Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA YZF R125
    selamun aleykum zapalka,

resim yüklenmemiş. ama bekle biraz şimdi yüklüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motorumu satıyorum. Ciddi alıcılar varsa özelden mesaj atabilir. Her türlü soruyu cevaplarım. Motora sonuna kadar kefilim.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Budas bu günlük benden gelsin hadi bakalım

Motosikleti
    YAMAHA YZF R125

bakırköy meydandan selamlar....

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

bu da Başakşehir sütlü kahveden.

motosikletlerden sizce hangisi? yorumlarınızı beklerim maksat muhabbet olsun.
    bizim forum ölmüş arkadaşlar biraz canlandıralım şurayı.

Herkese merhabalar, ben de aileye katılmak üzere yzf r125 aramaktayım kendi semtimde bir adet buldum 2011 model 6850 liraya 14000 km de grenajları falan çizikten ötürü değişmiş kilometre ile ilgili pek şüphem yok geçmişini de öğrendim ancak fiyatı normal gelmedi pek açıkçası tavsiye olunur mu ?

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşler Yamaha'da şu rengi gördüm Special Edition sanırım , aman tanrım didim ;

Motosikleti
    R125
    merhaba r125 in hangi yıldan sonraki modellerinde vites göstergesi var arkadaşlar? birde bi r125 in ömrü kaç km dir tahmini bakımlarının iyi yapıldığını düşünürsek ikinci el almayı düşünüyoruz km en fazla kaç olmalı?

YZF R125 Kullanıcısı olarak, taçizhane tecrübe ve bilgilerimden derlediğim ve sıkça bu formda gördüğüm soruları yanıtlamak istiyorum.
    1- KM olarak ömrü ne kadardır ==> MZ , jawa ve hatta çin malı x marka motorların 70.000 - 80.000 KM de halen aktif olarak kullanıldığını görüyorum ve bu 15-16 yaşında mototorlar saat gibi çalışıyorlar halen. Bu durumda Yamaha için 100.000.-KM hiç bir şey değildir, rahatlıkla 100.000 KM yaparlar, bu konuda hiç bir tereddütünüz olmasın, motor hacmi küçük olduğu için çok fazla sıkıştırmazlar bu motorları zaten. Kısaca bu motorlar KM olarak oldukça uzun ömürlü cihazlardır.
    2- Başlangıç olarak 125cc mi - 250 cc mi ? Yıllardır motosiklet kullanan bir çok motorsever, her ne kadar 600-750cc lik endurolar, chopparlar hatta racingler kullansalar bile, şehir içi kullanımında 1 adet düşük cc li motorları var. Bu kişilerde YZF-R125 'i tercih ediyor neden mi; cihaz oldukça tarz ve gösterişli, yakıt tüketimi çok çok makul ve şehir içi performansı mükemmel. 600cc racingle şehir içinde yarım gezindiğinizde , hararet yükselecek fan çalışmaya başlayacaktır oysa düşük cc bir motorda bunlar olmaz hem az yakar hemdeçok kullanışlıdır
    3- Satabilirmiyim ; Sezonunda çok çok rahat satacağınız bir motordur, o konuda kesinlikle tereddütünüz olmasın.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    yzf r125 in satışı eskisinden daha zor. tecrübeniz bu konuda yanılıyor. gelen zam yzf r125 i öldürdü

Motosikleti
    yok
    Adanada Yzf 125 satan varsa ulaşsın

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bu aletin topspeedi nedir? Sahibindenden aldığım bir numara 154 dedi ama alet 133de kesiciye giriyor bunu arttırmanın bir yolu var mıdır?

Arkadaşlar selamın aleyküm 2 senenin sonunda paramı biriktirdim derken arkadaşlar fiyatları şişirmiş 2014 model sıfırı 10150 ye alıp şuan 11 bin istiyo herkes 9 bin liram var 2014 mat gri yada bordo istiyorum alabilirmiyim meçhul

merhabalar,
    bende yzf r125 sahibiyim. forumu hep okuyodum ama paylaşım zamanı geldi artık.

benim başım periyodik bakımla dertte.

2014 model bordo r125 var bende. 6200de aldım.
    8000km bakımını yağ/yap filtresi,hava filtresi ön balata olarak z.burnunda yetkili serviste yaptırdım. 200tl tuttu.

şimdi motor 11000 de. garantisi devam ediyor ama kime sorsam fiyatın yüksek olması sebebiyle git dışarda yaptır diyor.

kararsız kaldım. ne yapmalıyım ???

şimdiden teşekkürler.

Alıntı sukaberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YZF R125 Kullanıcısı olarak, taçizhane tecrübe ve bilgilerimden derlediğim ve sıkça bu formda gördüğüm soruları yanıtlamak istiyorum.
    1- KM olarak ömrü ne kadardır ==> MZ , jawa ve hatta çin malı x marka motorların 70.000 - 80.000 KM de halen aktif olarak kullanıldığını görüyorum ve bu 15-16 yaşında mototorlar saat gibi çalışıyorlar halen. Bu durumda Yamaha için 100.000.-KM hiç bir şey değildir, rahatlıkla 100.000 KM yaparlar, bu konuda hiç bir tereddütünüz olmasın, motor hacmi küçük olduğu için çok fazla sıkıştırmazlar bu motorları zaten. Kısaca bu motorlar KM olarak oldukça uzun ömürlü cihazlardır.
    2- Başlangıç olarak 125cc mi - 250 cc mi ? Yıllardır motosiklet kullanan bir çok motorsever, her ne kadar 600-750cc lik endurolar, chopparlar hatta racingler kullansalar bile, şehir içi kullanımında 1 adet düşük cc li motorları var. Bu kişilerde YZF-R125 'i tercih ediyor neden mi; cihaz oldukça tarz ve gösterişli, yakıt tüketimi çok çok makul ve şehir içi performansı mükemmel. 600cc racingle şehir içinde yarım gezindiğinizde , hararet yükselecek fan çalışmaya başlayacaktır oysa düşük cc bir motorda bunlar olmaz hem az yakar hemdeçok kullanışlıdır
    3- Satabilirmiyim ; Sezonunda çok çok rahat satacağınız bir motordur, o konuda kesinlikle tereddütünüz olmasın.
    Burada yazılanlarda itiraz edeceğim bikaç konu var..

1) MZ ve Jawa eski teknoloji makinelerdi ancak malzeme / materyal kaliteleri yeni motorlara 10 basar..Bu tamamen malzeme kalitesi ve üretim metodolojisi ile alakalı. Sonuçta bu motorlarda içten yanmalı uzay mekiği falan yapmıyorlar..125 cc bir motosiklet için 100.000 km. çoktur. Gidermi gidder. Ancak 100 bin km sonunda sıkıştırma dolayısıyla çekiş düşer yakıt artar üflemeye başlar sanayi tabiriyle.. 250 cc ve üzeri için makuldur. 500 cc ve üzeri içinde 200 bin km + lar konuşulabilir. ( ss haricinde ) Motorda sıkıştırma oranı ve devir bandı genişliği en önemli ömür ölçüsüdür..

2) Hiçbir yüksek cc kullanıcısı eski motorcu şehir içinde r125 alıp binmez. Çünkü rahatsız bir motordur. Onun yerine scooter veya ybr 125 tercih eder. Çok tanıdığım var böyle..

3) SAtılırmı satılrı ancak. Son zam ile saçma sapan bir fiyatı oldu R125 in. Yeni hevesli gençleri tavlayabilir ancak bu fiyatlarla bu saatten sonra işi zor. CBR 125 ten hiçbir artısı olduğunu düşünmüyorum. Hatta cbr 125 şehir içinde daha rahat kullanımı olan motor. ÖZetle R125 bu paraları etmez. KTM 200 duke her açıdan R125 ten mantıklı ve düzgün makinedir.

Bence dışarda yaptırabilirsin bi sıkıntı olmaz serviste yaptırdığın herşeyi dışarda daha makul bi fiyata yaptırabiliyosan yaptır bide motorunuzu ne zaman ve ne kadara aldınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Niye duke le yzf yi aynı kefeye koyuyosunuz biri naked diğeri race yzf alan adam gözünü gönlünü doyurmak için alıyo şehiriçinde nasıl akarım kaçarım diye değil

Arkadaşlar selamlar Sağ gidon lazım nerede bulabilirim ikinci el yada 0 farketmez sağlam olsun yeter bayiler 1 ayda getiriyor orayı önermeyin lütfen

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Merhaba r125 kullanıcıları. Forumda sizin motorunuza olan bu düşmanlığın sebebini anlamıyorum insanlar aldırmamak için ellerinden geleni yapıyor. Sırf pahalı diye bir mal bu kadar itin gözüne sokulmaz bence tasarım harikası ve r25ten bile daha güzel. Bütçem yetse cbr yerine tercih ederdim. Tekeriniz düz bassın. İstanbul avrupa yakasındaki arkadaşlarla tanışıp bu güzel motoru yakından incelemek isterim. Ben bahçelievlerdeyim.
    Yiğit_ bunu beğendi.

Valla katılıyorum,ben 18 yasındayım para biriktiriyorum ehliyet sınavını geçtim yazılı olarak.Şimdi araba direksiyonunu gecip ardından hemen motor alacagım.CBR 125 e yetecek bütcem var ama 2 3 yıldır hayalim olan R125'i almak ıcın 1 yıl daha para biriktirecegim.Pahalı mahalı,CBR alıp mutsuz olacagıma R125 alırım.Harika bir motor,R1 gibi.Gerci eskiden sıfırı 9000 tl idi ama suan 13.100.Bende Bahcelievlerde oturuyorum bu arada.

Arkadaşlar motorum çalışmıyor.Arada sırada çalışıyor.Sabah 7-9 arası çalışıyor.Kontağı çevirdiğimde depodan gelen ses gelmiyor.Benzin pompalanmıyor sanki.Alttaki videodaki arkadaşınki gibi çalışmıyor.B

https://www.youtube.com/watch?v=uxDnPW5ik4w

Sorunu epey araştırdım.Kimiside benzin filtresi tıkanmıştır diyor,kimisi buji de sorun var dedi.Oturduğum yerde yamaha servisi yok.Burada mobiletçi,skuter tamircileri var.Onlarda bugun ver yarın gel olayı yapıyorlar.Bende antalya merkezdeki servisi aradım.Olayı anlattım.Sorunun benzin pompası arızasından kaynaklandığını söyledi.Pompanın değişmesi gerektiğini bununda 450-550 tl tutacağını söyledi.Benim bu miktarı karşılayacak durumum yok.Motoru para biriktirerek zor aldım.Alternatif yöntemler araştırıyorum.İnternette yzf r125 benzin pompaları var satılık get ile alma şansım var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-yamaha-yzf-125r-r125-benzin-pompasi-223747755/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-yzf-r-125-benzin-pompasi-r125-benzin-pompa-217945428/detay

Bunlardan birini alıp kendim takabilir miyim acaba.Yada skuterci ustalara mı götürsem.Bu sorunu yaşayan başka biri yada bana yardımcı olabilecek biri var mı?

Arkadaşlar merhaba benim bi scooterım var ve artık vitesli ye geçmeyi düşünüyorum. Bir arkadaş kocaeli körfez den yzf 125 r siyah renk 2013 9000 takas istiyor. Ama şansa bugün de motoru başka sitelerde hasarlı olarak gördüm yani çok benzettim hatta açıklamada da körfezde hafta sonları gösterilebilir yazıyor. Yani motor galiba aynısı bende hafta sonu gorucem
    Sizden ricam bilgisi olan varmi kocaeli körfez de böyle bir motordan.yardimci olursanız sevinirim. Resimde bu motorun. Hasarlı resmide aşağıdaki. Bilgisi olan varsa motor hakkında çok sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

hasarlı fotoda bu. Acaba bu motor olabilirmi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Arkadaşlar kandirilmak istemiyorum yardımci olursanız çok sevinirim.hadi bu motor olsa bile çok sorunu varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

Arkadaşlar kandirilmak istemiyorum yardımci olursanız çok sevinirim.hadi bu motor olsa bile çok sorunu varmı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)