Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
49. sayfa BirinciBirinci ... 394748495051 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    İyi geceler arkadaşlar motor almayı düşünüyorum ilk motorum olacak kanuni tiger'ı önerir misiniz fiyat olarak ucuz bir şey bakıyorum dış görünüş olmalı vergisi ne kadar ne yakıyor bakımları ne tutuyor performansı konforu ve dayanıklılığı nasıl yardım ederseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    100 tl lik masrafla bu hale geldi..
    https://www.youtube.com/@yolsakini

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler arkadaşlar motor almayı düşünüyorum ilk motorum olacak kanuni tiger'ı önerir misiniz fiyat olarak ucuz bir şey bakıyorum dış görünüş olmalı vergisi ne kadar ne yakıyor bakımları ne tutuyor performansı konforu ve dayanıklılığı nasıl yardım ederseniz sevinirim
    evet heybet konfor ve ilgi istiyorsan tiger güzel motor sahibinden.comda baya bulabilirsin vergisi 46 lira 250likler içinde en az yakanı diyorlar performansa gelinde 2008 den sonra çıkan tiger s ler 15 ön dişli olduğu için 150 ye kadar gidiyor.

Motosikleti
    Tracer900
    Benzin Göstergesi Yok, Ne yapmalı

Motosikleti
    Tracer900
    Motor Isındıkça Rolanti nin Yükseliyor. Bir Arızamıdır ? Neden Olur ?

Wolker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Motor ısındıkça değilde biraz basınca otomatik olarak devir hıza ayak uydurmak için biraz yükseliyor normal bir durum yani ...
    Içerisinde Koruyacak Bir Beynin Yoksa , Kaskında Bir Anlamı Yok Tabiki ... Allah Muhafaza ...

Hocam yakıt performansı 2012 zamlarıyla nasıl tigerin.?Bir depo ile ne kaç km gidebilio yada 100 km ne kadar yakıyor..?

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı seneronline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yakıt performansı 2012 zamlarıyla nasıl tigerin.?Bir depo ile ne kaç km gidebilio yada 100 km ne kadar yakıyor..?
    evet arkadaşlar sürekli kullanan varsa söylese bizde ona göre davransak . keyif için kullandığımdan ölçmek nasip olmuyor

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    150 km yol gittim 130-140 km/h ile 20 tl benzin yakmış...

motorsuzmotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model Tiger 250
    Merhaba arkadaşlar, benim tiger'ın arka tekeri sanırım patlamış, nasıl oldu onu da anlamadım iş yerinden çıktığımda inmişti, biri suikast mi yaptı, göze mi geldi bilemedim :D geleyim esas meseleya bu tekeri yaptırmak mümkün mü ? yani verim vs. tabi sökme takma da muhtemelen motorcuda olcak lastikçilerin sökebileceğini sanmıyorum, bide arka teker orjinal fabrika çıkışı tabi 7 sene oldu km yapmadım ama artık özelliğini kaybetme aşamasında bu sebeple lastiği değiştirmek de işe yarar mı ? şayet yararsa uygun fiyatlı bi internet sitesi falan varmı, şimdi lastikçilerde debelenmeyeyim, muhtemel kanuni bayisi de kol gibi fiyat çıkartır o sebeple bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim saygılar.

Motosikleti
    Alıntı motorsuzmotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, benim tiger'ın arka tekeri sanırım patlamış, nasıl oldu onu da anlamadım iş yerinden çıktığımda inmişti, biri suikast mi yaptı, göze mi geldi bilemedim :D geleyim esas meseleya bu tekeri yaptırmak mümkün mü ? yani verim vs. tabi sökme takma da muhtemelen motorcuda olcak lastikçilerin sökebileceğini sanmıyorum, bide arka teker orjinal fabrika çıkışı tabi 7 sene oldu km yapmadım ama artık özelliğini kaybetme aşamasında bu sebeple lastiği değiştirmek de işe yarar mı ? şayet yararsa uygun fiyatlı bi internet sitesi falan varmı, şimdi lastikçilerde debelenmeyeyim, muhtemel kanuni bayisi de kol gibi fiyat çıkartır o sebeple bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim saygılar.
    tabikide yaptırmak mümkün eğer lastiğinden mennun değilsen küçük bir araştırma ile int bir sürü arka lastik bulabilirsin tanıdığın bir lastikçi varsa oda sökebilir arka tekeri 1 hafta öncede benim arka tekere çivi girdi kendim söküp şambryel alıp takıp şişirdim kolay iş kafaya takılcak bişe değil

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı motorsuzmotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir lastiğin raf ömrü bile 4 yılken 7 yıl nasıl kullanabiliyorsun,çok tehlikeli. İRC Nr:30 tubeless al taktır. 130\90-15 ti sanırım ölçüleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Ön lastiğini de değiştir mutlaka!
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    kanuni tiger
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir lastiğin raf ömrü bile 4 yılken 7 yıl nasıl kullanabiliyorsun,çok tehlikeli. İRC Nr:30 tubeless al taktır. 130\90-15 ti sanırım ölçüleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Ön lastiğini de değiştir mutlaka!

Çok doğru söylüyorsun.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    2006 mctyi sattım bundan alıcam 2009 üstü araştırmadayım
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar abiler ve kardeşler öncelikle hayırlı günler ve hayırlı ramazanlar dilerim . Uzun yol yapacağımdan ötürü Tiger 250 modeline yoğunlaştım şuan ki motosikletim ile takası kabul etti arkadaş . Sizden yorumlarınızı rica edeceğim sizce mantıklı mı ? Artıları eksileri ne olur ? Uzun yola dayanıklı mı ? vs vs vs ... Bildiklerinizi eğer paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim rüzgarınız bol olsun
    Bu alacağım motor : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4354907/detay/
    Bu da benim motorum : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3631478/detay/
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

sattınmı dostum motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

arkadaşlar kazalı tigeri olan varmı parça alsak 05322701795 telden ulaşın bana.TİGER arka cant,balansör dişlisi, krank üstündeki dişli statörün bağlı olduğu dış kapak.bu parçalar lazım uygun fiyata anlaşırsak almak istiyorum.

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    arkadaşlar bende bugun tigerima kavuştum ve ilk işim istanbul şirinevlerde yılmaz ustadan depoya deri kılıf kaplatmak oldu. orjinal sissy bar ve koruma demirini beğenmediğimden burdaki bi demirci ustasında verdim siparişimi istediğim gibi yapar umarım resimleri paylaşırım ....

Motosikleti

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar merhaba, 1 sene kadar scooter kullandıktan sonra Hyosung gt 250 r modeline geçmeye niyetlenmiştim. Ancak hem netten okuduklarım hemde tecrubeli motorsikletciler once bir geçiş motoru almamı onerdiler. Fazla araştırmadım ancak tiger 250 kafama çok yattı. Kronik sorunlarını vs. öğretim.

http://www.motosiklet.net/forum/regi...8328f487eb65f1

Elazığ'da öğrenci olmam hasebi ile bu motora baktım. Motordan pek anlamam ancak yanımda anlayan bir abimiz vardı. Kendisi debriyajın bitik olduğunu söyledik. Benim gözüme çarpanlar ise kozmetik sorunlardı. Depoda 2 parça pas mevcut. Ayrıca motor yatmış 1-2 kere belli oluyor korumalık demirinden. Ön çamurlukta ince çatlak mevcut. Kromajlarda ufak paslanmalar başlamış. Devir saati bozuk.

Söylediğine göre motor hiç açılmamış, geçenlerde yakıt artışından dolayı karbüratör temizlenmiş buji değişmiş. Akü yeni. Devir saati kronik sorun zaten. Hem mühendis adayı olmam hemde bu işlere elim yatkın olduğundan onu kendim halledebilirim gibi geliyor. Kromajlarıda elden geçireceğim. Sinyallerin hepsi değişecek. Ayrıca aynalar çok saçma duruyor bellki kırılmışlar yenisi takılmış. Depoya ya deri kaplayacağım yada mat folyo. Elcikler sçama sapan mor siyah bişey. Onlar değişecek. Ayak üstü 1800 tl ye düşürdüm fiyatı. Muayene yok bu arada.

Ayrıca sahibinin demesine göre eski sahibi arka dişliyi değişmiş. Kendisi anlamıyor onada eski sahibi bişeyler demiş oda pek anlamamış. Bunların orjinal arka dişlisi kaçlı acaba bilenler yazarsa iyi olur. Ben sadece önü 15lik yapacağım arka orjinal kalsın. Lastikler orjinal yani bitik. Dişi var ama sertlik fazla.

1800 e satın alıp far ve sinyalleri yeniletip muayene sokarım. Sezon başlarkende debriyaj ve kozmetiğine başlarım diye düşünüyorum. Ne dersiniz, daha ustaya göstermedim. Hafta içi kısmetse götüreceğim.
    Nelere dikkat etmek gerek özellikle

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Motorsiklet ilanını koymuayı unutmuşum. Bahsettiğim makine bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...97892551/detay

Motosikleti
    arka 42 dişli önce eskilerde 13 yeni s modellerinde 15 dişli 2005 model arızası öok olabilir şimdi gözükmez ama ilerde başına çok sorunlar açabilir diye düşünüyorum bende o yüzden 2010 model son çıknlardan almayı tercih ettim.yinede karar sizin

REKLAM ALANI
49. sayfa BirinciBirinci ... 394748495051 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler