Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Merhaba arkadaşlar,scooter alamak istiyorum.Yamaha x-city hoşuma gitti,kullanan veya duyumu olan arkadaşlardan yorum alamak isterim.Veya ona yakın başka marka ve model tavsiye ederseniz evinirim.Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Kullanan arkadaş hiç yok galiba

kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    genelde fiyatı nedeniyle xmax tercih ediliyor. çok kullanıcısı yok bu motorun.

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Aslında fiyat olarak çokta fark yok.8.450 x-max / 8.850x-city

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babbaaaaa bunu alallımmmm...

tamam yavrucum...paket yapın hemen motoru şu adrese getirin...

bubaaa ben ford mustang istemiştimmm sen bunu aldınn karne hediyesiii...küstüm ben sana...İsviçreye gelmicem sizle tatile...banaanee..bananee...ben Bodrumda kalıcam işte...anneee babama bişey desene...bana mobilettt aldııııı....
    Emeğe biraz saygı gösterin..
    internette bir forum olduğu için herkes rahat konuşuyor, ancak insanların fikirleri ve kararlarına saygı göstermek gerekir. Ben olsam başka marka alırdım denebilir ancak bu modeli seçenleri hedef alacak bu gibi yorumlar forumun ancak kalitesini düşürür. Ben, bir öğretmen olarak, yıllardır para biriktirdikten sonra bu modeli almayı düşünüyorum ve kimsenin buna laf söylemeye hakkı yok. Bundan önce Honda Beat, Yamaha Majesty, Kanuni Storm 150, Honda CBR125 Mondial Mct250, Kymco Grand Dink 150 kullamış biri olarakta en beğendiğim, servisinden memnun kaldığım markalar honda ve yamaha idi. Kymco kalitesini de savunan var ancak servisleri (belkide sadece benim gittiğim öyledir) ilgisiz ve dikkat etmezseniz çok ve gereksiz masraf çıkarıyor.

Bu kullanıcı zaten forumdan yasaklanmış, sebebi bu saçma sapan yorumları ise bu yorumlar silinmeli, yasaklanma sebebi başka ise de forumun güvenilirliği gerçekten düşecek ve bundan önce yaptığım gibi motor seçerken buradaki yorumları dikkate almayacağım.

Esen kalın.

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Bende daha önce Dylan vardı ve birçok araştırma ve değerlendirme ile X-city aldım. Açıkçası aldıktan hemen sonra devridaim pompasının keçelerinde kaçak olduğu için masraf çıkarmasına rağmen gayet memnunum. Yol tutuşu, frenleri, konforu, performansı ve yakıt tüketimi herkezi memnun edecek yolda her şartta sürücüsünü üzmeyecek bir motor.

Üç seneye yakın Dylan ondan öncede iki sene Beat kullandım. İkiside piyasada sorunsuz motosikletler olarak bilinmesine rağmen ben ikisinden de çok çektim özelliklerde Beatten. Dylanda ön amotisör keçeleri iki kez patladı. birincisi garantiden değişmesine rağmen ikinci seferi ücretli geğiştirdiler. Ama esas şikayetim çok iyi olan performansını karşılayamayan lastikleriydi, Her panik frende ön tekerlek kitlenip olmadık tehlikelere soktu beni bir kerede düşürdü. X-city ile henüz 2000km lik bir tecrübem var kullandıkça tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım.

Belirtmeden geçemeyeceğim, Yamahanın fiyat politikasını eleştimek başka şey, her şarta ve zorluğu rağmen motor sevdasına sahip insanlara hakaret etmek başka, bence arkadaşlar kantarın topuzunu kaçırmışlar. Burada kalp kırmanın insanları ve markaları aşşağılamanın yeri olmadığını düşünüyorum. ,lütfen yorumlarınızı iki kez düşünerek yazın ve birgün bu insanlarla yüzyüze bakacağınızı hesaplayarak davranın. Herkeze gönlündeki motora sahip olma şansı diliyorum..

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    Alıntı ozeronder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende daha önce Dylan vardı ve birçok araştırma ve değerlendirme ile X-city aldım. Açıkçası aldıktan hemen sonra devridaim pompasının keçelerinde kaçak olduğu için masraf çıkarmasına rağmen gayet memnunum. Yol tutuşu, frenleri, konforu, performansı ve yakıt tüketimi herkezi memnun edecek yolda her şartta sürücüsünü üzmeyecek bir motor.

Üç seneye yakın Dylan ondan öncede iki sene Beat kullandım. İkiside piyasada sorunsuz motosikletler olarak bilinmesine rağmen ben ikisinden de çok çektim özelliklerde Beatten. Dylanda ön amotisör keçeleri iki kez patladı. birincisi garantiden değişmesine rağmen ikinci seferi ücretli geğiştirdiler. Ama esas şikayetim çok iyi olan performansını karşılayamayan lastikleriydi, Her panik frende ön tekerlek kitlenip olmadık tehlikelere soktu beni bir kerede düşürdü. X-city ile henüz 2000km lik bir tecrübem var kullandıkça tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım.

Belirtmeden geçemeyeceğim, Yamahanın fiyat politikasını eleştimek başka şey, her şarta ve zorluğu rağmen motor sevdasına sahip insanlara hakaret etmek başka, bence arkadaşlar kantarın topuzunu kaçırmışlar. Burada kalp kırmanın insanları ve markaları aşşağılamanın yeri olmadığını düşünüyorum. ,lütfen yorumlarınızı iki kez düşünerek yazın ve birgün bu insanlarla yüzyüze bakacağınızı hesaplayarak davranın. Herkeze gönlündeki motora sahip olma şansı diliyorum..
    motor nasıl gidiyor memnunmusun yakıtı ne alemde
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

Motosikleti
    Dylan gibi klasmanının üstünde özellikleri olan bir motordan sonra heralde ne alsam da dylanı aramasam dediğiniz olmuştur. Dylan da hep az daha olsa dediğim özellikleri ışte bu motor da buldum. Dylandan az daha hızlı, az daha konforlu, az daha güvenli, az daha yüksek, az daha ergonomik, az daha ekonomik. 20tl benzinle dylanla 160-170km yol yaparken x-cityle 20tllik benzinle 170-180km yol yapıyorum.

Motosikleti
    Sym hd2
    ben 20 tl ye 210 220 yapıyorum ama dylan hafif kalıyor süratte insanı korkutuyor x city nasıl yüksek hızlard güvenlimi
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

Motosikleti
    Alıntı selçuk sezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 20 tl ye 210 220 yapıyorum ama dylan hafif kalıyor süratte insanı korkutuyor x city nasıl yüksek hızlard güvenlimi
    Ben 98 kiloyum heralde bundan dolayı sen daha çok kilometre yapabiliyorsun dylan la yada daha çok uzun yolda kullanıyorsun..

X-city 120km/h hıza kadar insanı korkutmuyor. Dylan 90 km/h hızın üzerinde güven vermiyordu ama ben x-cityi kullanmaya başladıktan sonra anladım ki dylanın kombine fren sisteminede sahip olmasına rağmen frenleri düşük hızlardabile güven vermiyormuş. Aradaki tekerlek büyüklüğü farkındanmıdır nedir bilmiyorum frene bastığınızda veya virajda yattığınızda X-city sizi kesinlikle korkutmuyor. özellikle ön freninin dengesi ve arka freninin gücü dylandan kat bi kat üstün. Ben x-cityden sadece asfalt dışında daha konforlu olmasını beklerdim. Bir scootera göre oldukça konforlu (helede dylana göre) ama asfalt dışında kesinlikle bir enduro değil. Daha çok şehir içi endurosu...

Motosikleti
    Sym hd2
    Ben 98 kiloyum heralde bundan dolayı sen daha çok kilometre yapabiliyorsun dylan la yada daha çok uzun yolda kullanıyorsun..

X-city 120km/h hıza kadar insanı korkutmuyor. Dylan 90 km/h hızın üzerinde güven vermiyordu ama ben x-cityi kullanmaya başladıktan sonra anladım ki dylanın kombine fren sisteminede sahip olmasına rağmen frenleri düşük hızlardabile güven vermiyormuş. Aradaki tekerlek büyüklüğü farkındanmıdır nedir bilmiyorum frene bastığınızda veya virajda yattığınızda X-city sizi kesinlikle korkutmuyor. özellikle ön freninin dengesi ve arka freninin gücü dylandan kat bi kat üstün. Ben x-cityden sadece asfalt dışında daha konforlu olmasını beklerdim. Bir scootera göre oldukça konforlu (helede dylana göre) ama asfalt dışında kesinlikle bir enduro değil. Daha çok şehir içi endurosu...
    nasıl gidiyor resim yokmu x city yi görelim

Motosikleti
    [/COLOR]
    [COLOR="Silver"]

Motosikleti
    Sym hd2
    x city aralarında kaybolmuş sanki scooter değilde yarım enduro

Motosikleti
    x city aralarında kaybolmuş sanki scooter değilde yarım enduro
    resimdeki motorların gerisinde kalmadan her yere gitti beni mahçup etmedi..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:03 PM ----------

Motosikleti
    Sym hd2
    resimdeki motorların gerisinde kalmadan her yere gitti beni mahçup etmedi..
    gene fazla zorlamada

Motosikleti

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:44 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:07 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:44 PM ----------

gene fazla zorlamada
    Valla hızlı kullanmakta keyif veriyor, yavaş kullanmakta. Bunu özellikle belirtmek istedim çünkü Dylan ı yavaş kullanmak bana keyif vermiyordu sürekli basmak istiyordum. Neden se???

Motosikleti
    Sym hd2
    x citynin koltuğunun altı nasıl kask+bişeyler alıyormu?

Motosikleti
    Bir kask alıyor diyorlar ama ben benim kapalı kaskı sığdıramadım (nolan n62) ama yarım kask sığıyor. Sele altı büyük değil ama geniş ve kullanışlı bu nedenle henüz arka çanta ihtiyacı duymadım. Ama yakında bi aparat ve çanta düşünüyorum.

Motosikleti
    Motoruma geçen hafta kavuştum Allaha şükür. Bir çok arkadaşımızın başına gelen gibi aylarca parça bekleyeceğimden korkuyordum, Türkiye de yok Yurt dışından gelecek deyince ama sağolsun Kardeşler Motor 20 gün içinde getirdi ve ertesi günde motorum benimle konuşmaya başladı. Şunu itiraf etmeliyim ki motorun arızası basitte olsa zaman uzadıkça insan nerede hata yaptığını sorgulamaya başlıyor ve kendinde kesinlikle bir hata bir yanlış buluyor, bende bu motoru almakla yanlış yaptığımı düşünmeye başlamıştım ki parça umduğumdan çabuk geldi ve aşkımız yeniden alevlendi. Yollarda beraberce süzüldükçe bana sen yanlış yapmadın iyiki beni aldın melodilerini dinletti.. Motorsuz kaldığım günlerde sağolsun samimi arkadaşımın YBR 125 i ile 500km lik bir tecrübemde oldu. Bu tecrübe bana kendi motorumun kıymetini daha da hatırlattı. Gerçi yiğidi öldür hakkını ver demişler YBR gerçekten bisiklet gibi pratik ekonomik ve iki kişiyle bile çok konforlu ( cüssesine göre ) çok kaliteli bir motor.(en azından CBF150 ye göre bayaa bi kaliteli) yiğidin hakkını verdikten sonra şimdi öldürebilirim, yani trafikte o kadar cebelleşip 5 tane vites değiştiriyorsunuz ve motoru son gaz sürüyorsunuz, yediğiniz rüzgârla uçuyormuş gibi hissediyorsunuz ama kadrana bakınca sadece ve sadece 70km\h hız yapabildiğinizi görüyor dumura uğruyorsunuz. Artık motor son nefesini verirken 90 km\h hıza razı oluyor ve sonradan da ne kadar ekonomik mişş diyerek teselli arıyorsunuz ama, Benim motorla da 90 km\h yi geçmeyince bu kadar az yakıyorum zaten??... Buraya kadar hızlanırken ki durum, yavaşlarken ayrı bir macera yolda 70-80 km\h ile giderken ani frenlerde ön ayrı arka ayrı telden çalıyor. Gerçi ön fren fena değil ama arka fren tam bir facia, ya hiç tutmuyor, yada tuttum mu kopartıyor.. Neyse YBR ci arkadaşları daha fazla kızdırmayayım, gerçi dost acı söylermiş ama yinede klasmanında eline su dökecek motor Türkiye de yok sanırım.

Kısaca YBR 125 ten sonra X-city uçak kullanmak gibi oldu benim için, ışıklardan kalkıyorsunuz ve farkında olmadan 100-110km\h hızlarda buluyorsunuz kendinizi sizin için rüzgarı göğüsleyen grenajı sayesinde rüzgarın tokadını yemeden söylediği şarkılarını dinleyebiliyorsunuz. Frenlerine dokunduğunuzda aslında ne kadar güvenli bir motorda olduğunuzu hissediyor ve korkmadan yolunuza hızla devam ediyorsunuz. Bence 600cc altında ki motor klasmanında scooter düşünen birisi için kesinlikle pas geçilemeyecek bir motor, Yamaha fiyat politikasını biraz değiştirirse kimseye bu pazarda şans tanımam...

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Motoruma geçen hafta kavuştum Allaha şükür. Bir çok arkadaşımızın başına gelen gibi aylarca parça bekleyeceğimden korkuyordum, Türkiye de yok Yurt dışından gelecek deyince ama sağolsun Kardeşler Motor 20 gün içinde getirdi ve ertesi günde motorum benimle konuşmaya başladı. Şunu itiraf etmeliyim ki motorun arızası basitte olsa zaman uzadıkça insan nerede hata yaptığını sorgulamaya başlıyor ve kendinde kesinlikle bir hata bir yanlış buluyor, bende bu motoru almakla yanlış yaptığımı düşünmeye başlamıştım ki parça umduğumdan çabuk geldi ve aşkımız yeniden alevlendi. Yollarda beraberce süzüldükçe bana sen yanlış yapmadın iyiki beni aldın melodilerini dinletti.. Motorsuz kaldığım günlerde sağolsun samimi arkadaşımın YBR 125 i ile 500km lik bir tecrübemde oldu. Bu tecrübe bana kendi motorumun kıymetini daha da hatırlattı. Gerçi yiğidi öldür hakkını ver demişler YBR gerçekten bisiklet gibi pratik ekonomik ve iki kişiyle bile çok konforlu ( cüssesine göre ) çok kaliteli bir motor.(en azından CBF150 ye göre bayaa bi kaliteli) yiğidin hakkını verdikten sonra şimdi öldürebilirim, yani trafikte o kadar cebelleşip 5 tane vites değiştiriyorsunuz ve motoru son gaz sürüyorsunuz, yediğiniz rüzgârla uçuyormuş gibi hissediyorsunuz ama kadrana bakınca sadece ve sadece 70km\h hız yapabildiğinizi görüyor dumura uğruyorsunuz. Artık motor son nefesini verirken 90 km\h hıza razı oluyor ve sonradan da ne kadar ekonomik mişş diyerek teselli arıyorsunuz ama, Benim motorla da 90 km\h yi geçmeyince bu kadar az yakıyorum zaten??... Buraya kadar hızlanırken ki durum, yavaşlarken ayrı bir macera yolda 70-80 km\h ile giderken ani frenlerde ön ayrı arka ayrı telden çalıyor. Gerçi ön fren fena değil ama arka fren tam bir facia, ya hiç tutmuyor, yada tuttum mu kopartıyor.. Neyse YBR ci arkadaşları daha fazla kızdırmayayım, gerçi dost acı söylermiş ama yinede klasmanında eline su dökecek motor Türkiye de yok sanırım.

Kısaca YBR 125 ten sonra X-city uçak kullanmak gibi oldu benim için, ışıklardan kalkıyorsunuz ve farkında olmadan 100-110km\h hızlarda buluyorsunuz kendinizi sizin için rüzgarı göğüsleyen grenajı sayesinde rüzgarın tokadını yemeden söylediği şarkılarını dinleyebiliyorsunuz. Frenlerine dokunduğunuzda aslında ne kadar güvenli bir motorda olduğunuzu hissediyor ve korkmadan yolunuza hızla devam ediyorsunuz. Bence 600cc altında ki motor klasmanında scooter düşünen birisi için kesinlikle pas geçilemeyecek bir motor, Yamaha fiyat politikasını biraz değiştirirse kimseye bu pazarda şans tanımam...
    motoruna ne kadar çok keyifle ve zevkle bindiğin yazdıklarından belli oluyor ,neredeyse tamamen aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyoruz ,bende xmax ile gezerken senin gibi çok büyük bir keyif alıyorum, xmax ve xcity nin 250cc scooter katagorisinde üstüne motor yok bencede,

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)