Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inan ilk sana denk gelmiştir.. ybr 25000 garanti gider... devamlı yarım debraj yada teker yapmazsan.. 55000 yaptığımıda hatırlarım 38 000 de....
    abi ne yarım debriyaj ne tek teker. ömrümde denemedim öyle şeyler. ara sıra yarım çekip vites attığım oluyor ama binde 1 kere olan bir şey.

yarın üniversiteye giderken son hızı deneyip size haber veririm.

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj sonuna kadar çekiliyken bile tam ayırmıyor olabilirmi

Pek anlamam teknik işlerden, standardı nedir onuda bilmiyorum ama 9000 kısa bi ömür gibi :/

Bakım yaptırdığın yer balatada satmak istemiş olabilirmi

Bence 0 veya 2. el ile alakası yoktur durumun, çözülür, sıkma canını.
    valla debriyaja yarım bassam bile rahatlıkla vites atıyor.

işin garip tarafı baskı balata kötü olsa yokuş yukarı çıkarken keçi gibi tırmanmaz. 2 kişi o dik yokuşu çıkarken 3. vitesi istemez...

bu ustadan da bişey anlamadım.

dediğin gibi belki de para kazanmak istedi.

motorumdaki sıkıntı ne çözülemiyor. hem 100 kmde 3 litre yakıyor hem de 80 km üzerine çok zor çıkıyor.

çözüm yok gitmediğim usta kalmadı. Gaziantep ve ya Ankaraya gideceğim artık.

feyizoğlu ve buz motordan michelin siparişi vereceğim. maaşımdan kalan son 350 tlnin 220sini lastiğe ayırdım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam, imal tarihleri nedir acaba?

http://hizliresimyukle.com/thumb-330085.jpg

Foto yükleye uğraşıyorum da kusura bakmayın
    2011in 33 .haftası

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    slm arkadaşlar netten sipariş verdiğim xenon kit yarın elimde fakat formda ne kadar arasamda ybr için tam bir şema bulamadım. İllaki kendim takmam gerek çünkü burda pek anlıyan veya ne gerek var diyen hatta olmaz kardeşim bu diyen ustalara pek yanaşmıyacağımdan kendim bağlıyacağım . zaten almış olduğum kit motorsiklet için düşük amperli h4 aşağıdaki resimde belli fiyat 50 tl

[IMG][/IMG]
    siz bilen tercübeli arkadaşlardan basit bir şema çizebilirmi henüz elime ulaşmadığından içerisinde şema dahi olsa ybr ye uyarmı. Kendi motorsikletimde orjinal far açma kapama düğmesi de mevcut

Motosikleti
    Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar netten sipariş verdiğim xenon kit yarın elimde fakat formda ne kadar arasamda ybr için tam bir şema bulamadım. İllaki kendim takmam gerek çünkü burda pek anlıyan veya ne gerek var diyen hatta olmaz kardeşim bu diyen ustalara pek yanaşmıyacağımdan kendim bağlıyacağım . zaten almış olduğum kit motorsiklet için düşük amperli h4 aşağıdaki resimde belli fiyat 50 tl

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...fw.jpg</a></a> http://d1209.hizliresim.com/11/n/d6xgf.jpg
    siz bilen tercübeli arkadaşlardan basit bir şema çizebilirmi henüz elime ulaşmadığından içerisinde şema dahi olsa ybr ye uyarmı. Kendi motorsikletimde orjinal far açma kapama düğmesi de mevcut
    arkadaşım özel mesajını yeni gördüm. ben de kendim bağladım ama sonra kısadevre yaptı ustaya bağlattım. ama Ramazan (tekteker_ramço) un zamanında eklediği 2 resim vardı. buradan bak istersen.

http://www.facebook.com/media/set/?s...1&l=82ffe20f78

arkadaşlar Feyizoğlu'ndan Michelin Pilot Sportlarımın siparişini verdim. cumartesi elimde olurmuş. pazartesi de motora monte ettiririm. 2011in 12. ayı varmış ellerinde.

baskı balatayı da bi sonraki bakımda değiştireceğim. gösterge üstüne Kor@y'ınki gibi panel yapacağım ve yer olursa çakmaklığı buraya taşıyacağım. çantaları mat siyaha boyayacağım. bir de vaktim olursa 3 çantama led yaptıktan sonra motora elimi sürmem. zaten para etmiyor anasını satiyim.

Motosikleti
    ENDURO
    SelamunAleykum ybrciler

Ben henuz ybr'mi alamadım fakat tam istediğim renk olan füme nin sıfırı cıkmadıgı ıcın bırazda motoru alamamam buna baglıydı.
    (motorun sahibini henuz aramadım pederle gorusup oyle arayacagım)
    2012 model Ybr125 esd füme 1000 km'de. sahibi 3.900 istiyor ederi nedir sizce yardımcı olur musunuz?
    ENDURO

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne söyledi Okan merak ettim?
    NE SÖYLEDİ BENDE MERAK ETTİM............
    Sıfır aldı oda titreşimin fazla oldugunu ve boya kalitesinin iyi olmadığını söyledi.Benım ıcın tıtresım en onemlısı zaten.
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır aldı oda titreşimin fazla oldugunu ve boya kalitesinin iyi olmadığını söyledi.Benım ıcın tıtresım en onemlısı zaten.
    titreşimi kabullenip alacaksın o zıkkımı....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yok abi kabullenemem ben Şu subapların baglı oldugu pıyanolar saga sola oynarmı abı az az ?
    HONDA

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Yok abi kabullenemem ben Şu subapların baglı oldugu pıyanolar saga sola oynarmı abı az az ?
    subap ayarımı yaptın motora hayırdır..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    oynar..................neden osrdun...................

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım özel mesajını yeni gördüm. ben de kendim bağladım ama sonra kısadevre yaptı ustaya bağlattım. ama Ramazan (tekteker_ramço) un zamanında eklediği 2 resim vardı. buradan bak istersen.

http://www.facebook.com/media/set/?s...1&l=82ffe20f78

arkadaşlar Feyizoğlu'ndan Michelin Pilot Sportlarımın siparişini verdim. cumartesi elimde olurmuş. pazartesi de motora monte ettiririm. 2011in 12. ayı varmış ellerinde.

baskı balatayı da bi sonraki bakımda değiştireceğim. gösterge üstüne Kor@y'ınki gibi panel yapacağım ve yer olursa çakmaklığı buraya taşıyacağım. çantaları mat siyaha boyayacağım. bir de vaktim olursa 3 çantama led yaptıktan sonra motora elimi sürmem. zaten para etmiyor anasını satiyim.
    iyice mundar edecen yani motoru kafaya koydun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...fw.jpg</a></a> http://d1209.hizliresim.com/11/n/d6xgf.jpg
    topiği biraz daha kurcalarsan ghostcorc un yayımladigi sema mevcut

Motosikleti
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyice mundar edecen yani motoru kafaya koydun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

topiği biraz daha kurcalarsan ghostcorc un yayımladigi sema mevcut
    Abi niye mundar olsun, en kötü ölmeden gidonunu keser yeriz

Debriyaj balatasi için mi dedin yoksa? Degismeyeyim mi?

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    26binde motor sattım sattığım çocuğa da söyledim düzgün kullan herkese kurcalatma 50binden önce baskı balata ve zincir dişli set değiştirmene gerek yok
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap ayarımı yaptın motora hayırdır..
    Epey oldu yapalı.

oynar..................neden osrdun...................
    Abı en son kelıme yanlıs anlasılabılır Merak ettım subap ayarı yaparken farketmıştim.
    HONDA

Motosikleti
    he valla okan nedn ossurdun gibi olmuş.. bakarak yazmak lazım..

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hahaha alemsın abi :D Hyosung gt 250 nakedler nasıl abi ? Ben yedek parçasından korkuyorum birde titreşim varmı hyoda ?
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26binde motor sattım sattığım çocuğa da söyledim düzgün kullan herkese kurcalatma 50binden önce baskı balata ve zincir dişli set değiştirmene gerek yok
    ilk sahibinin ik vitesli motoru. ortaokula giden bi veledi de vardı. sanırım o veled motoru .iç etmiş. aldığımdan beri düzde 90ı geçemiyor çünkü.

bakımdan sonra düzde 90ı görmeyi başladı.

durmuş abi senin lastikler çok işimi gördüm ama durumu tam düzeltmesem de bu aylık bi 200 tl ayırabildim lastik için. feyizoğlu'ndan michelinlerimi de sipariş ettim. 200.8 tl kredi kartıyla tek çekim. kargo bedava. 12:2011 tarihli lastik gelecekmiş. aras kargo mesaj yolladı akşam üstü. yarın ve ya öbürgün elimde olur.

şu lastiği taktıktan bsonraki haftasonu işyerinde slalom, 8, u ve panik fren çalışacağım. hatta abartıp kıvırma hareketleri de çalışırım.

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 esd
    Motorun lastikler çok kayıyor hangi lastikleri tavsiye edersiniz. Dönerken gaza biden yüklenince motor un arkası kayıyor...
    :cat: yamaha ::puro:: ::coool::

Motosikleti
    Alıntı ybrengo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun lastikler çok kayıyor hangi lastikleri tavsiye edersiniz. Dönerken gaza biden yüklenince motor un arkası kayıyor...
    michelin. 3-5 saat sonra lastiklerim geliyor. lastiklerin mumlarını erittikten sonra sürüş çalışmaları yapacağım valla. bakalım ne kadar yatıyormuş bizim yibiar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler