Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Alıntı omercimem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar

1 yıldır Kanuni Caracal kulanıyorum ver tecrübelerimi sizlerle paylaşmayı borç biliyorum.

...

şimdilik aklıma gelenler bunlar. soru olursa bilyorsam yanıtlanım.

tecrübe aktarımınız için teşekkürler, lastik olarak ne önerirsiniz ve gidon yükseltmesine ne kadar ödediniz, ne gibi işlemler yapıldı, kablolar vs. nasıl halledildi. ayrıca bır de foto koyarsanız çok sevınırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250comet
    yeni sayfaya geçmiş.. karambole gitmesin =)

selam olsun herkese =) aküyü şarj etmem lazım lakin kullanım kulavuzunda akünün değerleri yazmıyor.. mesela gt250 ninki 12 V 12 Ah, Ataba şarj adaptörü almayı düşünüyorum hangisi olur benim aküye http://tinyurl.com/35ngw9s bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim
    mesela ATABA AT-660 veya ATABA AT-618 gibi çeşitleri var hagisi olur =)

Motosikleti
    mondial rx3i evo 2016
    ben 2009 eğlül ayında 0km aldım caracal 200 ü.ilk aşamalarda (ilk bakıma kadar) 4000 devirin üzerine hiç çıkmadım. Ve yazmış olduğunuz deneyimlerinizin hepsini aynen yaşadım. ilk bakım(500 bakım) oluncaya kadar 4000 devri aşmadan hep uzun yol 70km sabit hız gezdim. 2500 bakımından sonra ilk işim gerçekten bi uzun yola çıkmak oldu ve mersin-silifke-taşucu-aydıncık-anamur-alanya-antalya-kemr-kumluca-kaş-fethiye-muğla güzergahında bir uzun yol yaptım. sadece petrollerde durdum.(tabiki yanıma pompa ve soğuk lastik kaynağı dahil herşeyi alarak). bir defada çok güzel manzaralı bir yerde kömürde çay içtim. motor tık demedi. dönüşte farklı olsun diye kale-denizli-çay-dinar-konya-ulukışla-pozantı mersin istikametinden geldim. ama şansıma çay da fırtınaya yakalandı ve ulukışlaya kadar fırtınada geldim. arka jantın kapalı olmadı beni mahvetti. yağmur hiç sorrun yaratmadı ama rüzgarda arka tarafı toparlamakla geçti 1000 e yakın kilometre. gelri gelmez 5000 bakımı yapıldı ve motorda hiç bir arıza çıkmadı. ancak mersin mut yolunda arka lastiğim patladı ve beni hayal kırıklığına uğratan şeyi motorun iç lastikli olduğunu öğrendim. hemen geri döner dönmez öm arka lasti dublexe çevrdim. şu an motorum 15000 km de ve servisten bakım esnasında yazıyorum. motorumd hala hiç bir problem yok
    YENİ ALANLARA TAVSİYELERİM OLACAK

ÖNCELİKLE ALIR ALMAZ ÖN-ARKA LASTİKLERİ DUBLEXE ÇEVİRSİNLER.
    2500 BAKIMINDAN SONRA ÖN DİŞLİYİ 17 YE YÜKSELTSİNLER.(TİTREŞİMDE VE MOTORUN GİDİŞİNDEKİ FARKI DİREK OLARAK ANLAYACAKLARDIR.)
    ARKA FREN BALATASINI HİÇ ÖTÜYOR DİYE ORJİNALİNE DEĞİŞTİRELİM FALAN DİYE UĞRAŞMASINLAR. Bİ FAYDASI OLMAYACAKTIR.BEN HERŞEYİ DENEDİM. AMA EN SONUNDA ÇÖZÜMÜ BULDUM. SİYAH BALATA BU İŞİN SIRRIYMIŞ. ARABA OLARAK MERCEDES E200 KOMPRESSOR KULLANIYORUM VE SİYAH BALATAYI ÇAKTIRDIKTAN SONRA ARABAMDA BİLE BU KADAR GÜZEL VE YUMUŞA Bİ FREN GÖRMEDİM. HEM ÖTME KESİLDİ HEM DE FREN İPEK GİBİ OLDU.
    BEN ÖNE SPERLİK TAKTIRDIM. VE GERÇEKTEN FAYDASINI GÖRDÜM. HEM RÜZGAR HEM YAĞMUR HEM DE KARŞIDAN GELEN SİNEK-KUŞ VS. AÇISINDAN KORUYOR. ANCAK KANUNİNİN PARÇACISINDA SEYHAN 250 İÇİN OLAN SİPERLİKTEN BAŞKA SPERLİK OLMUYOR. ONADA EĞER FARA TAN OTURTMAK İSTİYORSANIZ ALTLARDAN BİRAZ KESTİREREK İNCE AYAR YAPMANIZ GEREKİYOR.
    MOTORUMDA ÖN DE VE ARKA YANLARDA TOPLAM 3 TANE ÇANTA VAR. BU TERCİHE KALMIŞ AMA BENİM HOŞUMA GİTTİ VE KULLANIŞLI OLDU.
    AYRICA ÖN FARIN YANINA SEYHAN 250 NİN KÜÇÜK FARLARINDAN TAKTIRDIM. GÖRÜŞE PEK ETKİSİ OLMUYOR ANCAK ÜLKEMİZ ŞÖFÖRLERİNİN Bİ AYIBI OLAN TEK IŞIKLI ARAÇLARI ÖNEMSEMEME SORUNUNU BİRAZ KIRIYOR. KARŞIDAN GELEN 3 IŞIK BİR ARADA GÖRÜNCE DAHA DİKKATTLİ YAKLAŞIYOR.
    YAŞADIĞIM PROBLEMLERDEN BİRİDE BENZİN ŞAMANDIRASININ ALTINDAN BENZİN DAMLATMASIYDI. GARANTİDEN 3 DEFA YENİ ŞAMANDIRA GELDİ AMA GENE DAMLATTI. BENDE ÇAĞREYİ ŞAMANDIRANIN ALTINDAKİ LASTİK CONTA YERİNE MANTAR CONTA KESİRİP TAKMAKTA BULDUM.

BİÇOK PROBLEM VARMIŞ GİBİ GÖZÜKÜYOR ANCAK BU YAZDIKLLARIM BENİM 15000KM DE YAŞADIKLARIM. VE 15000KM Yİ 9 AYDA YAPTIM. HAVA ŞARTLARI NE OLURSA OLSUN MOTORA İSTİNASIZ HER GÜN BİNDİM. VE BENCE BU PROBLEMLER SADECE TEFERRUAT.
    MOTORUMDAN SON DERECE MEMNUNUM. HEM FİYAT, HEM SERVİS, HEM YEDEK PARÇA AÇISINDAN ESSİZ DİYEBİLİRİM. AYKITIDA ÇOK İYİ.
    ANCAK EĞER BEN SÜRAT YAPMAK İSTİYORUM DİYORSANIZ BU MOTORU ALMAYACAKSINIZ. ZATEN BU MOTOR NE ENDRU BNE DE RACESİNG. GERÇİ BEN SÜRATINDENDE MEMNUNUM. MOTORUMU BİR KERE OTOBANDA ZORLADIM. 150 DEDİ KM SAATİ SONRA GAZ KESTİM. MOTORUM 90 KM SABİT HIZLA 5000 DEVİRİN ÇOK AZ ÜZERİNDE GİDİYOR Kİ İDEAL DEVİR BENCE (ÖN DİŞLİYİ DEĞİŞTİRDİKTEN SONRA).

KİLOMETREDE 115000 LİRA ESKİ PARAYA GÖRE YAKIYOR. YANİ EN FAZLA 100KM DE 3,5 LT YAKIYOR. SAKIN 97 OKTAN BENZİN DENEMEYİN. CEBİNİZE YAZIK. BU MOTOR İÇİN EN UYGUNU 95 OKTAN BENZİN.

AKLIMA GELENLER ŞİMDİLİK BU KADAR.
    UMARIM MERAK EDENLERE YARDIMCI OLABİLİMİŞİMDİR.
    kafanıza takılan bi soru olursa yardımcı olurum seve seve.
    herkese kazasız belasız motor zevki diliyorum

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    ön dişliyi 17 lik yapmak çekişi nasıl etkiledi? yokuşlarda kalkmak zorlaştı mı? iki kişi kalkılabilir mi?

Motosikleti
    gt250comet

satılık

03.03.2009 TRAFİK ÇIKIŞLI (2008 MODEL)
    7.800 KM DE
    MUAYENE GEÇERLİLİK SÜRESİ 03.03.2012
    GARANTİ 03.03.2011 YILINA KADAR GEÇERLİDİR
    BAKIMLARI YETKİLİ SERVİSTE YAPILDI
    34 İSTANBUL PLAKALI
    RESİMDEKİ ARMODE ÇANTALAR FİYATA DAHİLDİR MOTOR RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİDİR
    MOTORUMDAN MEMNUNUM. HARİKULEDE GÜZEL MOTOR. BAŞLANGIÇ, ŞEHİR İÇİ İÇİN, UFAK-ORTA ÇAPLI GEZİLER İÇİN İDEAL
    CC YÜKSELTECEĞİM İÇİN SATIYORUM (YENİ MOTOR ALDIM)
    MOTOR TERTEMİZDİR
    KAPALI GARAJ MOTORUDUR!
    TEK ÇİZİĞİ DAHİ YOKTUR!
    ALANA ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN
    İSTANBUL GİBİ YAKIN YERLERE MOTORU GETİREBİLİRİM
    2.500TL
    tlf:05058983254
    sahibinden linki:
    http://tinyurl.com/2w7986k

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    hayırlı satışlar fatih kardeşim.ara sıra beni de gezdirmiştir bu caracalla.çok temiz ve titiz kullandığına ben şahtlik ederim arkadaşlar.alan kişi hiç sıkıntı çekmeyecek benzini koyacak ve gidecektir başka masraf açmaz bu motor.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    nerde eski caracalcılar maşallah hep yeni arkadaslar gelmıs , ş:120 dıyerek baslıyorum . arkadalar belkı dıgerlerıne gore yakıtu t-yuksek belkı tıtrıyor ama en etlı motor bu ıçlerınde . tıger ,macit ,roadstar,crown gezıyoruz bazen caracaldan gozunu kımse alamıyr

19.000 de bıraktım dondugumde 30.000 km ye cıkarıtırm ve kış uykusuna yatırırım
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    fym masai 250cc
    eray daha bitmedimi olm askerlik gelde biraz yol yapalım caracal, masai kapışması görsün millet
    Masai Grand Eagle 250 ESKİŞEHİR:cat:

Arkadaşlar mrblar.. Bu sene Caracal satışı yok mu? Trabzon'daki bayilerde bulamadım, listelerde de olmadığını söylediler.. İkinci el de olabilir belki, temiz garantili satmak isteyen arkadaşımız var mı? İlginize şimdiden teşekkür ederim..

Motosikleti
    gt250comet
    @sefikkormaz caracal üretimine ara verildi
    sahibinden.comda 0 km de bir iki tane var 3.680 tlye
    ilgilenirseniz benim ilanda var =) motositlet.net aşkına 2.400tl ye bırakıyorum

Motosikleti
    honda CBF150
    Alıntı fthinky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @sefikkormaz caracal üretimine ara verildi
    sahibinden.comda 0 km de bir iki tane var 3.680 tlye
    ilgilenirseniz benim ilanda var =) motositlet.net aşkına 2.400tl ye bırakıyorum
    hayırlı olsun yeni motorun kardeşim, senin motorunuda hep merak etmiştim ha harika duruyor maşallah, caracal bence görünüşü çok güzel motor ben yeni cbf 150 aldım almasaydım düşünebilirdim neyse alana hayırlı olsun

Motosikleti
    gt250comet
    @peyami iyi dileklerin için teşekkür ederim, sanada hayırlı olsun yeni motorun, tekerin düz bassın

Alıntı peyami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun yeni motorun kardeşim, senin motorunuda hep merak etmiştim ha harika duruyor maşallah, caracal bence görünüşü çok güzel motor ben yeni cbf 150 aldım almasaydım düşünebilirdim neyse alana hayırlı olsun
    Kardeşim bu konuyu ciddi ciddi görüşelim.. Pm atacam size..

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    arkadaşlar bugün yoğun yağmur sonrası sürüş yapmak zorunda kaldım ve tam kavşaktan dönüyordum, trafikte yoğundu ve 1. vitesteydim, dönerken motoru yatırdım ve kaydım, allahtan sağım boştu hemen motoru düzeltip sağa doğru yön verdim.

lastik yenilemeye daha doğrusu dğeiştirmeye karar verdim, arka lastikten başlayacağım, ne önerirsiniz? fiyatı nedir?

hakans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam fthinky motor güzelmiş temiz görünüyo kayseriye nasılgetiririz alırsak

Motosikleti
    gt250comet
    @hakans teşekkür ederim noterde satışını yaptıktan ambarla getirilebilir sanırsam

hakans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hakan_sert77@hotmail.com eklersen görüşebiliriz fthinky

Mavi1659 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    Alıntı ozsiyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merkez, Depo ve Fabrika
    Adres : Sultançiftliği 2. Cebeci Yolu Çanakkale Şehitleri Cd. 2568/2 Sk. No:1 G.O.Paşa / İstanbul
    Haritada Görmek İçin Tıklayınız

Telefon : 0.212.668 62 03
    0.212.668 94 14

Faks : 0.212.668 97 00
    E-Mail : info@tumoparsan.com

Perakende
    Adres : Hamidiye Cd. Eski Duyunu Emumiye Sk. Nafizbey İş
    Hanı No:2/1 (Doğubank Yan Sokağı) Sirkeci / İstanbul

Telefon : 0.212.513 25 41

Faks : 0.212.526 86 76
    E-Mail : perakende@tumoparsan.com
    Arkadaşlar

Tümoparsan dan birşey alırken elli defa düşünün venom pantalon aldım ikinci giyişimde paça fermuarı attı olmaz mı olur fakat muhatap bulamıyorsunuz kıytırıktan birşey için üç hafta motora binemedim.
    Kırkından sonra değil! Farkından sonra başlar Hayat

bluesharki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Arkadaşlar pedallar ayarlanıyor mu caracal 200'de?

Benim boyum biraz uzun 1.98'im de vites konusunda ayağım oturmazsa sorun yaşayacağımı düşünüyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum....

bluesharki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Bodrum'da ya da yakın illerde yaşayan Caracal sahibi olan var mı? Bir haberleşelim, boyum uzun motora sığıp sığmayacağımı kestiremiyorum denemem gerekiyor
    Tşkler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler