Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YBR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istediğiniz zaman bu motorun parçasını bulabiliyormusunuz?

Şimdiye kadar hiç ihtiyaç duymadım,sadece yağ,filtre ve buji değişti.Motosiklet 33.000 km de .Allah bir kaza bela vermezse daha uzun km ler boyunca yedek parçaya ihtiyaç duyacağını sanmıyorum.Ancak marş motorundaki kömürden olacağını sandığım bir arıza (değilmiş sadece akü zayıflamış) için Yamaha Türkiye'yi aradım onlar da yedek parça deposu sandığım yerin telefonunu verdiler.Yedek parça sorumlusu ,2 küçük kömürün fiyatının 180 TL olduğunu söyleyince,ne yapıyorsunuz arabamın marş motorundaki kömürleri değiştirsem 20-25 TL tutar bir yanlışınız olmasın deyince tekrar baktı ve evet fiyatı pahalı ama bu dedi.
    El insaf yahu....Ama Dünya artık çok küçüldü ve globalleşti ,yurt dışından Ebay'dan sipariş verilerek daha uygun getirtilebileceğini biliyorum.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Windy S'ten R6'ya geçme.
    Neden Hocam ?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar hiç ihtiyaç duymadım,sadece yağ,filtre ve buji değişti.Motosiklet 33.000 km de .Allah bir kaza bela vermezse daha uzun km ler boyunca yedek parçaya ihtiyaç duyacağını sanmıyorum.Ancak marş motorundaki kömürden olacağını sandığım bir arıza (değilmiş sadece akü zayıflamış) için Yamaha Türkiye'yi aradım onlar da yedek parça deposu sandığım yerin telefonunu verdiler.Yedek parça sorumlusu ,2 küçük kömürün fiyatının 180 TL olduğunu söyleyince,ne yapıyorsunuz arabamın marş motorundaki kömürleri değiştirsem 20-25 TL tutar bir yanlışınız olmasın deyince tekrar baktı ve evet fiyatı pahalı ama bu dedi.
    El insaf yahu....Ama Dünya artık çok küçüldü ve globalleşti ,yurt dışından Ebay'dan sipariş verilerek daha uygun getirtilebileceğini biliyorum.

aynı olay benimde başıma geldi haliyle 5 yaşında makina, marş kömürü bitmiş tabi marş basmayınca servise gittim, söktüler baktılar ki marş kömüründen +kutup un gibi olmuş dağılmış yok olmuş resmen, önce beni korkuttular innovanın marş motoru komple 560tl ama 11tl +kdv marş kömürü fiyatı +30 tl işçilik.. değiştirdiler neyseki sorun yok

bazen motoru büyütmek istiyorum nekadar honda hayranıda olsam oldum olası cbf250 serisini sevemedim ve en az yakıt oranına sahip 250cc ybr250 takip ediyorum ama malesef yamaha tr de kaderine terkedilmiş durumda elinde parçası yamaha koç tan parça kalan kişiler durumu bildikleri için fahiş fiyat çekiyorlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:37 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sobeeeee.... nettin kanka...
    iyiyim abim sen nasılsın
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Night03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden Hocam ?
    Çünkü çok güçlü. Önce bir YBR 250 yap sonra geçersin.

Geçen gün bir Yamaha bayisine sıfır YBR 250 neden gelmiyor diye sordum, Euro 3 normuna uyamadığı içinmiş. Yılın ikinci yarısı gelecek dedi ama tabi resmi bir bilgi midir bilemem. Bu konuşmayı yaptığımızda daha ÖTV indirimi olmamıştı. Bence indirim sonrası kesin gelecek.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

iyiyim abim sen nasılsın
    aga biraz gec oldu ne olsun işte aynı durumlar...ybr 250 gelirse var ya asıl bomba bence bu olur...ama Yamaha Z moto olmaya niyetli...korkar olduk...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçen gün bir Yamaha bayisine sıfır YBR 250 neden gelmiyor diye sordum, Euro 3 normuna uyamadığı içinmiş. Yılın ikinci yarısı gelecek dedi ama tabi resmi bir bilgi midir bilemem. Bu konuşmayı yaptığımızda daha ÖTV indirimi olmamıştı. Bence indirim sonrası kesin gelecek.
    inşallah valla dakika durmam...alırım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    cbf 500
    aga biraz gec oldu ne olsun işte aynı durumlar...ybr 250 gelirse var ya asıl bomba bence bu olur...ama Yamaha Z moto olmaya niyetli...korkar olduk...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

inşallah valla dakika durmam...alırım...
    Metehan Yalova'ya geldiğinde sana YBR 250 ile bi tur attıracağım (tabii daha önce denememişsen) ne kadar doğru düşündüğünü anlayacaksın

Motosikleti
    Metehan Yalova'ya geldiğinde sana YBR 250 ile bi tur attıracağım (tabii daha önce denememişsen) ne kadar doğru düşündüğünü anlayacaksın
    ovvvv... tükan benim yani eyvallah abi sağol varol...ne zaman aldın yav bu arada hayırlı olsun diyemedik galiba...MT de MEGAN nikli arkadaşın ybr250 sini bayağı kullandım...tam bana hitap ediyor depo hayvan gibi...tam bir uzun yol canavarı...

köfte yok yani sadece tur var diyorsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    cbf 500
    ovvvv... tükan benim yani eyvallah abi sağol varol...ne zaman aldın yav bu arada hayırlı olsun diyemedik galiba...MT de MEGAN nikli arkadaşın ybr250 sini bayağı kullandım...tam bana hitap ediyor depo hayvan gibi...tam bir uzun yol canavarı...

köfte yok yani sadece tur var diyorsun...
    Aşağı yukarı 9 ay oldu alalı. 2007 model ,2008 eylül trafiğe çıkışlı.Sanki 400 cc motor gibi çekişi var.Geçen yaz sonu 2.300 km lik Ege-Akdeniz gezisine çıktım ve bu motoru almakla çok doğru seçim yaptığımı anladım.Eğer kısmet olursa bu sene Karadeniz ve oradan Gürcistan- Batum turu düşünüyoruz.
    Köfte sözü önceden vardı biliyorsun ama gelmeden bi telefon aç da köfteciye söyleyeyim o gün aldığı et miktarını 2 katına çıkarsın

Motosikleti
    Aşağı yukarı 9 ay oldu alalı. 2007 model ,2008 eylül trafiğe çıkışlı.Sanki 400 cc motor gibi çekişi var.Geçen yaz sonu 2.300 km lik Ege-Akdeniz gezisine çıktım ve bu motoru almakla çok doğru seçim yaptığımı anladım.Eğer kısmet olursa bu sene Karadeniz ve oradan Gürcistan- Batum turu düşünüyoruz.
    Köfte sözü önceden vardı biliyorsun ama gelmeden bi telefon aç da köfteciye söyleyeyim o gün aldığı et miktarını 2 katına çıkarsın
    aboo... Gürcistandan Ukraynaya geçiş var galiba...

doğru makina budur diyorum bende abi...

hayırlısı artık...

küfte olsun gramajı önemli değil...

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    YBR 250 motosikletimi satalı 9 ay oldu. Hala arar dururum. 22.000 Km yol yaptım dağda taşda, hiç üzmedi canım benim. Çok laf atanlar oldu yok kötü yok pahalı yok şöyle yok böyle... N'oldu acaba onlara? Ben hala YBRyi ararım.Selam olsun!
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ybr 250 de forget piston var diyorlar doğru mu ?
    HONDA

Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 250 de forget piston var diyorlar doğru mu ?
    Evet ybr 250 de(fazer250) forget piston var.

erdibasak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok...
    arkadaşlar ybr 250 ile en çok kaç km yol yaptınız ve görüşleriniz nelerdir?

örneğin; ben cbf 150 ile çanakkale'den istanbul'a (körfezi dolaşarak) dinlenmeksizin, artçımla (artçım da karım ) geldik. toplam 584 km'yi birkaç kez ihtiyaç molasıyla 12,5 saatte aştık. kısa mesafede ben hiç yormayan cbf 150'm bu kadar uzun yolda beni fazlasıyla yordu. bu şekilde uzun yol yapan var mı acaba ybr 250 ile?
    Ömrüm, hayatım... Başak'ımmm...

Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı erdibasak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ybr 250 ile en çok kaç km yol yaptınız ve görüşleriniz nelerdir?

örneğin; ben cbf 150 ile çanakkale'den istanbul'a (körfezi dolaşarak) dinlenmeksizin, artçımla (artçım da karım ) geldik. toplam 584 km'yi birkaç kez ihtiyaç molasıyla 12,5 saatte aştık. kısa mesafede ben hiç yormayan cbf 150'm bu kadar uzun yolda beni fazlasıyla yordu. bu şekilde uzun yol yapan var mı acaba ybr 250 ile?
    Defalarca uzunyol yaptım (en son 2300 küsür km)
    Mukayeseleri sevmem çünkü polemik oluyor, ama cbf 150 ile mukayese kabul bile edilemez. CBF 150 ancak YBR 125 ile mukayese edilebilir.her iki motosikleti de kullandım kim ne derse desin ben tecrübelerime dayanarak konuşurum,ikiside şehiriçi için biçilmiş kaftan,ikiside çok iyi motosiklet ama şehir içi..
    Şehirler arasında gerekli ivmelenmelere sahip değiller.Her an makasta kalma ve arkadan gelen araçların tacizine uğrama riski oluyor.YBR 125 ile de çok kere şehirlerarası yola çıktım ama her defasında daha büyük bir cc ihtiyacı duydum.Ben ortalama 80-90 (hadi olsun 100) le giderim limitleri zorlamak istemem derseniz o başka tabii.Her şey beklentilerinize bağlı .

Motosikleti
    Henüz yok...
    Defalarca uzunyol yaptım (en son 2300 küsür km)
    Mukayeseleri sevmem çünkü polemik oluyor, ama cbf 150 ile mukayese kabul bile edilemez. CBF 150 ancak YBR 125 ile mukayese edilebilir.her iki motosikleti de kullandım kim ne derse desin ben tecrübelerime dayanarak konuşurum,ikiside şehiriçi için biçilmiş kaftan,ikiside çok iyi motosiklet ama şehir içi..
    Şehirler arasında gerekli ivmelenmelere sahip değiller.Her an makasta kalma ve arkadan gelen araçların tacizine uğrama riski oluyor.YBR 125 ile de çok kere şehirlerarası yola çıktım ama her defasında daha büyük bir cc ihtiyacı duydum.Ben ortalama 80-90 (hadi olsun 100) le giderim limitleri zorlamak istemem derseniz o başka tabii.Her şey beklentilerinize bağlı .
    Çok teşekkür ederim değerli bilgilerinizi paylaştığınız için. Dinlenmeksizin kaç km yaptınız, yoruldunuz mu, artçılı mıydınız, artçılı değilseniz eğer artçılı olsanız o kadar km tekrar gidebilir miydiniz? Çok uzun bi soru oldu farkındayım

Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı erdibasak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim değerli bilgilerinizi paylaştığınız için. Dinlenmeksizin kaç km yaptınız, yoruldunuz mu, artçılı mıydınız, artçılı değilseniz eğer artçılı olsanız o kadar km tekrar gidebilir miydiniz? Çok uzun bi soru oldu farkındayım
    Zaman zaman eşimle de yol yaptım .Ben 92-93 kg,eşim 69-70 kg.geliyor. Doğrusu artçılı olduğu zaman artçıyı pek hissettirmiyor.Çoğunlukla artçısız yolculuk yapıyorum,yüküm de 20 25 kg yi pek geçmiyor.Uzun yolculuklarda ne kendimi ne de motoru üzmek istemem o yüzden tek kontakta 250 km mesafeyi geçmem mutlaka mola vererek sıvı gıda takviyesi yaparım.Yok ben tek kontakta 500-600 km giderim derseniz itiraz etmez. Bir defasında aynı gün 1200 küsür km yapmış ve çok yorulmuştum. Vibrasyonu hemen hemen sıfır, kullanım ve oturuş şekli bedeni yormayacak şekilde imal edilmiş naked motordur.Enjeksiyonlu olması önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlıyor. Buna karşın sürekli yüksek hızda (120-130 üzeri) seyir halinde çok fazla yakmaya başlıyor.bir depoyla (20 lt) 600 km gideceğiniz yolu 450 km ye kadar düşürüyor

Motosikleti
    Henüz yok...
    Zaman zaman eşimle de yol yaptım .Ben 92-93 kg,eşim 69-70 kg.geliyor. Doğrusu artçılı olduğu zaman artçıyı pek hissettirmiyor.Çoğunlukla artçısız yolculuk yapıyorum,yüküm de 20 25 kg yi pek geçmiyor.Uzun yolculuklarda ne kendimi ne de motoru üzmek istemem o yüzden tek kontakta 250 km mesafeyi geçmem mutlaka mola vererek sıvı gıda takviyesi yaparım.Yok ben tek kontakta 500-600 km giderim derseniz itiraz etmez. Bir defasında aynı gün 1200 küsür km yapmış ve çok yorulmuştum. Vibrasyonu hemen hemen sıfır, kullanım ve oturuş şekli bedeni yormayacak şekilde imal edilmiş naked motordur.Enjeksiyonlu olması önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlıyor. Buna karşın sürekli yüksek hızda (120-130 üzeri) seyir halinde çok fazla yakmaya başlıyor.bir depoyla (20 lt) 600 km gideceğiniz yolu 450 km ye kadar düşürüyor
    çok teşekürler, harika bilgilerdi bunlar benim için. Tekeriniz düz bassın.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    ybr 250 güzel motor , ümit ediyorumki yeni modellerini getirirler
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 250 güzel motor , ümit ediyorumki yeni modellerini getirirler
    Daha önce yaptıkları gibi fiyatını astronomik yapmaz makul tutarlarsa eminim çok satar.

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2011 modeli çok süper yapmışlar digital gösterge hoş görünümlü devir saati ve full enjeksiyon gayet güzel buyrun link:
    http://www.ybrclub.org/forum/viewthr...thread_id=1527

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)