Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R125
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yzf almayı düşünüyorum en güzel renk sizce hangisi? Yorumlariniz çok önemli benim için ona göre karar vereceğim siyah, beyaz, gri en gösterişli duran hangi renk?
    Kişisine gore degisir ustad zevk meselesi , benim mavi renk cok hosuma gidiyor ve gece daha gosterisli duruyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı murat1551 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kişisine gore degisir ustad zevk meselesi , benim mavi renk cok hosuma gidiyor ve gece daha gosterisli duruyor
    senin motor çok pahalı geldi be kardeşim düşünebilirdimde. Beyaz ya da füme düşünüyorum ama siyahta çizikleri çok mu belli ederki bilmiyorum. Xt kullanıyorum motorum zaten mavi. Farklı bir renk olsun istiyorum

teks58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motor çok pahalı geldi be kardeşim düşünebilirdimde. Beyaz ya da füme düşünüyorum ama siyahta çizikleri çok mu belli ederki bilmiyorum. Xt kullanıyorum motorum zaten mavi. Farklı bir renk olsun istiyorum
    beyaz idir topramm ;) daha büyük gösteriyor, hele gece sürüşlerinde hem kolay farkediliyorsun hemde şık duruyor. murat'ında dediği gibi zevk meselesi aslında.
    barodi bunu beğendi.

yayamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R25
    bana görede mavi renk ap ayrı bi yeri var )) 30,000k xenon la gzl bi dikkat çekiyor bi kaç foto atayım bu arada bnm arkadaşada aynı renkten aldık... oda maviyi tercih etti. izmirden olan arkadaşlarla bi pazar toplanmak isterim. izmirdeki sisli havaya yakalandık :D

kakare, TASKART, emreng ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    yayamas şu şeritleri ne kadara aldın bende jant şeridi aldım gittim çektirmeye senin jantta kurşun var düzgün olmaz dediler parça şerit al dedi dayı yamahanın orjinalleri de pahalı geldi biraz. Bu arada arkadaşlar arka stopa çok modlu f1 çakar takmayı düşünüyorum sizce nasıl durur ?

Motosikleti
    Yzf R25
    10 tl ye aldım :D kendim çektim üstelik 1 seneye yakın oldu cekeli seritleri ne attı nede kalktı ucları :D baya saglam yapmışım f1 cakar bende düşündüm ama artq 100 luk cuplara bile taktıklarından soğudum :D sen yaptığında bi video paylaşırsan bende yapabilirim ayrı yetten f1 cakarı kendi stopa yaparsan cok cok sık olur :D ozman ben kesin yaparım

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yayamas şu şeritleri ne kadara aldın bende jant şeridi aldım gittim çektirmeye senin jantta kurşun var düzgün olmaz dediler parça şerit al dedi dayı yamahanın orjinalleri de pahalı geldi biraz. Bu arada arkadaşlar arka stopa çok modlu f1 çakar takmayı düşünüyorum sizce nasıl durur ?
    hangi renk şert iyi giderki

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı yayamas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana görede mavi renk ap ayrı bi yeri var )) 30,000k xenon la gzl bi dikkat çekiyor bi kaç foto atayım bu arada bnm arkadaşada aynı renkten aldık... oda maviyi tercih etti. izmirden olan arkadaşlarla bi pazar toplanmak isterim. izmirdeki sisli havaya yakalandık :D

http://imageshack.us/a/img801/8086/jztv.jpg

http://imageshack.us/a/img713/7073/3ia2.jpg

http://imageshack.us/a/img801/2716/lws6.jpg

http://imageshack.us/a/img713/7073/3ia2.jpg

http://imageshack.us/a/img34/4511/49yw.JPG

http://imageshack.us/a/img833/3570/tkur.jpg

http://imageshack.us/a/img833/2131/l823.jpg

http://imageshack.us/a/img546/5278/tuqw.jpg

http://imageshack.us/a/img801/2716/lws6.jpg
    hakikaten bi hafta sonu buluşşak güzel olabilir. keşke daha önceden konuşulsaydı bu bi arkadaş daha vardı bu cumartesi motoru 7 ay yatırmak üzere memlekete götürecek.

Motosikleti
    Yzf R25
    Alıntı teks58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakikaten bi hafta sonu buluşşak güzel olabilir. keşke daha önceden konuşulsaydı bu bi arkadaş daha vardı bu cumartesi motoru 7 ay yatırmak üzere memlekete götürecek.
    götürmesin ozman :D konuşssan olmazmı :D bidahaki hfta götürsün

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    götürmesin ozman :D konuşssan olmazmı :D bidahaki hfta götürsün
    bi şansımı denerim

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    10 tl ye aldım :D kendim çektim üstelik 1 seneye yakın oldu cekeli seritleri ne attı nede kalktı ucları :D baya saglam yapmışım f1 cakar bende düşündüm ama artq 100 luk cuplara bile taktıklarından soğudum :D sen yaptığında bi video paylaşırsan bende yapabilirim ayrı yetten f1 cakarı kendi stopa yaparsan cok cok sık olur :D ozman ben kesin yaparım
    hmm ben kendi motoruma çekmek istiyorum 10 tl çok uygun fiyat f1 çakarı zaten kendi stopa düşünüyorum modül ile bakalım uğraştırıcak şu parayı bir bulayım neler yapıcam bu arada egzozu ihtiyaçtan satıyorum bilginiz ola acil paraya ihtiyacım var isteyene resmini koyabilrim Gezi olayı hakkında bu tarafa yolunuz düşerse haberim olsun yayamas xenonları kontrol ettin mi hiç farın iç kısmını eritme gibi bir durum var mı?

Motosikleti
    Yzf R25
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm ben kendi motoruma çekmek istiyorum 10 tl çok uygun fiyat f1 çakarı zaten kendi stopa düşünüyorum modül ile bakalım uğraştırıcak şu parayı bir bulayım neler yapıcam bu arada egzozu ihtiyaçtan satıyorum bilginiz ola acil paraya ihtiyacım var isteyene resmini koyabilrim Gezi olayı hakkında bu tarafa yolunuz düşerse haberim olsun yayamas xenonları kontrol ettin mi hiç farın iç kısmını eritme gibi bir durum var mı?

suan için xenonla ilgili bi sıkıntım yok. eritme falan yok temassızlık falan titremelerde xenonlar genelde ac kapa yapar ama bende öle bi sıkıntı yok suana kadar. birde ben uzunları actığımda ikisi bir yanıyor tek yanmasın dedim hoş oldu ancak uzun süre ikisi yanarsa aküde ne gibi etki yapar belli diil soru işareti oluşturur :D zamanla görecem

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    çalışırken sıkıntı olmaz tek yapacağı marş zor basar

Motosikleti
    Yzf R25
    kışın sogukta ewt zor basabilirde yazın sıkıntı olcanı sanmıyorum. buralarda bizden baska kmsecik yok
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Selam arkadaşlar ben de bir süre önce aranıza katıldım;

Öncelikle motoru alım sürecimde sorularımı yanıtsız bırakmayan @hellboys arkadaşımıza teşekkür ederim.

Motor 12500km de, şimdiye kadar olan tüm bakımları Kardeşler Motorda yapılmış, bilgisayarlı ekspertiz vs. yaptırdım, satıcı arkadaşta dürüsttü sorunsuz aldım motoru ancak Kardeşler motorun ilgi ve alakasından memnun kalmadığımı belirtmeliyim. İlk motorum olduğundan sıfır almayı düşünmedim ve rodajı düzgün yapılmış,oturmuş,gidişi güzel bir 2. el daha mantıklı geldi.

Motoru yeni yeni tanıyorum ayrıca bu ilk motorum bunu da belirteyim daha 10km sürmedim motoru, motorla ilgili sormak istediğim bir iki konu var yardımcı olursanız sevinirim,

ilki trafik sigortası 256tl ile 800tl arasında fiyatlar çıktı, başka bir tanıdıkta sorgulatıyorum şimdi yarın sonucu gelecek.. Bana 256tl(halksigorta) uygun gibi gelmedi sizler kaç tl ye yaptırdınız bunu. Yaşım 27 ve üzerime ruhsatlı ilk araç, bilmiyorum bu sigorta bedeline etki ediyor mu?

İkinci sorum ise sağlıklı bir akünün kışın durduğu yerde boşalma süresi nedir? 3 gün aradan sonra motor çalışmadı akü bana zayıf geldi ancak tamamen bitti mi bilmiyorum yarın tam şarj ettirip deneyeceğim, duruma göre yeni akü alacağım ancak yeni akü mesela 3-4 hafta kontak çevirmeden beklese biter mi? Çünkü kışın ortasındayız 2-3 hafta süremeyeceğim boşluklar olacaktır, haftaiçi zaten binmiyorum. Akü değişimi için yazı mı beklemeliyim karasız kaldım.

Bu da motorum;

Şimdiden teşekkürler.
    emreng ve hellboys bunu beğendiler.

TASKART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf r125
    Arkadaşlar 2011 ile 2013 model yzf 125r arasında ne gibi farklar var ?

Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Arnex hayırlı olsun kazasız belasız kullan inş .

Ben sigortayı 340 tl ye allianz sigortada yaptırmıştım . pahalı olmasının sebeplerini sayayım ;

Benim yaşım 23 , ( çılgınca kullanıp kaza yapma riskim yüksek )
    Motorun yaşı 2 , ( motor yeni , motora o kadar verdiyse parası vardır sigortayada versin )
    Plaka 34 , ( istanbul plaka diğer illerden minimum 90 tl daha pahalı )

Eğer kaza yapmazsam bi sonraki yıl sigorta yaptırdğmda 150 tl ye düşer dediler , kaza yaparsamda 600 tl den aşağı sigorta yapılmazmış ...
    arnex bunu beğendi.

Motosikleti
    Yzf R25
    Alıntı TASKART adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2011 ile 2013 model yzf 125r arasında ne gibi farklar var ?

hiç bir farkı yok fark olarak yıla baglı olarak renkler değişiyor sadece okadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Alıntı arnex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar ben de bir süre önce aranıza katıldım;

Öncelikle motoru alım sürecimde sorularımı yanıtsız bırakmayan @hellboys arkadaşımıza teşekkür ederim.

Motor 12500km de, şimdiye kadar olan tüm bakımları Kardeşler Motorda yapılmış, bilgisayarlı ekspertiz vs. yaptırdım, satıcı arkadaşta dürüsttü sorunsuz aldım motoru ancak Kardeşler motorun ilgi ve alakasından memnun kalmadığımı belirtmeliyim. İlk motorum olduğundan sıfır almayı düşünmedim ve rodajı düzgün yapılmış,oturmuş,gidişi güzel bir 2. el daha mantıklı geldi.

Motoru yeni yeni tanıyorum ayrıca bu ilk motorum bunu da belirteyim daha 10km sürmedim motoru, motorla ilgili sormak istediğim bir iki konu var yardımcı olursanız sevinirim,

ilki trafik sigortası 256tl ile 800tl arasında fiyatlar çıktı, başka bir tanıdıkta sorgulatıyorum şimdi yarın sonucu gelecek.. Bana 256tl(halksigorta) uygun gibi gelmedi sizler kaç tl ye yaptırdınız bunu. Yaşım 27 ve üzerime ruhsatlı ilk araç, bilmiyorum bu sigorta bedeline etki ediyor mu?

İkinci sorum ise sağlıklı bir akünün kışın durduğu yerde boşalma süresi nedir? 3 gün aradan sonra motor çalışmadı akü bana zayıf geldi ancak tamamen bitti mi bilmiyorum yarın tam şarj ettirip deneyeceğim, duruma göre yeni akü alacağım ancak yeni akü mesela 3-4 hafta kontak çevirmeden beklese biter mi? Çünkü kışın ortasındayız 2-3 hafta süremeyeceğim boşluklar olacaktır, haftaiçi zaten binmiyorum. Akü değişimi için yazı mı beklemeliyim karasız kaldım.

Bu da motorum;

http://i.hizliresim.com/epYy90.jpg

Şimdiden teşekkürler.

sigorta bulunduğun ile göre değişir ---yaş etkiler ---ve aracın modeli cc gücü etkiler ...

ben 140 liraya yaptırdım geçense. bu sene kaça cıkar bilmiyorum. şunuda belirteyim kimi sigorta şirketleri fiyatı düşük veriyor ancak motorun marka modeli farklı oluyor yani siz yzf r125 olarak diil ybr 125 olarak sigorta yaptırıyosunuz. sorun çıkarmı trafikte cevirmede vs durumlarda cıkmaz ancak kaza gibi durumlarda ne olur bilemem bnm sigortam yapı kredi sigorta ve arac bilgisinde yamaha yzf r 125 yazıyor buna dikkat etmelisiniz bence. kaza gibi durumlarda sigortadaki marka model tutmadığı taktırde sigorta masrafları karşılamaya bilir.
    arnex ve TASKART bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı Emiroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arnex hayırlı olsun kazasız belasız kullan inş .

Ben sigortayı 340 tl ye allianz sigortada yaptırmıştım . pahalı olmasının sebeplerini sayayım ;

Benim yaşım 23 , ( çılgınca kullanıp kaza yapma riskim yüksek )
    Motorun yaşı 2 , ( motor yeni , motora o kadar verdiyse parası vardır sigortayada versin )
    Plaka 34 , ( istanbul plaka diğer illerden minimum 90 tl daha pahalı )

Eğer kaza yapmazsam bi sonraki yıl sigorta yaptırdğmda 150 tl ye düşer dediler , kaza yaparsamda 600 tl den aşağı sigorta yapılmazmış ...
    Anladım, Halk Sigorta 256tl civarı normal o zaman sanırım, son zamanlarda fiyatlar oldukça yükselmiş duyduğum kadarııyla, ben yine bir yere daha sorgulatıyorum hangisi uygun olursa ona yaptıracağım, sigorta şirketinin ne olduğu çok önemli mi bilmiyorum tabii.

sigorta bulunduğun ile göre değişir ---yaş etkiler ---ve aracın modeli cc gücü etkiler ...

ben 140 liraya yaptırdım geçense. bu sene kaça cıkar bilmiyorum. şunuda belirteyim kimi sigorta şirketleri fiyatı düşük veriyor ancak motorun marka modeli farklı oluyor yani siz yzf r125 olarak diil ybr 125 olarak sigorta yaptırıyosunuz. sorun çıkarmı trafikte cevirmede vs durumlarda cıkmaz ancak kaza gibi durumlarda ne olur bilemem bnm sigortam yapı kredi sigorta ve arac bilgisinde yamaha yzf r 125 yazıyor buna dikkat etmelisiniz bence. kaza gibi durumlarda sigortadaki marka model tutmadığı taktırde sigorta masrafları karşılamaya bilir.
    Aynen dediğiniz şekilde marka model kodunda değişiklik olmadan sorgulama yaptırıyorum bu konuda ben de titizim, resmi belgelerde ne yazıyorsa sigortada da aynı bilgiler olacak şekilde yaptıracağım.

Motosikleti
    Yzf R25
    zincir ve buji kaç binde değişmek istiyor bilen varmı acaba servise soran falan... bnm 8300e yaklastı km... zincirde ne marka önerebilirsiniz....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)