibi yorumlar lakin okuduğum yazıyı tam hatırlamıyorum göstergelerdeki ampullerden mi bahsediyordu yoksa fardan mı hatırlamıyorum bende sizlere bi sorayım dedim varmı öyle led ampul ?
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ml#post2757938

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...42690347/detay

birinci linkte motosiklet üzerindeki uygulaması, 2. linkte malzemenin kendisi var. bu 220 volt sen 12 voltluğundan alacaksın. parklardan bi + kablosu alıp araya anahtar atıp diğer ucu da şaseye ve ya herhangi bi - kablosuna bağlayacaksın. motosiklete de gaz borusu kelepçesi ile bağlayabilirsin.

---------- Post added at 01:51 ---------- Previous post was at 01:47 ----------

Alıntı Seyyahrasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ya jikleyle motoru calıstırıp devam ediyorum daha sonra jikleyi kapatıyorum. Yarım ssat filan sonra rolanti yükselmiş düşürüyorum bi süre sonra bkıyorum düşmüş sürekli degişiyor rölanti sarsıntıdan filan bu kadar sık değişirmi sizlerde nasıl yardımcı olursaniz sevinirim şimdiden tesekkürler
    soğukken 1000 sıcakken 1400 falan olsun o zaman sorun çıkmıyor.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ledlerin gücü çok düşüktür, yani sarfiyatı azdır, ama smd olanlarını öneririm (iki çeşidi vardır smd olanlar yeni), ben göstergelere taktım (T10 dipsiz diye geçiyor, benzin göstergesinin ki ise T5 dipsiz).

Yalnız normal far ampülünün ledi yok, genelde gündüz farlarında kullanıyorlar, he birde riallide stop lambası var ledli komple, güzel olur.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Aslında uygulama süper aksi gibi bende hiç anlamam elektrikden hevesim var elektrikle uğraşmaya ama anlamıyom neyi nereye bağlayacam o kablo eksimi buna ne denir sen kimlerdensin felan gibi bi dünya soru işareti oluyo aklımda benim demek istediğim duylu led far ampulu gibi böle hazır birşey hani benim ampulu cıkarcam yerine o ampulu takcam tarzında cevremde elektrikden anlayan biri olsa yapılabilir güzel uygulama zaten benim motora daha önceki sahibi far anahtarı koymuş gündüz kısalar yanmıyor parklar yanıyor sadece yani yapan yapıyor bizede vay be arkadaş güzel yapmış yetenekli eleman demek düşüyor
    sepeteçioğlu o dipsiz ledlerden bende aldım hala takacam duruyo öle cekmecede
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    boşa yazıyoruz arkadaş. memlekette uzun yazı okumama hastalığı var. ne yapıyorsanız yapın.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    arkadaşlar motor jikle açık unutularak kullanılırsa ne olur uzun süre
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motor jikle açık unutularak kullanılırsa ne olur uzun süre
    Çok yakar Zengin karışımla çalışacağından randuman vermez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler