Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Joyride 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknik bilgim çok yok
    ama bence o varyatör bilyenerinin daha çabuk aşınmasına sebep olur o titreme
    o titremenin sebebide ufak ufak metal parcacıkları metal tozları
    suan benim joyridede var aynı titreme
    yağını değiştirirken iyice bi temizleteceğim bilyeleri
    bütün scooterlede oluyor bu olay
    eyvallah kardeşim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jack black - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 300
    Merhaba Arkadaşlar;

2007 Model Sym Joyride motorumun 12.000 bakımnı yaptırmam gerekiyor.Avrupa yakası için yetkili servis önerisi olan arkadaşlar varsa rica etsem paylaşabilirler mi? Beşiktaş Daytona Motor ve Kağıthane'de Murat Otomotiv ,yetkili servis olarak bana yakın olan yerler..Bu servisler hakkında tecrübeleri olan arkadaşlar,tecrübelerini aktarabilirlerse sevinirim..

Motosikleti
    sym joyraide 200
    merhabalar. ben anadolu yakasında olduğum için sana bu konuda yardımcı olamayacağım .sadece seni bir konuda uyarmak istiyorum.eğer motora yeni başlıyorsan , yanında bu işten az çok anlayan bir arkadaşla git.bişey bilmediğini bir anlarlarsa canına okurlar.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 300
    Alıntı okan kartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. ben anadolu yakasında olduğum için sana bu konuda yardımcı olamayacağım .sadece seni bir konuda uyarmak istiyorum.eğer motora yeni başlıyorsan , yanında bu işten az çok anlayan bir arkadaşla git.bişey bilmediğini bir anlarlarsa canına okurlar.
    Uyarın için teşekkür ederim dostum..Yaklaşık 5 senelik motorcuyum.Söylediklerinde gayet haklısın..Anadolu yakası için önerin var mıdır peki?
    I am The Captain of My Soul...

Motosikleti
    sym joyraide 200
    kardeşim bu bahsettiğim sorunu KOZYATAĞI CARREFOURUN arkasındaki SEVPA MOTORDA yaşadım ,kesinlikle tafsiye etmiyorum.en son kayış değiştirmek için BOSTANCI KÖPRÜSÜN hemen üstündeki yetkili servise gittim. işçiliği fena değil ama çok suratsızlar.sanki bedava yapıyorlar. anlayacağın bende adam gibi bir servis arıyorum.

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı jack black adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar;

2007 Model Sym Joyride motorumun 12.000 bakımnı yaptırmam gerekiyor.Avrupa yakası için yetkili servis önerisi olan arkadaşlar varsa rica etsem paylaşabilirler mi? Beşiktaş Daytona Motor ve Kağıthane'de Murat Otomotiv ,yetkili servis olarak bana yakın olan yerler..Bu servisler hakkında tecrübeleri olan arkadaşlar,tecrübelerini aktarabilirlerse sevinirim..
    2007 model 6 yaşında ve daha 12binde. Hiç binmedinmi hocam sen.

Anlasanda anlamasanda öpüyorlar genelde. Yersen.

kardeşim bu bahsettiğim sorunu KOZYATAĞI CARREFOURUN arkasındaki SEVPA MOTORDA yaşadım ,kesinlikle tafsiye etmiyorum.en son kayış değiştirmek için BOSTANCI KÖPRÜSÜN hemen üstündeki yetkili servise gittim. işçiliği fena değil ama çok suratsızlar.sanki bedava yapıyorlar. anlayacağın bende adam gibi bir servis arıyorum.
    Kartalda altan motor var sanayinin içinde. lastiklerimi oradan değiştirmiştim. İlgiliydiler. Orayıda bir dene istersen.
    okan kartal bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 300
    Dostum haklısın yaşına göre kilometresi fazla sayılmaz..Ancak haftasonları binebiliyorum motora...Kartal Altan Motor'u bende duydum lakin ben Mecidiyeköyde olduğum için biraz uzak kalıyor bana..
    I am The Captain of My Soul...

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    merhaba bende normalde altan motora gidiyorum ama uzak kalıyor genelde içerenköydeyim sevpa da bana çok yakın ama oraya mı gitsem acaba motorda balata sorunu var lastik zor dönüyor sevpa hakkında başka şikayetçi olan varmı acaba

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eğer altan motor iyi ise bence km fazla takma kafana git
    adamlar servis iyi hizmet veriyor diye 150 km yol yapan var(git gel 300)

Motosikleti
    300 ve 1000 bakımı orda yaptırdım ilgilendir ama iş çıkışı kartala gitmek zor geldi birde servis işi biraz da şans iş galiba sevpayı deneyebilirim karar veremedim ama yukarıda yazılanlar biraz korkuttu açıkcası

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence işini şans a bırakma iyi servis se git macera arama memnun kaldığın yere neden gitmiyorsun
    ben 2000 yılandan beri aynı ustaya gidiyorum motorun marka modeli fark etmeksizin hem ilgili hemde işi biliyor eve uzak olduğu zaman da oldu şimdi ise 1km uzakta marş basmasa yaya gitsem 10 dk belki tutar lastik patlasa başkasına gitmem

Motosikleti
    sym joyraide 200
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

[/COLOR]
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 ve 1000 bakımı orda yaptırdım ilgilendir ama iş çıkışı kartala gitmek zor geldi birde servis işi biraz da şans iş galiba sevpayı deneyebilirim karar veremedim ama yukarıda yazılanlar biraz korkuttu açıkcası
    sana yaşadığım olayı anlatayım.

ben internetten araştırdım ve şuan avatarımdaki motoru buldum.arkadaşı telefonla ardım ve SEVPA ya gel motoru ustaya göstereceğim dedim.arkadaşta tamam dedi ve sevpada buluştuk. ben ustaya,usta bu motoru satın alacağım iyi bir bak,dedim. usta bindi gezdi falan,motor güzel dedi. bende notere gittim motoru satın aldım.motoru aldım ama kayış tarafından gelen bir ses beni rahatsız ediyordu. 2 gün sonra tekrar sevpaya gittim. usta sen sorun yok diyorsun ama bu ses benim kafama takılıyor ,dedim .oda dinledi ve o bölgeyi açtı.bunun krankmilinin ucundaki tırtıklı yer sıyırmış hemen değişmen lagzım ,dedi. bende ,usta ben 2 gün önce bu motoru sana göstermedimmi,nereden çıktı şimdi bu, dedim. bana ozaman bu ses yoktu diyor. 2gün zaten motora binmedim ve o ses ilk günden vardı. velhasılkelam 800 tlverdim yaptırdım ve oranın önünden bile geçmiyorum artık.

Motosikleti
    ben de dün zaten altan motora gittim. bildiğim yere gittim. ön balatadan ses geliyordu balatayı temizlediler. direksiyonda boşluk varmış onu düzelttiler yalnız servisten ayrıldıktan sora yine balatlardan fren sıktığımda ses geliyor. anlamadım yani neden hala devam ediyor. neyse herhalde scooterdan gelen seslere alışıcam yada bi naked alıp az grenaj ve farklı fren sistemleriyle en az ses gelen motoru bulucam yada alışıcaz artık

Motosikleti
    sym joyraide 200
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de dün zaten altan motora gittim. bildiğim yere gittim. ön balatadan ses geliyordu balatayı temizlediler. direksiyonda boşluk varmış onu düzelttiler yalnız servisten ayrıldıktan sora yine balatlardan fren sıktığımda ses geliyor. anlamadım yani neden hala devam ediyor. neyse herhalde scooterdan gelen seslere alışıcam yada bi naked alıp az grenaj ve farklı fren sistemleriyle en az ses gelen motoru bulucam yada alışıcaz artık
    eğer tafsiye ediyorsan ,bundan sonra bende oraya gideyim

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    dün motorumu yıkadım çalışmadı
    bugunde hala çalışmıyor
    başına böyle bişey gelen varmı ?
    neler yapabilirim ?

sym mio 100 kullanıcısıyım. motorum 5000 de biraz geç oldu ama servise goturup bakım yaptırmak istiyorum.bakımda neler yaptırmalıyım.bilgi verirseniz sevinirim şimdiden çook teskkur ederim.

arkadaşlar merhaba bende bır 2008 model joyride var ikinci el aldım .Bir kere silindir segman yedi yapan yanlıs yapmıs en fazla 8000 km gitti arkadaslar sonra ıkıncı defa motor hararet yaptı ve sılındır segman pıston yaptırdım 850 km oldu motorda ılgınc bır ses var motor 40 a 50 dogru cıkmaya basladıkca sankı metal surtunme sesı gıbı bır ses gelıyor.Bu arada bır sorum olacak yardımcı olacak olan arkadasım varsa. normalde motorla 50 yle felan gıderken hareret ıbresı ortaya dogru kalkık olurken hızlandıkca en dıbe ınıyıor ve kalkmıyor tekrar yavaslaerken kalkıyor bunun sorunu nedır bana ltf adam gıbı bır yer soyleyın kırk tane motorcu gezdım bır dunya param gıtttı ltf yardım edın arkadaslar .......

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

krank nasıl bır ses yapar

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Su soğutmalı olduğuna göre hararet müşiri açık kalmış demektir, sadece motor ısınınca açması gerek, sizinki sürekli açık, ya da müşir yok

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su soğutmalı olduğuna göre hararet müşiri açık kalmış demektir, sadece motor ısınınca açması gerek, sizinki sürekli açık, ya da müşir yok

altta musur var sıkıntı su motor haararet gostergesı 40 50 leyle gıderken tık yok kalkıyor hızlanınca tak dıye en dıbe ınıyor sonra yavaslayınca tekrar kalkıyor bırde motor yenı sılındır segman pıstton yedın 850 km oldu degıselı ama motor da ses varrrrr

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

arkadaslar lutfen su sym joyrıdan anlayan bır tamırcı soyleyın avrupa yakası

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    2008 model Joyride ' a 4 lü flaşör yapacağım. Tüm malzemeleri ayarladım sadece buton (swich) kaldı. Dandik bir görüntü olmasın istiyorum. Birde herhangi bir açma kapama butonu yerine motosikletlerde kullanılan bir flaşör butonu olsun istiyorum. Malum motoru yıkadığımda falan su almasın. Buton arayışındayım önerisi olan var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler